Mutt 1.8.0 - en to nl translation catalogue (1279 entries)

en: 
    Compile options:
nl: 
    Opties tijdens compileren:

en: 
    Generic bindings:
nl: 
    Algemene toetsenbindingen:

en: 
    Unbound functions:
nl: 
    Ongebonden functies:

en: 
    [-- End of S/MIME encrypted data. --]
nl: 
    [-- Einde van S/MIME versleutelde data --]

en: 
    [-- End of S/MIME signed data. --]
nl: 
    [-- Einde van S/MIME ondertekende gegevens --]

en: 
    [-- End of signed data --]
nl: 
    [-- Einde van ondertekende gegevens --]

en:                expires:
nl:                verloopt op:

en:      to %s
nl:     tot %s

en:     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
        it under the terms of the GNU General Public License as published by
        the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
        (at your option) any later version.
    
        This program is distributed in the hope that it will be useful,
        but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
        MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
        GNU General Public License for more details.
nl:     Dit programma is vrije software; u mag het verspreiden en/of wijzigen
        onder de bepalingen van de GNU Algemene Publieke Licentie zoals
        uitgegeven door de Free Software Foundation; ofwel onder versie 2 van
        de Licentie, of (naar vrije keuze) een latere versie.
    
        Dit programma wordt verspreid in de hoop dat het nuttig zal zijn
        maar ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de impliciete garantie van
        VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL.  Zie de GNU
        Algemene Publieke Licentie voor meer details.

en:     You should have received a copy of the GNU General Public License
        along with this program; if not, write to the Free Software
        Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA.
nl:     U zou een kopie van de GNU Algemene Publieke Licentie ontvangen moeten
        hebben samen met dit programma; indien dit niet zo is, schrijf naar de
        Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor,
        Boston, MA 02110-1301, USA.

en:    from %s
nl:     van %s

en:   -E		edit the draft (-H) or include (-i) file
      -e <command>	specify a command to be executed after initialization
      -f <file>	specify which mailbox to read
      -F <file>	specify an alternate muttrc file
      -H <file>	specify a draft file to read header and body from
      -i <file>	specify a file which Mutt should include in the body
      -m <type>	specify a default mailbox type
      -n		causes Mutt not to read the system Muttrc
      -p		recall a postponed message
nl:   -E		het concept (-H) of het ingevoegde bestand (-i) bewerken
      -e <opdracht>	specificeer een uit te voeren opdracht na initialisatie
      -F <file>	specificeer een alternatieve muttrc
      -f <file>	specificeer het te lezen postvak
      -H <file>	specificeer een bestand om de headers uit te lezen
      -i <file>	specificeer een bestand dat Mutt moet invoegen in het bericht
      -m <type>	specificeer een standaard postvaktype
      -n		zorgt dat Mutt de systeem Muttrc niet inleest
      -p		roept een uitgesteld bericht op

en:   -Q <variable>	query a configuration variable
      -R		open mailbox in read-only mode
      -s <subj>	specify a subject (must be in quotes if it has spaces)
      -v		show version and compile-time definitions
      -x		simulate the mailx send mode
      -y		select a mailbox specified in your `mailboxes' list
      -z		exit immediately if there are no messages in the mailbox
      -Z		open the first folder with new message, exit immediately if none
      -h		this help message
nl:   -Q <variabele>	vraagt de waarde van een configuratievariabele op
      -R		opent het postvak met alleen-lezen-rechten
      -s <ond>	specificeer een onderwerp (tussen aanhalingstekens i.g.v. spaties)
      -v		toont het versienummer en opties tijdens het compileren
      -x		simuleert de mailx verzendmodus
      -y		selecteert een postvak gespecificeerd in de 'mailboxes'-lijst
      -z		sluit meteen af als er geen berichten in het postvak staan
      -Z		opent het eerste postvak met nieuwe berichten, sluit af indien geen
      -h		deze hulptekst

en:   -d <level>	log debugging output to ~/.muttdebug0
nl:   -d <niveau>	log debug-uitvoer naar ~/.muttdebug0

en:  ('?' for list):
nl:  ('?' voor een overzicht):

en:  (OppEnc mode)
nl:  (OppEnc-modus)

en:  (current time: %c)
nl:  (huidige tijd: %c)

en:  (inline PGP)
nl:  (inline-PGP)

en:  Press '%s' to toggle write
nl:  Druk '%s' om schrijfmode aan/uit te schakelen

en:  tagged
nl:  gemarkeerd

en: "crypt_use_gpgme" set but not built with GPGME support.
nl: "crypt_use_gpgme" aan, maar niet gebouwd met GPGME-ondersteuning.

en: $pgp_sign_as unset and no default key specified in ~/.gnupg/gpg.conf
nl: $pgp_sign_as is niet gezet en er is geen standaard sleutel ingesteld in ~/.gnupg/gpg.conf

en: $send_multipart_alternative_filter does not support multipart type generation.
nl: $send_multipart_alternative_filter ondersteund niet het aanmaken van multipart-type.

en: $send_multipart_alternative_filter is not set
nl: $send_multipart_alternative_filter is niet ingesteld

en: $sendmail must be set in order to send mail.
nl: $sendmail moet ingesteld zijn om mail te kunnen versturen.

en: %c: invalid pattern modifier
nl: %c: ongeldige patroonopgave

en: %c: not supported in this mode
nl: %c: niet ondersteund in deze modus

en: %d kept, %d deleted.
nl: %d bewaard, %d gewist.

en: %d kept, %d moved, %d deleted.
nl: %d bewaard, %d verschoven, %d gewist.

en: %d labels changed.
nl: %d labels veranderd.

en: %d messages have been lost. Try reopening the mailbox.
nl: %d berichten zijn verloren. Probeer het postvak te heropenen.

en: %d: invalid message number.
nl: %d: ongeldig berichtnummer.

en: %s Do you really want to use the key?
nl: %s Wilt U deze sleutel gebruiken?

en: %s [%d of %d messages read]
nl: %s [%d van de %d berichten gelezen]

en: %s authentication failed, trying next method
nl: %s-authenticatie is mislukt; volgende methode wordt geprobeerd

en: %s connection using %s (%s)
nl: %s-verbinding via %s (%s)

en: %s does not exist. Create it?
nl: %s bestaat niet. Aanmaken?

en: %s has insecure permissions!
nl: %s heeft onveilige rechten!

en: %s is an invalid IMAP path
nl: %s is een ongeldig IMAP-pad

en: %s is an invalid POP path
nl: %s is een ongeldig POP-pad

en: %s is not a directory.
nl: %s is geen map.

en: %s is not a mailbox!
nl: %s is geen postvak!

en: %s is not a mailbox.
nl: %s is geen postvak.

en: %s is set
nl: %s is gezet

en: %s is unset
nl: %s is niet gezet

en: %s isn't a regular file.
nl: %s is geen normaal bestand.

en: %s no longer exists!
nl: %s bestaat niet meer!

en: %s: Operation not permitted by ACL
nl: %s: operatie niet toegestaan door ACL

en: %s: Unknown type.
nl: %s: Onbekend type.

en: %s: color not supported by term
nl: %s: terminal ondersteunt geen kleur

en: %s: command valid only for index, body, header objects
nl: %s: commando is alleen geldig voor index, body en headerobjecten

en: %s: invalid mailbox type
nl: %s: Ongeldig postvaktype

en: %s: invalid value
nl: %s: ongeldige waarde

en: %s: invalid value (%s)
nl: %s: ongeldige waarde (%s)

en: %s: no such attribute
nl: %s: onbekend attribuut

en: %s: no such color
nl: %s: onbekende kleur

en: %s: no such function
nl: %s: onbekende functie

en: %s: no such function in map
nl: %s: onbekende functie

en: %s: no such menu
nl: %s: onbekend menu

en: %s: no such object
nl: %s: onbekend object

en: %s: too few arguments
nl: %s: te weinig argumenten

en: %s: unable to attach file
nl: %s: kan bestand niet toevoegen

en: %s: unable to attach file.
nl: %s: kan bestand niet bijvoegen.

en: %s: unknown command
nl: %s: onbekend commando

en: %s: unknown editor command (~? for help)
nl: %s: onbekend editor-commando (~? voor hulp)

en: %s: unknown sorting method
nl: %s: onbekende sorteermethode

en: %s: unknown type
nl: %s: onbekend type

en: %s: unknown variable
nl: %s: onbekende variable

en: %sgroup: missing -rx or -addr.
nl: %s-groep: Ontbrekende -rx of -addr.

en: %sgroup: warning: bad IDN '%s'.
nl: %s-groep: waarschuwing: Ongeldige IDN '%s'.

en: (End message with a . on a line by itself)
nl: (Beëindig het bericht met een . als enige inhoud van een regel.)

en: (c)reate new, or (s)elect existing GPG key?
nl: (c)reëer nieuwe, of (s)electeer bestaande GPG-sleutel?

en: (continue)
nl: (verder)

en: (need 'view-attachments' bound to key!)
nl: ('view-attachments' moet aan een toets gekoppeld zijn!)

en: (no mailbox)
nl: (geen postvak)

en: (r)eject, accept (o)nce
nl: (w)eigeren, (e)enmalig toelaten

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
nl: (w)eigeren, (e)enmalig toelaten, (a)ltijd toelaten

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always, (s)kip
nl: (w)eigeren, (e)enmalig toelaten, (a)ltijd toelaten, (o)verslaan

en: (r)eject, accept (o)nce, (s)kip
nl: (w)eigeren, (e)enmalig toelaten, (o)verslaan

en: (size %s bytes)
nl: (grootte %s bytes)

en: (use '%s' to view this part)
nl: (gebruik '%s' om dit gedeelte weer te geven)

en: *** Begin Notation (signature by: %s) ***
nl: *** Begin Notatie (ondertekening van: %s) ***

en: *** End Notation ***
nl: *** Einde Notatie ***

en: *BAD* signature from:
nl: *SLECHTE* handtekening van:

en: -- Attachments
nl: -- Bijlagen

en: ---Attachment: %s
nl: ---Bijlage: %s

en: ---Attachment: %s: %s
nl: ---Bijlage: %s: %s

en: ---Command: %-20.20s Description: %s
nl: ---Commando: %-20.20s Omschrijving: %s

en: ---Command: %-30.30s Attachment: %s
nl: ---Commando: %-30.30s Bijlage: %s

en: -group: no group name
nl: -group: geen groepsnaam

en: <UNKNOWN>
nl: <onbekend>

en: <default>
nl: <standaard>

en: A policy requirement was not met
nl: Aan een beleidsvereiste is niet voldaan

en: A system error occurred
nl: Er is een systeemfout opgetreden

en: APOP authentication failed.
nl: APOP authenticatie geweigerd.

en: Abort
nl: Afbreken

en: Abort download and close mailbox?
nl: Download afbreken en postvak sluiten?

en: Abort unmodified message?
nl: Uitgesteld bericht afbreken?

en: Aborted unmodified message.
nl: Bericht werd niet veranderd. Operatie afgebroken.

en: Address:
nl: Adres:

en: Alias added.
nl: Adres toegevoegd.

en: Alias as:
nl: Afkorten als:

en: Aliases
nl: Afkortingen

en: All available protocols for TLS/SSL connection disabled
nl: Alle beschikbare protocollen voor TLS/SSL-verbinding uitgeschakeld

en: All matching keys are expired, revoked, or disabled.
nl: Alle overeenkomende sleutels zijn verlopen/ingetrokken.

en: All matching keys are marked expired/revoked.
nl: Alle overeenkomende sleutels zijn verlopen/ingetrokken.

en: Anonymous authentication failed.
nl: Anonieme verbinding is mislukt.

en: Append
nl: Toevoegen

en: Append messages to %s?
nl: Bericht aan %s toevoegen?

en: Argument must be a message number.
nl: Argument moet een berichtnummer zijn.

en: Attach file
nl: Bijvoegen

en: Attaching selected files...
nl: Opgegeven bestanden worden bijgevoegd...

en: Attachment #%d modified. Update encoding for %s?
nl: Bijlage #%d werd veranderd. Codering voor %s aanpassen?

en: Attachment #%d no longer exists: %s
nl: Bijlage #%d bestaat niet meer: %s

en: Attachment filtered.
nl: Bijlage gefilterd.

en: Attachment referenced in message is missing
nl: Bijlage waar in het bericht aan gerefereerd wordt ontbreekt

en: Attachment saved.
nl: Bijlage opgeslagen.

en: Attachments
nl: Bijlagen

en: Authenticating (%s)...
nl: Authenticeren (%s)...

en: Authenticating (APOP)...
nl: Authenticatie (APOP)...

en: Authenticating (CRAM-MD5)...
nl: Authenticatie (CRAM-MD5)...

en: Authenticating (GSSAPI)...
nl: Authenticatie (GSSAPI)...

en: Authenticating (SASL)...
nl: Authenticatie (SASL)...

en: Authenticating (anonymous)...
nl: Authenticatie (anoniem)...

en: Authentication failed.
nl: Authenticatie is mislukt.

en: Autocrypt account address:
nl: Autocrypt account email-adres:

en: Autocrypt account creation aborted.
nl: Aanmaken van autocrypt account afgebroken.

en: Autocrypt account creation succeeded
nl: Aanmaken van autocrypt account geslaagd

en: Autocrypt database version is too new
nl: Autocrypt database versie is te recent

en: Autocrypt: (e)ncrypt, (c)lear, (a)utomatic?
nl: Autocrypt: (v)ersleuteld, (o)nversleuteld, (a)utomatisch?

