RPM - en to ca translation catalogue (689 entries)

en: 
    
    RPM build errors:
ca: 
    
    Errors de construcció del RPM:

en:  failed -
ca:  ha fallat -

en:  on file
ca:  al fitxer

en: ! only on numbers
ca: ! només als nombres

en: "%s" specifies multiple packages:
ca: «%s» especifica múltiples paquets:

en: %%changelog entries must start with *
ca: les entrades %%changelog han de començar amb *

en: %%changelog not in descending chronological order
ca: el %%changelog no està en ordre cronològic descendent

en: %%patch without corresponding "Patch:" tag
ca: %%patch sense l'etiqueta "Patch:" corresponent

en: %%semodule requires a file path
ca: %%semodule requereix el camí a un fitxer

en: %%{buildroot} can not be "/"
ca: %%{buildroot} no pot ser "/"

en: %%{buildroot} couldn't be empty
ca: %%{buildroot} no pot estar buit

en: %3d<%*s(empty)
ca: %3d<%*s(buit)

en: %s %d defined multiple times
ca: %s %d es va definir diverses vegades

en: %s %s: remove failed: %s
ca: %s %s: ha fallat la supressió: %s

en: %s already contains identical signature, skipping
ca: %s ja conté una signatura idèntica i s'ignora

en: %s cannot be installed
ca: no es pot instal·lar %s

en: %s conflicts with %s%s
ca: %s entra en conflicte amb %s%s

en: %s created as %s
ca: %s s'ha creat com a %s

en: %s error(%d) from %s: %s
ca: %s error(%d) de %s: %s

en: %s failed: %x
ca: ha fallat %s: %x

en: %s field must be present in package: %s
ca: El camp %s ha d'estar present al paquet: %s

en: %s has invalid numeric value, skipped
ca: %s té un valor numèric no vàlid i es va ignorar

en: %s has too large or too small integer value, skipped
ca: %s té un valor de tipus «enter» massa gran o massa petit i s'ha ignorat

en: %s has too large or too small long value, skipped
ca: %s té un valor de tipus «long» massa gran o massa petit i s'ha ignorat

en: %s in: %s
ca: %s a: %s

en: %s is a Delta RPM and cannot be directly installed
ca: %s és un Delta RPM i no es pot instal·lar directament

en: %s is needed by %s%s
ca: el paquet %s és requerit pel paquet %s%s

en: %s is obsoleted by %s%s
ca: %s està devaluat amb %s%s

en: %s saved as %s
ca: %s s'ha desat com a %s

en: %s scriptlet failed, exit status %d
ca: Ha fallat el scriptlet %s, estat de sortida %d

en: %s scriptlet failed, signal %d
ca: %s ha fallat l'scriplet, senyal %d

en: %s scriptlet failed, waitpid(%d) rc %d: %s
ca: Ha fallat el scriptlet %s, waitpid(%d) rc %d: %s

en: %s: Fflush failed: %s
ca: %s: ha fallat el fflush: %s

en: %s: Fread failed: %s
ca: %s: Ha fallat el fread: %s

en: %s: Fwrite failed: %s
ca: %s: ha fallat el fwrite: %s

en: %s: can't load unknown tag (%d).
ca: %s: no es pot carregar l'etiqueta incorrecta (%d).

en: %s: cannot read header at 0x%x
ca: %s: no s'ha pogut llegir la capçalera a 0x%x

en: %s: chroot directory not set
ca: %s: directori chroot sense establir

en: %s: failed to encode
ca: %s: ha fallat la codificació

en: %s: headerRead failed: %s
ca: %s: ha fallat el headerRead: %s

en: %s: import read failed(%d).
ca: %s: ha fallat la lectura de la importació (%d).

en: %s: key %d import failed.
ca: %s: ha fallat la importació de la clau %d.

en: %s: line: %s
ca: %s: línia: %s

en: %s: not an armored public key.
ca: %s: no és una clau pública armada.

en: %s: not an rpm package (or package manifest)
ca: %s: no és un paquet rpm (o un manifest de paquet)

en: %s: not an rpm package (or package manifest): %s
ca: %s: no és un paquet rpm (o un manifest de paquet): %s

en: %s: open failed: %s
ca: %s: ha fallat l'obertura: %s

en: %s: option table misconfigured (%d)
ca: %s: la taula d'opcions no està ben configurada (%d)

en: %s: public key read failed.
ca: %s: ha fallat la lectura de la clau pública.

en: %s: read manifest failed: %s
ca: %s: ha fallat la lectura del manifest: %s

en: %s: reading of public key failed.
ca: %s: ha fallat la lectura de la clau pública.

en: %s: regcomp failed: %s
ca: %s: ha fallat regcomp: %s

en: %s: regexec failed: %s
ca: %s: ha fallat regexec: %s

en: %s: rpmReadSignature failed: %s
ca: %s: El rpmReadSignature ha fallat: %s

en: %s: rpmWriteSignature failed: %s
ca: %s: ha fallat el rpmWriteSignature: %s

en: %s: writeLead failed: %s
ca: %s: ha fallat el writeLead: %s

en: %s:%d: Argument expected for %s
ca: %s:%d: S'esperava l'argument per %s

en: %s:%d: Got a %%else with no %%if
ca: %s:%d: s'ha obtingut un %%else sense %%if

en: %s:%d: Got a %%endif with no %%if
ca: %s:%d: s'ha obtingut un %%endif sense %%if

en: %s:%d: bad %%if condition
ca: %s:%d: condició incorrecta del %%if

en: && and || not suported for strings
ca: && i || no són disponibles per a les cadenes

en: (contains no files)
ca: (no conté fitxers)

en: (installed)
ca: (instal·lat)

en: (invalid type)
ca: (tipus no vàlid)

en: (invalid xml type)
ca: (tipus no vàlid d'XML)

en: (no error)
ca: (cap error)

en: (no state)
ca: (cap estat)

en: (none)
ca: (cap)

en: (not a blob)
ca: (no és un blob)

en: (not a number)
ca: (no és un número)

en: (not a string)
ca: (no és una cadena)

en: (not an OpenPGP signature)
ca: (no és una signatura d'OpenPGP)

en: (not base64)
ca: (no és base64)

en: (unknown %3d)
ca: (%3d desconegut)

en: (unknown)
ca: (desconegut)

en: * / not suported for strings
ca: * / no és disponible per a les cadenes

en: - not suported for strings
ca: - no és disponible per a les cadenes

en: - only on numbers
ca: - només als nombres

en: --allfiles may only be specified during package installation
ca: només es pot especificar l'opció --allfiles durant la instal·lació del paquet

en: --allmatches may only be specified during package erasure
ca: només es pot especificar l'opció --allmatches durant la supressió del paquet

en: --excludedocs may only be specified during package installation
ca: només es pot especificar l'opció --excludedocs durant la instal·lació del paquet

en: --hash (-h) may only be specified during package installation and erasure
ca: --hash (-h) només es pot especificar durant la instal·lació i la supressió del paquet

en: --ignorearch may only be specified during package installation
ca: només es pot especificar l'opció --ignorearch durant la instal·lació del paquet

en: --ignoreos may only be specified during package installation
ca: només es pot especificar l'opció --ignoreos durant la instal·lació del paquet

en: --ignoresize may only be specified during package installation
ca: només es pot especificar l'opció --ignoresize durant la instal·lació del paquet

en: --includedocs may only be specified during package installation
ca: només es pot especificar l'opció --includedocs durant la instal·lació del paquet

en: --justdb may only be specified during package installation and erasure
ca: només es pot especificar l'opció --justdb durant la instal·lació i la supressió del paquet

