Events Manager - en to no_NO translation catalogue (1301 entries)

en:  is required.
no_NO:  er nødvendig.

en: %d Spaces
no_NO: %d Plasser

en: %d will be replaced by a number.
no_NO: %d vil bli erstattet av et tall.

en: %s Attributes
no_NO: %s attributter

en: %s Error. Try again?
no_NO: %s Feil. Prøv igjen?

en: %s Excerpts
no_NO: %s Utdrag

en: %s List Formats
no_NO: %s List formater

en: %s List/Archives
no_NO: %s List / Arkiv

en: %s Options
no_NO: %s Alternativer

en: %s Pages
no_NO: %s Sider

en: %s Rows
no_NO: %s Rader

en: %s Settings
no_NO: %s Innstillinger

en: %s Submitted
no_NO: %s Sendt inn

en: %s added the event %s
no_NO: %s lagt arrangementet %s

en: %s added the event %s to %s.
no_NO: %s lagt arrangementet %s til %s .

en: %s are a <a href="%s" target="_blank">WordPress custom taxonomy</a>.
no_NO: %s er en <a href="%s" target="_blank"> WordPress tilpasset taksonomi </a>.

en: %s belonging to other sub-sites will have an extra slug prepended to it so that your main site can differentiate between its own %s and those belonging to other sites in your network.
no_NO: %s tilhørighet til andre undersider vil ha en ekstra slug preppended til det slik at din hovedside kan skille mellom sin egen %s og de ​​som tilhører andre nettsteder i nettverket.

en: %s can be displayed just like normal WordPress custom taxonomies in an archive-style format, however Events Manager by default allows you to completely change the standard look of these archives and use our own <a href="%s">custom formatting</a> methods.
no_NO: %s kan vises akkurat som vanlig WordPress tilpassede taksonomier i et arkiv-stil format, men Events Manager som standard gjør at du kan fullstendig endre standard utseende på disse arkivene og bruke vår egen <a href="%s">tilpassede formateringsmetoder</a>.

en: %s could not be deleted
no_NO: %s kan ikke slettes

en: %s could not be deleted.
no_NO: %s kan ikke slettes.

en: %s created.
no_NO: %s opprettet.

en: %s custom post types can have archives, just like normal WordPress posts. If enabled, should you visit your base slug url %s and you will see an post-formatted archive of previous %s
no_NO: %s tilpasset legg typer kan ha arkiver, akkurat som vanlig WordPress innlegg. Hvis aktivert, bør du gå til din base slug url %s og du vil se en post-formatert arkiv av forrige %s

en: %s deleted
no_NO: %s slettet

en: %s excerpt
no_NO: %s utdrag

en: %s excerpt fallback
no_NO: %s utdrag reserve

en: %s is attending %s of the group %s.
no_NO: %s er til stede %s av gruppen %s .

en: %s is attending %s.
no_NO: %s deltar %s .

en: %s is replaced by username and %s is replaced by the user password.
no_NO: %s er erstattet av brukernavn og %s erstattes av brukerpassordet.

en: %s is required.
no_NO: %s er nødvendig.

en: %s list footer format
no_NO: %s liste footer format

en: %s list header format
no_NO: %s liste header format

en: %s list item format
no_NO: %s listeelement format

en: %s must be set to yes for this to work.
no_NO: %s må være satt til ja for at dette skal fungere.

en: %s page
no_NO: %s side

en: %s successfully deleted
no_NO: %s er slettet

en: %s successfully deleted.
no_NO: %s er slettet.

en: %s successfully duplicated.
no_NO: %s vellykket dupliseres.

en: %s users cancelled bookings.
no_NO: %s brukere kansellert bestillinger.

en: %s will not be attending %s anymore.
no_NO: %s vil ikke være til stede %s lenger.

en: %s will not be attending %s of group %s anymore.
no_NO: %s vil ikke være til stede %s av gruppen %s lenger.

en: (not applicable with event ownership on presently, coming soon!)
no_NO: (Gjelder ikke med arrangementet eierskap på i dag, kommer snart!)

en: 1,2,3 or 2 (0 = all)
no_NO: 1,2,3 eller to (0 = alle)

en: <a href="%s">See some more information</a> on how %s work when overriding with formats.
no_NO: <a href="%s">Se litt mer informasjon</a> på hvordan %s arbeid når styrer med formater.

en: <li>No events in this location</li>
no_NO: <li> Ingen hendelser på dette stedet </ li>

en: <p>Events Manager is ready to go! It is highly recommended you read the <a href='%s'>Getting Started</a> guide on our site, as well as checking out the <a href='%s'>Settings Page</a>. <a href='%s' title='Don't show this advice again'>Dismiss</a></p>
no_NO: <p> hendelser Manager er klar til å gå! Det anbefales sterkt at du lese <a href = ' %s '> Komme i gang </ a> guide på vår side, så vel som å sjekke ut <a href =' %s '> Innstillinger Page </ a>. <A href = ' %s 'title =' Ikke vis dette rådet igjen '> Forkast </ a> </ p>

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you... please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
no_NO: <strong> FEIL </ strong>: Kunne ikke registrere deg ... vennligst kontakt <a href="mailto:%s"> webmaster </a>!

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
no_NO: <strong> FEIL </ strong>: Skriv inn et brukernavn.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your e-mail address.
no_NO: <strong> FEIL </ strong>: Vennligst skriv inn din e-post adresse.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
no_NO: <strong> FEIL </ strong>: Epost-adressen er ikke korrekt.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
no_NO: <strong> FEIL </ strong>: Denne e-posten er allerede registrert, kan du velge et annet.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered, please choose another one.
no_NO: <strong> FEIL </ strong>: Dette brukernavnet er allerede registrert, kan du velge et annet.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
no_NO: <strong> FEIL </ strong>: Brukernavnet er ugyldig fordi den bruker ulovlige tegn. Vennligst skriv inn et gyldig brukernavn.

en: <strong>Notes:</strong> Ticket availability not taken into account (i.e. you can overbook). Emails are not resent automatically.
no_NO: <strong> Merknader: </ strong> Billett tilgjengeligheten ikke tatt hensyn til (dvs. at du kan overbook). E-post blir ikke misliker automatisk.

en: <strong>Notes:</strong> Ticket availability not taken into account when approving new bookings (i.e. you can overbook).
no_NO: <strong> Merknader: </ strong> Billett tilgjengeligheten ikke er tatt hensyn til ved godkjenning av nye bestillinger (dvs. at du kan overbook).

en: <strong>Warning : </strong> By enabling this, registered users will not be able to see bookings they make as guests in their "My Bookings" page.
no_NO: <strong>Advarsel:</ strong> Ved å aktivere denne, registrerte brukere vil ikke være i stand til å se bestillinger de gjør som gjester i deres "Mine Bestillinger" side.

en: <strong>Warning : </strong> Various features afforded to users with an account will not be available, e.g. viewing bookings. Once you enable this and select a user, modifying these values will prevent older non-user bookings from displaying the correct information.
no_NO: <strong> Advarsel: </ strong> Ulike funksjoner som gis til brukere med en konto vil ikke være tilgjengelig, for eksempel visning av bestillinger. Når du aktiverer denne og velg en bruker, vil endre disse verdiene hindre eldre som ikke er brukere bestillinger fra å vise riktig informasjon.

en: A new event has been published by #_CONTACTNAME.<br/>Name : #_EVENTNAME <br/>Date : #_EVENTDATES <br/>Time : #_EVENTTIMES <br/>Edit this event - #_EDITEVENTURL <br/> View this event - #_EVENTURL
no_NO: En ny hendelse har blitt publisert av #_CONTACTNAME <br/> Navn: #_EVENTNAME <br/> Dato: #_EVENTDATES <br/> Tid: #_EVENTTIMES <br/> Rediger denne hendelsen - #_EDITEVENTURL <br/> Se denne. hendelse - #_EVENTURL

en: A new event has been submitted by #_CONTACTNAME.<br/>Name : #_EVENTNAME <br/>Date : #_EVENTDATES <br/>Time : #_EVENTTIMES <br/>Please visit #_EDITEVENTURL to review this event for approval.
no_NO: En ny hendelse har blitt levert av #_CONTACTNAME <br/> Navn:. #_EVENTNAME <br/> Dato: #_EVENTDATES <br/> Tid: #_EVENTTIMES <br/> Vennligst besøk #_EDITEVENTURL en anmeldelse av denne hendelsen for godkjenning.

en: A new user account has been created for you. Please check your email for access details.
no_NO: En ny brukerkonto har blitt opprettet for deg. Vennligst sjekk e-posten din for tilgang detaljer.

en: A previously published event has been modified by #_CONTACTNAME, and this event is now unpublished and pending your approval.<br/>Name : #_EVENTNAME <br/>Date : #_EVENTDATES <br/>Time : #_EVENTTIMES <br/>Please visit #_EDITEVENTURL to review this event for approval.
no_NO: En tidligere utgitt hendelsen har blitt endret av #_CONTACTNAME, og dette arrangementet er nå upublisert og i påvente av godkjenning <br/> Navn:. #_EVENTNAME <br/> Dato: #_EVENTDATES <br/> Tid: #_EVENTTIMES <br/> Vennligst besøk #_EDITEVENTURL en anmeldelse av denne hendelsen for godkjenning.

en: A test email will be sent to your account email - %s
no_NO: En test e-post vil bli sendt til din konto e-post - %s

en: A user cancelled a booking
no_NO: En bruker avbestilt reservasjonen

en: A valid email
no_NO: En gyldig e-post

en: Abbreviated weekdays
no_NO: Forkortede hverdager

en: Abbreviated weekdays?
no_NO: Forkortede hverdager?

en: Actions
no_NO: Handlinger

en: Add Event
no_NO: Legg til hendelse

en: Add Location
no_NO: Legg til plassering

en: Add New Event
no_NO: Legg til ny begivenhet

en: Add New Event Category
no_NO: Legg til ny begivenhet Kategori

en: Add New Event Tag
no_NO: Legg til ny begivenhet Tag

en: Add New Location
no_NO: Legg til ny plassering

en: Add New Recurring Event
no_NO: Legg til gjentagende hendelse

en: Add Recurring Event
no_NO: Legg til gjentagende oppføring

en: Add a start or end date (or both) to impose time constraints on ticket availability. Leave either blank for no upper/lower limit.
no_NO: Legg en start- eller sluttdato (eller begge deler) for å pålegge tidspress på billettilgjengelighet. La stå tom for ingen øvre/nedre grense.

en: Add a tax rate to your ticket prices (entering 10 will add 10% to the ticket price).
no_NO: Legg til en skattesats på dine billettpriser (inn 10 vil legge 10% til billettprisen).

en: Add br tags to HTML emails?
no_NO: Legg BR koder til HTML e-poster?

en: Add location
no_NO: Legg til sted

en: Add new ticket
no_NO: Legg til ny billett

en: Add or remove events
no_NO: Legg til eller fjern hendelser

en: Add tax to ticket price?
no_NO: Legg skatt til billettprisen?

en: Address
no_NO: Adresse

en: Address:
no_NO: Adresse:

en: Admin Tools
no_NO: Administrasjonsverktøy

en: Administrator Email
no_NO: Administrator E-post

en: Advanced
no_NO: Detaljert

en: Advanced Search Fields
no_NO: Avansert søkefelt

en: After
no_NO: Etter

en: All
no_NO: Alle

en: All %s
no_NO: Alle %s

en: All Ascending
no_NO: Alle Stigende

en: All Categories
no_NO: Alle kategorier

en: All Cities/Towns
no_NO: Alle byer / tettsteder

en: All Countries
no_NO: Alle land

en: All Day Message
no_NO: All Day melding

en: All Descending
no_NO: Alle Synkende

en: All Event Categories
no_NO: Alle tilstelninger kategorier

en: All Event Tags
no_NO: Alle tilstelninger Tags

en: All Events
no_NO: Alle hendelser

en: All Regions
no_NO: Alle regioner

en: All States
no_NO: Alle stater

en: All countries text
no_NO: Alle land tekst

en: All day
no_NO: Hele dagen

en: All events
no_NO: Alle hendelser

en: All events link text?
no_NO: Alle hendelser knytte tekst?

en: All events will be moved to trash.
no_NO: Alle arrangementer vil bli flyttet til papirkurven.

en: All regions text
no_NO: Alle regioner tekst

en: All states text
no_NO: Alle stater tekst

en: All towns/cities text
no_NO: Alle byer / byer tekst

en: All your settings and events will be permanently deleted. This cannot be undone.
no_NO: Alle dine innstillinger og arrangementer vil bli permanent slettet. Dette kan ikke gjøres om.

en: All your settings, including email templates and template formats for Events Manager will be deleted.
no_NO: Alle dine innstillinger, inkludert e-post maler og mal formater for hendelser Manager vil bli slettet.

en: Allow %s to appear in the built-in search results.
no_NO: Tillat %s for å vises i de innebygde søkeresultater.

en: Allow WordPress post-style archives.
no_NO: Tillat WordPress post-stil arkiver.

en: Allow anonymous event submissions?
no_NO: Tillat anonyme hendelses innleveringer?

en: Allow bookings with registered emails?
no_NO: Tillat bestillinger med registrerte e-post?

en: Allow double bookings?
no_NO: Tillat dobbel bestilling?

en: Allow guest bookings?
no_NO: Tillat gjeste bestillinger?

en: Allow overbooking when approving?
no_NO: Tillat overbooking når de godkjenner?

en: Already Booked
no_NO: Allerede bestilt

en: Already attending
no_NO: Allerede delta

en: Already booked
no_NO: Allerede bestilt

en: An email will be sent to an administrator of your choice when an event is published by users who are not administrators.
no_NO: En e-post vil bli sendt til en administrator av ditt valg når en hendelse er publisert av brukere som ikke er administratorer.