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Available CRL is too old
nl: De beschikbare CRL is te oud

en: Background Compose Menu
nl: Opstellen in de achtergrond menu

en: Bad IDN "%s".
nl: Ongeldige IDN "%s".

en: Bad IDN %s while preparing resent-from.
nl: Ongeldige IDN %s tijdens maken resent-from header.

en: Bad IDN in "%s": '%s'
nl: Ongeldige IDN in "%s": '%s'

en: Bad IDN in %s: '%s'
nl: Ongeldige IDN in %s: '%s'

en: Bad IDN: '%s'
nl: Ongeldig IDN: '%s'

en: Bad history file format (line %d)
nl: Verkeerde indeling van geschiedenisbestand (regel %d)

en: Bad mailbox name
nl: Verkeerde postvaknaam

en: Bad regexp: %s
nl: Ongeldige reguliere expressie: %s

en: Bottom of message is shown.
nl: Einde van bericht is weergegeven.

en: Bounce message to %s
nl: Bericht doorsturen aan %s

en: Bounce message to:
nl: Bericht doorsturen naar:

en: Bounce messages to %s
nl: Berichten doorsturen aan %s

en: Bounce tagged messages to:
nl: Gemarkeerde berichten doorsturen naar:

en: CC
nl: Cc

en: CRAM-MD5 authentication failed.
nl: CRAM-MD5-authenticatie is mislukt.

en: CREATE failed: %s
nl: CREATE is mislukt: %s

en: Can't append to folder: %s
nl: Kan bericht niet toevoegen aan postvak: %s

en: Can't attach a directory!
nl: Kan geen map bijvoegen!

en: Can't create %s.
nl: Kan bestand %s niet aanmaken.

en: Can't create %s: %s.
nl: Kan bestand %s niet aanmaken: %s.

en: Can't create file %s
nl: Kan bestand %s niet aanmaken

en: Can't create filter
nl: Kan filter niet aanmaken

en: Can't create filter process
nl: Kan filterproces niet aanmaken

en: Can't create temporary file
nl: Kan tijdelijk bestand niet aanmaken

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-encapsulate the others?
nl: Kan niet alle bijlagen decoderen. De rest inpakken met MIME?

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-forward the others?
nl: Kan niet alle bijlagen decoderen. De rest doorsturen met MIME?

en: Can't decrypt encrypted message!
nl: Kan het versleutelde bericht niet ontsleutelen!

en: Can't delete attachment from POP server.
nl: Kan de bijlage niet van de POP-server verwijderen.

en: Can't dotlock %s.
nl: Kan %s niet claimen met "dotlock".

en: Can't find any tagged messages.
nl: Kan geen geselecteerde berichten vinden.

en: Can't find mailbox ops for mailbox type %d
nl: Kan geen mailboxbewerkingen vinden voor mailboxtype %d

en: Can't get mixmaster's type2.list!
nl: Kan type2.list niet lezen van mixmaster!

en: Can't identify the contents of the compressed file
nl: Kan de inhoud van gedecomprimeerd bestand niet identificeren

en: Can't invoke PGP
nl: Kan PGP niet aanroepen

en: Can't match nametemplate, continue?
nl: Naamsjabloon kan niet worden ingevuld.  Doorgaan?

en: Can't open /dev/null
nl: Kan /dev/null niet openen

en: Can't open OpenSSL subprocess!
nl: Kan OpenSSL-subproces niet starten!

en: Can't open PGP subprocess!
nl: Kan PGP-subproces niet starten!

en: Can't open message file: %s
nl: Kan bestand niet openen: %s

en: Can't open temporary file %s.
nl: Kan tijdelijk bestand %s niet aanmaken.

en: Can't open trash folder
nl: Kan prullenmap niet openen

en: Can't save message to POP mailbox.
nl: Kan het bericht niet opslaan in het POP-postvak.

en: Can't sign: No key specified. Use Sign As.
nl: Kan niet ondertekenen: geen sleutel gegeven.  Gebruik Ondertekenen Als.

en: Can't stat %s: %s
nl: Kan status van %s niet opvragen: %s

en: Can't sync a compressed file without a close-hook
nl: Kan gecomprimeerd bestand niet synchroniseren zonder close-hook

en: Can't verify due to a missing key or certificate
nl: Kan niet verifiëren vanwege ontbrekende sleutel of certificaat

en: Can't view a directory
nl: Map kan niet worden getoond

en: Can't write header to temporary file!
nl: Kan de header niet naar een tijdelijk bestand wegschrijven!

en: Can't write message
nl: Kan bericht niet wegschrijven

en: Can't write message to temporary file!
nl: Kan het bericht niet naar een tijdelijk bestand wegschrijven!

en: Cannot append without an append-hook or close-hook : %s
nl: Kan niet toevoegen zonder append-hook of close-hook: %s

en: Cannot create display filter
nl: Weergavefilter kan niet worden aangemaakt

en: Cannot create filter
nl: Filter kan niet worden aangemaakt

en: Cannot delete message
nl: Kan bericht niet verwijderen

en: Cannot delete message(s)
nl: Kan bericht(en) niet verwijderen

en: Cannot delete root folder
nl: Kan de basismap niet verwijderen

en: Cannot edit message
nl: Kan bericht niet bewerken

en: Cannot flag message
nl: Kan bericht niet markeren

en: Cannot link threads
nl: Kan threads niet linken

en: Cannot mark message(s) as read
nl: Kan bericht(en) niet als gelezen markeren

en: Cannot postpone.  $postponed is unset
nl: Kan niet uitstellen.  $postponed is niet ingeschakeld

en: Cannot rename root folder
nl: Kan de basismap niet hernoemen

en: Cannot toggle new
nl: Kan 'nieuw'-markering niet omschakelen

en: Cannot toggle write on a readonly mailbox!
nl: Kan niet schrijven in een schrijfbeveiligd postvak!

en: Cannot undelete message
nl: Kan bericht niet herstellen

en: Cannot undelete message(s)
nl: Kan bericht(en) niet herstellen

en: Cannot use -E flag with stdin
nl: Optie '-E' gaat niet samen met standaardinvoer

en: Certificate host check failed: %s
nl: Controle van servernaam van certificaat is mislukt: %s

en: Certificate saved
nl: Certificaat wordt bewaard

en: Certificate verification error (%s)
nl: Fout bij verifiëren van certificaat (%s)

en: Changes to folder will be written on folder exit.
nl: Wijzigingen zullen worden weggeschreven bij het verlaten van het postvak.

en: Changes to folder will not be written.
nl: Wijzigingen worden niet weggeschreven.

en: Char = %s, Octal = %o, Decimal = %d
nl: Teken = %s, Octaal = %o, Decimaal = %d

en: Character set changed to %s; %s.
nl: Tekenset is veranderd naar %s; %s.

en: Chdir
nl: Andere map

en: Chdir to:
nl: Wisselen naar map:

en: Check key
nl: Controleer sleutel

en: Checking for new messages...
nl: Controleren op nieuwe berichten...

en: Choose algorithm family: 1: DES, 2: RC2, 3: AES, or (c)lear?
nl: Kies een algoritmefamilie: 1: DES, 2: RC2, 3: AES, of (g)een?

en: Clear flag
nl: Verwijder markering

en: Closing connection to %s...
nl: Verbinding met %s wordt gesloten...

en: Closing connection to POP server...
nl: Verbinding met POP-server wordt gesloten...

en: Collecting data...
nl: Data aan het vergaren...

en: Command TOP is not supported by server.
nl: Het TOP commando wordt niet door de server ondersteund.

en: Command UIDL is not supported by server.
nl: Het UIDL commando wordt niet door de server ondersteund.

en: Command USER is not supported by server.
nl: Het UIDL commando wordt niet door de server ondersteund.

en: Command:
nl: Commando:

en: Committing changes...
nl: Wijzigingen doorvoeren...

en: Compiling search pattern...
nl: Bezig met het compileren van patroon...

en: Compress command failed: %s
nl: Compressiecommando is mislukt: %s

en: Compressed-appending to %s...
nl: Gecomprimeerd toevoegen aan %s...

en: Compressing %s
nl: Comprimeren van %s

en: Compressing %s...
nl: Comprimeren van %s...

en: Connecting to %s...
nl: Bezig met verbinden met %s...

en: Connecting with "%s"...
nl: Bezig met verbinden met "%s"...

en: Connection lost. Reconnect to POP server?
nl: Verbinding is verbroken.  Opnieuw verbinden met POP-server?

en: Connection to %s closed
nl: Verbinding met %s beëindigd

en: Connection to %s timed out
nl: Verbinding met %s is verlopen

en: Content-Type changed to %s.
nl: Content-Type is veranderd naar %s.

en: Content-Type is of the form base/sub
nl: Content-Type is van de vorm basis/subtype

en: Continue?
nl: Doorgaan?

en: Convert to %s upon sending?
nl: Converteren naar %s bij versturen?

en: Copy%s to mailbox
nl: Kopiëren%s naar postvak

en: Copying %d messages to %s...
nl: %d berichten worden gekopieerd naar %s...

en: Copying message %d to %s...
nl: Bericht %d wordt gekopieerd naar %s ...

en: Copying tagged messages...
nl: Gemarkeerde berichten worden gekopieerd...

en: Copying to %s...
nl: Kopiëren naar %s...

en: Copyright (C) 1996-2020 Michael R. Elkins and others.
    Mutt comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details type `mutt -vv'.
    Mutt is free software, and you are welcome to redistribute it
    under certain conditions; type `mutt -vv' for details.
nl: Copyright (C) 1996-2020 Michael R. Elkins en anderen.
    Mutt komt ABSOLUUT ZONDER GARANTIE; voor meer informatie 'mutt -vv'.
    Mutt is vrije software, en u bent vrij om het te verspreiden
    onder bepaalde voorwaarden; type 'mutt -vv' voor meer informatie.

en: Could not connect to %s (%s).
nl: Kan niet verbinden met %s (%s).

en: Could not copy message
nl: Bericht kon niet gekopieerd worden

en: Could not create temporary file %s
nl: Tijdelijk bestand %s kon niet worden aangemaakt

en: Could not create temporary file!
nl: Tijdelijk bestand kon niet worden aangemaakt!

en: Could not decrypt PGP message
nl: Kon PGP-gericht niet ontsleutelen

en: Could not find sorting function! [report this bug]
nl: Kan sorteerfunctie niet vinden! [Meld deze fout!]

en: Could not find the host "%s"
nl: Kan adres van server "%s" niet achterhalen

en: Could not flush message to disk
nl: Bericht kon niet naar schijf worden geschreven

en: Could not include all requested messages!
nl: Kon niet alle berichten citeren!

en: Could not negotiate TLS connection
nl: Kon TLS connectie niet onderhandelen

en: Could not open %s
nl: Kan %s niet openen

en: Could not reopen mailbox!
nl: Kan postvak niet opnieuw openen!

en: Could not send the message.
nl: Bericht kon niet verstuurd worden.

en: Couldn't lock %s
nl: Kan %s niet claimen.

en: Create
nl: Aanmaken

en: Create %s?
nl: %s aanmaken?

en: Create a new GPG key for this account, instead?
nl: Wilt u in plaats daarvan een nieuwe gpg-sleutel voor dit account aanmaken?

en: Create an initial autocrypt account?
nl: Wilt u een autocrypt-account aanmaken?

en: Create is only supported for IMAP mailboxes
nl: Alleen IMAP-postvakken kunnen aangemaakt worden

en: Create mailbox:
nl: Postvak aanmaken:

en: DEBUG was not defined during compilation.  Ignored.
nl: DEBUG-optie is niet beschikbaar: deze wordt genegeerd.

en: Debugging at level %d.
nl: Debug-informatie op niveau %d.

en: Decode-copy%s to mailbox
nl: Decoderen-kopiëren%s naar postvak

en: Decode-save%s to mailbox
nl: Decoderen-opslaan%s in postvak

en: Decompressing %s
nl: Decomprimeren van %s

en: Decrypt-copy%s to mailbox
nl: Ontsleutelen-kopiëren%s naar postvak

en: Decrypt-save%s to mailbox
nl: Ontsleutelen-opslaan%s in postvak

en: Decrypting message...
nl: Bericht wordt ontsleuteld...

en: Decryption failed
nl: Ontsleuteling is mislukt

en: Decryption failed.
nl: Ontsleuteling is mislukt.

en: Del
nl: Wis

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Delete is only supported for IMAP mailboxes
nl: Alleen IMAP-postvakken kunnen verwijderd worden

en: Delete messages from server?
nl: Berichten op de server verwijderen?

en: Delete messages matching:
nl: Wis berichten volgens patroon:

en: Deletion of attachments from encrypted messages is unsupported.
nl: Het wissen van bijlagen uit versleutelde berichten wordt niet ondersteund.

en: Deletion of attachments from signed messages may invalidate the signature.
nl: Het wissen van bijlagen uit versleutelde berichten kan de ondertekening ongeldig maken.

en: Descrip
nl: Omschrijving

en: Directory [%s], File mask: %s
nl: Map [%s], Bestandsmasker: %s

en: Discouraged
nl: Afgeraden

en: ERROR: please report this bug
nl: FOUT: Meld deze programmafout alstublieft

en: Edit forwarded message?
nl: Doorgestuurd bericht wijzigen?

en: Editing backgrounded.
nl: Bericht wordt op de achtergrond bewerkt.

en: Empty expression
nl: Lege expressie

en: Encrypt
nl: Versleutelen

en: Encrypt with:
nl: Versleutelen met:

en: Encrypted connection unavailable
nl: Versleutelde verbinding niet beschikbaar

en: Enter PGP passphrase:
nl: Geef PGP-wachtwoord in:

en: Enter S/MIME passphrase:
nl: Geef S/MIME-wachtwoord in:

en: Enter keyID for %s:
nl: Sleutel-ID voor %s:

en: Enter keyID:
nl: Geef keyID:

en: Enter keys (^G to abort):
nl: Geef toetsen in (^G om af te breken):

en: Enter macro stroke:
nl: Typ de macrotoetsaanslag:

en: Error History
nl: Foutgeschiedenis

en: Error History is currently being shown.
nl: Foutgeschiedenis wordt al weergegeven.