en: --nodeps may only be specified during package installation, erasure, and verification
ca: --nodeps només es pot especificar durant la instal·lació, la supressió i la versificació del paquet

en: --percent may only be specified during package installation and erasure
ca: --percent només es pot especificar durant la instal·lació i la supressió del paquet

en: --prefix may only be used when installing new packages
ca: només es pot utilitzar l'opció --prefix quan s'instal·lin paquets nous

en: --relocate and --excludepath may only be used when installing new packages
ca: només es poden utilitzar les opcions --relocate i --excludepath quan s'instal·lin paquets nous

en: --replacepkgs may only be specified during package installation
ca: només es pot especificar l'opció --replacepkgs durant la instal·lació del paquet

en: --test may only be specified during package installation and erasure
ca: --test només es pot especificar durant la instal·lació i la supressió del paquet

en: : expected following ? subexpression
ca: s'esperava : després de ? a la subexpressió

en: <FILE:...>
ca: <FITXER:...>

en: <lua> scriptlet support not built in
ca: no s'ha construït amb la compatibilitat cap als scriptlets <lua>

en: <old>=<new>
ca: <vell>=<nou>

en: <package>+
ca: <paquet>+

en: <packagefile>+
ca: <fitxer del paquet>+

en: <path>
ca: <camí>

en: <source package>
ca: <paquet de les fonts>

en: <specfile>
ca: <fitxer spec>

en: <tarball>
ca: <arxiu tar>

en: ======================== active %d empty %d
ca: ======================== actiu %d buit %d

en: ? expected in expression
ca: s'esperava ? a l'expressió

en: A %% is followed by an unparseable macro
ca: Un %% precedeix una macro que no es pot analitzar

en: Arch dependent binaries in noarch package
ca: Els binaris dependents de l'arquitectura estan en el paquet noarch

en: Architecture is excluded: %s
ca: S'ha exclòs l'arquitectura: %s

en: Architecture is not included: %s
ca: No s'ha inclòs l'arquitectura: %s

en: Archive file not in header
ca: El fitxer de l'arxiu no és a la capçalera

en: Bad arch/os number: %s (%s:%d)
ca: Número incorrecte d'arch/os: %s (%s:%d)

en: Bad dirmode spec: %s(%s)
ca: dirmode incorrecte del spec: %s(%s)

en: Bad exit status from %s (%s)
ca: Estat incorrecte de sortida de %s (%s)

en: Bad file: %s: %s
ca: Fitxer incorrecte: %s: %s

en: Bad magic
ca: Valor incorrecte del magic

en: Bad mode spec: %s(%s)
ca: mode incorrecte del spec: %s(%s)

en: Bad package specification: %s
ca: Especificació incorrecta del paquet: %s

en: Bad source: %s: %s
ca: Fonts incorrectes: %s: %s

en: Bad syntax: %s(%s)
ca: Sintaxi incorrecta: %s(%s)

en: Bad/unreadable  header
ca: Capçalera incorrecta o il·legible

en: Build options with [ <specfile> | <tarball> | <source package> ]:
ca: Opcions de construcció amb [ <fitxer spec> | <arxiu tar> | <paquet de les fonts> ]:

en: Building for target %s
ca: Construcció per a l'objectiu %s

en: Building target platforms: %s
ca: Construcció per a les plataformes objectiu: %s

en: CMD
ca: ORDRE

en: Cannot chain different ops
ca: No es poden encadenar diferents ops

en: Cannot sign RPM v3 packages
ca: No es poden signar els paquets RPM v3

en: Checking for unpackaged file(s): %s
ca: Comprovació per si hi ha fitxers no empaquetats: %s

en: Cleaning up / removing...
ca: S'està netejant o suprimint...

en: Common options for all rpm modes and executables:
ca: Opcions comunes per a tots els modes rpm i executables:

en: Copyright (C) 1998-2002 - Red Hat, Inc.
ca: Copyright (c) 1998 - 2002 Red Hat, Inc.

en: Could not canonicalize hostname: %s
ca: El nom de màquina no es pot fer canònic: %s

en: Could not exec %s: %s
ca: No es pot executar %s: %s

en: Could not generate output filename for package %s: %s
ca: No es pot generar el nom de fitxer de sortida per al paquet %s: %s

en: Could not open %%files file %s: %m
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %s del %%files: %m

en: Could not open %s file: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %s: %s

en: Could not open %s: %s
ca: No es pot obrir %s: %s

en: Could not read from file %s: %s
ca: No s'ha pogut llegir des del fitxer %s: %s

en: Could not write to pipe
ca: No s'ha pogut escriure a la canonada

en: Couldn't create pipe for %s: %m
ca: No s'ha pogut crear la canonada per a %s: %m

en: Couldn't create temporary file for %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal per a %s: %s

en: Couldn't download %s
ca: No s'ha pogut baixar %s

en: Couldn't duplicate file descriptor: %s: %s
ca: S'ha produït un error en duplicar el descriptor de fitxer: %s: %s

en: Couldn't exec %s: %s
ca: No s'ha pogut executar %s: %s

en: Couldn't fork %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el procés fill de «%s»: %s

en: DIRECTORY
ca: DIRECTORI

en: Database options:
ca: Opcions de la base de dades:

en: Digest mismatch
ca: No hi ha coincidència de resums

en: Directory not found: %s
ca: No es va trobar el directori: %s

en: Downloading %s to %s
ca: S'està baixant %s a %s

en: Duplicate %s entries in package: %s
ca: L'entrada %s està duplicada al paquet: %s

en: Duplicate locale %s in %%lang(%s)
ca: Duplica la configuració regional %s al %%lang(%s)

en: Empty file classifier
ca: Classificador buit de fitxer

en: Empty rich dependency
ca: Dependència enriquida buida

en: Error executing scriptlet %s (%s)
ca: S'ha produït un error en executar el scriptlet %s (%s)

en: Error parsing %%setup: %s
ca: S'ha produït un error en analitzar sintàcticament el %%setup: %s

en: Error parsing %s: %s
ca: S'ha produït un error en analitzar sintàcticament %s: %s

en: Error parsing tag field: %s
ca: S'ha produït un error en analitzar sintàcticament el camp tag: %s

en: Error reading %%files file %s: %m
ca: S'ha produït un error en llegir %%files del fitxer %s: %m

en: Exec of %s failed (%s): %s
ca: Ha fallat l'execució de %s (%s): %s

en: Executing "%s":
ca: S'està executant «%s»:

en: Executing(%s): %s
ca: Execució(%s): %s

en: Execution of "%s" failed.
ca: Ha fallat l'execució de «%s».

en: Expecting %%semodule tag: %s
ca: S'esperava l'etiqueta %%semodule: %s

en: Failed build dependencies:
ca: Han fallat les dependències de la construcció:

en: Failed dependencies:
ca: Dependències fallides:

en: Failed to determine a policy name: %s
ca: Ha fallat la determinació d'un nom de política: %s

en: Failed to dlopen %s %s
ca: Ha fallat el dlopen %s %s

en: Failed to find %s:
ca: Ha fallat la cerca de %s:

en: Failed to get policies from header
ca: Ha fallat l'obtenció de les polítiques de les capçaleres

en: Failed to open tar pipe: %m
ca: Ha fallat l'obertura de la canonada per al tar: %m

en: Failed to read  policy file: %s
ca: Ha fallat la lectura del pitxer de política: %s

en: Failed to read auxiliary vector, /proc not mounted?
ca: La lectura del vector auxiliar ha fallat, /proc no està muntat?