en: An email will be sent to the event contact if someone cancels their booking.
no_NO: En e-post vil bli sendt til hendelsen kontakt hvis noen avbestiller booking.

en: An email will be sent to the event owner when their event is approved. Users requiring event approval do not have the <code>publish_events</code> capability.
no_NO: En e-post vil bli sendt til hendelsen eieren når deres arrangement er godkjent. Brukere som krever event godkjenning har ikke <code> publish_events </ code> evne.

en: An email will be sent to your administrator emails when an event is submitted and pending approval.
no_NO: En e-post vil bli sendt til administratoren e-post når en hendelse er sendt inn og venter på godkjenning.

en: An error occurred.
no_NO: Det oppstod en feil.

en: An event with no bookings.
no_NO: En hendelse med ingen bestillinger.

en: Anonymous Submitter Info
no_NO: Anonym Innsender Info

en: Anonymous event submissions
no_NO: Anonyme hendelses innleveringer

en: Anonymous submitters cannot see or modify their event once submitted. You can customize the success message they see here.
no_NO: Anonyme sendere kan ikke se eller endre sine arrangement en gang sendt. Du kan tilpasse suksessen meldingen de se her.

en: Appears as the first default search option.
no_NO: Vises som den første standard søkealternativ.

en: Appears as the label for this search option.
no_NO: Vises som etikett for dette søket alternativet.

en: Appears within the input box.
no_NO: Vises innenfor inngangsboksen.

en: Apply
no_NO: Bruk

en: Apply global capabilities?
no_NO: Påfør globale evner?

en: Approval Required?
no_NO: Godkjenning nødvendig?

en: Approve
no_NO: Godkjenn

en: Approved
no_NO: Godkjent

en: Are current events past events?
no_NO: Er aktuelle hendelser tidligere hendelser?

en: Are you sure you want to cancel your booking?
no_NO: Er du sikker på at du vil avbryte denne reservasjon?

en: Are you sure you want to delete all recurrences of this event?
no_NO: Er du sikker på at du vil slette alle tilbakefall av denne hendelsen?

en: Are you sure you want to delete?
no_NO: Er du sikker på at du vil slette # %s?

en: Are you sure you want to detach this event? By doing so, this event will be independent of the recurring set of events.
no_NO: Er du sikker på at du ønsker å koble denne hendelsen? Ved å gjøre dette, vil dette arrangementet være uavhengig av tilbakevendende sett av hendelser.

en: Are you sure you want to disable bookings? If you do this and save, you will lose all previous bookings. If you wish to prevent further bookings, reduce the number of spaces available to the amount of bookings you currently have
no_NO: Er du sikker på at du vil deaktivere bestillinger? Hvis du gjør dette, og spare, vil du miste alle tidligere bestillinger. Hvis du ønsker å hindre ytterligere bestillinger, redusere antall plasser tilgjengelig til mengden av bestillinger du har for øyeblikket

en: Are you sure you want to reschedule this recurring event? If you do this, you will lose all booking information and the old recurring events will be deleted.
no_NO: Er du sikker på at du ønsker å planlegge denne tilbakevendende begivenhet? Hvis du gjør dette, vil du miste all booking informasjon og de gamle gjentakende hendelser vil bli slettet.

en: Are you sure you want to reset Events Manager?
no_NO: Er du sikker på at du vil tilbakestille hendelser Manager?

en: Are you sure you want to uninstall Events Manager?
no_NO: Er du sikker på at du vil avinstallere hendelser Manager?

en: As a site admin, you see all group events, users will only be able to choose groups they are admins of.
no_NO: Som en administrator, ser du alle gruppearrangement, vil brukerne bare kunne velge grupper de er admins av.

en: Ascending
no_NO: Stigende

en: Aside from pages we automatically generate and include certain jQuery files, if you are using Widgets, Shortcode or PHP to display specific items you may need to tell us where you are using them for them to work properly. Below are options for you to include specific jQuery dependencies only on certain pages.
no_NO: Bortsett fra sider vi automatisk genererer og inkluderer visse jQuery-filer, hvis du bruker Widgets, Kortnummer eller PHP for å vise bestemte elementer må du kanskje fortelle oss hvor du bruker dem for at de skal fungere skikkelig. Nedenfor finnes alternativer for deg å inkludere spesifikke jQuery avhengig bare på enkelte sider.

en: Assign bookings to
no_NO: Tildele bestillinger til

en: Attributes
no_NO: Attributter

en: Avail. Spaces
no_NO: Tilgj. plasser

en: Availability
no_NO: Tilgjengelighet

en: Available
no_NO: Tilgjengelig

en: Available Spaces
no_NO: Tilgjengelige plasser

en: Available for
no_NO: Tilgjengelig for

en: Available from
no_NO: Ledig fra

en: Available spaces
no_NO: Ledige plasser

en: Available until
no_NO: Tilgjengelig før

en: Awaiting Online Payment
no_NO: Venter Betaling

en: Awaiting Payment
no_NO: Venter Betaling

en: Basic HTML is allowed in ticket labels and descriptions.
no_NO: Basic HTML er tillatt i billett etiketter og beskrivelser.

en: Be aware that some themes will not work with this option, if so (or you want to make your own changes), you can create a file named <code>single-%s.php</code> <a href='#'>as shown on the WordPress codex</a>, and leave this set to Posts.
no_NO: Vær oppmerksom på at enkelte temaer ikke vil fungere med dette alternativet, hvis det (eller du ønsker å gjøre dine egne endringer), kan du opprette en fil som heter <code> enkelt %s . php </ code> <a href = '# '> som vist på wordpress codex </ a>, og la denne stå på innlegg.

en: Before
no_NO: Før

en: Before you save your changes, you can quickly send yourself a test email by clicking this button.
no_NO: Før du lagrer endringene, kan du raskt sende deg en test e-post ved å klikke på denne knappen.

en: Below are some additional options for individual pages and sections, which you can turn on to enforce custom styling provided by the plugin or off if you want to do your own custom styling.
no_NO: Nedenfor er noen flere alternativer for enkeltsider og seksjoner som du kan slå på for å håndheve tilpassede stiler levert av pluginen, eller av hvis du ønsker å lage dine egne tilpassede stiler.

en: Below you will find texts that will be displayed to users in various areas during the bookings process, particularly on booking forms.
no_NO: Nedenfor vil du finne tekster som vil bli vist til brukere i ulike områder i løpet av bestillinger prosessen, spesielt på booking former.

en: Body Classes
no_NO: Kropps Klasser

en: Book Now
no_NO: Bestill nå

en: Booked
no_NO: Booket

en: Booked Spaces
no_NO: Bestilte plasser

en: Booked User Emails
no_NO: Booket Bruker Emails

en: Booking
no_NO: Bestillinger

en: Booking %s.
no_NO: Booking %s .

en: Booking Cancellation Warning
no_NO: Booking Avbestilling Advarsel

en: Booking Cancelled
no_NO: Booking Avlyst

en: Booking Comment
no_NO: Booking Kommentar

en: Booking Confirmed
no_NO: Booking Bekreftet

en: Booking Cut-Off Date
no_NO: Booking cut-off date

en: Booking Date
no_NO: Bestillings Dato

en: Booking Details
no_NO: Booking Detaljer

en: Booking Email Templates
no_NO: Bestilling e-post maler

en: Booking Management Pages
no_NO: Booking Ledelse Sider

en: Booking Notes
no_NO: Bestilling Merknader

en: Booking Pending
no_NO: Booking Venter

en: Booking Rejected
no_NO: Booking Avvist

en: Booking Related Placeholders
no_NO: Booking Relatert plassholdere

en: Booking admin pages
no_NO: Bestilling adminsider

en: Booking already made
no_NO: Booking allerede gjort

en: Booking button feedback messages
no_NO: Booking knappen tilbakemeldinger meldinger

en: Booking cancelled
no_NO: Booking kansellert

en: Booking cancelled email
no_NO: Booking kansellert epost

en: Booking cancelled email subject
no_NO: Booking kansellert e-postemne

en: Booking cannot be made, not enough spaces available!
no_NO: Bestilling kan ikke gjøres, ikke nok ledige plasser!

en: Booking complete
no_NO: Booking komplett

en: Booking confirmed email
no_NO: Booking bekreftet epost

en: Booking confirmed email subject
no_NO: Booking bekreftet e-postemne

en: Booking could not be %s.
no_NO: Booking kunne ikke være %s .

en: Booking could not be created
no_NO: Booking kunne ikke opprettes

en: Booking error
no_NO: Booking feil

en: Booking form feedback messages
no_NO: Bestillingsskjema tilbakemeldinger meldinger

en: Booking form texts/messages
no_NO: Bestillingsskjema tekster / meldinger

en: Booking note successfully added.
no_NO: Booking notat lagt til.

en: Booking pending email
no_NO: Booking påvente epost

en: Booking pending email subject
no_NO: Booking venter på e-faget

en: Booking rejected email
no_NO: Booking avvist epost

en: Booking rejected email subject
no_NO: Booking avviste e-postemne

en: Booking successful, pending confirmation (you will also receive an email once confirmed).
no_NO: Booking vellykket, i påvente av bekreftelse (du vil også motta en e-post en gang bekreftet).

en: Booking successful.
no_NO: Booking vellykket.

en: Booking...
no_NO: Bestillinger

en: Bookings
no_NO: Bestillingene

en: Bookings %s. Mails Sent.
no_NO: Bestilling %s . Post sendt.

en: Bookings Stats
no_NO: Bestilling Stats

en: Bookings Table Settings
no_NO: Bestilling Table Settings

en: Bookings are closed for this event.
no_NO: Bestilling er stengt for denne hendelsen.

en: Bookings closed
no_NO: Bestilling stengt

en: Bookings data
no_NO: Bestilling av data

en: Bookings disabled
no_NO: Bestilling deaktivert

en: Bookings for %s
no_NO: Bestillinger for %s

en: Bookings have closed (e.g. event has started).
no_NO: Bestillinger har stengt (f.eks begivenheten har startet).

en: Bookings will not be confirmed until the event administrator approves it.
no_NO: Bestillinger vil ikke bli bekreftet før arrangementet administrator godkjenner den.

en: Bookings/Registration
no_NO: Bestilling / Registrering

en: Bulk Actions
no_NO: Massehandlinger

en: By default, event spaces become unavailable once there are enough CONFIRMED bookings. To reserve spaces even if unapproved, choose yes.
no_NO: Som standard, konferanselokaler blir utilgjengelige når det er nok bekreftede bookinger. For å reservere plasser selv om unnapproved, velger ja.

en: By default, if a calendar day only has one event, it display a single event when clicking on the link of that calendar date. If you select Yes here, you will get always see a list of events.
no_NO: Som standard, hvis en kalender dag har kun én hendelse, det viser en enkelt hendelse når du klikker på linken for at kalenderdato. Hvis du velger Ja, vil du alltid få se en liste over hendelser.

en: By default, if a guest tries to book an event using the email of a user account on your site they will be asked to log in, selecting yes will bypass this security measure.
no_NO: Som standard, hvis en gjest prøver å bestille en hendelse ved hjelp av e av en brukerkonto på nettstedet de vil bli bedt om å logge inn, velge ja vil omgå dette sikkerhetstiltaket.

en: By default, when a booking is made by a user, this booking is tied to a user account, if the user is not registered nor logged in and guest bookings are enabled, an account will be created for them.
no_NO: Som standard, når en bestilling er gjort av en bruker, er dette bestillings knyttet til en brukerkonto, hvis brukeren ikke er registrert og heller ikke logget inn og gjeste bestillinger er aktivert, en konto vil bli opprettet for dem.

en: By using formats, you can control how your %s are displayed from within the Events Manager <a href='#formats' class='nav-tab-link' rel='#em-menu-formats'>Formatting</a> tab above without having to edit your theme files.
no_NO: Ved å bruke formater, kan du styre hvordan %s vises innenfra hendelser Manager <a href='#formats' class='nav-tab-link' rel='#em-menu-formats'> Formatering </ a > fanen ovenfor uten å måtte redigere dine tema filer.

en: CSS File
no_NO: CSS-fil

en: Calendar
no_NO: Kalender

en: Calendar Day Event List Settings
no_NO: Kalenderdag tilstelninger Listeinnstillinger

en: Calendar events/day limit
no_NO: Kalenderhendelser / dag grensen

en: Can be in form of pixels or a percentage such as %s or %s.
no_NO: Kan være i form av piksler eller en prosentandel som %s eller %s .

en: Can users cancel their booking?
no_NO: Kan brukere avbestille?

en: Cancel
no_NO: Avbryt

en: Cancelation complete
no_NO: Avbestillingen komplett

en: Cancelation error
no_NO: Avbestillingen feil

en: Cancelation in progress
no_NO: Kanselering pågår

en: Canceling...
no_NO: Avbryter ...

en: Cancellation
no_NO: Avbestilling

en: Cancelled
no_NO: Kansellert

en: Categories
no_NO: Kategorier

en: Categories dropdown label
no_NO: Kategorier dropdown etikett

en: Categories list page
no_NO: Kategorier listeside

en: Category
no_NO: Kategori

en: Category IDs
no_NO: Kategori IDer

en: Category Related Placeholders
no_NO: Kategori Relaterte Plassholdere

en: Category:
no_NO: Kategori

en: Change
no_NO: Endre

en: Changes saved
no_NO: Endringer lagret

en: Changes saved.
no_NO: Endringene er lagret.