en: Error History is disabled.
nl: Foutgeschiedenis is uitgeschakeld.

en: Error allocating SASL connection
nl: Fout bij het aanmaken van de SASL-connectie

en: Error bouncing message!
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het doorsturen van het bericht!

en: Error bouncing messages!
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het doorsturen van de berichten!

en: Error connecting to server: %s
nl: Fout tijdens verbinden met server: %s

en: Error creating autocrypt key: %s
nl: Fout bij aanmaken van autocrypt-sleutel: %s

en: Error exporting key: %s
nl: Fout bij exporteren van sleutel: %s

en: Error finding issuer key: %s
nl: Fout bij het vinden van uitgever van sleutel: %s

en: Error getting key information for KeyID %s: %s
nl: Fout bij het ophalen van sleutelinformatie voor sleutel-ID %s: %s

en: Error in %s, line %d: %s
nl: Fout in %s, regel %d: %s

en: Error in command line: %s
nl: Fout in opdrachtregel: %s

en: Error in expression: %s
nl: Fout in expressie: %s

en: Error initialising gnutls certificate data
nl: Kan gnutls certificaatgegevens niet initializeren

en: Error initializing terminal.
nl: Kan terminal niet initialiseren.

en: Error opening mailbox
nl: Er is een fout opgetreden tijdens openen van het postvak

en: Error parsing address!
nl: Ongeldig adres!

en: Error processing certificate data
nl: Fout bij het verwerken van certificaatgegevens

en: Error reading alias file
nl: Fout tijdens inlezen adresbestand

en: Error running "%s"!
nl: Fout opgetreden bij het uitvoeren van "%s"!

en: Error saving flags
nl: Fout bij opslaan markeringen

en: Error saving flags. Close anyway?
nl: Fout bij opslaan markeringen. Toch afsluiten?

en: Error scanning directory.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het analyseren van de map.

en: Error seeking in alias file
nl: Fout tijdens doorzoeken adresbestand

en: Error sending message, child exited %d (%s).
nl: Fout %d opgetreden tijdens versturen van bericht: %s.

en: Error sending message, child exited %d.
nl: Externe fout %d opgetreden tijdens versturen van bericht.

en: Error sending message.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het versturen van het bericht.

en: Error setting SASL external security strength
nl: Fout bij het instellen van de SASL-beveiligingssterkte

en: Error setting SASL external user name
nl: Fout bij het instellen van de externe SASL-gebruikersnaam

en: Error setting SASL security properties
nl: Fout bij het instellen van de SASL-beveiligingseigenschappen

en: Error talking to %s (%s)
nl: Verbinding met %s is mislukt (%s)

en: Error trying to view file
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het weergeven van bestand

en: Error updating account record
nl: Fout bij het bijwerken van account

en: Error while writing mailbox!
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het schrijven van het postvak!

en: Error. Preserving temporary file: %s
nl: Er is een fout opgetreden.  Tijdelijk bestand is opgeslagen als: %s

en: Error: %s can't be used as the final remailer of a chain.
nl: Fout: %s kan niet gebruikt worden als laaste remailer van een lijst.

en: Error: '%s' is a bad IDN.
nl: Fout: '%s' is een ongeldige IDN.

en: Error: certification chain too long - stopping here
nl: Fout: certificeringsketen is te lang -- gestopt

en: Error: copy data failed
nl: Fout: kopiëren van gegevens is mislukt

en: Error: decryption/verification failed: %s
nl: Fout: ontsleuteling/verificatie is mislukt: %s

en: Error: multipart/signed has no protocol.
nl: Fout: multipart/signed zonder protocol-parameter.

en: Error: no TLS socket open
nl: Fout: geen TLS-socket open

en: Error: score: invalid number
nl: Fout: score: ongeldig getal

en: Error: unable to create OpenSSL subprocess!
nl: Fout: kan geen OpenSSL-subproces starten!

en: Error: value '%s' is invalid for -d.
nl: Fout: waarde '%s' is een ongeldig voor optie '-d'.

en: Error: verification failed: %s
nl: Fout: verificatie is mislukt: %s

en: Evaluating cache...
nl: Headercache wordt gelezen...

en: Executing command on matching messages...
nl: Commando wordt uitgevoerd...

en: Exit
nl: Afsluiten

en: Exit
nl: Einde

en: Exit Mutt without saving?
nl: Mutt verlaten zonder op te slaan?

en: Exit Mutt?
nl: Mutt afsluiten?

en: Expired
nl: Verlopen

en: Explicit ciphersuite selection via $ssl_ciphers not supported
nl: Expliciete keuze van encryptie-algoritme via $ssl_ciphers wordt niet ondersteund

en: Expunge failed
nl: Verwijderen is mislukt

en: Expunging messages from server...
nl: Berichten op de server worden gewist...

en: Failed to figure out sender
nl: Kan afzender niet bepalen

en: Failed to find enough entropy on your system
nl: Te weinig entropie op uw systeem gevonden

en: Failed to parse mailto: link
nl: Kan mailto: koppeling niet verwerken

en: Failed to verify sender
nl: Verifiëren van afzender is mislukt

en: Failure to open file to parse headers.
nl: Kan bestand niet openen om header te lezen.

en: Failure to open file to strip headers.
nl: Kan bestand niet openen om header te verwijderen.

en: Failure to rename file.
nl: Kan bestand niet hernoemen.

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
nl: Fatale fout!  Kon postvak niet opnieuw openen!

en: Fcc failed. (r)etry, alternate (m)ailbox, or (s)kip?
nl: Fcc mislukt. (n)ogmaal proberen, ander (p)ostvak, of (o)verslaan?

en: Fcc mailbox
nl: Fcc postvak

en: Fetching PGP key...
nl: PGP-sleutel wordt gelezen...

en: Fetching flag updates...
nl: Markering worden opgehaald...

en: Fetching list of messages...
nl: Berichtenlijst ophalen...

en: Fetching message headers...
nl: Headers worden opgehaald...

en: Fetching message...
nl: Bericht wordt gelezen...

en: File Mask:
nl: Bestandsmasker:

en: File exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
nl: Bestand bestaat, (o)verschrijven, (t)oevoegen, (a)nnuleren?

en: File is a directory, save under it?
nl: Bestand is een map, daarin opslaan?

en: File is a directory, save under it? [(y)es, (n)o, (a)ll]
nl: Bestand is een map, daarin opslaan? [(j)a, (n)ee, (a)llen]

en: File under directory:
nl: Bestandsnaam in map:

en: Filling entropy pool: %s...
nl: Aanvullen van entropieverzameling: %s...

en: Filter through:
nl: Filter door:

en: Fingerprint:
nl: Vingerafdruk:

en: First, please tag a message to be linked here
nl: Markeer eerst een bericht om hieraan te koppelen

en: Follow-up to %s%s?
nl: Reactie sturen naar %s%s?

en: Forward MIME encapsulated?
nl: Doorsturen als MIME-bijlage?

en: Forward as attachment?
nl: Doorsturen als bijlage?

en: Forward as attachments?
nl: Doorsturen als bijlagen?

en: Forward attachments?
nl: Bijlagen doorsturen?

en: Function not permitted in attach-message mode.
nl: Functie niet toegestaan in bericht-bijvoegen modus.

en: GPGME: CMS protocol not available
nl: GPGME: CMS-protocol is niet beschikbaar

en: GPGME: OpenPGP protocol not available
nl: GPGME: OpenPGP-protocol is niet beschikbaar

en: GSSAPI authentication failed.
nl: GSSAPI-authenticatie is mislukt.

en: Generate multipart/alternative content?
nl: Genereer multipart/alternative-inhoud?

en: Generating autocrypt key...
nl: Autocrypt sleutel wordt gegenereerd...

en: Getting folder list...
nl: Postvakkenlijst wordt opgehaald...

en: Good signature from:
nl: Goede handtekening van:

en: Group
nl: Groep

en: Header search without header name: %s
nl: Zoeken op header zonder headernaam: %s

en: Help
nl: Hulp

en: Help for %s
nl: Hulp voor %s

en: Help is currently being shown.
nl: Hulp wordt al weergegeven.

en: History '%s'
nl: Geschiedenis '%s'

en: I don't know how to print %s attachments!
nl: Kan %s-bijlagen niet afdrukken!

en: I don't know how to print that!
nl: Ik weet niet hoe dit afgedrukt moet worden!

en: I/O error
nl: Invoer-/uitvoerfout

en: ID has undefined validity.
nl: Dit ID heeft een ongedefinieerde geldigheid.

en: ID is expired/disabled/revoked.
nl: Dit ID is verlopen/uitgeschakeld/ingetrokken.

en: ID is not trusted.
nl: Dit ID wordt niet vertrouwd.

en: ID is not valid.
nl: Dit ID is niet geldig.

en: ID is only marginally valid.
nl: Dit ID is slechts marginaal vertrouwd.

en: Illegal S/MIME header
nl: Ongeldige S/MIME header

en: Illegal crypto header
nl: Ongeldige crypto header

en: Improperly formatted entry for type %s in "%s" line %d
nl: Ongeldig geformuleerde entry voor type %s in "%s", regel %d

en: Include message in reply?
nl: Bericht in antwoord citeren?

en: Including quoted message...
nl: Geciteerde bericht wordt toegevoegd...

en: Inline PGP can't be used with attachments.  Revert to PGP/MIME?
nl: Inline PGP is niet mogelijk met bijlagen.  PGP/MIME gebruiken?

en: Inline PGP can't be used with format=flowed.  Revert to PGP/MIME?
nl: Inline PGP is niet mogelijk met format=flowed.  Terugvallen op PGP/MIME?

en: Insert
nl: Invoegen

en: Integer overflow -- can't allocate memory!
nl: Integer overflow -- kan geen geheugen alloceren!

en: Integer overflow -- can't allocate memory.
nl: Integer overflow -- kan geen geheugen alloceren.

en: Internal error.  Please submit a bug report.
nl: *Interne fout*.  Graag rapporteren.

en: Invalid
nl: Ongeldig

en: Invalid POP URL: %s
nl: Ongeldig POP-URL: %s

en: Invalid SMTP URL: %s
nl: Ongeldig SMTP-URL: %s

en: Invalid day of month: %s
nl: Ongeldige dag van de maand: %s

en: Invalid encoding.
nl: Ongeldige codering.

en: Invalid index number.
nl: Ongeldig Indexnummer.

en: Invalid message number.
nl: Ongeldig berichtnummer.

en: Invalid month: %s
nl: Ongeldige maand: %s

en: Invalid relative date: %s
nl: Ongeldige maand: %s

en: Invalid server response
nl: Ongeldige reactie van server

en: Invalid value for option %s: "%s"
nl: Ongeldige waarde voor optie %s: "%s"

en: Invoking PGP...
nl: PGP wordt aangeroepen...

en: Invoking S/MIME...
nl: S/MIME wordt aangeroepen...

en: Invoking autoview command: %s
nl: Commando wordt aangeroepen: %s

en: Issued By:
nl: Uitg. door:

en: Jump to message:
nl: Ga naar bericht:

en: Jump to:
nl: Ga naar:

en: Jumping is not implemented for dialogs.
nl: Verspringen is niet mogelijk in menu.

en: Key ID: 0x%s
nl: Sleutel-ID: 0x%s

en: Key Type:
nl: Type Sleutel:

en: Key Usage:
nl: Sleutelgebruik:

en: Key is not bound.
nl: Toets is niet in gebruik.

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
nl: Toets is niet in gebruik.  Typ '%s' voor hulp.

en: KeyID
nl: Sleutel-ID

en: LOGIN disabled on this server.
nl: LOGIN is uitgeschakeld op deze server.

en: Label for certificate:
nl: Label voor certificaat:

en: Limit to messages matching:
nl: Beperk berichten volgens patroon:

en: Limit: %s
nl: Limiet: %s

en: Lock count exceeded, remove lock for %s?
nl: Claim-timeout overschreden, oude claim voor %s verwijderen?

en: Logged out of IMAP servers.
nl: Uitgelogd uit IMAP-servers.

en: Logging in...
nl: Aanmelden...

en: Login failed.
nl: Aanmelden is mislukt...

en: Looking for keys matching "%s"...
nl: Zoeken naar sleutels voor "%s"...

en: Looking up %s...
nl: %s aan het opzoeken...

en: MIME type not defined.  Cannot view attachment.
nl: MIME-type is niet gedefinieerd.  Kan bijlage niet weergeven.

en: Macro loop detected.
nl: Macro-lus gedetecteerd.

en: Mail
nl: Sturen

en: Mail not sent.
nl: Bericht niet verstuurd.

en: Mail not sent: inline PGP can't be used with attachments.
nl: Bericht is niet verzonden: inline PGP gaat niet met bijlagen.

en: Mail not sent: inline PGP can't be used with format=flowed.
nl: Bericht is niet verzonden: inline PGP kan niet gebruikt worden met format=flowed.

en: Mail sent.
nl: Bericht verstuurd.

en: Mailbox %s@%s closed
nl: Postvak %s@%s gesloten

en: Mailbox checkpointed.
nl: Postvak is gecontroleerd.

en: Mailbox created.
nl: Postvak is aangemaakt.

en: Mailbox deleted.
nl: Postvak is verwijderd.

en: Mailbox deletion failed.
nl: Postvak kon niet verwijderd worden.

en: Mailbox is corrupt!
nl: Postvak is beschadigd!

en: Mailbox is empty.
nl: Postvak is leeg.

en: Mailbox is marked unwritable. %s
nl: Postvak is als schrijfbeveiligd gemarkeerd. %s

en: Mailbox is read-only.
nl: Postvak is schrijfbeveiligd.

en: Mailbox is unchanged.
nl: Postvak is niet veranderd.

en: Mailbox must have a name.
nl: Postvak moet een naam hebben.

en: Mailbox not deleted.
nl: Postvak is niet verwijderd.

en: Mailbox renamed.
nl: Postvak is hernoemd.

en: Mailbox was corrupted!
nl: Postvak was beschadigd!

en: Mailbox was externally modified.
nl: Postvak is extern veranderd.