en: Failed to read spec file from %s
ca: Ha fallat la lectura del fitxer spec de %s

en: Failed to rename %s to %s: %m
ca: Ha fallat el canvi de nom de %s a %s: %m

en: Failed to resolve symbol %s: %s
ca: La resolució del símbol %s ha fallat: %s

en: File %s does not appear to be a specfile.
ca: El fitxer %s no sembla un fitxer d'especificacions.

en: File %s is not a regular file.
ca: El fitxer %s no és un fitxer regular.

en: File %s is smaller than %u bytes
ca: El fitxer %s és inferior als %u bytes

en: File %s: %s
ca: Fitxer %s: %s

en: File capability support not built in
ca: No s'ha construït amb disponibilitat de fitxers

en: File listed twice: %s
ca: El fitxer apareix dues vegades: %s

en: File must begin with "/": %s
ca: El fitxer ha de començar amb «/»: %s

en: File needs leading "/": %s
ca: El fitxer necessita el «/» principal: %s

en: File not found by glob: %s
ca: El glob no ha trobat el fitxer: %s

en: File not found: %s
ca: No s'ha trobat el fitxer: %s

en: File too large for archive
ca: El fitxer és massa gran per a l'arxiu

en: Finding  %s: %s
ca: S'està cercant %s: %s

en: Fopen failed
ca: El fopen ha fallat

en: Found more than one spec file in %s
ca: S'ha trobat més d'un fitxer spec a %s

en: Fwrite failed: %s
ca: El fwrite ha fallat: %s

en: Generating %d missing index(es), please wait...
ca: S'estan generant els %d índexs que falten, si us plau, espereu...

en: Header
ca: Capçalera

en: Header size too big
ca: La mida de la capçalera és massa gran

en: Ignoring invalid regex %s
ca: S'ignora l'expressió regular incorrecta %s

en: Incomplete data line at %s:%d
ca: Línia incompleta de dades a %s:%d

en: Incomplete default line at %s:%d
ca: Línia incompleta per defecte a %s:%d

en: Install/Upgrade/Erase options:
ca: Opcions d'instal·lació, actualització o supressió:

en: Installed (but unpackaged) file(s) found:
    %s
ca: Hi ha fitxers instal·lats però no empaquetats:
    %s

en: Installing %s
ca: S'està instal·lant %s

en: Internal error
ca: Error intern

en: Internal error: Bogus tag %d
ca: S'ha produït un error intern: l'etiqueta %d és incorrecta

en: Invalid %s token: %s
ca: L'element %s no és vàlid: %s

en: Invalid capability: %s
ca: Capacitat no vàlida: %s

en: Invalid date %u
ca: Data no vàlida %u

en: Invalid patch number %s: %s
ca: El número de pedaç %s no és vàlid: %s

en: Keyring options:
ca: Opcions de l'anell de claus:

en: Macro %%%s defined but not used within scope
ca: S'ha definit la macro %%%s però no s'utilitza dins de l'àmbit

en: Macro %%%s failed to expand
ca: Ha fallat l'expansió de la macro %%%s

en: Macro %%%s has empty body
ca: La macro %%%s té un cos buit

en: Macro %%%s has illegal name (%%undefine)
ca: La macro %%%s té un nom invàlid (%%undefine)

en: Macro %%%s has unterminated body
ca: La macro %%%s té un cos inacabat

en: Macro %%%s has unterminated opts
ca: La macro %%%s té opcions inacabades

en: Macro %%%s needs whitespace before body
ca: La macro %%%s necessita un espai en blanc abans del cos

en: Max level of manifest recursion exceeded: %s
ca: S'ha superat el nivell màxim de recursivitat del manifest: %s

en: Missing '(' in %s %s
ca: Falta un «(» a %s %s

en: Missing ')' in %s(%s
ca: Falta un «)» a %s(%s

en: Missing argument to rich dependency op
ca: Falten argument a l'op de la dependència enriquida

en: Missing file(s)
ca: Falten fitxers

en: Missing module path in line: %s
ca: Falta el camí al mòdul en la línia: %s

en: Missing rpmlib features for %s:
ca: Falten les funcionalitats rpmlib per a %s:

en: More than one file on a line: %s
ca: Més d'un fitxer en una línia: %s

en: NOT OK
ca: NO ÉS CORRECTE

en: Name required
ca: Cal el nom

en: No "Source:" tag in the spec file
ca: Sense "Source:" etiqueta al fitxer spec

en: No compatible architectures found for build
ca: No s'ha trobat cap arquitectura compatible per a la construcció

en: No exec() called after fork() in lua scriptlet
ca: No s'ha cridat cap exec() després del fork() a l'scriptlet de lua

en: No file attributes configured
ca: Sense atributs de fitxer configurats

en: No patch number %u
ca: No existeix el pedaç número %u

en: No rich dependencies allowed for this type
ca: No es permet ca dependència enriquida per a aquest tipus

en: No source number %u
ca: No existeix la font número %u

en: Non-white space follows %s(): %s
ca: %s() va seguit d'un caràcter que no és un espai en blanc: %s

en: Not a directory: %s
ca: No és un directori: %s

en: OK
ca: D'ACORD

en: OS is excluded: %s
ca: S'ha exclòs el SO: %s

en: OS is not included: %s
ca: No s'ha inclòs el SO: %s

en: Package check "%s" failed.
ca: Ha fallat la verificació del paquet «%s».

en: Package has no %%description: %s
ca: El paquet no té %%description: %s

en: Path is outside buildroot: %s
ca: El camí està fora de l'arrel de la construcció: %s

en: Please contact %s
ca: contacteu amb %s

en: Plugin %%__%s_%s not configured
ca: Complement %%__%s_%s no configurat

en: Plugin %s not loaded
ca: Complement %s no carregat

en: PreReq:, Provides:, and Obsoletes: dependencies support versions.
ca: Les dependències PreReq:, Provides: i Obsoletes: suporten versions.

en: Preparing packages...
ca: S'estan preparant els paquets...

en: Preparing...
ca: S'està preparant...

en: Processing files: %s
ca: Processament dels fitxers: %s

en: Processing policies: %s
ca: Processament de les polítiques: %s

en: Query options (with -q or --query):
ca: Opcions de consulta (amb -q o --query):

en: Query/Verify package selection options:
ca: Opcions de selecció de paquets, de consulta o verificació:

en: ROOT
ca: ARREL

en: RPM version %s
ca: Versió %s de RPM

en: Recognition of file "%s" failed: mode %06o %s
ca: Ha fallat el reconeixement del fitxer «%s»: mode %06o %s

en: Retrieving %s
ca: S'està obtenint %s

en: Rich dependency does not start with '('
ca: La dependència enriquida no comença amb '('

en: Signature options:
ca: Opcions de la signatura:

en: Spec options:
ca: Opcions de spec:

en: Symlink points to BuildRoot: %s -> %s
ca: L'enllaç simbòlic apunta a l'arrel de la construcció: %s -> %s

en: This program may be freely redistributed under the terms of the GNU GPL
ca: Aquest programari es pot distribuir lliurement d'acord amb els termes de la Llicència Pública General GNU

en: Too many args in data line at %s:%d
ca: Massa arguments a la línia de dades a %s:%d

en: Too many args in default line at %s:%d
ca: Massa arguments a la línia per defecte a %s:%d

en: Too many arguments in line: %s
ca: Hi ha massa arguments en la línia: %s

en: Too many levels of recursion in macro expansion. It is likely caused by recursive macro declaration.
ca: Hi ha massa nivells de recursivitat en l'expansió de la macro. És probable que sigui a causa de la declaració recursiva de la macro.