en: Check Dev Versions
no_NO: Sjekk Dev Versjoner

en: Check this option if you want the event contact to receive an email when someone books places. An email will be sent when a booking is first made (regardless if confirmed or pending)
no_NO: Kryss av dette valget hvis du vil at hendelsen kontakt for å motta en e-post når noen bøker steder. En e-post vil bli sendt når en bestilling er først gjort (uavhengig om bekreftet eller pending)

en: Check this option if you want to prevent the WordPress registration email from going out when a user anonymously books an event.
no_NO: Kryss av dette valget hvis du ønsker å hindre at WordPress registreringen epost fra å gå ut når en bruker anonymt bøker en hendelse.

en: Check this option to enable Goggle Map integration.
no_NO: Sjekk dette alternativet for å aktivere Goggle Map integrering.

en: Checking for dev versions.
no_NO: Ser etter dev versjoner.

en: Checking...
no_NO: Kontroll ...

en: Choose a color for your category. You can access this using the %s placeholder.
no_NO: Velg en farge for din kategori. Du får tilgang til dette ved hjelp av %s plassholder.

en: Choose a parent user to assign bookings to. People making their booking will be unaware of this and will never have access to those user details. This should be a subscriber user you do not use to log in with yourself.
no_NO: Velg en forelder bruker å tildele bestillinger til. Folk gjør sin bestilling vil være uvitende om dette, og vil aldri ha tilgang til disse brukerdetaljer. Dette bør være en abonnent bruker du ikke bruker til å logge deg på med deg selv.

en: Choose an image for your category, which can be displayed using the %s placeholder.
no_NO: Velg et bilde for din kategori, som kan vises ved hjelp av %s plassholder.

en: Choose from most used event categories
no_NO: Velg fra de fleste brukte aktivitetskategorier

en: Choose from most used event tags
no_NO: Velg fra de fleste brukte hendelseskoder

en: Choose how prices are displayed. <code>@</code> will be replaced by the currency symbol, and <code>#</code> will be replaced by the number.
no_NO: Velg hvordan prisene skal vises. <code> @ </ code> vil bli erstattet av valutasymbolet, og <code> # </ code> vil bli erstattet med antall.

en: Choose to show events within a specific time range.
no_NO: Velg å vise hendelser innenfor en bestemt tidsperiode.

en: Choose whether or not to display a login form in the booking form area to remind your members to log in before booking.
no_NO: Velg om du vil vise et login form i bestillingsskjemaet området for å minne dine medlemmer til å logge deg på før du bestiller.

en: Choose which order your tickets appear.
no_NO: Velg hvilken rekkefølge dine billetter vises.

en: Choose your currency for displaying event pricing.
no_NO: Velg din valuta for visning av hendelses prising.

en: Choose/Upload Image
no_NO: Velg / Last opp bilde

en: City/Town
no_NO: By / Town

en: City/Town:
no_NO: By / Town:

en: Click to toggle
no_NO: Klikk for å skifte

en: Close Ticket Editor
no_NO: Lukk billettredigering

en: Collapse All
no_NO: Minimer alle

en: Columns to export
no_NO: Kolonner å eksportere

en: Columns to show
no_NO: Kolonner som skal vises

en: Comment
no_NO: Kommentar

en: Confirmation email could not be sent to admin. Registrant should have gotten their email (only admin see this warning).
no_NO: Postbekreftelse kunne ikke sendes til admin. Registrerings skal ha fått sine e-post (bare admin ser denne advarselen).

en: Confirmed
no_NO: Bekreftet

en: Confirmed Spaces
no_NO: Bekreftede plasser

en: Confirmed booking email
no_NO: Bekreftet bestilling e-post

en: Congratulations! Your email settings work.
no_NO: Gratulerer! E-postinnstillingene fungerer.

en: Controls how many events being held at a location are shown per page when using placeholders such as %s. Leave blank for no limit.
no_NO: Kontrollerer hvor mange arrangementer som blir holdt på et sted vises per side når du bruker plassholdere som %s . La stå tom for ingen begrensning.

en: Controls how many events belonging to a category are shown per page when using placeholders such as %s. Leave blank for no limit.
no_NO: Kontrollerer hvor mange hendelser som tilhører en kategori vises per side når du bruker plassholdere som %s . La stå tom for ingen begrensning.

en: Controls how many events belonging to a tag are shown per page when using placeholders such as %s. Leave blank for no limit.
no_NO: Kontrollerer hvor mange hendelser som tilhører en tag som vises per side når du bruker plassholdere som %s . La stå tom for ingen begrensning.

en: Could not send email.
no_NO: Kunne ikke sende e-post.

en: Count
no_NO: Telle

en: Country
no_NO: Land

en: Country:
no_NO: Land:

en: Create a location or start typing to search a previously created location.
no_NO: Lag en plassering eller begynne å skrive for å søke en tidligere opprettet plassering.

en: Currency
no_NO: Valuta

en: Currency Format
no_NO: Valuta Format

en: Custom fields are the same as attributes, except you cannot restrict specific values, users can add any kind of custom field name/value pair. Only available in the WordPress admin area.
no_NO: Egendefinerte felt er de samme som attributter, bortsett fra at du ikke kan begrense bestemte verdier, brukere kan legge noen form for egendefinerte feltnavn / verdi-par. Kun tilgjengelig i WordPress admin området.

en: Customize Feedback Messages
no_NO: Tilpass Tilbakemelding Meldinger

en: Customize the message your user sees when they resubmit/update their event.
no_NO: Tilpass meldingen din bruker ser når de sender / oppdatere sine arrangement.

en: Customize the message your user sees when they submitted their event.
no_NO: Tilpass meldingen din bruker ser når de sendte inn sine arrangement.

en: Daily
no_NO: Daglig

en: Date
no_NO: Dato

en: Date Format
no_NO: Datoformat

en: Date Separator
no_NO: Dato Separator

en: Date and Time
no_NO: Dato og klokkeslett

en: Date and Time formats follow the <a href="%s">WordPress time formatting conventions</a>
no_NO: Dato og klokkeslett formater følge <a href="%s"> WordPress tidformateringsstrenger konvensjoner </a>

en: Date and time
no_NO: Dato og klokkeslett

en: Date/Time
no_NO: Dato / tid

en: Dates
no_NO: Datoer

en: Dates must have correct formatting. Please use the date picker provided.
no_NO: Datoer må ha riktig formatering. Bruk datovelgeren gitt.

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br/>You have requested #_BOOKINGSPACES space/spaces for #_EVENTNAME.<br/>When : #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES<br/>Where : #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE<br/>Your booking is currently pending approval by our administrators. Once approved you will receive an automatic confirmation.<br/>Yours faithfully,<br/>#_CONTACTNAME
no_NO: Kjære #_BOOKINGNAME, <br/> Du har bestilt # _BOOKINGSPACES plass / plasser for #_EVENTNAME <br/> Når: #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES <br/> Hvor: #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE <br/> Din bestilling er for tiden venter på godkjenning av våre administratorer. Når du er godkjent vil du motta en automatisk bekreftelse. <br/> Hilsen, <br/> #_CONTACTNAME

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br/>You have successfully reserved #_BOOKINGSPACES space/spaces for #_EVENTNAME.<br/>When : #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES<br/>Where : #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE<br/>Yours faithfully,<br/>#_CONTACTNAME
no_NO: Kjære #_BOOKINGNAME,<br/> Du har nå reservert #_BOOKINGSPACES plass / områder for #_EVENTNAME <br/> Når: #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES <br/> Hvor:. #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE <br/> Med vennlig hilsen, <br/> #_CONTACTNAME

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br/>Your requested booking for #_BOOKINGSPACES spaces at #_EVENTNAME on #_EVENTDATES has been cancelled.<br/>Yours faithfully,<br/>#_CONTACTNAME
no_NO: Kjære #_BOOKINGNAME, <br/> Din bedt booking for #_BOOKINGSPACES mellomrom på #_EVENTNAME på #_EVENTDATES har blitt kansellert. <br/> Hilsen, <br/> #_CONTACTNAME

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br/>Your requested booking for #_BOOKINGSPACES spaces at #_EVENTNAME on #_EVENTDATES has been rejected.<br/>Yours faithfully,<br/>#_CONTACTNAME
no_NO: Kjære #_BOOKINGNAME, <br/> Din bedt booking for #_BOOKINGSPACES mellomrom på #_EVENTNAME på #_EVENTDATES har blitt avvist. <br/> Hilsen, <br/> #_CONTACTNAME

en: Dear #_CONTACTNAME, <br/>Your event #_EVENTNAME on #_EVENTDATES has been approved.<br/>You can view your event here: #_EVENTURL
no_NO: Kjære #_CONTACTNAME, <br/> Din event #_EVENTNAME på #_EVENTDATES er godkjent <br/> Du kan vise ditt arrangement her:. #_EVENTURL

en: Decimal Point
no_NO: Desimal Point

en: Decline
no_NO: Avslå

en: Default %s color
no_NO: Standard %s farge

en: Default %s list format
no_NO: Standard %s listeformat

en: Default %s list options
no_NO: Standard %s liste alternativer

en: Default Country
no_NO: Standard land

en: Default Location
no_NO: Standardplassering

en: Default Location Country
no_NO: Standardplassering Land

en: Default archive ordering
no_NO: Standard arkiv bestilling

en: Default distance
no_NO: Standard avstand

en: Default distance unit
no_NO: Standard enhet for avstand

en: Default event archive ordering
no_NO: Standard hendelsesarkiv bestilling

en: Default event list format
no_NO: Standard hendelsesliste format

en: Default event list format footer
no_NO: Standard hendelsesliste format footer

en: Default event list format header
no_NO: Standard hendelsesliste format header

en: Default event list ordering
no_NO: Standard hendelsesliste bestilling

en: Default list ordering
no_NO: Standardlisten bestilling

en: Default map height
no_NO: Standard karthøyde

en: Default map width
no_NO: Standard kartbredde

en: Delete
no_NO: Slett

en: Delete Image?
no_NO: Slett bilde?

en: Delete User
no_NO: Slett brukere

en: Delete selected
no_NO: Slett valgt

en: Depending on server settings, some sending methods may ignore this settings.
no_NO: Avhengig av serverinnstillingene, kan enkelte sendemetodene ignorere denne innstillingen.

en: Deprecated Attributes
no_NO: Avskrives attributter

en: Descending
no_NO: Synkende

en: Description
no_NO: Beskrivelse

en: Detach
no_NO: Løsne

en: Details
no_NO: Detaljer

en: Details about the event.
no_NO: Detaljer om hendelsen.

en: Details about the location.
no_NO: Detaljer om plasseringen.

en: Dev Mode active: Just a friendly reminder that you are updating to development versions. Only admins see this message, and it will go away when you disable this <a href="#pro-api">here</a> in your settings.
no_NO: Dev modus aktiv: Bare en vennlig påminnelse om at du skal oppdatere til utviklingsversjoner. Bare admins ser denne meldingen, og det vil gå bort når du deaktivere denne <a href="#pro-api"> her </ a> i innstillingene.

en: Development Versions &amp; Updates
no_NO: Utviklings Versjoner og oppdateringer

en: Disable  WordPress Thumbnails?
no_NO: Deaktivere WordPress miniatyrbilder?

en: Disable new registration email?
no_NO: Deaktiver ny registrering e-post?

en: Disable thumbnails?
no_NO: Deaktivere miniatyrbilder?

en: Disable title rewriting?
no_NO: Deaktiver tittelen omskriving?

en: Discounts (After Taxes)
no_NO: Rabatter (etter skatt)

en: Discounts Before Taxes
no_NO: Rabatter før skatt

en: Display %s as
no_NO: Skjerm %s som

en: Display a list of event locations on Events Manager.
no_NO: Vise en liste over eventsteder på Events Manager.

en: Display a list of events on Events Manager.
no_NO: Vise en liste over evneter på Events Manager.

en: Display calendar in events page?
no_NO: Vise kalenderen på eventsiden?

en: Display events on your blog.
no_NO: Vise eventer på bloggen.

en: Display global %s on main blog?
no_NO: Vis global %s på hoved blogg?

en: Display global events on main blog?
no_NO: Vis globale eventer på hovedblogg?

en: Display locations on your blog.
no_NO: Vise steder på bloggen.

en: Display login form?
no_NO: Vise login form?

en: Display your events in a calendar widget.
no_NO: Vise eventer i en kalender widget.

en: Displaying %1$s&#8211;%2$s of %3$s
no_NO: Viser %1$s&#8211;%2$s av %3$s

en: Displaying Event
no_NO: Viser begivenhet

en: Displaying User
no_NO: Viser Bruker

en: Displays %s from all sites on the network by default. You can still restrict %s by blog using shortcodes and template tags coupled with the <code>blog</code> attribute. Requires global tables to be turned on.
no_NO: Viser %s fra alle nettstedene i nettverket som standard. Du kan fortsatt begrense %s ved blogg ved hjelp av kortkoder og malkodene kombinert med <code> bloggen </ code> attributt. Krever globale tabeller for å bli slått på.

en: Distance Values
no_NO: avstandsverdier

en: Draft
no_NO: Kladd

en: Drag items to or from the left column to add or remove them.
no_NO: Dra elementer til eller fra venstre kolonne for å legge til eller fjerne dem.

en: Due to how we change how this custom taxonomy is displayed when overriding with formats it is strongly advised that you assign a %s page below, which increases compatibility with various plugins and themes.
no_NO: På grunn av hvordan vi endrer hvordan denne skikken taksonomi vises når overordnede med formater er det sterkt anbefalt at du tildele en %s siden nedenfor, som øker comatability med ulike plugins og temaer.

en: Duplicate
no_NO: Duplikat

en: Duplicate this event
no_NO: Kopiere denne hendelsen

en: E-mail: %s
no_NO: E-post: %s

en: ERROR : Email Not Sent.
no_NO: FEIL: E-post ikke sendt.