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
nl: Postvak is extern veranderd.  Markeringen kunnen onjuist zijn.

en: Mailboxes [%d]
nl: Postvakken [%d]

en: Mailcap Edit entry requires %%s
nl: "edit"-entry in mailcap vereist %%s

en: Mailcap compose entry requires %%s
nl: "compose"-entry in mailcap vereist %%s

en: Make Alias
nl: Afkorting maken

en: Many others not mentioned here contributed code, fixes,
    and suggestions.
nl: Vele anderen die hier niet vermeld zijn hebben code, verbeteringen,
    en suggesties bijgedragen.

en: Marking %d messages deleted...
nl: %d berichten worden gemarkeerd voor verwijdering...

en: Marking messages deleted...
nl: Berichten worden gemarkeerd voor verwijdering...

en: Mask
nl: Masker

en: Message bounced.
nl: Bericht doorgestuurd.

en: Message bound to %s.
nl: Bericht is gebonden aan %s.

en: Message can't be sent inline.  Revert to using PGP/MIME?
nl: Bericht kan niet inline verzonden worden.  PGP/MIME gebruiken?

en: Message contains:
nl: Bericht bevat:

en: Message could not be printed
nl: Bericht kon niet worden afgedrukt

en: Message file is empty!
nl: Postvak is leeg!

en: Message not bounced.
nl: Bericht niet doorgestuurd.

en: Message not modified!
nl: Bericht is niet gewijzigd!

en: Message postponed.
nl: Bericht uitgesteld.

en: Message printed
nl: Bericht is afgedrukt

en: Message written.
nl: Bericht opgeslagen.

en: Messages bounced.
nl: Berichten doorgestuurd.

en: Messages could not be printed
nl: Berichten konden niet worden afgedrukt

en: Messages not bounced.
nl: Berichten niet doorgestuurd.

en: Messages printed
nl: Berichten zijn afgedrukt

en: Missing arguments.
nl: Ontbrekende argumenten.

en: Missing blank line separator from output of "%s"!
nl: Missende lege regel in de uitvoer van "%s"!

en: Missing mime type from output of "%s"!
nl: Ontbrekend mime-type in de uitvoer van "%s"!

en: Mixmaster chains are limited to %d elements.
nl: Mixmaster lijsten zijn beperkt tot %d items.

en: Mixmaster doesn't accept Cc or Bcc headers.
nl: Mixmaster laat geen CC of BCC-kopregels toe.

en: Move %d read messages to %s?
nl: %d gelezen berichten naar %s verplaatsen?

en: Moving read messages to %s...
nl: Gelezen berichten worden naar %s verplaatst...

en: Name:
nl: Naam:

en: Neither mailcap_path nor MAILCAPS specified
nl: Zowel mailcap-pad als MAILCAPS zijn niet opgegeven

en: New Query
nl: Nieuwe query

en: New file name:
nl: Nieuwe bestandsnaam:

en: New file:
nl: Nieuw bestand:

en: New mail in
nl: Nieuw bericht in

en: New mail in this mailbox.
nl: Nieuwe berichten in dit postvak.

en: Next
nl: Volgend ber.

en: NextPg
nl: Volg.P

en: No
nl: Nee

en: No (valid) autocrypt key found for %s.
nl: Geen (geldige) autocrypt-sleutel gevonden voor %s.

en: No (valid) certificate found for %s.
nl: Geen (geldig) certificaat gevonden voor %s.

en: No Message-ID: header available to link thread
nl: Er is geen 'Message-ID'-kopregel beschikbaar om thread te koppelen

en: No PGP backend configured
nl: PGP is niet ingesteld

en: No S/MIME backend configured
nl: S/MIME is niet ingesteld

en: No attachments, abort sending?
nl: Geen bijlagen, versturen afbreken?

en: No authenticators available
nl: Geen authenticeerders beschikbaar

en: No boundary parameter found! [report this error]
nl: Geen 'boundary parameter' gevonden! [meldt deze fout!]

en: No crypto backend configured.  Disabling message security setting.
nl: Geen versleutelmogelijkheden zijn ingesteld.  Beveiligingsinstellingen voor berichten wordt uitgeschakeld.

en: No decryption engine available for message
nl: Geen ontsleutelingsmogelijkheden beschikbaar voor bericht

en: No entries.
nl: Geen items.

en: No files match the file mask
nl: Geen bestanden waarop het masker past gevonden

en: No from address given
nl: Geen van-adres opgegeven

en: No incoming mailboxes defined.
nl: Geen postvakken opgegeven.

en: No labels changed.
nl: Geen labels veranderd.

en: No limit pattern is in effect.
nl: Er is geen beperkend patroon in werking.

en: No lines in message.
nl: Bericht bevat geen regels.

en: No mailbox is open.
nl: Er is geen postvak geopend.

en: No mailbox with new mail.
nl: Geen postvak met nieuwe berichten.

en: No mailbox.
nl: Geen postvak.

en: No mailboxes have new mail
nl: Geen postvak met nieuwe berichten

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file.
nl: Geen "compose"-entry voor %s, een leeg bestand wordt aangemaakt.

en: No mailcap edit entry for %s
nl: Geen "edit"-entry voor %s in mailcap

en: No mailing lists found!
nl: Geen mailing-lists gevonden!

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
nl: Geen geschikte mailcap-entry gevonden.  Weergave als normale tekst.

en: No message ID to macro.
nl: Kan geen ID van dit bericht vinden in de index.

en: No messages in that folder.
nl: Geen berichten in dit postvak.

en: No messages matched criteria.
nl: Geen berichten voldeden aan de criteria.

en: No more quoted text.
nl: Geen verdere geciteerde text.

en: No more threads.
nl: Geen verdere threads.

en: No more unquoted text after quoted text.
nl: Geen verdere eigen text na geciteerde text.

en: No new mail in POP mailbox.
nl: Geen nieuwe berichten op de POP-server.

en: No new messages in this limited view.
nl: Geen nieuwe berichten in deze beperkte weergave.

en: No new messages.
nl: Geen nieuwe berichten.

en: No output from OpenSSL...
nl: Geen uitvoer van OpenSSL...

en: No postponed messages.
nl: Geen uitgestelde berichten.

en: No printing command has been defined.
nl: Er is geen printcommando gedefinieerd.

en: No recipients are specified!
nl: Er zijn geen geadresseerden opgegeven!

en: No recipients specified.
nl: Geen ontvangers opgegeven.

en: No recipients were specified.
nl: Er werden geen geadresseerden opgegeven.

en: No secret keys found
nl: Geen geheime sleutels gevonden

en: No subject specified.
nl: Geen onderwerp.

en: No subject, abort sending?
nl: Geen onderwerp. Versturen afbreken?

en: No subject, abort?
nl: Geen onderwerp, afbreken?

en: No subject, aborting.
nl: Geen onderwerp. Operatie afgebroken.

en: No such folder
nl: Niet-bestaand postvak

en: No tagged entries.
nl: Geen geselecteerde items.

en: No tagged messages are visible!
nl: Geen gemarkeerde berichten zichtbaar!

en: No tagged messages.
nl: Geen gemarkeerde berichten.

en: No thread linked
nl: Geen thread gekoppeld

en: No undeleted messages.
nl: Alle berichten zijn gewist.

en: No unread messages in this limited view.
nl: Geen ongelezen berichten in deze beperkte weergave.

en: No unread messages.
nl: Geen ongelezen berichten.

en: No visible messages.
nl: Geen zichtbare berichten.

en: None
nl: Geen

en: Not available in this menu.
nl: Optie niet beschikbaar in dit menu.

en: Not enough subexpressions for template
nl: Niet genoeg subexpressies voor sjabloon

en: Not found.
nl: Niet gevonden.

en: Not supported
nl: Niet ondersteund

en: Nothing to do.
nl: Niets te doen.

en: Off
nl: Uit

en: One or more parts of this message could not be displayed
nl: Een of meer delen van dit bericht konden niet worden weergegeven

en: Only deletion of multipart attachments is supported.
nl: Kan alleen multipart-bijlagen wissen.

en: Open mailbox
nl: Open postvak

en: Open mailbox in read-only mode
nl: Open postvak in schrijfbeveiligde modus

en: Open mailbox to attach message from
nl: Open postvak waaruit een bericht bijgevoegd moet worden

en: Out of memory!
nl: Onvoldoende geheugen!

en: Output of the delivery process
nl: Uitvoer van het afleveringsproces

en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, %s format, (c)lear, or (o)ppenc mode?
nl: PGP (v)ersleutel, (o)ndert., ond. (a)ls, (b)eiden, %s, (g)een, opp(e)nc?

en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, %s format, or (c)lear?
nl: PGP (v)ersleutel, (o)nderteken, ond. (a)ls, (b)eiden, %s, of (g)een?

en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, (c)lear, or (o)ppenc mode?
nl: PGP (v)ersleutel, (o)nderteken, ond. (a)ls, (b)eiden, (g)een, opp(e)nc-modus?

en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, or (c)lear?
nl: PGP (v)ersleutel, (o)nderteken, ond. (a)ls, (b)eiden, of (g)een?

en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, s/(m)ime or (c)lear?
nl: PGP (v)ersleutel, (o)nderteken, ond. (a)ls, (b)eiden, s/(m)ime, of (g)een?

en: PGP (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, s/(m)ime, (c)lear, or (o)ppenc mode?
nl: PGP (v)ersleutel, (o)ndert., ond. (a)ls, (b)eiden, s/(m)ime, (g)een, opp(e)nc?

en: PGP (s)ign, sign (a)s, %s format, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
nl: PGP (o)nderteken, ondert. (a)ls, %s-formaat, (g)een, of oppenc (u)it?

en: PGP (s)ign, sign (a)s, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
nl: PGP (o)nderteken, ondert. (a)ls, (g)een, of oppenc (u)it?

en: PGP (s)ign, sign (a)s, s/(m)ime, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
nl: PGP (o)nderteken, ondert. (a)ls, s/(m)ime, (g)een, of oppenc (u)it?

en: PGP Key %s.
nl: PGP-key %s.

en: PGP Key 0x%s.
nl: PGP-sleutel 0x%s.

en: PGP already selected. Clear & continue ?
nl: PGP is al geselecteerd.  Wissen & doorgaan?

en: PGP and S/MIME keys matching
nl: PGP- en S/MIME-sleutels voor

en: PGP keys matching
nl: PGP-sleutels voor

en: PGP keys matching "%s".
nl: PGP-sleutels voor "%s".

en: PGP keys matching <%s>.
nl: PGP-sleutels voor <%s>.

en: PGP message is not encrypted.
nl: PGP-bericht is niet versleuteld.

en: PGP message successfully decrypted.
nl: PGP-bericht succesvol ontsleuteld.

en: PGP passphrase forgotten.
nl: PGP-wachtwoord is vergeten.

en: PGP signature could NOT be verified.
nl: PGP-handtekening kon NIET worden geverifieerd.

en: PGP signature successfully verified.
nl: PGP-handtekening is correct bevonden.

en: PKA verified signer's address is:
nl: Adres van PKA-geverifieerde ondertekenaar is:

en: POP host is not defined.
nl: Er is geen POP-server gespecificeerd.

en: POP timestamp is invalid!
nl: POP tijdstempel is ongeldig!

en: Parent message is not available.
nl: Voorgaand bericht is niet beschikbaar.

en: Parent message is not visible in this limited view.
nl: Voorafgaand bericht is niet zichtbaar in deze beperkte weergave.

en: Passphrase(s) forgotten.
nl: Wachtwoord(en) zijn vergeten.

en: Password for %s@%s:
nl: Wachtwoord voor %s@%s:

en: Personal name:
nl: Naam:

en: Pipe
nl: Filteren

en: Pipe to command:
nl: Doorsluizen naar commando:

en: Pipe to:
nl: Doorgeven aan (pipe):

en: Please enter a single email address
nl: Specificieer één e-mailadres

en: Please enter the key ID:
nl: Geef Key-ID in:

en: Please set the hostname variable to a proper value when using mixmaster!
nl: De hostname variable moet ingesteld zijn voor mixmaster gebruik!

en: Postpone this message?
nl: Bericht uitstellen?

en: Postponed Messages
nl: Uitgestelde berichten

en: Preconnect command failed.
nl: Preconnect-commando is mislukt.

en: Prefer encryption?
nl: Geef voorkeer aan versleuteling?

en: Preparing forwarded message...
nl: Voorbereiden door te sturen bericht...

en: Press any key to continue...
nl: Druk een willekeurige toets in...

en: PrevPg
nl: Vorig.P

en: Prf Encr
nl: Verkies Versl

en: Print
nl: Druk af

en: Print attachment?
nl: Bijlage afdrukken?

en: Print message?
nl: Bericht afdrukken?

en: Print tagged attachment(s)?
nl: Gemarkeerde bericht(en) afdrukken?

en: Print tagged messages?
nl: Geselecteerde berichten afdrukken?

en: Problem signature from:
nl: Problematische handtekening van:

en: Process is still running. Really select?
nl: Proces loopt nog. Wilt u deze echt selecteren?

en: Purge %d deleted message?
nl: %d als gewist gemarkeerde berichten verwijderen?

en: Purge %d deleted messages?
nl: %d als gewist gemarkeerde berichten verwijderen?

en: Query '%s'
nl: Zoekopdracht '%s'

en: Query command not defined.
nl: Query-commando niet gedefinieerd.