en: Unable to change root directory: %m
ca: No s'ha pogut canviar el directori root: %m

en: Unable to open %s for reading: %m.
ca: No s'ha pogut obrir %s per a lectura: %m.

en: Unable to open %s: %s
ca: No es pot obrir %s: %s

en: Unable to open current directory: %m
ca: No es pot obrir el directori actual: %m

en: Unable to open icon %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir la icona %s: %s

en: Unable to open spec file %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'especificacions %s: %s

en: Unable to open stream: %s
ca: No es pot obrir el flux: %s

en: Unable to open temp file: %s
ca: No es pot obrir el fitxer temporal: %s

en: Unable to read icon %s: %s
ca: No s'ha pogut llegir la icona %s: %s

en: Unable to reload signature header.
ca: No es pot tornar a carregar la capçalera de signatura.

en: Unable to reset I/O priority: %s
ca: No es pot restablir la prioritat de l'E/S: %s

en: Unable to reset nice value: %s
ca: No es pot restablir el valor de nice: %s

en: Unable to restore current directory: %m
ca: No s'ha pogut restaurar el directori actual: %m

en: Unable to restore root directory: %m
ca: No es pot restaurar el directori arrel: %m

en: Unable to write package: %s
ca: No es pot escriure el paquet: %s

en: Unknown file digest algorithm %u, falling back to MD5
ca: Es desconeix l'algorisme de resum del fitxer %u, es torna al MD5

en: Unknown file type
ca: Tipus de fitxer desconegut

en: Unknown format
ca: Format desconegut

en: Unknown icon type: %s
ca: Tipus desconegut d'icona: %s

en: Unknown option %c in %s(%s)
ca: Opció desconeguda %c a %s(%s)

en: Unknown payload compression: %s
ca: Càrrega desconeguda de compressió: %s

en: Unknown rich dependency op '%.*s'
ca: op desconegut de dependència enriquida '%.*s'

en: Unknown system: %s
ca: Sistema desconegut: %s

en: Unsatisfied dependencies for %s:
ca: Dependències insatisfetes per a %s:

en: Unsupported PGP hash algorithm %u
ca: Algoritme de dispersió PGP no suportat %u

en: Unsupported PGP pubkey algorithm %u
ca: Algoritme de clau pública PGP no suportat %u

en: Unsupported PGP signature
ca: Signatura PGP no suportada

en: Unsupported payload (%s) in package %s
ca: Càrrega (%s) no admesa al paquet %s

en: Unterminated %c: %s
ca: %c sense terminar: %s

en: Unterminated rich dependency: %s
ca: Dependència enriquida sense acabar: %s

en: Unusual locale length: "%s" in %%lang(%s)
ca: Longitud inusual de la configuració regional: "%s" a %%lang(%s)

en: Updating / installing...
ca: S'està actualitzant o instal·lant...

en: V%d %s/%s %s, key ID %s
ca: V%d %s/%s %s, id. de la clau %s

en: Verify options (with -V or --verify):
ca: Opcions de verificació (amb -V o --verify):

en: Version required
ca: Es requereix la versió

en: Wrote: %s
ca: S'ha escrit: %s

en: YES
ca: SÍ

en: You must set "%%_gpg_name" in your macro file
ca: Heu d'establir «%%_gpg_name» al vostre fitxer de macros

en: [none]
ca: [cap]

en: ] expected at end of array
ca: s'esperava ] al final de la seqüència

en: a hardlink file set may be installed without being complete.
ca: es pot instal·lar un conjunt d'enllaços durs a fitxer sense que estiguin complets.

en: argument is not an RPM package
ca: l'argument no és un paquet RPM

en: arguments to --prefix must begin with a /
ca: els arguments a --prefix han de començar amb una /

en: arguments to --root (-r) must begin with a /
ca: els arguments a --root (-r) han de començar per /

en: array iterator used with different sized arrays
ca: iterador de seqüència que s'utilitza amb seqüències de diferents mides

en: bad date in %%changelog: %s
ca: data incorrecta al %%changelog: %s

en: bad option '%s' at %s:%d
ca: opció incorrecta «%s» a %s:%d

en: build binary package from <source package>
ca: construeix el paquet dels binaris des del <paquet de les fonts>

en: build binary package only from <source package>
ca: construeix només el paquet dels binaris des del <paquet de les fonts>

en: build binary package only from <specfile>
ca: construeix només el paquet dels binaris des del <fitxer spec>

en: build binary package only from <tarball>
ca: construeix el paquet dels binaris només des de l'<arxiu tar>

en: build source and binary packages from <source package>
ca: construeix el paquet dels binaris i de les fonts des del <paquet de les fonts>

en: build source and binary packages from <specfile>
ca: construeix els paquets de les fonts i dels binaris des del <fitxer spec>

en: build source and binary packages from <tarball>
ca: construeix els paquets de les fonts i dels binaris des de l'<arxiu tar>

en: build source package only from <source package>
ca: construeix només el paquet de les fonts des del <paquet de les fonts>

en: build source package only from <specfile>
ca: construeix només el paquet de les fonts des del <fitxer spec>

en: build source package only from <tarball>
ca: construeix el paquet de les fonts només des de l'<arxiu tar>

en: build through %build (%prep, then compile) from <source package>
ca: construeix mitjançant el %build (%prep, després compila) des del <paquet de les fonts>

en: build through %build (%prep, then compile) from <specfile>
ca: construeix mitjançant el %build (%prep, després compila) des del <fitxer spec>

en: build through %build (%prep, then compile) from <tarball>
ca: construeix mitjançant el %build (%prep, després compila) des de l'<arxiu tar>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <source package>
ca: construeix mitjançant el %install (%prep, %build i instal·la) des del <paquet de les fonts>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <specfile>
ca: construeix mitjançant el %install (%prep, %build i després instal·la) des del <fitxer spec>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <tarball>
ca: construeix mitjançant el %install (%prep, %build, instal·la) des de l'<arxiu tar>

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <source package>
ca: construeix mitjançant el %prep (desempaqueta de les fonts i aplica els pedaços) des del <paquet de les fonts>

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <specfile>
ca: construeix mitjançant el %prep (desempaqueta les fonts i aplica els pedaços) des del <fitxer spec>

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <tarball>
ca: construeix mitjançant el %prep (desempaqueta les fonts i aplica els pedaços) des de l'<arxiu tar>

en: buildroot already specified, ignoring %s
ca: ja s'ha especificat el buildroot i s'ignora %s

en: can't create %s lock on %s (%s)
ca: no es pot crear el bloqueig %s a %s (%s)

en: cannot add record originally at %u
ca: no es pot afegir el registre originalment a %u

en: cannot create %s: %s
ca: no es pot crear %s: %s

en: cannot get %s lock on %s/%s
ca: no es pot obtenir el blocatge %s a %s/%s

en: cannot open %s at %s:%d: %m
ca: no s'ha pogut obrir %s a %s:%d: %m

en: cannot open %s index using %s - %s (%d)
ca: no es pot obrir l'índex %s mitjançant %s - %s (%d)

en: cannot open %s: %s
ca: no es pot obrir %s: %s

en: cannot open Packages database in %s
ca: no es pot obrir la base de dades Packages a %s

en: cannot re-open payload: %s
ca: no s'ha pogut tornar a obrir la càrrega: %s

en: cannot use --prefix with --relocate or --excludepath
ca: no es pot utilitzar l'opció --prefix amb --relocate o --excludepath

en: create archive failed on file %s: %s
ca: ha fallat la creació de l'arxiu al fitxer %s: %s