en: Each event spans %s day(s)
no_NO: Hver hendelse spenner %s day (s)

en: Edit
no_NO: Rediger

en: Edit %s
no_NO: Rediger %s

en: Edit Details
no_NO: Endre Detaljer

en: Edit Event
no_NO: Rediger hendelse

en: Edit Event Category
no_NO: Edit Hendelseskategori

en: Edit Event Tag
no_NO: Rediger hendelse Tag

en: Edit Location
no_NO: Rediger plassering

en: Edit Recurring Event
no_NO: Rediger gjentakende hendelse

en: Edit Recurring Events
no_NO: Redigere Gjentakende hendelser

en: Edit User
no_NO: Rediger bruker

en: Edit events
no_NO: Redigere hendelser

en: Edit location
no_NO: Rediger plassering

en: Edit locations
no_NO: Rediger steder

en: Edit/View
no_NO: Edit / View

en: Email
no_NO: E-post

en: Email Exists
no_NO: E-post Exists

en: Email Sent.
no_NO: E-post sendt.

en: Email Settings
no_NO: Epost innstillinger

en: Email event owner?
no_NO: E-post event eier?

en: Email events admin?
no_NO: Epost hendelser admin?

en: Email not sent.
no_NO: E-post ble ikke sendt.

en: Email sent successfully to %s
no_NO: E-post sendes med hell til %s

en: Emails
no_NO: E-post

en: Enable %s attributes?
no_NO: Aktiver %s attributter?

en: Enable %s custom fields?
no_NO: Aktiver %s egendefinerte felt?

en: Enable Archives?
no_NO: Aktiver Archives?

en: Enable Comments?
no_NO: Aktiver Kommentarer?

en: Enable Dev Updates?
no_NO: Aktiver Dev oppdateringer?

en: Enable Google Maps integration?
no_NO: Aktiver Google Maps integrasjon?

en: Enable No-User Booking Mode?
no_NO: Aktiver No-Bruker Booking Mode?

en: Enable advanced fields?
no_NO: Aktiver avanserte felt?

en: Enable bookings?
no_NO: Aktiver bestillinger?

en: Enable categories?
no_NO: Aktiver kategorier?

en: Enable global tables mode?
no_NO: Aktiver global tabeller modus?

en: Enable locations?
no_NO: Aktiver steder?

en: Enable recurrence?
no_NO: Aktiver gjentakelse?

en: Enable registration for this event
no_NO: Aktiver registreringen for dette arrangementet

en: Enable tags?
no_NO: Aktiver koder?

en: Enables additional advanced search fields such as dates, country, etc.
no_NO: Aktiverer flere avanserte søkefelter som dato, land, osv.

en: Enabling this will prevent us from loading our CSS file on every page, and will only load on specific pages generated by Events Manager.
no_NO: Aktivering av denne vil hindre oss i å laste våre CSS-fil på hver side, og vil bare laste på bestemte sider generert av hendelser Manager.

en: End
no_NO: Avsluttes

en: Enter a maximum number of spaces (required).
no_NO: Skriv inn et maksimalt antall plasser (påkrevd).

en: Enter a number.
no_NO: Skriv inn et nummer.

en: Enter a ticket name.
no_NO: Skriv inn en billett navn.

en: Error mailing user
no_NO: Feil mailing bruker

en: Errors
no_NO: Feil

en: Event
no_NO: Hendelse

en: Event Admin Emails
no_NO: Hendelses Admin e-post

en: Event Admin/Owner Emails
no_NO: Hendelses Admin / eier e-post

en: Event Approved
no_NO: Hendelses Godkjent

en: Event Bookings Dashboard
no_NO: Hendelses Bestilling Dashboard

en: Event Categories
no_NO: Hendelses Kategorier

en: Event Category
no_NO: Hendelseskategori

en: Event Date(s)
no_NO: Hendelsesdato (er)

en: Event Details
no_NO: Hendelsesdetaljer

en: Event Edit and Submission Forms
no_NO: Hendelses Redigere og innsending skjemaer

en: Event Image
no_NO: Hendelses Bilde

en: Event List Limits
no_NO: Hendelsesliste Grenser

en: Event Locations
no_NO: Arrangementsteder

en: Event Manager Options
no_NO: Hendelses manager Alternativer

en: Event Manager titles
no_NO: Hendelses manager titler

en: Event Name
no_NO: Hendelsesnavn

en: Event Options
no_NO: Hendelsesalternativer

en: Event Published
no_NO: Hendelses Publisert

en: Event Re-Submitted
no_NO: Hendelses Re-Sendt inn

en: Event Reapproved
no_NO: Hendelse godkjent på nytt

en: Event Related Placeholders
no_NO: Hendelse relatert Plassholdere

en: Event Submission Forms
no_NO: Hendelses innsending skjemaer

en: Event Submission Templates
no_NO: Arrangement Innlevering Maler

en: Event Submitted
no_NO: Hendelses Sendt inn

en: Event Submitter Emails
no_NO: Hendelses Innsender e-post

en: Event Tag
no_NO: Hendelses Tag

en: Event Time(s)
no_NO: Hendelse Tid (s)

en: Event approved email
no_NO: Hendelses godkjent epost

en: Event approved subject
no_NO: Hendelses godkjent emnet

en: Event archives scope
no_NO: Hendelses arkiver omfang

en: Event booking forms
no_NO: Bestillingsskjemaer for hendelse

en: Event could not be attached.
no_NO: Hendelse kan ikke festes.

en: Event could not be detached.
no_NO: Hendelse kan ikke tas av.

en: Event detached.
no_NO: Hendelsesfrittliggende.

en: Event format
no_NO: Hendelses format

en: Event fully booked
no_NO: Hendelsesfullbooket

en: Event is fully booked.
no_NO: Arrangementet er fullbooket.

en: Event list scope
no_NO: Hendelsesliste omfang

en: Event name
no_NO: Hendelsesnavn

en: Event published email
no_NO: Hendelses publisert epost

en: Event published subject
no_NO: Hendelses publisert emnet

en: Event re-attached to recurrence.
no_NO: Hendelses re-festet til gjentakelse.

en: Event reapproved email
no_NO: Hendelses godkjennes på nytt epost

en: Event reapproved subject
no_NO: Hendelses godkjennes på nytt emne

en: Event resubmitted email
no_NO: Hendelses nyinnsendte epost

en: Event resubmitted subject
no_NO: Hendelses nyinnsendte emne

en: Event start date/time, location name
no_NO: Hendelses start dato / klokkeslett, navn plassering

en: Event starts at
no_NO: Arrangementet starter kl

en: Event submission notifications will be sent to emails added here.
no_NO: Hendelses innsending varslinger vil bli sendt til e-post lagt her.

en: Event submitted email
no_NO: Hendelses sendt e-post

en: Event submitted subject
no_NO: Hendelses sendt emne

en: Event title format
no_NO: Arrangementstittel format

en: Event titles
no_NO: Hendelses titler

en: Event tooltips format
no_NO: Arrangement hjelpetekstformat

en: Event.
no_NO: Hendelse

en: Event/Location admin pages
no_NO: Hendelse/Sted-adminsider

en: Events
no_NO: Arrangement

en: Events Calendar
no_NO: Aktivitetskalender

en: Events I'm Attending
no_NO: Hendelser jeg deltar

en: Events Manager
no_NO: Hendelser Manager

en: Events Manager Settings
no_NO: Hendelser manager Innstillinger

en: Events Manager Test Email
no_NO: Hendelser Manager Test Email

en: Events Manager imposes a minimal amount of styling on websites so that your themes can take over.
no_NO: Events Manager pålegger en minimal mengde styling på nettsteder slik at temaene kan ta over.

en: Events With Bookings Enabled
no_NO: Hendelser med bestillinger Enabled

en: Events cannot start after they end.
no_NO: Hendelser kan ikke starte etter at de ender.

en: Events current and next month
no_NO: Hendelser nåværende og neste måned

en: Events list page
no_NO: Hendelser listeside

en: Events next month
no_NO: Hendelser neste måned

en: Events page
no_NO: Hendelser siden

en: Events page grouping
no_NO: Hendelser siden gruppering

en: Events page grouping date format
no_NO: Arrangementsside grupperings-datoformat

en: Events page grouping header
no_NO: Arrangementsside grupperingsoverskrift

en: Events require a user to own them. In order to allow events to be submitted anonymously you need to assign that event a specific user. We recommend you create a "Anonymous" subscriber with a very good password and use that. Guests will have the same event permissions as this user when submitting.
no_NO: Arrangementer krever en bruker til å eie dem. For at hendelser som skal sendes inn anonymt du trenger å tildele arrangementet en bestemt bruker. Vi anbefaler at du oppretter en "Anonymous" abonnent med et meget godt passord og bruke det. Gjestene vil ha de samme hendelses tillatelser som denne brukeren når du sender inn.

en: Events start from
no_NO: Hendelser starte fra

en: Events this month
no_NO: Hendelser denne måneden

en: Events within 12 months
no_NO: Hendelser innen 12 måneder

en: Events within 2 months
no_NO: Hendelser innen to måneder

en: Events within 3 months
no_NO: Hendelser innen tre måneder

en: Events within 6 months
no_NO: Hendelser innen seks måneder

en: Everyone
no_NO: Alle

en: Example:
no_NO: eksempel

en: Exclude on
no_NO: Ekskluder på

en: Expand All
no_NO: Ekspander Alle

en: Export Bookings
no_NO: Eksport Bestilling

en: Export CSV
no_NO: Eksporter CSV

en: Export these bookings.
no_NO: Eksportere disse bestillinger.

en: Exported booking on %s
no_NO: Eksportert booking på %s

en: First Name
no_NO: Fornavn

en: For a recurring event, a one day event will be created on each recurring date within this date range.
no_NO: For en regelmessig hendelse, vil en en dag hendelse opprettes på hver tilbakevendende dato innen denne datoen området.

en: For multiple emails, separate by commas (e.g. email1@test.com,email2@test.com,etc.)
no_NO: For flere e-poster, skille med komma (f.eks email1@test.com, email2@test.com, etc.)

en: For recurring events that end the following day, ensure you make your event last 1 or more days.
no_NO: For tilbakevendende hendelser som ender dagen etter, at du gjør ditt arrangement siste en eller flere dager.

en: For use with the %s placeholder
no_NO: For bruk med %s plassholder

en: For when start/end %s are present, this will separate the two (include spaces here if necessary).
no_NO: For når start / slutt %s er til stede, vil dette skille de to (inkluderer mellomrom her hvis nødvendig).

en: Formatting
no_NO: Formatering

en: Free
no_NO: Gratis

en: Fri
no_NO: Fre

en: Friday
no_NO: Fredag

en: From
no_NO: Fra

en: From %1$s to %2$s
no_NO: Fra %1$s til %2$s

en: Front-end management pages
no_NO: Front-end behandlingssider

en: Full Calendar Options
no_NO: FullCalendar alternativer

en: Fully booked
no_NO: Fullbooket

en: Future Events
no_NO: Fremtidige hendelser

en: Future events
no_NO: Fremtidige hendelser

en: General
no_NO: Generelt

en: General JS
no_NO: Generelt JS

en: General Options
no_NO: Generelle alternativer

en: General settings
no_NO: Generelle innstillinger

en: Geolocation Search
no_NO: Geolokasjonssøk

en: Getting Help for Events Manager
no_NO: Få hjelp for hendelser Manager

en: Global %s slug
no_NO: Globalt %s slug

en: Group Events
no_NO: Gruppe Hendelser

en: Group Ownership
no_NO: Gruppe Eierskap

en: Guest User
no_NO: Gjestebruker

en: Guest Users
no_NO: Gjestebrukere

en: HTML Allowed.
no_NO: HTML tillatt.

en: HTML allowed.
no_NO: HTML tillatt.

en: HTML is not accepted.
no_NO: HTML er ikke akseptert.

en: Help
no_NO: Hjelp

en: Hidden by default?
no_NO: Skjult som standard?

en: Hide Advanced Options
no_NO: Skjul avanserte alternativer

en: Hide Advanced Search
no_NO: Skjul avansert søk

en: Hide label
no_NO: Skjul etikett

en: However, there were some problems whilst sending confirmation emails to you and/or the event contact person. You may want to contact them directly and letting them know of this error.
no_NO: Men det var noen problemer mens sende bekreftelse e-post til deg, og / eller arrangementet kontaktperson. Det kan være lurt å kontakte dem direkte og la dem vite av denne feilen.

en: Hundreds of free hours have gone into making this free plugin, show your support and add a small link to the plugin website at the bottom of your event pages.
no_NO: Hundrevis av gratis timer har gått med til å gjøre dette gratis plugin, vise din støtte og legge til en liten link til plugin hjemmeside nederst på ditt arrangement sider.

en: If HTML emails are enabled, br tags will automatically be added for new lines.
no_NO: Hvis HTML e-poster er aktivert, vil br tagger automatisk bli lagt til nye linjer.

en: If a booking is made and an email cannot be sent, this is added to the success message.
no_NO: Hvis en bestilling er gjort, og en e-post ikke kan sendes, er dette lagt til suksessen meldingen.

en: If a calendar day has only one event, you can force a direct link to the event (recommended to avoid duplicate content).
no_NO: Hvis en kalender dag har bare en hendelse, kan du tvinge en direkte link til arrangementet (anbefales å unngå duplikat innhold).

en: If already attending and double bookings are disabled, this message will be displayed, followed by a link to the users booking page.
no_NO: Hvis allerede deltar og doble bestillinger er deaktivert, vil denne meldingen vises, etterfulgt av en link til brukere bestillingssiden.

en: If an event does not have a category assigned when editing, this one will be assigned automatically.
no_NO: Hvis en hendelse ikke har en kategori tildelt når du redigerer, vil dette bli tildelt automatisk.