en: Query:
nl: Zoekopdracht:

en: Quit
nl: Einde

en: Quit Mutt?
nl: Mutt afsluiten?

en: Reading %s...
nl: Bezig met het lezen van %s...

en: Reading new messages (%d bytes)...
nl: Bezig met het lezen van nieuwe berichten (%d bytes)...

en: Really delete account "%s"?
nl: Account "%s" echt verwijderen?

en: Really delete mailbox "%s"?
nl: Postvak "%s" echt verwijderen?

en: Recall postponed message?
nl: Uigesteld bericht hervatten?

en: Recoding only affects text attachments.
nl: Codering wijzigen is alleen van toepassing op bijlagen.

en: Recommendation:
nl: Aanbeveling:

en: Rename failed: %s
nl: Hernoemen is mislukt: %s

en: Rename is only supported for IMAP mailboxes
nl: Alleen IMAP-postvakken kunnen hernoemd worden

en: Rename mailbox %s to:
nl: Postvak %s hernoemen naar:

en: Rename to:
nl: Hernoemen naar:

en: Reopening mailbox...
nl: Heropenen van postvak...

en: Reply
nl: Antwoord

en: Reply to %s%s?
nl: Reactie sturen naar %s%s?

en: Reply-To:
nl: Antw-Aan:

en: Resume
nl: Doorgaan

en: Rev-Sort Date/Frm/Recv/Subj/tO/Thread/Unsort/siZe/sCore/sPam/Label?:
nl: Omgekeerd op Datum/Van/oNtv/Ondw/Aan/Thread/nIet/Grt/Score/sPam/Label?:

en: Reverse search for:
nl: Zoek achteruit naar:

en: Reverse sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e, (c)ount, (u)nread, or do(n)'t sort?
nl: Aflopend sorteren op (d)atum, (a)lfabet, bestands(g)rootte, aantal(#), (o)ngelezen, of (n)iet?

en: Revoked
nl: Herroepen

en: Root message is not visible in this limited view.
nl: Beginbericht is niet zichtbaar in deze beperkte weergave.

en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (b)oth, (c)lear, or (o)ppenc mode?
nl: S/MIME (v)ersl, (o)ndert, versl. (m)et, ond. (a)ls, (b)eiden, (g)een, opp(e)nc?

en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (b)oth, or (c)lear?
nl: S/MIME (v)ersleutel, (o)ndert, versl. (m)et, ond. (a)ls, (b)eiden, (g)een?

en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, (p)gp or (c)lear?
nl: S/MIME (v)ersleutel, (o)nderteken, ond. (a)ls, (b)eiden, (p)gp, of (g)een?

en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, (p)gp, (c)lear, or (o)ppenc mode?
nl: S/MIME (v)ersleutel, (o)ndert., ond. (a)ls, (b)eiden, (p)gp, (g)een, opp(e)nc?

en: S/MIME (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
nl: S/MIME (o)ndert, versl. (m)et, ond. (a)ls, (b)eiden, (g)een, opp(e)nc-modus?

en: S/MIME (s)ign, sign (a)s, (p)gp, (c)lear, or (o)ppenc mode off?
nl: S/MIME (o)nderteken, ondert. (a)ls, (p)gp, (g)een, of oppenc (u)it?

en: S/MIME already selected. Clear & continue ?
nl: S/MIME is al geselecteerd.  Wissen & doorgaan?

en: S/MIME certificate owner does not match sender.
nl: S/MIME-certificaateigenaar komt niet overeen met afzender.

en: S/MIME certificates matching "%s".
nl: S/MIME certficiaten voor "%s".

en: S/MIME keys matching
nl: S/MIME-certficaten voor

en: S/MIME messages with no hints on content are unsupported.
nl: S/MIME-berichten zonder aanwijzingen over inhoud zijn niet ondersteund.

en: S/MIME signature could NOT be verified.
nl: S/MIME-handtekening kon NIET worden geverifieerd.

en: S/MIME signature successfully verified.
nl: S/MIME-handtekening is correct bevonden.

en: SASL authentication failed
nl: SASL-authenticatie is mislukt

en: SASL authentication failed.
nl: SASL-authenticatie is mislukt.

en: SHA1 Fingerprint: %s
nl: SHA1-vingerafdruk: %s

en: SHA256 Fingerprint:
nl: SHA256-vingerafdruk:

en: SMTP authentication method %s requires SASL
nl: SMTP-authenticatiemethode %s vereist SASL

en: SMTP authentication requires SASL
nl: SMTP-authenticatie vereist SASL

en: SMTP server does not support authentication
nl: SMTP-server ondersteunt geen authenticatie

en: SMTP session failed: %s
nl: SMTP-sessie is mislukt: %s

en: SMTP session failed: read error
nl: SMTP-sessie is mislukt: leesfout

en: SMTP session failed: unable to open %s
nl: SMTP-sessie is mislukt: kan %s niet openen

en: SMTP session failed: write error
nl: SMTP-sessie is mislukt: schrijffout

en: SSL Certificate check (certificate %d of %d in chain)
nl: SSL-certificaatcontrole (certificaat %d van %d in keten)

en: SSL disabled due to the lack of entropy
nl: SSL is uitgeschakeld vanwege te weinig entropie

en: SSL failed: %s
nl: SSL is mislukt: %s

en: SSL is unavailable.
nl: SSL is niet beschikbaar.

en: SSL/TLS connection using %s (%s/%s/%s)
nl: SSL/TLS verbinding via %s (%s/%s/%s)

en: Save
nl: Opslaan

en: Save a copy of this message?
nl: Een kopie van dit bericht maken?

en: Save attachments in Fcc?
nl: Bijlages opslaan in Fcc?

en: Save to file:
nl: Opslaan als:

en: Save%s to mailbox
nl: Opslaan%s in postvak

en: Saving Fcc to %s
nl: Fcc wordt bewaard in %s

en: Saving changed messages... [%d/%d]
nl: Gewijzigde berichten worden opgeslagen... [%d/%d]

en: Saving tagged messages...
nl: Gemarkeerde berichten worden opgeslagen...

en: Saving...
nl: Bezig met opslaan...

en: Scan a mailbox for autocrypt headers?
nl: Een postvak doorzoeken voor autocrypt-headers?

en: Scan another mailbox for autocrypt headers?
nl: Een ander postvak doorzoeken voor autocrypt-headers?

en: Scan mailbox
nl: Doorzoek postvak

en: Scanning %s...
nl: %s wordt geanalyseerd...

en: Search
nl: Zoeken

en: Search for:
nl: Zoek naar:

en: Search hit bottom without finding match
nl: Zoeken heeft einde bereikt zonder iets te vinden

en: Search hit top without finding match
nl: Zoeken heeft begin bereikt zonder iets te vinden

en: Search interrupted.
nl: Het zoeken is onderbroken.

en: Search is not implemented for this menu.
nl: In dit menu kan niet worden gezocht.

en: Search wrapped to bottom.
nl: Zoekopdracht is onderaan herbegonnen.

en: Search wrapped to top.
nl: Zoekopdracht is bovenaan herbegonnen.

en: Searching...
nl: Bezig met zoeken...

en: Secure connection with TLS?
nl: Beveiligde connectie met TLS?

en: Security:
nl: Beveiliging:

en: Select
nl: Selecteren

en: Select
nl: Selecteer

en: Select a remailer chain.
nl: Selecteer een remailer lijster.

en: Selecting %s...
nl: %s wordt uitgekozen...

en: Send
nl: Versturen

en: Send attachment with name:
nl: Bijlage versturen met naam:

en: Sending in background.
nl: Bericht wordt op de achtergrond verstuurd.

en: Sending message...
nl: Versturen van bericht...

en: Serial-No:
nl: Serienummer:

en: Server certificate has expired
nl: Certificaat van de server is verlopen

en: Server certificate is not yet valid
nl: Certificaat van de server is nog niet geldig

en: Server closed connection!
nl: Server heeft verbinding gesloten!

en: Set flag
nl: Zet markering

en: Setting reply flags.
nl: Antwoord-vlaggen worden ingesteld.

en: Shell command:
nl: Shell-commando:

en: Sign
nl: Ondertekenen

en: Sign as:
nl: Ondertekenen als:

en: Sign, Encrypt
nl: Ondertekenen, Versleutelen

en: Sort Date/Frm/Recv/Subj/tO/Thread/Unsort/siZe/sCore/sPam/Label?:
nl: Sorteren op Datum/Van/oNtv/Ondw/Aan/Thread/nIet/Grt/Score/sPam/Label?:

en: Sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e, (c)ount, (u)nread, or do(n)'t sort?
nl: Sorteren op (d)atum, bestands(g)rootte, (a)lfabet of helemaal (n)iet?

en: Sorting mailbox...
nl: Postvak wordt gesorteerd...

en: Structural changes to decrypted attachments are not supported
nl: Structurele wijzigingen aan ontsleutelde bijlagen worden niet ondersteund

en: Subj
nl: Onderwerp

en: Subkey:
nl: Subsleutel:

en: Subscribed [%s], File mask: %s
nl: Geselecteerd [%s], Bestandsmasker: %s

en: Subscribed to %s
nl: Geabonneerd op %s

en: Subscribing to %s...
nl: Aanmelden voor %s...

en: Tag messages matching:
nl: Markeer berichten volgens patroon:

en: Tag the messages you want to attach!
nl: Selecteer de berichten die u wilt bijvoegen!

en: Tagging is not supported.
nl: Markeren wordt niet ondersteund.

en: Tgl Active
nl: Aktief aan/uit

en: That email address already has an autocrypt account
nl: Dat e-mailadres heeft al een autocrypt account

en: That message is not visible.
nl: Dat bericht is niet zichtbaar.

en: The CRL is not available
nl: De CRL is niet beschikbaar

en: The current attachment will be converted.
nl: Deze bijlage zal geconverteerd worden.

en: The current attachment won't be converted.
nl: Deze bijlage zal niet geconverteerd worden.

en: The key %s is not usable for autocrypt
nl: De sleutel %s is niet bruikbaar voor autocrypt

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
nl: De berichtenindex is niet correct.  Probeer het postvak te heropenen.

en: The remailer chain is already empty.
nl: De remailer lijst is al leeg.

en: There are $background_edit sessions. Really quit Mutt?
nl: Er zijn achtergrond sessies actief. Wilt u Mutt echt afsluiten?

en: There are no attachments.
nl: Bericht bevat geen bijlage.

en: There are no messages.
nl: Er zijn geen berichten.

en: There are no subparts to show!
nl: Er zijn geen onderdelen om te laten zien!

en: There was an error displaying all or part of the message
nl: Er is een fout opgetreden bij het weergeven van (een deel van) het bericht

en: This IMAP server is ancient. Mutt does not work with it.
nl: Mutt kan niet overweg met deze antieke IMAP-server.

en: This certificate belongs to:
nl: Dit certificaat behoort aan:

en: This certificate is valid
nl: Dit certificaat is geldig

en: This certificate was issued by:
nl: Dit certificaat is uitgegeven door:

en: This key can't be used: expired/disabled/revoked.
nl: Deze sleutel is onbruikbaar: verlopen/ingetrokken.

en: Thread broken
nl: Thread is verbroken

en: Thread cannot be broken, message is not part of a thread
nl: Thread kan niet verbroken worden; bericht is geen deel van een thread

en: Thread contains unread messages.
nl: Thread bevat ongelezen berichten.

en: Threading is not enabled.
nl: Het weergeven van threads is niet ingeschakeld.

en: Threads linked
nl: Threads gekoppeld

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
nl: De fcntl-lock kon niet binnen de toegestane tijd worden verkregen!

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
nl: De flock-lock kon niet binnen de toegestane tijd worden verkregen!

en: To
nl: Aan

en: To contact the developers, please mail to <mutt-dev@mutt.org>.
    To report a bug, please contact the Mutt maintainers via gitlab:
        https://gitlab.com/muttmua/mutt/issues
nl: Stuur een bericht naar <mutt-dev@mutt.org> om de ontwikkelaars te bereiken.
    Ga naar <https://gitlab.com/muttmua/mutt/issues> om een programmafout te melden.

en: To view all messages, limit to "all".
nl: Beperk op "all" om alle berichten te bekijken.

en: Toggle display of subparts
nl: Schakel weergeven van onderdelen aan/uit

en: Top of message is shown.
nl: Begin van bericht is weergegeven.

en: Trusted
nl: Vertrouwd

en: Trying to extract PGP keys...
nl: PGP-sleutels onttrekken...

en: Trying to extract S/MIME certificates...
nl: S/MIME-certificaten onttrekken...

en: Tunnel error talking to %s: %s
nl: Fout in tunnel in communicatie met %s: %s

en: Tunnel to %s returned error %d (%s)
nl: Tunnel naar %s leverde fout %d op (%s)

en: Type '%s' to background compose session.
nl: Typ '%s' om het opstellen in de achtergrond uit te voeren.

en: Unable to attach %s!
nl: Kan %s niet bijvoegen!

en: Unable to attach!
nl: Kan niet bijvoegen!

en: Unable to create SSL context
nl: Aanmaken van SSL-context is mislukt

en: Unable to fetch headers from this IMAP server version.
nl: Kan berichtenoverzicht niet overhalen van deze IMAP-server.

en: Unable to get certificate from peer
nl: Kan server certificaat niet verkrijgen

en: Unable to leave messages on server.
nl: Niet in staat berichten op de server achter te laten.

en: Unable to lock mailbox!
nl: Kan postvak niet claimen!

en: Unable to open autocrypt database %s
nl: Kan autocrypt database %s niet openen

en: Unable to open mailbox %s
nl: Kan postvak %s niet openen

en: Unable to open temporary file!
nl: Tijdelijk bestand kon niet worden geopend!

en: Unable to write %s!
nl: Kan %s niet bijwerken!