en: create archive failed: %s
ca: ha fallat la creació de l'arxiu: %s

en: creating a pipe for --pipe failed: %m
ca: Ha fallat la creació d'una canonada per a --pipe: %m

en: debug file state machine
ca: depura la màquina d'estat de fitxers

en: debug payload file state machine
ca: depura la màquina d'estats del fitxer de càrrega

en: debug rpmio I/O
ca: depura l'E/S de rpmio

en: define MACRO with value EXPR
ca: defineix la MACRO amb el valor de l'EXPR

en: delete package signatures
ca: suprimeix les signatures dels paquets

en: different
ca: diferent

en: directory
ca: directori

en: display final rpmrc and macro configuration
ca: mostra el rpmrc final i la configuració de les macros

en: display known query tags
ca: mostra les etiquetes conegudes de consulta

en: display the states of the listed files
ca: mostra els estats dels fitxers llistats

en: do not accept i18N msgstr's from specfile
ca: no acceptis els msgstr d'i18N del fitxer spec

en: do not execute %%post scriptlet (if any)
ca: no executis el scriptlet %%post (si n'hi hagués)

en: do not execute %%posttrans scriptlet (if any)
ca: no executis el scriptlet %%posttrans (si n'hi hagués)

en: do not execute %%postun scriptlet (if any)
ca: no executis el scriptlet %%postun (si n'hi hagués)

en: do not execute %%pre scriptlet (if any)
ca: no executis el scriptlet %%pre (si n'hi hagués)

en: do not execute %%pretrans scriptlet (if any)
ca: no executis el scriptlet %%pretrans (si n'hi hagués)

en: do not execute %%preun scriptlet (if any)
ca: no executis el scriptlet %%preun (si n'hi hagués)

en: do not execute %check stage of the build
ca: no executis l'etapa %check de la construcció

en: do not execute %clean stage of the build
ca: no executis l'etapa %clean de la construcció

en: do not execute %prep stage of the build
ca: no executis l'etapa %prep de la construcció

en: do not execute any %%triggerin scriptlet(s)
ca: no executis cap scriptlet %%triggerin

en: do not execute any %%triggerpostun scriptlet(s)
ca: no executis cap scriptlet %%triggerpostun

en: do not execute any %%triggerprein scriptlet(s)
ca: no executis cap scriptlet %%triggerprein

en: do not execute any %%triggerun scriptlet(s)
ca: no executis cap scriptlet %%triggerun

en: do not execute any scriptlet(s) triggered by this package
ca: no executis cap scriptlet invocat per aquest paquet

en: do not execute any stages of the build
ca: no executis cap de les etapes de la construcció

en: do not execute package scriptlet(s)
ca: no executis els scriptlets del paquet

en: do not glob arguments
ca: no englobis els arguments

en: do not install configuration files
ca: no instal·lis fitxers de configuració

en: do not install documentation
ca: no instal·lis la documentació

en: do not process non-package files as manifests
ca: no processis els fitxers que no pertanyin al paquet com els manifests

en: do not reorder package installation to satisfy dependencies
ca: no reordenis la instal·lació dels paquets per a satisfer les dependències

en: do not verify build dependencies
ca: no verifiquis les dependències de la construcció

en: do not verify package dependencies
ca: no verifiquis les dependències dels paquets

en: don't check disk space before installing
ca: no comprovis l'espai del disc abans d'instal·lar

en: don't enable any plugins
ca: no habilitis cap complement

en: don't execute verify script(s)
ca: no executis els scripts de verificació

en: don't import, but tell if it would work or not
ca: no importis, però diguis si podria funcionar o no

en: don't install file security contexts
ca: no instal·lis els contexts de seguretat dels fitxers

en: don't install, but tell if it would work or not
ca: no instal·lis, però digues si funcionarà correctament o no

en: don't verify capabilities of files
ca: no verifiquis les capacitats dels fitxers

en: don't verify database header(s) when retrieved
ca: no verifiquis les capçaleres de la base de dades quan s'obtinguin

en: don't verify digest of files
ca: no verifiquis els resums dels fitxers

en: don't verify digest of files (obsolete)
ca: no verifiquis els resums dels fitxers (obsolet)

en: don't verify file security contexts
ca: no verifiquis els contextos de seguretat dels fitxers

en: don't verify files in package
ca: no verifiquis els fitxers del paquet

en: don't verify group of files
ca: no verifiquis a quin grup pertanyen els fitxers

en: don't verify header+payload signature
ca: no verifiquis la signatura de la capçalera i la càrrega

en: don't verify mode of files
ca: no verifiquis el mode dels fitxers

en: don't verify modification time of files
ca: no verifiquis la data de modificació dels fitxers

en: don't verify owner of files
ca: no verifiquis qui és el propietari dels fitxers

en: don't verify package architecture
ca: no verifiquis l'arquitectura del paquet

en: don't verify package dependencies
ca: no verifiquis les relacions de dependència del paquet

en: don't verify package digest(s)
ca: no verifiquis els resums dels paquets

en: don't verify package operating system
ca: no verifiquis el sistema operatiu del paquet

en: don't verify package signature(s)
ca: no verifiquis les signatures del paquet

en: don't verify size of files
ca: no verifiquis la mida dels fitxers

en: don't verify symlink path of files
ca: no verifiquis l'enllaç simbòlic dels fitxers

en: dump basic file information
ca: mostra la informació bàsica del fitxer

en: empty tag format
ca: el format de l'etiqueta és buit

en: empty tag name
ca: el nom de l'etiqueta és buit

en: erase
ca: esborra

en: erase (uninstall) package
ca: suprimeix (desinstal·la) un paquet

en: error creating fifo %s: %m
ca: s'ha produït un error en crear la FIFO fifo %s: %m

en: error creating temp directory %s: %m
ca: s'ha produït un error en crear el directori temporal %s: %m

en: error creating temporary file %s: %m
ca: S'ha produït un error en crear el fitxer temporal %s: %m

en: error delete directory %s: %m
ca: s'ha produït un error en suprimir el directori fifo %s: %m

en: error delete fifo %s: %m
ca: s'ha produït un error en suprimir la FIFO fifo %s: %m

en: error reading from file %s
ca: s'ha produït un error en llegir del fitxer %s

en: error reading header from package
ca: s'ha produït un error en llegir la capçalera del paquet

en: error(%d) adding header #%d record
ca: error(%d) en afegir el registre #%d a la capçalera

en: error(%d) allocating new package instance
ca: error(%d) en assignar la instància de nou paquet

en: error(%d) getting "%s" records from %s index: %s
ca: error(%d) en obtenir «%s» registres de l'índex %s: %s

en: error(%d) removing header #%d record
ca: error(%d) en treure el registre #%d de la capçalera

en: error(%d) removing record "%s" from %s
ca: error(%d) en suprimir el registre «%s» de %s

en: error(%d) storing record "%s" into %s
ca: error(%d) en emmagatzemar el registre «%s» en %s

en: error(%d) storing record #%d into %s
ca: s'ha produït un error (%d) en emmagatzemar el registre #%d a %s

en: exclude paths must begin with a /
ca: els camins exclosos han de començar per /

en: exclusive
ca: exclusiu

en: exec failed
ca: ha fallat l'exec

en: export database to stdout header list
ca: exporta la base de dades al llistat de capçaleres de la sortida estàndard

en: extra '(' in package label: %s
ca: hi ha un «(» de més a l'etiqueta del paquet: %s

en: failed
ca: ha fallat

en: failed to create directory
ca: no s'ha pogut crear el directori

en: failed to create directory %s: %s
ca: ha fallat en crear el directori %s: %s

en: failed to load macro file %s
ca: ha fallat la càrrega del fitxer de les macros %s