en: If an event lasts all day, this text will show if using the %s placeholder
no_NO: Hvis en hendelse varer hele dagen, vil denne teksten vises hvis du bruker %s plassholder

en: If checked every booking must select one or the minimum number of this ticket.
no_NO: Hvis krysset av, må hver bestilling velge én eller det minimale antallet for denne billetten.

en: If enabled, guest visitors can supply an email address and a user account will automatically be created for them along with their booking. They will be also be able to log back in with that newly created account.
no_NO: Hvis aktivert, kan gjeste besøkende levere en e-postadresse og en brukerkonto vil automatisk bli opprettet for dem sammen med sin bestilling. De vil være også være i stand til å logge på igjen med det nyopprettede konto.

en: If enabled, the latest dev version will always be checked instead of the latest stable version of the plugin.
no_NO: Hvis aktivert, vil den nyeste dev versjonen alltid kontrolleres i stedet for den siste stabile versjonen av plugin.

en: If enabled, users can book an event more than once.
no_NO: Hvis aktivert, kan brukerne bestille en hendelse mer enn én gang.

en: If enabled, users can cancel their bookings themselves from their bookings page.
no_NO: Hvis aktivert, kan brukere kansellere sine bestillinger seg fra sine bestillinger side.

en: If guests cannot make bookings, they will be asked to register in order to book. However, enabling this will still show available tickets.
no_NO: Hvis gjestene ikke kan gjøre bestillinger, vil de bli bedt om å registrere seg for å bestille. Men slik dette vil fortsatt vise tilgjengelige billetter.

en: If left blank, no emails will be sent. Separate emails with commas for more than one email.
no_NO: Hvis tomt, vil ingen e-post sendes. Separate e-poster med komma for mer enn én e-post.

en: If left blank, the default value will be used.
no_NO: Hvis tomt, vil standardverdien bli brukt.

en: If left blank, this email will not be sent.
no_NO: Hvis tomt, vil denne e-posten ikke sendes.

en: If set to yes the capabilities will be applied all your network blogs and you will not be able to set custom capabilities each blog. You can select no later and visit specific blog settings pages to add/remove capabilities.
no_NO: Hvis ja, mulighetene vil bli brukt alle dine nettverks blogger, og du vil ikke være i stand til å sette egne evner hver blogg. Du kan velge ikke senere og besøke bestemte blogginnstillingssiden for å legge til / fjerne evner.

en: If set to yes, a search form will appear just above your list of events.
no_NO: Hvis ja, vil en søkeskjemaet vises like over din liste over hendelser.

en: If set to yes, a search form will appear just above your list of locations.
no_NO: Hvis ja, vil et søkeskjema vises like over din liste over steder.

en: If set to yes, advanced search fields will be hidden by default and can be revealed by clicking the "Advanced Search" link.
no_NO: Hvis ja, vil avanserte søkefelt være skjult som standard, og kan vises ved å klikke på "Avansert søk"-linken.

en: If set to yes, full sized images will be used and HTML width and height attributes will be used to determine the size.
no_NO: Hvis satt til ja, vil bilder med full størrelse bil brukt og HTML bredde- og høydeattributter vil bli brukt for å bestemme størrelsen.

en: If set to yes, the FullCalendar will be used instead of the standard calendar on the events page.
no_NO: Hvis satt til ja, vil FullCalendar bli brukt i stedet for den innebygde kalenderen på eventsidene.

en: If set to yes, your emails will be sent in HTML format, otherwise plaintext.
no_NO: Hvis ja, vil din e-post skal sendes i HTML-format, ellers klartekst.

en: If set, the total number of spaces for a single booking to this event cannot exceed this amount.
no_NO: Hvis satt, kan det totale antallet plasser for en enkelt bestilling til denne hendelsen ikke overstige dette beløpet.

en: If the user made a previous booking and cannot double-book.
no_NO: Hvis brukeren har gjort en tidligere bestilling og kan ikke doble-bok.

en: If the user tries to make a booking with spaces that exceeds the maximum number of spaces per booking.
no_NO: Hvis brukeren prøver å foreta en bestilling med mellomrom som overstiger det maksimale antall plasser per booking.

en: If the user tries to make a booking without requesting any spaces.
no_NO: Hvis brukeren prøver å foreta en bestilling uten å be om noen mellomrom.

en: If there are any new updates, you should now see them in your Plugins or Updates admin pages.
no_NO: Hvis det er noen nye oppdateringer, bør du nå se dem i dine Plugins eller oppdateringer adminsider.

en: If there are member-only tickets, you can choose whether or not to show these tickets to guests.
no_NO: Hvis det er medlems-bare billetter, kan du velge om du vil vise disse billettene til gjester.

en: If there's no fields to show in the main search section, this button will be used instead at the bottom of the advanced fields.
no_NO: Hvis det ikke er felter å vise i hovedsøkedelen, vil denne knappen brukes i stedet på bunnen av de avanserte feltene.

en: If translations are left blank, the default value will be used.
no_NO: Hvis oversettelser er tomt, vil standardverdien bli brukt.

en: If viewing a page for events on a specific date, this is the title that would show up. To insert date values, use <a href="http://www.php.net/manual/en/function.date.php">PHP time format characters</a>  with a <code>#</code> symbol before them, i.e. <code>#m</code>, <code>#M</code>, <code>#j</code>, etc.<br/>
no_NO: Hvis du viser en side for hendelser på en bestemt dato, er dette tittelen som ville dukke opp. For å sette inn datoverdier, bruker <a href="http://www.php.net/manual/en/function.date.php"> PHP tid format karakter </ a> med en <code> # </ code> symbol før dem, dvs. <code> # m </ code>, <code> # M </ code>, <code> # j </ code>, etc. <br/>

en: If you are not using it already, we recommend you try the <a href="%s" target="_blank">Use Google Libraries</a> plugin, because without further optimization options below it already significantly reduces the number of files needed to display your Event pages and will most likely speed up your overall website loading time.
no_NO: Hvis du ikke bruker det allerede, anbefaler vi at du prøver <a href="%s" target="_blank"> Bruk Google biblioteker </a> plugin, fordi uten ytterligere optimalisering alternativene nedenfor det allerede reduserer antall filer som trengs for å vise ditt arrangement sider og vil mest sannsynlig øke hastigheten på din generelle Internett lasting tid.

en: If you choose 'Pages' then %s will be shown using your theme default page template, alternatively choose from page templates that come with your specific theme.
no_NO: Hvis du velger 'Sider' deretter %s vil bli vist ved hjelp av ditt tema standardsidemalen, alternativt velge fra sidemaler som følger med spesifikke tema.

en: If you choose a group by mode, your events page will display events in groups of your chosen time range.
no_NO: Hvis du velger en gruppe av modus, vil hendelsene side vise hendelser i grupper på den valgte tidsperioden.

en: If you choose the Event post type whilst Events Manager is activated, you can also visit the <a href="%s">Events Manager settings page</a> for a few more options when displaying event information on your calendar.
no_NO: Hvis du velger innleggstypen Hendelser mens Events Manager er aktivert, kan du også gå til siden <a href="%s"> Events Manager-innstillinger </a> for noen flere alternativer når du viser informasjon om arrangementene i kalenderen din.

en: If you disable locations, bear in mind that you should remove your location page, shortcodes and related placeholders from your <a href="#formats" class="nav-tab-link" rel="#em-menu-formats">formats</a>.
no_NO: Hvis du deaktiverer steder, husk at du bør fjerne posisjonen din side, kortkoder og beslektede plassholdere fra <a href="# formater" class="nav-tab-link" rel="# em- meny-formater"> formater </a>.

en: If you get a lot of pending bookings and you decide to allow more bookings than spaces allow, setting this to yes will allow you to override the event space limit when manually approving.
no_NO: Hvis du får en masse ventende bestillinger, og du bestemmer deg for å tillate flere bestillinger enn mellomrom tillater, vil sette det til ja lar deg overstyre tilstelninger grensen når manuelt godkjenne.

en: If you just want to deactivate the plugin, <a href="%s">go to your plugins page</a>.
no_NO: Hvis du bare ønsker å deaktivere plugin, <a href="%s"> gå til din side </a> plugins.

en: If you prefer a ticket table like with multiple tickets, even for single ticket events, enable this.
no_NO: Hvis du foretrekker en billett bordet som med flere billetter, selv for enkeltbillett hendelser, aktiverer dette.

en: If you see any attributes under here, that means they're not used in Events Manager formats. To add them, you need to add the custom attribute again to a formatting option in the settings page. To remove any of these deprecated attributes, give it a blank value and save.
no_NO: Hvis du ser noen egenskaper ved her, betyr at de er ikke brukt i hendelser manager formater. For å legge til dem, må du legge til den egendefinerte attributtet igjen til en formateringsvalg i innstillingssiden. For å fjerne noen av disse avskrevet attributter, gir det en tom verdi og spare.

en: If you see any attributes under here, that means they're not used in Locations Manager formats. To add them, you need to add the custom attribute again to a formatting option in the settings page. To remove any of these deprecated attributes, give it a blank value and save.
no_NO: Hvis du ser noen egenskaper ved her, betyr at de ikke brukes på steder manager formater. For å legge til dem, må du legge til den egendefinerte attributtet igjen til en formateringsvalg i innstillingssiden. For å fjerne noen av disse avskrevet attributter, gir det en tom verdi og spare.

en: If you select a default country, that will be pre-selected when creating a new location.
no_NO: Hvis du velger en standard land, som vil være forhåndsvalgt når du oppretter et nytt sted.

en: If you update this event data and save, it could get overwritten if you edit the recurring event template. To make it an independent, <a href="%s">detach it</a>.
no_NO: Hvis du oppdaterer dette hendelsesdata og lagre, kan det bli overskrevet hvis du redigerer den tilbakevendende begivenhet mal. For å gjøre det en uavhengig, <a href="%s"> løsne den </a>.

en: If you use the %s <a href="%s">shortcode</a>, you can display a map of all your locations and events, the settings below will be used.
no_NO: Hvis du bruker %s <a href="%s"> snarvei </a>, kan du vise et kart over alle steder og hendelser, innstillingene nedenfor brukes.

en: If you use the <code>#_LOCATIONMAP</code> <a href="%s">placeholder</a> when displaying individual event and location information, the settings below will be used.
no_NO: Hvis du bruker <code> #_LOCATIONMAP </code> <a href="%s"> plassholder </a> når enkelt hendelse og stedsinformasjon visning, innstillingene nedenfor brukes.

en: If you would like every event booking confirmation email sent to an administrator write their email here (leave blank to not send an email).
no_NO: Hvis du ønsker hvert arrangement bookingbekreftelsen sendt til en administrator skrive deres e-post her (la stå tom for ikke å sende en e-post).

en: If you would like to add extra classes to your body html tag when a single %s page is displayed, enter it here. May be useful or necessary if your theme requires special class names for specific templates.
no_NO: Hvis du ønsker å legge til ekstra klasser til kroppen din html kode når en enkelt %s siden vises, skriv den inn her. Kan være nyttig eller nødvendig hvis temaet krever spesielle klassenavn for bestemte maler.

en: If you would like to check and see if there is a new stable update.
no_NO: Hvis du ønsker å sjekke og se om det er en ny stabil oppdatering.

en: If you would like to disable comments entirely, disable this, otherwise you can disable comments on each single %s. Note that %s with comments enabled will still be until you resave them.
no_NO: Hvis du ønsker å deaktivere kommentarer helt, deaktivere dette, ellers kan du deaktivere kommentarer til hver enkelt %s . Merk at %s med kommentarer aktivert vil fortsatt være til du lagre dem på nytt.

en: If you would like to download a dev version, but just as a one-off, you can force a dev version check by clicking the button below. If there is one available, it should appear in your plugin updates page as a regular update.
no_NO: Hvis du ønsker å laste ned en dev-versjon, men bare som en one-off, kan du tvinge en dev versjon sjekk ved å klikke på knappen nedenfor. Hvis det er en tilgjengelig, bør det vises i plugin oppdateringer siden som en vanlig oppdatering.

en: If you would like to show events that span over more than one day, see the Calendar section on this page.
no_NO: Hvis du ønsker å vise hendelser som spenner over mer enn én dag, se avsnittet Kalender på denne siden.

en: If you would prefer all your locations to belong to your main blog, users in sub-sites will still be able to create locations, but the actual locations are created and reside in the main blog.
no_NO: Hvis du foretrekker alle steder å tilhøre hoved blogg, vil brukerne i sub-områder fortsatt være i stand til å skape steder, men den faktiske plasseringen er skapt og bor i hoved blogg.

en: If you're using the Google Maps, the more detail you provide, the more accurate Google can be at finding your location. If your address isn't being found, please <a href='http://maps.google.com'>try it on maps.google.com</a> by adding all the fields below separated by commas.
no_NO: Hvis du bruker Google Maps, jo flere detaljer du gir, jo mer nøyaktig Google være på å finne posisjonen din. Hvis adressen ikke blir funnet, vennligst <a href='http://maps.google.com'> prøve den på maps.google.com</a> ved å legge alle feltene nedenfor adskilt med komma.

en: If your events have multiple tickets, enabling this will show a separate row for each ticket within a booking.
no_NO: Hvis hendelsene har flere billetter, vil aktivere dette vise en egen rad for hver billett innenfor en bestilling.

en: Image Sizes
no_NO: Bildestørrelser

en: In order to use attributes, you must define some in your templates, otherwise they'll never show. Go to Events > Settings > General to add attribute placeholders.
no_NO: For å kunne bruke attributter, må du definere noen i malene dine, ellers vil de aldri skal vise. Gå til Hendelser> Innstillinger> Generelt å legge attributtplassholdere.