en: Undel
nl: Herstel

en: Undelete messages matching:
nl: Herstel berichten volgens patroon:

en: Unknown
nl: Onbekende fout

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Unknown Content-Type %s
nl: Onbekend Content-Type %s

en: Unknown SASL profile
nl: Onbekend SASL profiel

en: Unsubscribed from %s
nl: Abonnement op %s opgezegd

en: Unsubscribing from %s...
nl: Abonnement opzeggen op %s...

en: Unsupported mailbox type for appending.
nl: Niet-ondersteund mailboxtype voor toevoegen.

en: Untag messages matching:
nl: Verwijder markering volgens patroon:

en: Unverified
nl: Niet geverifieerd

en: Uploading message...
nl: Bericht wordt ge-upload...

en: Usage: set variable=yes|no
nl: Gebruik:  set variable=yes|no

en: Use 'toggle-write' to re-enable write!
nl: Gebruik 'toggle-write' om schrijven mogelijk te maken!

en: Use keyID = "%s" for %s?
nl: Sleutel-ID = "%s" gebruiken voor %s?

en: Username at %s:
nl: Gebruikersnaam voor %s:

en: Valid From:
nl: Geldig van:

en: Valid To:
nl: Geldig tot:

en: Verified
nl: Geverifieerd

en: Verify signature?
nl: Handtekening controleren?

en: Verifying message indexes...
nl: Berichtenindex wordt geverifieerd...

en: View Attachm.
nl: Bijlagen tonen

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
nl: Waarschuwing! Bestand %s bestaat al. Overschrijven?

en: WARNING: It is NOT certain that the key belongs to the person named as shown above
nl: WAARSCHUWING: Het is NIET zeker dat de sleutel toebehoort aan de persoon zoals hierboven aangegeven

en: WARNING: PKA entry does not match signer's address:
nl: WAARSCHUWING: PKA-item komt niet overeen met adres van ondertekenaar:

en: WARNING: Server certificate has been revoked
nl: WAARSCHUWING: Certificaat van de server is herroepen

en: WARNING: Server certificate has expired
nl: WAARSCHUWING: Certificaat van de server is verlopen

en: WARNING: Server certificate is not yet valid
nl: WAARSCHUWING: Certificaat van de server is nog niet geldig

en: WARNING: Server hostname does not match certificate
nl: WAARSCHUWING: Naam van de server komt niet overeen met certificaat

en: WARNING: Signer of server certificate is not a CA
nl: WAARSCHUWING: Ondertekenaar van servercertificaat is geen CA

en: WARNING: The key does NOT BELONG to the person named as shown above
nl: WAARSCHUWING: De sleutel BEHOORT NIET TOE aan bovengenoemde persoon

en: WARNING: We have NO indication whether the key belongs to the person named as shown above
nl: WAARSCHUWING: We hebben GEEN indicatie of de sleutel toebehoort aan de persoon zoals hierboven aangegeven

en: Waiting for editor to exit
nl: Wacht op afsluiten van de editor

en: Waiting for fcntl lock... %d
nl: Wacht op fcntl-claim... %d

en: Waiting for flock attempt... %d
nl: Wacht op flock-poging... %d

en: Waiting for response...
nl: Wacht op antwoord...

en: Warning: '%s' is a bad IDN.
nl: Waarschuwing: '%s' is een ongeldige IDN.

en: Warning: At least one certification key has expired
nl: Waarschuwing: minstens één certificeringssleutel is verlopen

en: Warning: Bad IDN '%s' in alias '%s'.
nl: Waarschuwing: Ongeldige IDN '%s' in alias '%s'.

en: Warning: Couldn't save certificate
nl: Waarschuwing: certificaat kan niet bewaard worden

en: Warning: One of the keys has been revoked
nl: Waarschuwing: één van de sleutels is herroepen

en: Warning: Part of this message has not been signed.
nl: Waarschuwing: een deel van dit bericht is niet ondertekend.

en: Warning: Server certificate was signed using an insecure algorithm
nl: Waarschuwing: het server-certificaat werd ondertekend met een onveilig algoritme

en: Warning: The key used to create the signature expired at:
nl: Waarschuwing: de sleutel waarmee is ondertekend is verlopen op:

en: Warning: The signature expired at:
nl: Waarschuwing: de ondertekening is verlopen op:

en: Warning: This alias name may not work.  Fix it?
nl: Waarschuwing: deze afkorting kan niet werken.  Verbeteren?

en: Warning: error enabling ssl_verify_partial_chains
nl: Waarschuwing: fout bij het inschakelen van ssl_verify_partial_chains

en: Warning: message contains no From: header
nl: Waarschuwing: bericht bevat geen 'From:'-kopregel

en: Warning: unable to set TLS SNI host name
nl: Waarschuwing: TLS SNI-hostnaam kon niet ingesteld worden

en: What we have here is a failure to make an attachment
nl: De bijlage kan niet worden aangemaakt

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
nl: Opslaan is mislukt!  Deel van postvak is opgeslagen als %s

en: Write fault!
nl: Fout bij schrijven!

en: Write message to mailbox
nl: Sla bericht op in postvak

en: Writing %s...
nl: Bezig met het schrijven van %s...

en: Writing message to %s ...
nl: Bericht wordt opgeslagen in %s ...

en: Yes
nl: Ja

en: You already have an alias defined with that name!
nl: U heeft al een afkorting onder die naam!

en: You already have the first chain element selected.
nl: Het eerste lijst-item is al geselecteerd.

en: You already have the last chain element selected.
nl: Het laaste lijst-item is al geselecteerd.

en: You are on the first entry.
nl: U bent op het eerste item.

en: You are on the first message.
nl: Dit is het eerste bericht.

en: You are on the first page.
nl: U bent op de eerste pagina.

en: You are on the first thread.
nl: U bent al bij de eerste thread.

en: You are on the last entry.
nl: U bent op het laatste item.

en: You are on the last message.
nl: Dit is het laatste bericht.

en: You are on the last page.
nl: U bent op de laatste pagina.

en: You cannot scroll down farther.
nl: U kunt niet verder naar beneden gaan.

en: You cannot scroll up farther.
nl: U kunt niet verder naar boven gaan.

en: You have no aliases!
nl: Geen afkortingen opgegeven!

en: You may not delete the only attachment.
nl: Een bericht bestaat uit minimaal één gedeelte.

en: You may only bounce message/rfc822 parts.
nl: U kunt alleen message/rfc882-gedeelten doorsturen.

en: You may only compose to sender with message/rfc822 parts.
nl: U kunt alleen message/rfc882-gedeelten doorsturen.

en: [%s = %s] Accept?
nl: [%s = %s] Accepteren?

en: [-- %s output follows%s --]
nl: [-- %s uitvoer volgt%s --]

en: [-- %s/%s is unsupported
nl: [-- %s/%s wordt niet ondersteund

en: [-- Attachment #%d
nl: [-- Bijlage #%d

en: [-- Autoview stderr of %s --]
nl: [-- Foutenuitvoer van %s --]

en: [-- Autoview using %s --]
nl: [-- Automatische weergave met %s --]

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
nl: [-- BEGIN PGP-BERICHT --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
nl: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOK --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
nl: [-- BEGIN PGP-ONDERTEKEND BERICHT --]

en: [-- Begin signature information --]
nl: [-- Begin handtekeninginformatie --]

en: [-- Can't run %s. --]
nl: [-- Kan %s niet uitvoeren. --]

en: [-- END PGP MESSAGE --]
nl: [-- EINDE PGP-BERICHT --]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
nl: [-- EINDE PGP-PUBLIEKESLEUTELBLOK --]

en: [-- END PGP SIGNED MESSAGE --]
nl: [-- EINDE PGP-ONDERTEKEND BERICHT --]

en: [-- End of OpenSSL output --]
nl: [-- Einde van OpenSSL-uitvoer --]

en: [-- End of PGP output --]
nl: [-- Einde van PGP uitvoer --]

en: [-- End of PGP/MIME encrypted data --]
nl: [-- Einde van PGP/MIME-versleutelde data --]

en: [-- End of PGP/MIME signed and encrypted data --]
nl: [-- Einde van PGP/MIME-ondertekende en -versleutelde data --]

en: [-- End of S/MIME encrypted data --]
nl: [-- Einde van S/MIME-versleutelde data --]

en: [-- End of S/MIME signed data --]
nl: [-- Einde van S/MIME-ondertekende gegevens --]

en: [-- End signature information --]
nl: [-- Einde van ondertekende gegevens --]

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative! --]
nl: [-- Fout: Kon geen enkel multipart/alternative-gedeelte weergeven! --]

en: [-- Error: Missing or bad-format multipart/signed signature! --]
nl: [-- Fout: Ontbrekende of inconsistente multipart/signed-structuur! --]

en: [-- Error: Unknown multipart/signed protocol %s! --]
nl: [-- Fout: Onbekend multipart/signed-protocol: %s! --]

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess! --]
nl: [-- Fout: Kon PGP-subproces niet starten! --]

en: [-- Error: could not create temporary file! --]
nl: [-- Fout: Kon geen tijdelijk bestand aanmaken! --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message! --]
nl: [-- Fout: Kon begin van PGP-bericht niet vinden! --]

en: [-- Error: decryption failed --]
nl: [-- Fout: ontsleuteling is mislukt --]

en: [-- Error: decryption failed: %s --]
nl: [-- Fout: ontsleuteling is mislukt: %s --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
nl: [-- Fout: message/external-body heeft geen access-type parameter --]

en: [-- Error: unable to create OpenSSL subprocess! --]
nl: [-- Fout: Kan geen OpenSSL-subproces starten! --]

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess! --]
nl: [-- Fout: Kan geen PGP-subproces starten! --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
nl: [-- De volgende gegevens zijn PGP/MIME-versleuteld --]

en: [-- The following data is PGP/MIME signed and encrypted --]
nl: [-- De volgende gegevens zijn PGP/MIME-ondertekend en -versleuteld --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
nl: [-- De volgende gegevens zijn S/MIME versleuteld --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
nl: [-- De volgende gegevens zijn S/MIME-versleuteld --]

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
nl: [-- De volgende gegevens zijn S/MIME ondertekend --]

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
nl: [-- De volgende gegevens zijn S/MIME-ondertekend --]

en: [-- The following data is signed --]
nl: [-- De volgende gegevens zijn ondertekend --]

en: [-- This %s/%s attachment
nl: [-- Deze %s/%s bijlage

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
nl: [-- Deze %s/%s-bijlage is niet bijgesloten, --]

en: [-- This is an attachment
nl: [-- Dit is een bijlage

en: [-- Type: %s/%s, Encoding: %s, Size: %s --]
nl: [-- Type: %s/%s, Codering: %s, Grootte: %s --]

en: [-- Warning: Can't find any signatures. --]
nl: [-- Waarschuwing: kan geen enkele handtekening vinden --]

en: [-- Warning: We can't verify %s/%s signatures. --]
nl: [-- Waarschuwing: %s/%s-handtekeningen kunnen niet gecontroleerd worden --]

en: [-- and the indicated access-type %s is unsupported --]
nl: [-- en het access-type %s wordt niet ondersteund --]

en: [-- and the indicated external source has --]
    [-- expired. --]
nl: [-- en de aangegeven externe bron --]
    [-- bestaat niet meer. --]

en: [-- name: %s --]
nl: [-- naam: %s --]

en: [-- on %s --]
nl: [-- op %s --]

en: [Can't display this user ID (invalid DN)]
nl: [Kan dit gebruikers-ID niet weergeven (ongeldige DN)]

en: [Can't display this user ID (invalid encoding)]
nl: [Kan dit gebruikers-ID niet weergeven (ongeldige codering)]

en: [Can't display this user ID (unknown encoding)]
nl: [Kan dit gebruikers-ID niet weergeven (onbekende codering)]

en: [Disabled]
nl: [Uitgeschakeld]

en: [Expired]
nl: [Verlopen]

en: [Invalid]
nl: [Ongeldig]

en: [Revoked]
nl: [Herroepen]

en: [invalid date]
nl: [ongeldige datum]

en: [unable to calculate]
nl: [kan niet berekend worden]

en: _maildir_commit_message(): unable to set time on file
nl: _maildir_commit_message(): kan bestandstijd niet zetten

en: accept the chain constructed
nl: accepteer de gemaakte lijst

en: active
nl: aktief

en: add, change, or delete a message's label
nl: berichtlabel toevoegen, wijzigen, of verwijderen

en: aka:
nl: ook bekend als:

en: alias: no address
nl: alias: Geen adres

en: ambiguous specification of secret key `%s'
nl: dubbelzinnige specificatie van geheime sleutel '%s'

en: append a remailer to the chain
nl: voeg een remailer toe aan het einde van de lijst

en: append new query results to current results
nl: voeg resultaten van zoekopdracht toe aan huidige resultaten

en: apply next function ONLY to tagged messages
nl: voer volgende functie ALLEEN uit op gemarkeerde berichten

en: apply next function to tagged messages
nl: voer volgende functie uit op gemarkeerde berichten

en: attach a PGP public key
nl: voeg een PGP publieke sleutel toe

en: attach file(s) to this message
nl: voeg bestand(en) aan dit bericht toe

en: attach message(s) to this message
nl: voeg bericht(en) aan dit bericht toe

en: attachments: invalid disposition
nl: attachments: ongeldige dispositie

en: attachments: no disposition
nl: attachments: geen dispositie

en: badly formatted command string
nl: onjuist opgemaakte commandotekenreeks

en: bind: too many arguments
nl: bind: te veel argumenten

en: break the thread in two
nl: splits de thread in tweeën

en: calculate message statistics for all mailboxes
nl: bereken berichtstatistieken voor alle postvakken

en: cannot get certificate common name
nl: kan common name van van certificaat niet verkrijgen