en: failed to rebuild database: original database remains in place
ca: no s'ha pogut reconstruir la base de dades: la base de dades original continua al seu lloc

en: failed to replace old database with new database!
ca: no s'ha pogut substituir l'antiga base de dades amb la nova

en: failed to stat %s: %m
ca: Ha fallat l'obtenció de l'estat de %s: %m

en: failed to write all data to %s: %s
ca: ha fallat l'escriptura de totes les dades a %s: %s

en: fatal error:
ca: error fatal:

en: file
ca: fitxer

en: file %s conflicts between attempted installs of %s and %s
ca: el fitxer %s entra amb conflicte entre els intents d'instal·lació de %s i %s

en: file %s from install of %s conflicts with file from package %s
ca: el fitxer %s de la instal·lació de %s entra amb conflicte amb el fitxer del paquet %s

en: file %s is not owned by any package
ca: el fitxer %s no pertany a cap paquet

en: file %s: %s
ca: fitxer %s: %s

en: file digest algorithm is per package configurable
ca: l'algorisme de resum de fitxer és configurable per paquet

en: file name(s) stored as (dirName,baseName,dirIndex) tuple, not as path.
ca: els noms de fitxer s'han emmagatzemat com una tupla (dirName,baseName,dirIndex), no com un camí.

en: files may only be relocated during package installation
ca: només es poden traslladar els fitxers durant la instal·lació del paquet

en: generate package header(s) compatible with (legacy) rpm v3 packaging
ca: genera capçaleres del paquet compatibles amb l'empaquetament rpm v3 (llegat)

en: gpg exec failed (%d)
ca: ha fallat l'execució del gpg (%d)

en: gpg failed to write signature
ca: el gpg no ha escrit la signatura

en: group %s does not contain any packages
ca: el grup %s no conté cap paquet

en: hdr load: BAD
ca: hdr load: DOLENT

en: hdr magic: BAD
ca: hdr magic: DOLENT

en: header #%u in the database is bad -- skipping.
ca: la capçalera #%u en la base de dades és incorrecta -- s'ignora.

en: header tags are always sorted after being loaded.
ca: les etiquetes de la capçalera sempre s'ordenen després de carregar-se.

en: ignore ExcludeArch: directives from spec file
ca: ignora ExcludeArch: directives del fitxer d'especificació

en: ignore file conflicts between packages
ca: ignora els conflictes de fitxers entre paquets

en: illegal signature type
ca: tipus de signatura no vàlida

en: import an armored public key
ca: importa una clau pública armada

en: import database from stdin header list
ca: importa la base de dades des de la llista de capçaleres de l'entrada estàndard

en: incomplete %%changelog entry
ca: Entrada incompleta del %%changelog

en: incorrect format: %s
ca: format incorrecte: %s

en: initialize database
ca: inicialitza la base de dades

en: install
ca: instal·la

en: install all files, even configurations which might otherwise be skipped
ca: instal·la tots els fitxers, fins i tot les configuracions que podrien ser ignorades

en: install documentation
ca: instal·la documentació

en: install package(s)
ca: instal·la els paquets

en: internal support for lua scripts.
ca: es poden utilitzar scripts en lua.

en: invalid dependency
ca: dependència no vàlida

en: invalid field width
ca: l'amplada del camp no és vàlida

en: invalid index type %x on %s/%s
ca: tipus d'índex %x no vàlid a %s/%s

en: invalid package number: %s
ca: número de paquet invàlid: %s

en: invalid syntax in lua file: %s
ca: sintaxi no vàlida al fitxer lua: %s

en: invalid syntax in lua script: %s
ca: sintaxi no vàlida en el script lua: %s

en: invalid syntax in lua scriptlet: %s
ca: sintaxi no vàlida en el scriptlet lua: %s

en: line %d: %s
ca: línia %d: %s

en: line %d: %s in: %s
ca: línia %d: %s a: %s

en: line %d: %s is deprecated: %s
ca: línia %d: %s està en desús: %s

en: line %d: %s: %s
ca: línia %d: %s: %s

en: line %d: Bad %%setup option %s: %s
ca: línia %d: Opció %s incorrecta del %%setup: %s

en: line %d: Bad %s number: %s
ca: línia %d: número incorrecte %s: %s

en: line %d: Bad %s: qualifiers: %s
ca: línia %d: %s incorrecte: qualificadors: %s

en: line %d: Bad BuildArchitecture format: %s
ca: línia %d: Format incorrecte del BuildArchitecture: %s

en: line %d: Bad arg to %%setup: %s
ca: línia %d: Argument incorrecte al %%setup: %s

en: line %d: Bad no%s number: %u
ca: línia %d: Número incorrecte de no%s: %u

en: line %d: Bad number: %s
ca: línia %d: número incorrecte: %s

en: line %d: Bad option %s: %s
ca: línia %d: Opció %s incorrecta: %s

en: line %d: Docdir must begin with '/': %s
ca: línia %d: «Docdir» ha de començar per «/»: %s

en: line %d: Empty tag: %s
ca: línia %d: l'etiqueta és buida: %s

en: line %d: Epoch field must be an unsigned number: %s
ca: línia %d: el camp Epoch ha d'ésser un nombre sense signe: %s

en: line %d: Error parsing %%description: %s
ca: línia %d: S'ha produït un error en analitzar sintàcticament el %%description: %s

en: line %d: Error parsing %%files: %s
ca: línia %d: S'ha produït un error en analitzar sintàcticament el %%files: %s

en: line %d: Error parsing %%policies: %s
ca: línia %d: S'ha produït un error en analitzar sintàcticament el %%policies: %s

en: line %d: Error parsing %s: %s
ca: línia %d: S'ha produït un error en analitzar sintàcticament %s: %s

en: line %d: Malformed tag: %s
ca: línia %d: Etiqueta mal formada: %s

en: line %d: Only noarch subpackages are supported: %s
ca: línia %d: Només els subpaquets noarch estan suportats: %s

en: line %d: Prefixes must not end with "/": %s
ca: línia %d: els prefixos no poden acabar amb «/»: %s

en: line %d: Second %s
ca: línia %d: Segon %s

en: line %d: Tag takes single token only: %s
ca: línia %d: L'etiqueta pren un únic testimoni: %s

en: line %d: Too many names: %s
ca: línia %d: massa noms: %s

en: line %d: Unclosed %%if
ca: línia %d: %%if sense tancar

en: line %d: Unknown tag: %s
ca: línia %d: Etiqueta desconeguda: %s

en: line %d: internal script must end with '>': %s
ca: línia %d: el script intern ha d'acabar amb «>»: %s

en: line %d: script program must begin with '/': %s
ca: línia %d: el programa del script ha de començar per «/»: %s

en: line %d: second %%changelog
ca: línia %d: segon %%changelog

en: line %d: second %%prep
ca: línia %d: segon %%prep

en: line %d: second %s
ca: línia %d: segon %s

en: line %d: triggers must have --: %s
ca: línia %d: els activadors han de tenir --: %s

en: line %d: unsupported internal script: %s
ca: línia %d: el script intern no està disponible: %s

en: line: %s
ca: línia: %s

en: list all configuration files
ca: mostra tots els fitxers de configuració

en: list all documentation files
ca: mostra tots els fitxers de documentació

en: list all license files
ca: mostra tots els fitxers de llicència

en: list files in package
ca: mostra tots els fitxers del paquet

en: list keys from RPM keyring
ca: llista les claus des de l'anell de claus RPM

en: lua hook failed: %s
ca: Ha fallat el hook lua: %s

en: lua script failed: %s
ca: ha fallat el script lua: %s

en: magic_load failed: %s
ca: Ha fallat magic_load: %s

en: magic_open(0x%x) failed: %s
ca: Ha fallat magic_open(0x%x): %s

en: malformed %s: %s
ca: %s mal format: %s

en: memory alloc (%u bytes) returned NULL.
ca: l'assignació de memòria (%u bytes) ha retornat NULL.