en: In single ticket mode, users can only create one ticket per event (and will not see options to add more tickets).
no_NO: I enkeltbillett modus, kan brukerne opprette én billett pr. arrangement (og vil ikke se muligheten til å legge til flere billetter).

en: In the <a href='%s'>settings page</a>, you'll find various textboxes where you can edit how event information looks, such as for event and location lists. Using the placeholders below, you can choose what information should be displayed.
no_NO: I <a href = ' %s '> Innstillinger side </ a>, vil du finne ulike tekstbokser hvor du kan redigere hvordan informasjon om hendelsen ser ut, for eksempel for arrangementet og plassering lister. Bruke plassholdere nedenfor, kan du velge hvilken informasjon som skal vises.

en: In the boxes below, you are expected to write the page IDs. For multiple pages, use comma-separated values e.g. 1,2,3. Entering 0 means EVERY page, -1 means the home page.
no_NO: I boksene nedenfor, er du forventet å skrive side IDer. For flere sider, bruk komma-separert verdier f.eks 1,2,3. Legge inn 0 betyr at hver side, -1 betyr hjemmesiden.

en: Include in WordPress Searches?
no_NO: Inkluder i WordPress søk?

en: Include on
no_NO: Inkluder på

en: Include pages where you use shortcode or PHP to display event submission forms.
no_NO: Inkluder sider der du bruker kortnummer eller PHP for å vise hendelses innsending skjemaer.

en: Include pages where you use shortcodes or widgets to display event search forms.
no_NO: Inkluder sider der du bruker koder eller widgets å vise hendelses søk former.

en: Incomplete Bookings
no_NO: Ufullstendige bestillinger

en: Individual tickets with remaining spaces will not be available if total booking spaces reach this limit. Leave blank for no limit.
no_NO: Enkeltbilletter med øvrige områder vil ikke være tilgjengelig hvis totale bestillings mellomrom når denne grensen. La stå tom for ingen begrensning.

en: Initial lengths
no_NO: Innledende lengder

en: Insert the address of the notification sender.
no_NO: Sett inn adressen til varslings avsender.

en: Insert the display name of the notification sender.
no_NO: Sett visningsnavnet for varslingssenderen.

en: Insert the password to be used to access your SMTP server
no_NO: Sett inn passordet som skal brukes for å få tilgang til SMTP-serveren

en: Insert the username to be used to access your SMTP server.
no_NO: Sett inn brukernavnet som skal brukes for å få tilgang til SMTP-serveren.

en: It looks like you have WPML enabled on your site. We advise you also install our extra <a href="%s">Events Manager WPML Connector</a> plugin which helps the two work better together. <a href="%s">Dismiss message</a>
no_NO: Det ser ut som du har WPML aktivert på området. Vi anbefaler deg også å installere vår ekstra <a href="%s"> hendelser Manager WPML Connector </a> plugin som hjelper de to arbeider bedre sammen. <a href="%s"> Forkast melding </a>

en: It will not be displayed on the website listings, to correct this you must <a href="%s">edit your location</a> directly.
no_NO: Det vil ikke bli vist på nettstedet oppføringer, for å rette opp dette må du <a href="%s"> endre geografisk </a> direkte.

en: JavaScript Files
no_NO: Java filer

en: Label
no_NO: Etikett

en: Last Name
no_NO: Etternavn

en: Leave blank for no limit.
no_NO: La stå tom for ubegrenset.

en: Leave either blank for no upper/lower limit.
no_NO: La stå tom for ingen øvre/nedre grense.

en: Limit JS file loading?
no_NO: Begrens JS-fil lasting?

en: Limit loading of our CSS files?
no_NO: Begrens lasting av våre CSS-filer?

en: Limits the number of events on each calendar day. Leave blank for no limit.
no_NO: Begrenser antall hendelser på hver kalenderdag. La stå tom for ingen begrensning.

en: Limits the number of future events shown (0 = unlimited).
no_NO: Begrenser antall fremtidige hendelser vist (0 = ubegrenset).

en: Link directly to event on day with single event?
no_NO: Linke direkte til arrangementet på dagen med enkelthendelse?

en: Link sub-site %s directly to sub-site?
no_NO: Link sub-site %s direkte til sub-site?

en: Link text used for link to user bookings.
no_NO: Link tekst som brukes for link til bruker bestillinger.

en: List Limits
no_NO: List Grenser

en: List events by date title
no_NO: List hendelser etter dato tittel

en: List item format
no_NO: Listeelement format

en: Loading Map....
no_NO: Laster kart ....

en: Loading...
no_NO: Laster inn

en: Loads our own JS file if no other dependencies are already loaded, which is still needed for many items generated by EM using JavaScript such as Calendars, Maps and Booking Forms/Buttons
no_NO: Masse vår egen JS fil hvis ingen andre avhengigheter er allerede lastet, som er fortsatt behov for mange elementer som genereres av EM bruker Javascript for eksempel kalendere, Maps og booking former / Knapper

en: Location
no_NO: Sted

en: Location Image
no_NO: Beliggenhet Bilde

en: Location Name
no_NO: Sted Navn

en: Location Name:
no_NO: Sted Navn:

en: Location Related Placeholders
no_NO: Beliggenhet Relaterte Plassholdere

en: Location balloon format
no_NO: Beliggenhet ballong format

en: Location name
no_NO: Beliggenhet navn

en: Location not found
no_NO: Plassering ikke funnet

en: Location:
no_NO: Sted

en: Locations
no_NO: Steder

en: Locations list page
no_NO: Sted listeside

en: Locations on main blog?
no_NO: Steder på hoved blogg?

en: Log In
no_NO: Logg inn

en: Log in if you already have an account with us.
no_NO: Logg inn hvis du allerede har en konto hos oss.

en: Logged In Users
no_NO: Innloggede brukere

en: Looking for the rest of the FullCalendar Options? They've moved <a href="%s">here</a>, the options below are for overriding specific bits relevant to Events Manager.
no_NO: Leter du etter resten av FullCalendar alternativene? De har flyttet <a href="%s"> hit </a>, alternativene nedenfor er for å overstyre spesifikke deler relevant for Events Manager.

en: Lost your password?
no_NO: Glemt passordet?

en: Mail sending method
no_NO: Mail sendemetode

en: Main Search Fields
no_NO: Hovedsøkefelt

en: Manage %s Bookings
no_NO: Administrere %s Bestilling

en: Manage Person's Booking
no_NO: Administrer persons Booking

en: Manage bookings
no_NO: Administrere bestillinger

en: Manage bookings link text
no_NO: Behandle bestillinger link text

en: Manage my bookings
no_NO: Administrer mine bestillinger

en: Many themes display extra meta information on post pages such as 'posted by' or 'post date' information, which may not be desired. Usually, page templates contain less clutter.
no_NO: Mange temaer vise ekstra meta-informasjon på innleggssider som 'postet av' eller 'innlegg dato' informasjon, som kanskje ikke være ønsket. Vanligvis sidemaler inneholder mindre rot.

en: Map Unavailable
no_NO: Kart utilgjengelig

en: Maps
no_NO: Kartbilde

en: Maximum Spaces Per Booking
no_NO: Maksimalt antall plasser per reservasjon

en: Maximum height (px)
no_NO: Maksimal høyde (px)

en: Maximum size (bytes)
no_NO: Maksimal størrelse (byte)

en: Maximum spaces per booking
no_NO: Maksimalt antall plasser per reservasjon

en: Maximum width (px)
no_NO: Maksimal bredde (px)

en: Min/Max
no_NO: Min / Max

en: Minimum height (px)
no_NO: Minste høyde (px)

en: Minimum width (px)
no_NO: Minimum bredde (px)

en: Missing fields:
no_NO: Manglende felt:

en: Modifications to these events will cause all recurrences of each event to be deleted and recreated and previous bookings will be deleted! You can edit individual recurrences and detach them from recurring events by visiting the <a href="%s">events page</a>.
no_NO: Modifikasjoner disse hendelsene vil føre til at alle tilbakefall av hver hendelse som skal slettes og gjenskapt og tidligere bestillinger vil bli slettet! Du kan redigere enkelt tilbakefall og løsne dem fra gjentakende hendelser ved å gå til <a href="%s"> events side </a>.

en: Modifications to this event will cause all recurrences of this event to be deleted and recreated and previous bookings will be deleted! You can edit individual recurrences and disassociate them with this recurring event.
no_NO: Modifikasjoner av denne hendelsen vil føre til at alle tilbakefall av denne hendelsen som skal slettes og gjenskapt og tidligere bestillinger vil bli slettet! Du kan redigere enkelt tilbakefall og angre dem med denne tilbakevendende begivenhet.

en: Modify Booking
no_NO: Endre Booking

en: Modify what information is displayed in this booking table.
no_NO: Endre hvilken informasjon som vises i denne booking tabellen.

en: Mon
no_NO: Man

en: Monday
no_NO: Mandag

en: Month format
no_NO: Månedsformat

en: Monthly
no_NO: Månedlig

en: More Events message
no_NO: Flere hendelser melding

en: Multi Site Options
no_NO: Multi nettstedet alternativer

en: MultiSite options have moved <a href="%s">here</a>. <a href="%s">Dismiss message</a>
no_NO: Multisite alternativer er flyttet <a href="%s">hit</a>. <a href="%s" Forkast melding</a>

en: My Bookings
no_NO: Mine Bestillinger

en: My Bookings messages
no_NO: Mine Bestillinger meldinger

en: My Event Bookings
no_NO: Mine tilstelninger Bestilling

en: My Locations
no_NO: Mine posisjoner

en: My Profile
no_NO: Min profil

en: My bookings
no_NO: Mine bestillinger

en: Name
no_NO: Navn

en: Near...
no_NO: Nær…

en: Needs Attention
no_NO: Trenger tilsyn

en: New Event
no_NO: Ny begivenhet

en: New Event Category Name
no_NO: Ny Hendelseskategori Navn

en: New Event Tag Name
no_NO: Ny begivenhet Tag Navn

en: New Location
no_NO: Nytt sted

en: New Recurring Event
no_NO: Ny gjentagende oppføring

en: New user registration on your blog %s:
no_NO: Ny brukerregistrering på bloggen din %s :

en: Next event format
no_NO: Neste hendelse format

en: No
no_NO: Nei

en: No %s
no_NO: Ingen %s

en: No %s message
no_NO: Ingen %s melding

en: No Events
no_NO: Ingen hendelser

en: No Events Found
no_NO: Ingen arrangementer funnet

en: No Events Found in Trash
no_NO: Ingen arrangementer funnet i papirkurven

en: No Location
no_NO: Ingen Sted

en: No Locations Found
no_NO: Ingen Steder funnet

en: No Locations Found in Trash
no_NO: Ingen Steder funnet i papirkurven

en: No Locations message
no_NO: Ingen Steder melding

en: No Recurring Events Found
no_NO: Ingen Gjentakende hendelser funnet

en: No Recurring Events Found in Trash
no_NO: Ingen Gjentakende hendelser funnet i papirkurven

en: No bookings.
no_NO: Ingen bestillinger.

en: No cancelled bookings.
no_NO: Ingen kansellerte bestillinger.

en: No categories available, <a href="%s">create one here first</a>
no_NO: Ingen kategorier er tilgjengelige, <a href="%s"> opprette en her først </a>

en: No confirmed bookings.
no_NO: Ingen bekreftede bestillinger.

en: No events
no_NO: Ingen hendelser

en: No events in this category
no_NO: Ingen hendelser i denne kategorien

en: No events in this location
no_NO: Ingen hendelser på dette stedet

en: No events message
no_NO: Ingen hendelser melding

en: No events with this tag
no_NO: Ingen hendelser med denne taggen

en: No groups defined yet.
no_NO: Ingen grupper definert ennå.

en: No image uploaded for this event yet
no_NO: Ingen bilder lastet opp for denne hendelsen ennå

en: No image uploaded for this location yet
no_NO: Ingen bilder lastet opp for dette stedet ennå

en: No locations
no_NO: Ingen steder

en: No locations have been inserted yet!
no_NO: Ingen steder har blitt satt inn ennå!

en: No pending bookings.
no_NO: Ingen ventende bestillinger.

en: No rejected bookings.
no_NO: Ingen avviste bestillinger.

en: No responses yet!
no_NO: Ingen svar ennå!

en: No spaces booked
no_NO: Ingen mellomrom er bestilt

en: No ticket id provided
no_NO: Ingen billett id gitt

en: No-User Booking Mode
no_NO: No-Bruker Booking Mode

en: None
no_NO: Ingen

en: Not Supplied
no_NO: Ikke levert

en: Not a Group Event
no_NO: Ikke en gruppe hendelse

en: Not approved, spaces full.
no_NO: Ikke godkjent, mellomrom full.

en: Not attending any events yet.
no_NO: Ikke deltar ingen hendelser ennå.

en: Not enough spaces
no_NO: Ikke nok mellomrom

en: Note that assigning a %s page above will override this archive if the URLs collide (which is the default setting, and is recommended for maximum plugin compatibility). You can have both at the same time, but you must ensure that your page and %s slugs are different.
no_NO: Merk at ved å tilordne en %s side ovenfor, vil overstyre dette arkivet dersom URL-ene kolliderer (som er standardinnstillingen, og anbefales for maksimal plugin-kompatibilitet). Du kan ha begge på samme tid, men du må sørge for at din side og %s slugs er forskjellige.

en: Note that assigning a %s page above will override this archive if the URLs collide (which is the default settings, and is recommended for maximum plugin compatibility). You can have both at the same time, but you must ensure that your page and %s slugs are different.
no_NO: Merk at ved å tilordne en %s side ovenfor vil overstyre dette arkivet hvis URL-ene kolliderer (som er standardinnstillingen, og anbefales for maksimal plugin-kompatibilitet). Du kan ha begge på samme tid, men du må sørge for at din side og %s slugs er forskjellige.