en: cannot get certificate subject
nl: kan onderwerp van certificaat niet verkrijgen

en: capitalize the word
nl: begin het woord met een hoofdletter

en: certificate owner does not match hostname %s
nl: certificaateigenaar komt niet overeen met naam van de server %s

en: certification
nl: certificering

en: change directories
nl: verander directories

en: check for classic PGP
nl: controleer op klassieke PGP

en: check mailboxes for new mail
nl: controleer postvakken op nieuwe berichten

en: clear a status flag from a message
nl: verwijder een status-vlag

en: clear and redraw the screen
nl: wis scherm en bouw het opnieuw op

en: collapse/uncollapse all threads
nl: comprimeer/expandeer alle threads

en: collapse/uncollapse current thread
nl: comprimeer/expandeer huidige thread

en: color: too few arguments
nl: color: te weinig argumenten

en: complete address with query
nl: compleet adres met vraag

en: complete filename or alias
nl: complete bestandsnaam of afkorting

en: compose a new mail message
nl: maak nieuw bericht aan

en: compose new attachment using mailcap entry
nl: maak nieuwe bijlage aan volgens mailcap

en: compose new message to the current message sender
nl: stel nieuw bericht op naar de afzender van dit bericht

en: convert the word to lower case
nl: verander het woord in kleine letters

en: convert the word to upper case
nl: verander het woord in hoofdletters

en: converting
nl: converteren

en: copy a message to a file/mailbox
nl: kopieer bericht naar bestand/postvak

en: could not create temporary folder: %s
nl: tijdelijke map kon niet worden aangemaakt: %s

en: could not truncate temporary mail folder: %s
nl: tijdelijke postmap kon niet worden ingekort: %s

en: could not write temporary mail folder: %s
nl: tijdelijke postmap kon niet worden aangemaakt: %s

en: create a hotkey macro for the current message
nl: een sneltoetsmacro aanmaken voor huidig bericht

en: create a new autocrypt account
nl: maak een niew autocrypt-account aan

en: create a new mailbox (IMAP only)
nl: maak een nieuw postvak aan (alleen met IMAP)

en: create an alias from a message sender
nl: maak een afkorting van de afzender

en: created:
nl: aangemaakt:

en: current mailbox shortcut '^' is unset
nl: sneltoets '^' voor huidige mailbox is uitgezet

en: cycle among incoming mailboxes
nl: roteer door postvakken

en: dazcun
nl: dag#on

en: default colors not supported
nl: standaardkleuren worden niet ondersteund

en: delete a remailer from the chain
nl: verwijder een remailer van de lijst

en: delete all chars on the line
nl: wis regel

en: delete all messages in subthread
nl: verwijder alle berichten in subthread

en: delete all messages in thread
nl: wis alle berichten in thread

en: delete chars from cursor to end of line
nl: wis alle tekens tot einde van de regel

en: delete chars from the cursor to the end of the word
nl: wis alle tekens tot einde van het woord

en: delete messages matching a pattern
nl: verwijder berichten volgens patroon

en: delete the char in front of the cursor
nl: wis teken voor de cursor

en: delete the char under the cursor
nl: wis teken onder de cursor

en: delete the current account
nl: verwijder het huidige account

en: delete the current entry
nl: verwijder huidig item

en: delete the current entry, bypassing the trash folder
nl: verwijder huidig item, voorbijgaand aan prullenmap

en: delete the current mailbox (IMAP only)
nl: verwijder het huidige postvak (alleen met IMAP)

en: delete the word in front of the cursor
nl: wis woord voor de cursor

en: descend into a directory
nl: ga een map binnen

en: dfrsotuzcpl
nl: dvnoatigspl

en: display a message
nl: toon bericht

en: display full address of sender
nl: toon volledig adres van afzender

en: display message and toggle header weeding
nl: toon bericht en schakel kopfiltering om

en: display recent history of error messages
nl: toon recente geschiedenis van foutmeldingen

en: display the currently selected file's name
nl: toon de bestandsnaam van het huidige bestand

en: display the keycode for a key press
nl: toon de code voor een toets

en: drac
nl: drag

en: eca
nl: voa

en: edit attachment content type
nl: bewerk type van bijlage

en: edit attachment description
nl: bewerk de omschrijving van een bijlage

en: edit attachment transfer-encoding
nl: bewerk de transport-codering van een bijlage

en: edit attachment using mailcap entry
nl: bewerk bijlage volgens mailcap

en: edit the BCC list
nl: bewerk de BCC-lijst

en: edit the CC list
nl: bewerk de CC-lijst

en: edit the Reply-To field
nl: bewerk Reply-To-veld

en: edit the TO list
nl: bewerk ontvangers (To-veld)

en: edit the file to be attached
nl: bewerk het bij te voegen bestand

en: edit the from field
nl: bewerk het From-veld

en: edit the message
nl: bewerk het bericht

en: edit the message with headers
nl: bewerk het bericht (inclusief header)

en: edit the raw message
nl: bewerk het bericht

en: edit the subject of this message
nl: bewerk onderwerp (Subject) van dit bericht

en: empty pattern
nl: leeg patroon

en: encryption
nl: versleuteling

en: end of conditional execution (noop)
nl: einde van conditionele uitvoering (noop)

en: enter a file mask
nl: geef bestandsmasker in

en: enter a file to save a copy of this message in
nl: kopieer bericht naar bestand

en: enter a muttrc command
nl: geef een muttrc commando in

en: error adding recipient `%s': %s
nl: fout bij het toevoegen van ontvanger '%s': %s

en: error allocating data object: %s
nl: fout bij het alloceren van gegevensobject: %s

en: error creating gpgme context: %s
nl: fout bij het creëren van GPGME-context: %s

en: error creating gpgme data object: %s
nl: fout bij het creëren van GPGME-gegevensobject: %s

en: error enabling CMS protocol: %s
nl: fout bij het inschakelen van CMS-protocol: %s

en: error encrypting data: %s
nl: fout bij het versleutelen van gegevens: %s

en: error importing key: %s
nl: fout bij het importeren van sleutel: %s

en: error in pattern at: %s
nl: fout in expressie bij: %s

en: error reading data object: %s
nl: fout bij het lezen van het gegevensobject: %s

en: error rewinding data object: %s
nl: fout bij het terugwinden van het gegevensobject: %s

en: error setting PKA signature notation: %s
nl: fout bij het instellen van PKA-ondertekening: %s

en: error setting secret key `%s': %s
nl: fout bij het instellen van geheime sleutel '%s': %s

en: error signing data: %s
nl: fout bij het ondertekenen van gegevens: %s

en: error: unknown op %d (report this error).
nl: fout: onbekende operatie %d  (rapporteer deze fout)

en: esabfc
nl: voabng

en: esabfci
nl: voabngi

en: esabfco
nl: voabnge

en: esabfcoi
nl: voabngei

en: esabmfc
nl: voabmng

en: esabmfco
nl: voabmnge

en: esabpfc
nl: voabpng

en: esabpfco
nl: voabpnge

en: eswabfc
nl: vomabgg

en: eswabfco
nl: vomabnge

en: exec: no arguments
nl: exec: geen argumenten

en: execute a macro
nl: voer een macro uit

en: exit this menu
nl: menu verlaten

en: extract supported public keys
nl: extraheer ondersteunde publieke sleutels

en: filter attachment through a shell command
nl: filter bijlage door een shell commando

en: finished
nl: gereed

en: force retrieval of mail from IMAP server
nl: forceer ophalen van mail vanaf IMAP-server

en: force viewing of attachment using mailcap
nl: weergave van bijlage via mailcap afdwingen

en: format error
nl: opmaakfout

en: forward a message with comments
nl: stuur bericht door met commentaar

en: get a temporary copy of an attachment
nl: maak een tijdelijke kopie van de bijlage

en: gpgme_op_keylist_next failed: %s
nl: gpgme_op_keylist_next() is mislukt: %s

en: gpgme_op_keylist_start failed: %s
nl: gpgme_op_keylist_start() is mislukt: %s

en: has been deleted --]
nl: werd gewist --]

en: imap_sync_mailbox: EXPUNGE failed
nl: imap_sync_mailbox: EXPUNGE is mislukt

en: inactive
nl: inaktief

en: insert a remailer into the chain
nl: voeg een remailer toe in de lijst

en: invalid header field
nl: ongeldig veld in berichtenkop

en: invoke a command in a subshell
nl: roep een commando in een shell aan

en: jump to an index number
nl: ga naar een index nummer

en: jump to parent message in thread
nl: spring naar het vorige bericht in de thread

en: jump to previous subthread
nl: spring naar de vorige subthread

en: jump to previous thread
nl: spring naar de vorige thread

en: jump to root message in thread
nl: spring naar eerste bericht in thread

en: jump to the beginning of the line
nl: ga naar begin van de regel

en: jump to the bottom of the message
nl: spring naar het einde van het bericht

en: jump to the end of the line
nl: ga naar regeleinde

en: jump to the next new message
nl: spring naar het volgende nieuwe bericht

en: jump to the next new or unread message
nl: spring naar het volgende nieuwe of ongelezen bericht

en: jump to the next subthread
nl: spring naar de volgende subthread

en: jump to the next thread
nl: spring naar de volgende thread

en: jump to the next unread message
nl: spring naar het volgende ongelezen bericht

en: jump to the previous new message
nl: spring naar het vorige nieuwe bericht

en: jump to the previous new or unread message
nl: spring naar het vorige nieuwe of ongelezen bericht

en: jump to the previous unread message
nl: spring naar het vorige ongelezen bericht

en: jump to the top of the message
nl: spring naar het begin van het bericht

en: keys matching
nl: sleutels voor

en: link tagged message to the current one
nl: koppel gemarkeerd bericht met het huidige

en: list and select backgrounded compose sessions
nl: overzicht en selectie van achtergrondsessies

en: list mailboxes with new mail
nl: toon postvakken met nieuwe berichten

en: logout from all IMAP servers
nl: uitloggen uit alle IMAP-servers

en: macro: empty key sequence
nl: macro: lege toetsenvolgorde

en: macro: too many arguments
nl: macro: te veel argumenten

en: mail a PGP public key
nl: mail een PGP publieke sleutel

en: mailbox shortcut expanded to empty regexp
nl: sneltoets voor mailbox expandeerde tot lege reguliere expressie

en: mailcap entry for type %s not found
nl: kan geen mailcap-entry voor %s vinden

en: make decoded (text/plain) copy
nl: maak gedecodeerde (text/plain) kopie

en: make decoded copy (text/plain) and delete
nl: maak gedecodeerde kopie (text/plain) en verwijder

en: make decrypted copy
nl: maak een gedecodeerde kopie

en: make decrypted copy and delete
nl: maak een gedecodeerde kopie en wis

en: make the sidebar (in)visible
nl: de zijbalk tonen/verbergen

en: manage autocrypt accounts
nl: beheer autocrypt accounts

en: manual encrypt
nl: handmatig versleutelen

en: mark the current subthread as read
nl: markeer de huidige subthread als gelezen

en: mark the current thread as read
nl: markeer de huidige thread als gelezen

en: message hotkey
nl: berichtsneltoets

en: message(s) not deleted
nl: bericht(en) niet verwijderd

en: mismatched brackets: %s
nl: haakjes kloppen niet: %s

en: mismatched parenthesis: %s
nl: haakjes kloppen niet: %s

en: missing filename.
nl: bestandsnaam ontbreekt.

en: missing parameter
nl: parameter ontbreekt

en: missing pattern: %s
nl: ontbrekend patroon: %s

en: mono: too few arguments
nl: mono: te weinig argumenten

en: move attachment down in compose menu list
nl: verplaats bijlage omlaag in het opstelmenu

en: move attachment up in compose menu list
nl: verplaats bijlage omhoog in het opstelmenu

en: move entry to bottom of screen
nl: verplaats item naar onderkant van scherm

en: move entry to middle of screen
nl: verplaats item naar midden van scherm

en: move entry to top of screen
nl: verplaats item naar bovenkant van scherm

en: move the cursor one character to the left
nl: verplaats cursor een teken naar links

en: move the cursor one character to the right
nl: verplaats cursor een teken naar rechts

en: move the cursor to the beginning of the word
nl: verplaats cursor naar begin van het woord

en: move the cursor to the end of the word
nl: verplaats cursor naar einde van het woord

en: move the highlight to next mailbox
nl: verplaats markering naar volgend postvak

en: move the highlight to next mailbox with new mail
nl: verplaats markering naar volgend postvak met nieuwe mail

en: move the highlight to previous mailbox
nl: verplaats markering naar voorgaand postvak

en: move the highlight to previous mailbox with new mail
nl: verplaats markering naar voorgaand postvak met nieuwe mail

en: move the highlight to the first mailbox
nl: verplaats markering naar het eerste postvak

en: move the highlight to the last mailbox
nl: verplaats markering naar het laatste postvak

en: move to the bottom of the page
nl: naar het einde van deze pagina

en: move to the first entry
nl: ga naar eerste item

en: move to the last entry
nl: ga naar laatste item

en: move to the middle of the page
nl: ga naar het midden van de pagina

en: move to the next entry
nl: ga naar het volgende item

en: move to the next page
nl: ga naar de volgende pagina

en: move to the next undeleted message
nl: spring naar het volgende ongewiste bericht

en: move to the previous entry
nl: ga naar het vorige item

en: move to the previous page
nl: ga naar de vorige pagina

en: move to the previous undeleted message
nl: spring naar het volgende ongewiste bericht

en: move to the top of the page
nl: spring naar het begin van de pagina

en: multipart message has no boundary parameter!
nl: multi-part bericht heeft geen "boundary" parameter!