en: miFreeHeader: skipping
ca: miFreeHeader: s'ignora

en: missing
ca: falta

en: missing   %c %s
ca: falta   %c %s

en: missing '(' in package label: %s
ca: falta «(» a l'etiqueta del paquet: %s

en: missing ')' in package label: %s
ca: falta un «)» a l'etiqueta del paquet: %s

en: missing ':' (found 0x%02x) at %s:%d
ca: falta un «;» (trobat a 0x%02x) a %s:%d

en: missing architecture for %s at %s:%d
ca: falta l'arquitectura per a %s a %s:%d

en: missing architecture name at %s:%d
ca: falta el nom d'arquitectura a %s:%d

en: missing argument for %s at %s:%d
ca: falta l'argument per %s a %s:%d

en: missing name in %%changelog
ca: falta el nom a %%changelog

en: missing second ':' at %s:%d
ca: falta el segon «:» a %s:%d

en: net shared
ca: compartit per xarxa

en: net shared
ca: xarxa compartida

en: no arguments given
ca: no s'han donat arguments

en: no arguments given for parse
ca: no s'ha proporcionat arguments per analitzar sintàcticament

en: no arguments given for query
ca: no s'han donat arguments per a consultar

en: no arguments given for verify
ca: no s'han proporcionat arguments per verificar

en: no dbpath has been set
ca: no s'ha establert el dbpath

en: no dbpath has been set
ca: no s'ha establert cap dbpath

en: no description in %%changelog
ca: sense descripció al %%changelog

en: no package enhances %s
ca: no hi ha cap paquet que millori %s

en: no package matches %s: %s
ca: cap paquet concorda amb %s: %s

en: no package provides %s
ca: cap paquet proporciona %s

en: no package recommends %s
ca: no hi ha cap paquet que recomani %s

en: no package requires %s
ca: cap paquet necessita %s

en: no package suggests %s
ca: no hi ha cap paquet que suggereixi %s

en: no package supplements %s
ca: no hi ha cap paquet que ampliï %s

en: no package triggers %s
ca: cap paquet dispara %s

en: no packages given for erase
ca: no s'han donat paquets per a suprimir

en: no packages given for install
ca: no s'han donat paquets per a instal·lar

en: no state
ca: sense estat

en: not an rpm package
ca: no és un paquet rpm

en: not an rpm package
ca: no és un paquet rpm

en: not installed
ca: no instal·lat

en: not installed
ca: no instal·lat

en: one type of query/verify may be performed at a time
ca: només es pot realitzar un tipus consulta o verifica alhora

en: only installation and upgrading may be forced
ca: només es pot forçar la instal·lació i l'actualització

en: only one major mode may be specified
ca: només es pot especificar un mode principal

en: only one of --excludedocs and --includedocs may be specified
ca: només es pot especificar una opció entre --excludedocs i --includedocs

en: open of %s failed: %s
ca: ha fallat l'obertura de %s: %s

en: operate on binary rpms generated by spec (default)
ca: opera sobre els binaris dels rpm generats amb el spec (per defecte)

en: operate on source rpm generated by spec
ca: opera sobre les fonts del rpm generat amb el spec

en: override build root
ca: substitueix l'arrel de la construcció

en: override target platform
ca: substitueix la plataforma

en: package %s (which is newer than %s) is already installed
ca: ja s'ha instal·lat el paquet %s, que és més nou que %s

en: package %s is already installed
ca: el paquet %s ja s'ha instal·lat

en: package %s is intended for a %s architecture
ca: el paquet %s està destinat a una arquitectura %s

en: package %s is intended for a %s operating system
ca: el paquet %s està destinat a un sistema operatiu %s

en: package %s is not installed
ca: el paquet %s no està instal·lat

en: package %s is not relocatable
ca: el paquet %s no es pot traslladar

en: package %s was already added, replacing with %s
ca: el paquet %s ja es va afegir, s'està substituint amb %s

en: package %s was already added, skipping %s
ca: el paquet %s ja es va afegir i s'ignora %s

en: package has neither file owner or id lists
ca: el paquet no té ni propietari de fitxer ni llistes d'id.

en: package has not file owner/group lists
ca: el paquet no té propietari dels fitxers/llistes de grup

en: package name-version-release is not implicitly provided.
ca: no s'ha proporcionat implícitament el nom-versió-alliberament del paquet.

en: package payload can be compressed using bzip2.
ca: la càrrega del paquet es pot comprimir mitjançant bzip2.

en: package payload can be compressed using lzma.
ca: la càrrega del paquet es pot comprimir mitjançant lzma.

en: package payload can be compressed using xz.
ca: la càrrega del paquet es pot comprimir mitjançant xz.

en: package payload file(s) have "./" prefix.
ca: els fitxers de càrrega del paquet tenen el prefix «./».

en: package scriptlets can be expanded at install time.
ca: els scriptlets del paquet es poden expandir en el moment de la instal·lació.

en: package scriptlets may access the rpm database while installing.
ca: els scriptlets del paquet poden accedir la base de dades rpm durant la instal·lació.

en: parse error in expression
ca: error d'anàlisi a l'expressió

en: parse spec file(s) to stdout
ca: analitza sintàcticament els fitxers spec per la sortida estàndard

en: path %s in package %s is not relocatable
ca: el camí %s al paquet %s no es pot traslladar

en: predefine MACRO with value EXPR
ca: predefineix MACRO amb el valor EXPR

en: print dependency loops as warning
ca: escriu els bucles de dependències com advertències

en: print hash marks as package installs (good with -v)
ca: escriu marques durant la instal·lació dels paquets (millor amb -v)

en: print macro expansion of EXPR
ca: imprimeix l'expansió de la macro de l'EXPR

en: print percentages as package installs
ca: escriu els percentatges en la instal·lació dels paquets

en: print the version of rpm being used
ca: escriu la versió del RPM que s'està utilitzant

en: provide less detailed output
ca: proporciona sortides menys detallades

en: provide more detailed output
ca: proporciona sortides més detallades

en: query of specfile %s failed, can't parse
ca: ha fallat la consulta del fitxer spec %s, no es pot analitzar sintàcticament

en: query spec file(s)
ca: consulta els fitxers spec

en: query the package(s) triggered by the package
ca: consulta els paquets exigits pel paquet

en: query/verify a header instance
ca: consulta o verifica una instància de capçalera

en: query/verify a package file
ca: consulta o verifica un fitxer del paquet

en: query/verify all packages
ca: consulta o verifica tots els paquets

en: query/verify package(s) from install transaction
ca: consulta o verifica els paquets des de la transacció d'instal·lació

en: query/verify package(s) in group
ca: consulta o verifica els paquets al grup

en: query/verify package(s) owning file
ca: consulta o verifica els paquets a què pertany aquest fitxer

en: query/verify package(s) with header identifier
ca: consulta o verifica els paquets amb l'identificador de capçalera

en: query/verify package(s) with package identifier
ca: consulta o verifica els paquets amb l'identificador de paquet

en: query/verify the package(s) which enhances a dependency
ca: consulta o verifica els paquets que millorin una dependència

en: query/verify the package(s) which provide a dependency
ca: consulta o verifica els paquets que proporcionen una dependència