en: Notification sender address
no_NO: Varsling avsenderadresse

en: Notification sender name
no_NO: Varsling avsendernavn

en: Now there are #_BOOKEDSPACES spaces reserved, #_AVAILABLESPACES are still available.
no_NO: Nå er #_BOOKEDSPACES plasser reservert, #_AVAILABLESPACES er fremdeles tilgjengelig.

en: Number of events
no_NO: Antall hendelser

en: Online bookings are not available for this event.
no_NO: Online bestilling er ikke tilgjengelig for denne hendelsen.

en: Only show events starting within a certain time limit on the events page. Default is future events with no end time limit.
no_NO: Vis kun arrangement med start innen en viss frist på evnetsiden. Standard er fremtidige eventer med ingen sluttfrist.

en: Order
no_NO: Bestillling

en: Order By
no_NO: Sorter med

en: Order Tickets By
no_NO: Bestill billetter ved

en: Order by %s
no_NO: Bestill ved %s

en: Order by end date, end time, then event name
no_NO: Bestill ved sluttdato, sluttid, deretter hendelsesnavn

en: Order by event name, then event start time
no_NO: Bestill etter hendelse navn, deretter hendelsen starttid

en: Order by event start time, then event name
no_NO: Bestill etter hendelse starttid, så hendelsesnavn

en: Order by name
no_NO: Bestill etter navn

en: Order by name, end date, then end time
no_NO: Bestill etter navn, sluttdato, deretter ende tid

en: Order by name, start date, then start time
no_NO: Bestill etter navn, startdato, deretter starttid

en: Order by start date, start time
no_NO: Bestill etter startdato, starttid

en: Order by start date, start time, then event name
no_NO: Bestill etter startdato, starttid, så hendelsesnavn

en: Order of the locations
no_NO: Rekkefølgen på plasseringene

en: Other
no_NO: Andre

en: Our CSS file will be EXCLUDED on all of these pages. Takes precedence over inclusion rules.
no_NO: Vår CSS-fil vil bli ekskludert på alle disse sidene. Forrang for inkludering regler.

en: Our CSS file will only be INCLUDED on all of these pages.
no_NO: Vår CSS-fil vil bare være med på alle disse sidene.

en: Override Excerpts with Formats?
no_NO: Overstyr utdrag med formater?

en: Override calendar on events page?
no_NO: Overstyre kalender på eventsiden?

en: Override calendar shortcode?
no_NO: Overstyre kalender shortcode?

en: Override with Formats?
no_NO: Styre med formater?

en: Owner
no_NO: Eier

en: PHP mail function
no_NO: PHP postfunksjonen

en: Pages
no_NO: Sider

en: Parent Event
no_NO: Forelder begivenhet

en: Parent Event Categories
no_NO: Parent tilstelninger Kategorier

en: Parent Event Category:
no_NO: Parent Hendelseskategori:

en: Parent Event Tag:
no_NO: Parent begivenhet Tag:

en: Parent Event Tags
no_NO: Parent tilstelninger Tags

en: Parent Location
no_NO: Forelder Sted

en: Parent Recurring Event
no_NO: Forelder til gjentagende oppføring

en: Password
no_NO: Passord

en: Password Lost and Found
no_NO: Passord Tapt og funnet

en: Past And Present Bookings
no_NO: Fortid og nåtid Bestilling

en: Past events
no_NO: Tidligere hendelser

en: Pending
no_NO: Venter på godkjenning

en: Pending Spaces
no_NO: Ventende plasser

en: Pending booking email
no_NO: Ventende bestilling e-post

en: Performance Optimization
no_NO: Ytelsesoptimering

en: Permalink Slugs
no_NO: Permalink Snegler

en: Personal Details
no_NO: Personlige detaljer

en: Personal details have successfully been modified.
no_NO: Personlige detaljer har med hell blitt endret.

en: Phone
no_NO: Telefon

en: Phone Number
no_NO: Telefonnummer

en: Phone number
no_NO: Telefonnummer

en: Placeholders for customizing event pages
no_NO: Plassholdere for tilpassing av hendelses sider

en: Please <a href="%s">Log In</a> to view your bookings.
no_NO: Vennligst <a href="%s">Logg inn</a> for å se dine bestillinger.

en: Please add a User ID.
no_NO: Vennligst legg til en Bruker ID

en: Please enter a valid ticket price e.g. 10.50 (no currency signs)
no_NO: Vennligst skriv inn en gyldig billett pris f.eks 10.50 (ingen valutategn)

en: Please supply a valid email format.
no_NO: Vennligst oppgi en gyldig e-format.

en: Please wait while the booking is being submitted.
no_NO: Vennligst vent mens bestillingen blir sendt.

en: Popular Event Categories
no_NO: Populært arrangement Kategorier

en: Popular Event Tags
no_NO: Populært arrangement Tags

en: Post Classes
no_NO: Post Klasser

en: Postcode:
no_NO: Postnummer:

en: Posts
no_NO: Innlegg

en: Prevent unnecessary loading of JavaScript files on pages where they are not needed.
no_NO: Hindre unødvendig lasting av Javascript-filer på sider der de ikke trengs.

en: Price
no_NO: Pris

en: Pricing
no_NO: Priser

en: Profile
no_NO: Profil

en: Published Event
no_NO: Publisert begivenhet

en: Quantity
no_NO: kvantitet

en: RSS description format
no_NO: RSS beskrivelse format

en: RSS limit
no_NO: RSS-grense

en: RSS main description
no_NO: RSS hoved beskrivelse

en: RSS main title
no_NO: RSS hovedtittel

en: RSS title format
no_NO: RSS tittelformat

en: Re-Check Updates
no_NO: Sjekk oppdateringer

en: Re-Submitted Event Awaiting Approval
no_NO: Re-sendt begivenhet venter på godkjenning

en: Recent Bookings
no_NO: Nye bestillinger

en: Recurrences
no_NO: Residiv

en: Recurrences span from
no_NO: Tilbakefall spenner fra

en: Recurring Event
no_NO: Tilbakevendende hendelse

en: Recurring Events
no_NO: Gjentakende hendelser

en: Recurring Events Template
no_NO: Gjentakende hendelser Mal

en: Region
no_NO: Fylke

en: Region:
no_NO: Fylke

en: Registration Email Templates
no_NO: Påmelding e-post maler

en: Registration email
no_NO: Registreringsepost

en: Registration email subject
no_NO: Registreringsepostemne

en: Reject
no_NO: Avvise

en: Rejected
no_NO: Avvist

en: Rejected booking email
no_NO: Avvist booking e-post

en: Remember Me
no_NO: Husk meg

en: Remove Image
no_NO: Fjern bilde

en: Require locations for events?
no_NO: Krev steder for hendelser?

en: Required?
no_NO: Kreves?

en: Reschedule Events
no_NO: Reschedule Hendelser

en: Resend Email
no_NO: Sende e-post

en: Reserved unconfirmed spaces?
no_NO: Reserverte ubekreftede mellomrom?

en: Reset Events Manager
no_NO: Tilbakestill hendelser Manager

en: Reset this form to create a location or search again.
no_NO: Nullstill dette skjemaet for å opprette en posisjon eller søker på nytt.

en: Restore
no_NO: Gjenopprett

en: Restrict to
no_NO: Begrens til

en: SMTP authentication is often needed. If you use Gmail, make sure to set this parameter to Yes
no_NO: SMTP-autentisering er ofte nødvendig. Hvis du bruker Gmail, sørg for å sette denne parameteren til Ja

en: SMTP password
no_NO: SMTP-passord

en: SMTP username
no_NO: SMTP brukernavn

en: Same as <em>Date Format</em>, but this is used for the datepickers used by Events Manager. This uses a slightly different format to the others on here, for a list of characters to use, visit the <a href="%s">jQuery formatDate reference</a>
no_NO: Samme som <em> datoformat </em>, men dette er brukt for de datepickers brukes av hendelser Manager. Dette bruker en litt annen måte enn de andre her, for en liste over tegn til bruk, kan du gå til <a href="%s"> jQuery formatDate referansen </a>

en: Same concept as the body classes option, but some themes also use the <code>post_class()</code> function within page content to differentiate styling between post types.
no_NO: Samme konsept som kroppens klasser alternativet, men noen temaer også bruke <code> post_class () </ code> funksjon innenfor sideinnhold å skille styling mellom posttyper.

en: Sat
no_NO: lør

en: Saturday
no_NO: Lørdag

en: Save Changes
no_NO: Lagre

en: Save Settings
no_NO: Lagre innstillinger

en: Save Ticket
no_NO: Lagre Billett

en: Scope
no_NO: Omfang|

en: Scope of the locations
no_NO: Omfang av stedene

en: Search
no_NO: Søk

en: Search %s...
no_NO: Søk %s ...

en: Search Event Categories
no_NO: Søk tilstelninger kategorier

en: Search Event Tags
no_NO: Søk tilstelninger Tags

en: Search Events
no_NO: Søk hendelser

en: Search Form
no_NO: Søkeskjema

en: Search Forms
no_NO: Søk Skjema

en: Search Locations
no_NO: Søk Steder

en: Search Recurring Events
no_NO: Søk Gjentakende hendelser

en: Search button text
no_NO: Søk-knappen tekst

en: Search form will be pre-selected with this country, if searching by country is disabled above, only search results from this country will be returned.
no_NO: Søkeskjemaet vil bli forhåndsvalgt med dette landet, hvis søk etter land er deaktivert ovenfor, vil bare søkeresultater fra dette landet bli returnert.

en: Search forms
no_NO: Søkefelt

en: Searching...
no_NO: Søker ...

en: Select a group you admin to attach this event to it. Note that all other admins of that group can modify the booking.
no_NO: Velg en gruppe du admin å knytte denne hendelsen til det. Legg merke til at alle andre administratorer av denne gruppen kan endre bestillingen.

en: Select the method to send email notification.
no_NO: Velg metoden for å sende e-postvarsling.

en: Select the options below and export all the bookings you have currently filtered (all pages) into a CSV spreadsheet format.
no_NO: Velg alternativene nedenfor og eksportere alle bestillinger du har for tiden filtrert (alle sider) til en CSV-regnearkformat.

en: Select yes to allow bookings and tickets for events.
no_NO: Velg ja til å tillate bestillinger og billetter til arrangementer.

en: Select yes to disable Events Manager from enabling thumbnails (some themes may already have this enabled, which we cannot be turned off here).
no_NO: Velg ja til å deaktivere hendelser Manager fra slik miniatyr (noen temaer kan allerede ha dette aktivert, noe som vi ikke kan slås av her).

en: Select yes to enable the attributes feature
no_NO: Velg ja til å aktivere attributter funksjonen

en: Select yes to enable the category features
no_NO: Velg ja til å aktivere kategori funksjoner

en: Select yes to enable the recurrence features feature
no_NO: Velg ja til å aktivere tilbakefall funksjoner funksjonen

en: Select yes to enable the tag features
no_NO: Velg Ja for å aktivere tag funksjoner

en: Select yes to select location from a drop-down menu; location selection will be faster, but you will lose the ability to insert locations with events
no_NO: Velg ja for å velge sted fra en rullegardin-meny; valg av sted blir raskere, men du vil miste muligheten til å legge til steder sammen med arrangementer.

en: Send Email
no_NO: Send e-post

en: Send HTML Emails?
no_NO: Send HTML e-post?

en: Send your booking
no_NO: Send din bestilling

en: Separate event categories with commas
no_NO: Separate hendelseskategorier med komma

en: Separate event tags with commas
no_NO: Separate hendelses tagger med komma

en: Setting this to no will allow you to submit events without locations. You can use the <code>{no_location}...{/no_location}</code> or <code>{has_location}..{/has_location}</code> conditional placeholder to selectively display location information.
no_NO: Å sette denne til ingen vil tillate deg å sende hendelser uten steder. Du kan bruke <code> {no_location} ... {/ no_location} </ code> eller <code> {has_location} .. {/ has_location} </ code> betinget plassholder til selektivt vise posisjonsinformasjon.

en: Setting this to yes will also make your images crop efficiently with the %s feature in the %s plugin.
no_NO: Å sette dette til ja, vil også gjøre at bildene dine blir beskåret effektivt med %s funksjonen i %s utvidelsen.

en: Setting this to yes will make all events save in the main site event tables (EM must also be activated). This allows you to share events across different blogs, such as showing events in your network whilst allowing users to display and manage their events within their own blog. Bear in mind that activating this will mean old events created on the sub-blogs will not be accessible anymore, and if you switch back they will be but new events created during global events mode will only remain on the main site.
no_NO: Ved ja vil gjøre alle hendelser spare i hovedområde aktivitetstabeller (EM må også aktiveres). Dette gjør at du kan dele hendelser på tvers av forskjellige blogger, som viser hendelser i nettverket samtidig som tillater brukere å vise og administrere sine arrangementer innenfor sin egen blogg. Husk at hvis du aktiverer dette vil bety gamle hendelser opprettet på under blogger vil ikke være tilgjengelig lenger, og hvis du bytter tilbake de vil være, men nye hendelser opprettet under globale hendelser modus vil bare forbli på hovedområde.

en: Setting this to yes will make categories display as a page rather than an archive.
no_NO: Ved ja vil gjøre kategorier vises som en side i stedet for et arkiv.

en: Settings
no_NO: Innstillinger

en: Settings have been reset back to default. Your events, locations and categories have not been modified.
no_NO: Innstillingene har blitt tilbakestilt til standard. Hendelser, steder og kategorier har ikke blitt endret.

en: Shorten the calendar headings containing the days of the week, use 0 for the full name.
no_NO: Forkorte kalender overskrifter som inneholder de dagene i uken, bruker 0 for fullt navn.