en: mutt_account_getoauthbearer: Command returned empty string
nl: mutt_account_getoauthbearer: Opdracht gaf lege string terug

en: mutt_account_getoauthbearer: No OAUTH refresh command defined
nl: mutt_account_getoauthbearer: Geen OAUTH verversopdracht gedefinieerd

en: mutt_account_getoauthbearer: Unable to run refresh command
nl: mutt_account_getoauthbearer: Kan verversopdracht niet uitvoeren

en: mutt_restore_default(%s): error in regexp: %s
nl: mutt_restore_default(%s): fout in reguliere expressie: %s

en: no
nl: nee

en: no certfile
nl: geen certfile

en: no mbox
nl: geen mbox

en: no signature fingerprint available
nl: geen vingerafdruk van de ondertekening beschikbaar

en: nospam: no matching pattern
nl: nospam: geen overeenkomstig patroon

en: not converting
nl: niet converteren

en: not enough arguments
nl: te weinig argumenten

en: null key sequence
nl: lege toetsenvolgorde

en: null operation
nl: lege functie

en: number overflow
nl: overloop van getal

en: oac
nl: ota

en: open a different folder
nl: open een ander postvak

en: open a different folder in read only mode
nl: open een ander postvak in alleen-lezen-modus

en: open highlighted mailbox
nl: gemarkeerd postvak openen

en: open next mailbox with new mail
nl: open volgend postvak met nieuwe berichten

en: options:
      -A <alias>	expand the given alias
      -a <file> [...] --	attach file(s) to the message
    		the list of files must be terminated with the "--" sequence
      -b <address>	specify a blind carbon-copy (BCC) address
      -c <address>	specify a carbon-copy (CC) address
      -D		print the value of all variables to stdout
nl: opties:
      -A <afkorting>	gebruik een afkorting
      -a <bestand> [...] --	voeg een bestand bij het bericht;
    		de lijst met bestanden dient afgesloten te worden met '--'
      -b <adres>	specificeer een blind carbon-copy (BCC) adres
      -c <adres>	specificeer een carbon-copy (CC) adres
      -D		druk de waardes van alle variabelen af op stdout

en: out of arguments
nl: te weinig argumenten

en: pipe message/attachment to a shell command
nl: bewerk (pipe) bericht/bijlage met een shell-commando

en: prefer encrypt
nl: verkies versleuteling

en: prefix is illegal with reset
nl: prefix is niet toegestaan

en: print the current entry
nl: druk het huidige item af

en: push: too many arguments
nl: push: te veel argumenten

en: query external program for addresses
nl: vraag een extern programma om adressen

en: quote the next typed key
nl: voeg volgende toets onveranderd in

en: recall a postponed message
nl: bewerk een uitgesteld bericht

en: remail a message to another user
nl: bericht opnieuw versturen naar een andere gebruiker

en: rename the current mailbox (IMAP only)
nl: hernoem het huidige postvak (alleen met IMAP)

en: rename/move an attached file
nl: hernoem/verplaats een toegevoegd bestand

en: reply to a message
nl: beantwoord een bericht

en: reply to all recipients
nl: antwoord aan alle ontvangers

en: reply to all recipients preserving To/Cc
nl: antwoord aan alle ontvangers met behoud van To/Cc

en: reply to specified mailing list
nl: stuur antwoord naar mailing-list

en: retrieve mail from POP server
nl: haal mail vanaf POP-server

en: rms
nl: npo

en: ro
nl: we

en: roa
nl: wea

en: roas
nl: weao

en: run ispell on the message
nl: controleer spelling via ispell

en: running
nl: loopt nog

en: safco
nl: oangu

en: safcoi
nl: oangui

en: samfco
nl: oamngu

en: sapfco
nl: oapngu

en: save changes to mailbox
nl: sla wijzigingen in postvak op

en: save changes to mailbox and quit
nl: sla wijzigingen in postvak op en verlaat Mutt

en: save message/attachment to a mailbox/file
nl: sla bericht/bijlage op in een postvak/bestand

en: save this message to send later
nl: sla dit bericht op om later te versturen

en: score: too few arguments
nl: score: te weinig argumenten

en: score: too many arguments
nl: score: te veel argumenten

en: scroll down 1/2 page
nl: ga 1/2 pagina naar beneden

en: scroll down one line
nl: ga een regel naar beneden

en: scroll down through the history list
nl: ga omlaag in de geschiedenis

en: scroll the sidebar down 1 page
nl: de zijbalk een pagina omlaag scrollen

en: scroll the sidebar up 1 page
nl: de zijbalk een pagina omhoog scrollen

en: scroll up 1/2 page
nl: ga 1/2 pagina omhoog

en: scroll up one line
nl: ga een regel omhoog

en: scroll up through the history list
nl: ga omhoog in de geschiedenis

en: search backwards for a regular expression
nl: zoek achteruit naar een reguliere expressie

en: search for a regular expression
nl: zoek naar een reguliere expressie

en: search for next match
nl: zoek volgende match

en: search for next match in opposite direction
nl: zoek achteruit naar volgende match

en: search through the history list
nl: doorzoek de geschiedenis

en: secret key `%s' not found: %s
nl: geheime sleutel '%s' niet gevonden: %s

en: select a new file in this directory
nl: kies een nieuw bestand in deze map

en: select a new mailbox from the browser
nl: kies een nieuw postvak van de lijst

en: select a new mailbox from the browser in read only mode
nl: selecteer een nieuwe postvak binnen de browser in schrijfbeveiligde modus

en: select the current entry
nl: selecteer het huidige item

en: select the next element of the chain
nl: kies het volgende item uit de lijst

en: select the previous element of the chain
nl: kies het vorige item uit de lijst

en: send attachment with a different name
nl: verstuur bijlage met andere naam

en: send the message
nl: verstuur het bericht

en: send the message through a mixmaster remailer chain
nl: verstuur het bericht via een "mixmaster remailer" lijst

en: set a status flag on a message
nl: zet een status-vlag in een bericht

en: show MIME attachments
nl: geef MIME-bijlagen weer

en: show PGP options
nl: geef PGP-opties weer

en: show S/MIME options
nl: geef S/MIME-opties weer

en: show autocrypt compose menu options
nl: toon autocrypt opstellen opties

en: show currently active limit pattern
nl: geef het momenteel actieve limietpatroon weer

en: show only messages matching a pattern
nl: geef alleen berichten weer volgens patroon

en: show the Mutt version number and date
nl: toon versienummer van Mutt en uitgavedatum

en: signing
nl: ondertekening

en: skip beyond quoted text
nl: sla geciteerde tekst over

en: sort messages
nl: sorteer berichten

en: sort messages in reverse order
nl: sorteer berichten in omgekeerde volgorde

en: source: error at %s
nl: source: fout bij %s

en: source: errors in %s
nl: source: fouten in %s

en: source: reading aborted due to too many errors in %s
nl: source: inlezen is gestaakt vanwege te veel fouten in %s

en: source: too many arguments
nl: source: te veel argumenten

en: spam: no matching pattern
nl: spam: geen overeenkomstig patroon

en: subscribe to current mailbox (IMAP only)
nl: aanmelden voor huidig postvak (alleen met IMAP)

en: swafco
nl: omabnge

en: sync: mbox modified, but no modified messages! (report this bug)
nl: sync: mbox is gewijzigd, maar geen gewijzigde berichten gevonden!

en: tag messages matching a pattern
nl: markeer berichten volgens patroon

en: tag the current entry
nl: markeer huidig item

en: tag the current subthread
nl: markeer de huidige subthread

en: tag the current thread
nl: markeer de huidige thread

en: this screen
nl: dit scherm

en: toggle a message's 'important' flag
nl: markeer bericht als belangrijk

en: toggle a message's 'new' flag
nl: zet/wis de 'nieuw'-markering van een bericht

en: toggle display of quoted text
nl: schakel weergeven van geciteerde tekst aan/uit

en: toggle disposition between inline/attachment
nl: bijvoeging omschakelen tussen in bericht/als bijlage

en: toggle recoding of this attachment
nl: hercodering van deze bijlage omschakelen

en: toggle search pattern coloring
nl: schakel het kleuren van zoekpatronen aan/uit

en: toggle the current account active/inactive
nl: maak huidige account (in)aktief

en: toggle the current account prefer-encrypt flag
nl: schakel huidige account "encryptievoorkeur"-vlag in/uit

en: toggle view all/subscribed mailboxes (IMAP only)
nl: omschakelen van weergave alle/aangemelde postvakken (alleen met IMAP)

en: toggle whether the mailbox will be rewritten
nl: schakel het opslaan van wijzigingen aan/uit

en: toggle whether to browse mailboxes or all files
nl: schakel tussen het doorlopen van postvakken of alle bestanden

en: toggle whether to delete file after sending it
nl: kies of bestand na versturen gewist wordt

en: too few arguments
nl: te weinig argumenten

en: too many arguments
nl: te veel argumenten

en: transpose character under cursor with previous
nl: transponeer teken onder cursor naar de vorige

en: unable to determine home directory
nl: kan persoonlijke map niet achterhalen

en: unable to determine nodename via uname()
nl: kan hostnaam niet achterhalen via uname()

en: unable to determine username
nl: kan gebruikersnaam niet achterhalen

en: unattachments: invalid disposition
nl: unattachments: ongeldige dispositie

en: unattachments: no disposition
nl: unattachments: geen dispositie

en: undelete all messages in subthread
nl: verwijder wismarkering van alle berichten in subthread

en: undelete all messages in thread
nl: verwijder wismarkering van alle berichten in thread

en: undelete messages matching a pattern
nl: herstel berichten volgens patroon

en: undelete the current entry
nl: verwijder wismarkering van huidig item

en: unhook: Can't delete a %s from within a %s.
nl: unhook: Kan geen %s wissen binnen een %s.

en: unhook: Can't do unhook * from within a hook.
nl: unhook: Kan geen 'unhook *' doen binnen een 'hook'.

en: unhook: unknown hook type: %s
nl: unhook: onbekend 'hook'-type: %s

en: unknown error
nl: onbekende fout

en: unsubscribe from current mailbox (IMAP only)
nl: afmelden voor huidig postvak (alleen met IMAP)

en: untag messages matching a pattern
nl: verwijder markering volgens patroon

en: update an attachment's encoding info
nl: coderingsinfo van een bijlage bijwerken

en: usage: mutt [<options>] [-z] [-f <file> | -yZ]
           mutt [<options>] [-Ex] [-Hi <file>] [-s <subj>] [-bc <addr>] [-a <file> [...] --] <addr> [...]
           mutt [<options>] [-x] [-s <subj>] [-bc <addr>] [-a <file> [...] --] <addr> [...] < message
           mutt [<options>] -p
           mutt [<options>] -A <alias> [...]
           mutt [<options>] -Q <query> [...]
           mutt [<options>] -D
           mutt -v[v]
nl: gebruik: mutt [<opties>] [-z] [-f <bestand> | -yZ]
              mutt [<opties>] [-Ex] [-Hi <bestand>] [-s <onderwerp>]
                   [-bc <adres>] [-a <bestand> [...] --] <adres> [...]
              mutt [<opties>] [-x] [-s <onderwerp>] [-bc <adres>]
                   [-a <bestand> [...] --] <adres> [...] < bericht
              mutt [<opties>] -p
              mutt [<opties>] -A <afkorting> [...]
              mutt [<opties>] -Q <vraag> [...]
              mutt [<opties>] -D
              mutt -v[v]

en: use the current message as a template for a new one
nl: gebruik het huidige bericht als sjabloon voor een nieuw bericht

en: value is illegal with reset
nl: waarde is niet toegestaan

en: verify a PGP public key
nl: controleer een PGP publieke sleutel

en: view attachment as text
nl: toon bijlage als tekst

en: view attachment using mailcap entry if necessary
nl: geef bijlage weer, zo nodig via mailcap

en: view file
nl: toon bestand

en: view multipart/alternative
nl: toon multipart/alternative

en: view multipart/alternative as text
nl: toon multipart/alternative als tekst

en: view multipart/alternative using mailcap
nl: toon multipart/alternative gebruikmakend van mailcap

en: view the key's user id
nl: geef gebruikers-ID van sleutel weer

en: wipe passphrase(s) from memory
nl: verwijder wachtwoord(en) uit geheugen

en: write the message to a folder
nl: schrijf het bericht naar een postvak

en: yes
nl: ja

en: yna
nl: jna

en: {internal}
nl: {intern}

en: ~q		write file and quit editor
    ~r file		read a file into the editor
    ~t users	add users to the To: field
    ~u		recall the previous line
    ~v		edit message with the $visual editor
    ~w file		write message to file
    ~x		abort changes and quit editor
    ~?		this message
    .		on a line by itself ends input
nl: ~q            bericht opslaan en editor verlaten
    ~r bestand    bestand inlezen
    ~t adressen   deze adressen aan To:-veld toevoegen
    ~u            laatste regel opnieuw bewerken
    ~v            bericht bewerken met alternatieve editor ($visual)
    ~w bestand    bericht opslaan in dit bestand
    ~x            de editor verlaten zonder wijzigingen te behouden
    ~?            deze hulptekst
    .             als enige inhoud van een regel beëindigt de invoer

en: ~~		insert a line beginning with a single ~
    ~b users	add users to the Bcc: field
    ~c users	add users to the Cc: field
    ~f messages	include messages
    ~F messages	same as ~f, except also include headers
    ~h		edit the message header
    ~m messages	include and quote messages
    ~M messages	same as ~m, except include headers
    ~p		print the message
nl: ~~            een regel invoegen die begint met een enkele ~
    ~b adressen   deze adressen aan Bcc:-veld toevoegen
    ~c adressen   deze adressen aan Cc:-veld toevoegen
    ~f berichten  berichten toevoegen
    ~F berichten  als ~f, maar met headers
    ~h            header bewerken
    ~m berichten  deze berichten citeren
    ~M berichten  als ~m, maar met headers
    ~p            bericht afdrukken