en: query/verify the package(s) which recommends a dependency
ca: consulta o verifica els paquets que recomanin una dependència

en: query/verify the package(s) which require a dependency
ca: consulta o verifica els paquets que requereixen una dependència

en: query/verify the package(s) which suggests a dependency
ca: consulta o verifica els paquets que suggereixin una dependència

en: query/verify the package(s) which supplements a dependency
ca: consulta o verifica els paquets que ampliïn una dependència

en: read <FILE:...> instead of default file(s)
ca: llegeix <FITXER:...> en comptes dels fitxers per defecte

en: read failed: %s (%d)
ca: ha fallat la lectura: %s (%d)

en: reading symlink %s failed: %s
ca: la lectura de l'enllaç simbòlic %s ha fallat: %s

en: rebuild database inverted lists from installed package headers
ca: reconstrueix la base de dades de les llistes inverses des de les capçaleres dels paquets instal·lats

en: record %u could not be read
ca: no s'ha pogut llegir el registre %u

en: reinstall if the package is already present
ca: reinstal·la si el paquet ja està present

en: reinstall package(s)
ca: reinstal·la els paquets

en: relocate files from path <old> to <new>
ca: trasllada els fitxers del camí <antic> al <nou>

en: relocate files in non-relocatable package
ca: trasllada els fitxers al paquet sense translació

en: relocate the package to <dir>, if relocatable
ca: trasllada el paquet al <dir>, si es pot traslladar

en: relocations must begin with a /
ca: els trasllats han de començar amb /

en: relocations must contain a =
ca: els trasllats han de contenir un =

en: relocations must have a / following the =
ca: els trasllats han de tenir un / a continuació del =

en: remove all packages which match <package> (normally an error is generated if <package> specified multiple packages)
ca: suprimeix tots els paquets que coincideixen amb <paquet> (normalment es genera un error si <paquet> especifica múltiples paquets)

en: remove build tree when done
ca: suprimeix l'arbre de la construcció en acabar

en: remove sources when done
ca: suprimeix les fonts en acabar

en: remove specfile when done
ca: suprimeix el fitxer spec en acabar

en: replaced
ca: substituït

en: replaced
ca: reemplaçat

en: replacing %s failed: %s
ca: ha fallat la substitució %s: %s

en: rpm checksig mode
ca: mode rpm de comprovació de signatura

en: rpm query mode
ca: mode rpm de consulta

en: rpm verify mode
ca: mode rpm de verificació

en: rpmMkTemp failed
ca: Ha fallat el rpmMkTemp

en: rpmdb: damaged header #%u retrieved -- skipping.
ca: rpmdb: s'ha obtingut malmesa la capçalera #%u -- s'ignora.

en: rpmdbNextIterator: skipping
ca: rpmdbNextIterator: s'ignora

en: run build in current directory
ca: executa la construcció al directori actual

en: script disabling options may only be specified during package installation and erasure
ca: només es poden especificar les opcions d'inhabilitació de scripts durant la instal·lació i la supressió del paquet

en: send stdout to CMD
ca: envia de la sortida estàndard a l'ORDRE

en: shared
ca: compartit

en: short hand for --replacepkgs --replacefiles
ca: abreviatura de --replacepkgs --replacefiles

en: sigh pad(%zd): BAD, read %zd bytes
ca: sigh pad(%zd): DOLENT, ha llegit %zd bytes

en: sign package(s)
ca: signa els paquets

en: sign package(s) (identical to --addsign)
ca: signa els paquets (idèntic a --addsign)

en: skip %%ghost files
ca: ignora els fitxers %%ghost

en: skip files with leading component <path>
ca: ignora els fitxers amb un component inicial <camí>

en: skip straight to specified stage (only for c,i)
ca: vés directament a l'etapa especificada (només per a c,i)

en: skipped
ca: s'ha ignorat

en: skipping %s - transfer failed
ca: s'ignora %s - va fallar la transferència

en: source package contains no .spec file
ca: el paquet de les fonts no conté cap fitxer .spec

en: source package expected, binary found
ca: s'esperava un paquet de les fonts, però se n'ha trobat un dels binaris

en: support files larger than 4GB
ca: suporta els fitxers superiors als 4 GB

en: support for POSIX.1e file capabilities
ca: suport per a capacitats de fitxer POSIX.1e

en: support for rich dependencies.
ca: compatibilitat per a les dependències enriquides.

en: syntax error in expression
ca: error de sintaxi a l'expressió

en: syntax error while parsing &&
ca: error de sintaxi mentre s'analitzava &&

en: syntax error while parsing ==
ca: error de sintaxi mentre s'analitzava ==

en: syntax error while parsing ||
ca: error de sintaxi mentre s'analitzava ||

en: the scriptlet interpreter can use arguments from header.
ca: l'intèrpret del scriptlet pot utilitzar arguments de la capçalera.

en: transaction
ca: transacció

en: trigger disabling options may only be specified during package installation and erasure
ca: només es poden especificar les opcions d'inhabilitació de l'activador durant la instal·lació i la supressió del paquet

en: types must match
ca: els tipus han de coincidir

en: unable to read the signature
ca: no es pot llegir la signatura

en: undefine MACRO
ca: des-defineix la MACRO

en: unexpected ]
ca: no s'esperava ]

en: unexpected query flags
ca: indicadors inesperats de la consulta

en: unexpected query format
ca: format inesperat de la consulta

en: unexpected query source
ca: origen inesperat de la consulta

en: unexpected }
ca: no s'esperava }

en: unknown error %d encountered while manipulating package %s
ca: error desconegut %d en manipular el paquet %s

en: unknown state
ca: estat desconegut

en: unknown tag: "%s"
ca: etiqueta desconeguda: «%s»

en: unmatched (
ca: no hi ha hagut coincidències (

en: unpacking of archive failed%s%s: %s
ca: ha fallat el desempaquetatge de l'arxiu%s%s: %s

en: unrecognized db option: "%s" ignored.
ca: opció de la bd no reconeguda: s'ignora «%s».

en: unsupported RPM package version
ca: versió no suportada d'empaquetatge RPM

en: update the database, but do not modify the filesystem
ca: actualitza la base de dades, però no modifiquis el sistema de fitxers

en: upgrade package(s)
ca: actualitza els paquets

en: upgrade package(s) if already installed
ca: actualitza els paquets si ja estan instal·lats

en: upgrade to an old version of the package (--force on upgrades does this automatically)
ca: actualitza a una versió antiga del paquet (--force ho fa automàticament en les actualitzacions)

en: use ROOT as top level directory
ca: utilitza l'ARREL com el directori de nivell superior

en: use database in DIRECTORY
ca: utilitza la base de dades en el DIRECTORI

en: use the following query format
ca: utilitza el següent format de consulta

en: verify %files section from <source package>
ca: verifica la secció %files des del <paquet de les fonts>

en: verify %files section from <specfile>
ca: verifica la secció %files des del <fitxer spec>

en: verify %files section from <tarball>
ca: verifica la secció %files des de l'<arxiu tar>

en: verify database files
ca: verifica els fitxers de la base de dades

en: verify package signature(s)
ca: verifica la signatura dels paquets

en: waiting for %s lock on %s
ca: a l'espera del bloqueig %s a %s

en: warning:
ca: advertència:

en: wrong color
ca: color incorrecte

en: wrong color
ca: color incorrecte

en: { expected after : in expression
ca: s'esperava { després de : a l'expressió

en: { expected after ? in expression
ca: s'esperava { després de ? a l'expressió

en: | expected at end of expression
ca: s'esperava | al final de l'expressió

en: } expected in expression
ca: s'esperava } a l'expressió