en: Show Advanced Options
no_NO: Vis avanserte alternativer

en: Show Advanced Search
no_NO: Vis avansert søk

en: Show Long Events?
no_NO: Vis lange eventer?

en: Show all events link at bottom?
no_NO: Vis alle eventer-linken nederst?

en: Show categories?
no_NO: Vis kategorier?

en: Show countries?
no_NO: Vis land?

en: Show date range?
no_NO: Vis datoperiode?

en: Show distance options?
no_NO: Vis avstandsinstillinger?

en: Show events search?
no_NO: Vis eventsøk?

en: Show form again?
no_NO: Vis skjemaet på nytt?

en: Show geolocation search?
no_NO: Vis geolokasjonsøk?

en: Show label
no_NO: Vis etiketten

en: Show list on day with single event?
no_NO: Vis liste på dagen med enkelthendelse?

en: Show locations search?
no_NO: Vis stedsøking?

en: Show member-only tickets?
no_NO: Vis kun for medlemmer-billetter?

en: Show multiple tickets if logged out?
no_NO: Vis flere billetter hvis logget ut?

en: Show number of locations
no_NO: Vis flere steder

en: Show regions?
no_NO: Vis regioner?

en: Show some love?
no_NO: Vis litt kjærlighet?

en: Show states?
no_NO: Vis statene?

en: Show text search?
no_NO: Vis tekstsøk?

en: Show ticket table in single ticket mode?
no_NO: Vis billett bord i enkeltbillett-modus?

en: Show towns/cities?
no_NO: Vis byer / byer?

en: Show unavailable tickets?
no_NO: Vis utilgjengelig billetter?

en: Sign Up
no_NO: Registrer deg

en: Since the event is repeated, you must specify an event end date greater than the start date.
no_NO: Siden arrangementet gjentas, må du angi en hendelse sluttdato større enn startdatoen.

en: Single %s Format
no_NO: Enkelt %s Format

en: Single %s Page
no_NO: Enkelt %s Page

en: Single %s page format
no_NO: Enkelt %s side format

en: Single %s title format
no_NO: Enkelt %s tittelformat

en: Single Location/Event Map Format
no_NO: Enkelt Sted / Hendelseskart Format

en: Single ticket mode?
no_NO: Enkeltbillett-modus?

en: Site Categories
no_NO: Område Kategorier

en: Sold Out
no_NO: Utsolgt

en: Some WordPress themes don't follow best practices when generating navigation menus, and so the automatic title rewriting feature may cause problems, if your menus aren't working correctly on the event pages, try setting this to 'Yes', and provide an appropriate HTML title format below.
no_NO: Noen WordPress temaer ikke følger beste praksis ved generering navigasjonsmenyer, og så automatisk tittelen omskriving funksjonen kan føre til problemer, hvis menyene ikke fungerer som de skal på hendelses sider, forsøke å sette det til 'Ja', og gi en passende HTML-tittelen format nedenfor.

en: Something went wrong saving your %s to the index table. Please inform a site administrator about this.
no_NO: Noe gikk galt under lagringen av din %s til indeksen tabellen. Vennligst informer et nettsted administrator om dette.

en: Something went wrong updating your %s to the index table. Please inform a site administrator about this.
no_NO: Noe gikk galt oppdatere %s til indeksen tabellen. Vennligst informer et nettsted administrator om dette.

en: Something went wrong with the recurrence update...
no_NO: Noe gikk galt med tilbakefall oppdatering ...

en: Spaces
no_NO: Plasser

en: Spaces confirmed
no_NO: Plasser bekreftet

en: Split bookings by ticket type
no_NO: Splitte bestillinger av billettype

en: Start Date
no_NO: Startdato

en: Start/End
no_NO: Start / slutt

en: State
no_NO: Fylke

en: State/County
no_NO: Stat / Fylke

en: State/County:
no_NO: Stat / Fylke:

en: Styling Options
no_NO: Stilalternativer

en: Submit %s
no_NO: Send inn %s

en: Submit Changes
no_NO: Send inn endringer

en: Submit button text
no_NO: Send-knappen tekst

en: Submitted Event Awaiting Approval
no_NO: Sendt inn begivenhet venter på godkjenning

en: Success Message
no_NO: Suksess Message

en: Successful booking
no_NO: Vellykket booking

en: Successful pending booking
no_NO: Vellykket ventende bestilling

en: Successfully Updated Message
no_NO: Vellykket Oppdatert melding

en: Successfully saved %s
no_NO: Lagret %s

en: Sun
no_NO: , Søn

en: Sunday
no_NO: Søndag

en: Tag
no_NO: Tagger

en: Tags list page
no_NO: Tagger listeside

en: Tax
no_NO: Skatt

en: Tax Rate
no_NO: Skattesats

en: Taxes
no_NO: Avgifter

en: Test Email Settings
no_NO: Test e-postinnstillinger

en: Text with link to calendar day page with all events for that day if there are more events than the limit above, leave blank for no link as the day number is also a link.
no_NO: Tekst med link til kalenderdag side med alle hendelsene for den dagen hvis det er flere hendelser enn grensen ovenfor, la stå tom for ingen link som dagen nummeret er også en link.

en: The SMTP host. Usually it corresponds to 'localhost'. If you use Gmail, set this value to 'ssl://smtp.gmail.com:465'.
no_NO: SMTP host. Vanligvis tilsvarer 'localhost'. Hvis du bruker Gmail, sette denne verdien til 'ssl :/ / smtp.gmail.com: 465'.

en: The calendar headings uses abbreviated weekdays
no_NO: Kalenderen overskrifter bruker forkortede hverdager

en: The country
no_NO: Landet

en: The description of the event that will appear in the calendar.
no_NO: Beskrivelsen av hendelsen som vil bli vist i kalenderen.

en: The event name. Example: Birthday party
no_NO: Arrangementet navn. Eksempel: Birthday party

en: The following booking is %s :
no_NO: Følgende bestilling er %s :

en: The format of a single %s in a list.
no_NO: Formatet av en enkelt %s i en liste.

en: The format of a single %s page title.
no_NO: Formatet av en enkelt %s sidetittel.

en: The format of a single %s page.
no_NO: Formatet for en enkelt %s side.

en: The format of a single category page title.
no_NO: Formatet på en enkelt kategori sidetittel.

en: The format of a single tag page title.
no_NO: Formatet på en enkelt kode sidetittel.

en: The format of any events in a list.
no_NO: Formatet av noen hendelser i en liste.

en: The format of each event when displayed in the full calendar. Remember to include <code>li</code> tags before and after the event.
no_NO: Formatet på hver hendelse når de vises i full kalender. Husk å inkludere <code> li </ code>-kodene før og etter hendelsen.

en: The format of the description of each item in the events RSS feed.
no_NO: Formatet på beskrivelse av hvert element i hendelser RSS feed.

en: The format of the events the list inserted in the category page through the %s element.
no_NO: Formatet av hendelsene listen er satt inn i kategorien side gjennom %s element.

en: The format of the events the list inserted in the location page through the %s element.
no_NO: Formatet av hendelsene listen er satt inn i stedet siden via %s element.

en: The format of the events the list inserted in the tag page through the <code>#_TAGNEXTEVENTS</code>, <code>#_TAGNEXTEVENTS</code> and <code>#_TAGALLEVENTS</code> element.
no_NO: Formatet av hendelsene listen er satt inn i tag side gjennom <code>#_TAGNEXTEVENTS</code>, <code>#_TAGNEXTEVENTS</code> og <code>#_TAGALLEVENTS</code> element.

en: The format of the month/year header of the calendar.
no_NO: Formatet på måned / år header av kalenderen.

en: The format of the next upcoming event in this %s.
no_NO: Formatet på den neste kommende arrangement i denne %s .

en: The format of the text appearing in the balloon describing the location.
no_NO: Formatet av teksten vises i ballongen som beskriver lokasjonen.

en: The format of the title of each item in the events RSS feed.
no_NO: Formatet på tittelen på hvert element i hendelser RSS feed.

en: The format of the title, corresponding to the text that appears when hovering on an eventful calendar day.
no_NO: Formatet på tittelen, som tilsvarer teksten som vises når svever på en begivenhetsrik kalenderdag.

en: The image file is too big! Maximum size:
no_NO: Bildefilen er for stor! Maksimal størrelse:

en: The image is in a wrong format!
no_NO: Bildet er i feil format!

en: The image is too big! Maximum size allowed:
no_NO: Bildet er for stort! Maksimal tillatt størrelse:

en: The image is too small! Minimum size allowed:
no_NO: Bildet er for liten! Minimum tillatt størrelse:

en: The location address
no_NO: Plasseringen adresse

en: The location information that will appear in the calendar.
no_NO: Informasjonsplassering som vil vises i kalenderen.

en: The location town
no_NO: Plasseringen byen

en: The main description of your RSS events feed.
no_NO: Hoved beskrivelse av dine RSS hendelser mate.

en: The main title of your RSS events feed.
no_NO: Hovedtittel dine RSS hendelser mate.

en: The maximum allowed height for images uploaded, in pixels
no_NO: Maksimal tillatt høyde for bilder lastet opp, i piksler

en: The maximum allowed size for images uploaded, in bytes
no_NO: Den maksimale tillatte størrelse for bilder lastet opp, i byte

en: The maximum allowed width for images uploads
no_NO: Maksimalt tillatt bredde for bilder lastet opp

en: The message displayed when no %s are available.
no_NO: Meldingen vises når ingen %s er tilgjengelig.

en: The message displayed when no events are available.
no_NO: Meldingen vises når ingen hendelser er tilgjengelig.

en: The message to be displayed in the list generated by %s when no events are available.
no_NO: Meldingen skal vises i listen generert av %s når ingen hendelser er tilgjengelig.

en: The message to be displayed in the list generated by <code>#_TAGNEXTEVENTS</code>, <code>#_TAGNEXTEVENTS</code> and <code>#_TAGALLEVENTS</code> when no events are available.
no_NO: Meldingen skal vises i listen generert av <code>#_TAGNEXTEVENTS</code>, <code> #_TAGNEXTEVENTS</code> og <code># _TAGALLEVENTS</code> når ingen hendelser er tilgjengelig.

en: The minimum allowed height for images uploaded, in pixels
no_NO: Den minste tillatte høyde for bilder lastet opp, i piksler

en: The minimum allowed width for images uploads
no_NO: Den minste tillatte bredde for bilder lastet opp

en: The name of the location
no_NO: Navnet på stedet

en: The option below allows you to disable user accounts and assign all bookings to a parent user, yet you will still see the supplied booking personal information for each booking. When this mode is enabled, extra booking information about the person is stored alongside the booking record rather than as a WordPress user.
no_NO: Alternativet nedenfor kan du deaktivere brukerkontoer og tildele alle bestillinger til en forelder bruker, men du vil fortsatt se den medfølgende booking personlig informasjon for hver bestilling. Når denne modusen er aktivert, er ekstra booking informasjon om personen som er lagret sammen med booking posten snarere enn som en WordPress bruker.

en: The port through which you e-mail notifications will be sent. Make sure the firewall doesn't block this port
no_NO: Den port der du e-postmeldinger vil bli sendt. Kontroller at brannmuren ikke blokkerer denne porten

en: The separator appearing on the above title when more than one events are taking place on the same day.
no_NO: Separatoren vises på ovennevnte tittel når mer enn én hendelser tar sted på samme dag.

en: The settings below are used when using the %s placeholder
no_NO: Innstillingene nedenfor brukes når du bruker %s plassholder

en: The text used by the submit button. To use an image instead, enter the full url starting with %s or %s.
no_NO: Teksten brukes av send-knappen. For å bruke et bilde i stedet, skrive inn hele url starter med %s eller %s .

en: The title that will appear in the calendar.
no_NO: Tittelen som vil vises i kalenderen.

en: Theme Templates
no_NO: Tema Maler

en: There is a newer version of Events Manager Pro which is recommended for this current version of Events Manager as new features have been added. Please go to the plugin website and download the latest update.
no_NO: Det er en nyere versjon av hendelser Manager Pro som er anbefalt for denne versjonen av hendelser Manager som nye funksjoner har blitt lagt til. Vennligst gå til plugin hjemmeside og laste ned den nyeste oppdateringen.

en: There was a problem creating a user account, please contact a website administrator.
no_NO: Det var et problem med å opprette en brukerkonto, kan du kontakte et nettsted administrator.

en: There was a problem saving the booking.
no_NO: Det var et problem med å lagre bestillingen.

en: There was a problem saving the recurring events.
no_NO: Det var et problem å lagre gjentakende hendelser.

en: There was a problem saving the ticket booking.
no_NO: Det var et problem å lagre billettbestilling.

en: There was a problem saving the ticket.
no_NO: Det var et problem å spare billetten.

en: There were some errors saving your location.
no_NO: Det var noen feil sparer du befinner deg.

en: These can be overridden when using shortcode or template tags.
no_NO: Disse kan overstyres ved bruk av kortnummer eller malkodene.

en: These formats will be used on your events page. This will also be used if you do not provide specified formats in other event lists, like in shortcodes.
no_NO: Disse formatene vil bli brukt på hendelser siden. Dette vil også brukes hvis du ikke gir spesifiserte formater i andre hendelseslister, som i kortkoder.

en: These pages allow you to provide an event management interface outside the admin area on whatever page you want on your website. Bear in mind that this is overridden by BuddyPress if activated.
no_NO: Disse sidene kan du gi en hendelse administrasjonsgrensesnitt utenfor admin området på hva side du vil ha på ditt nettsted. Husk at dette er overstyrt av Buddypress hvis aktivert.

en: These settings will only apply to the image uploading if using our front-end forms. In your WP admin area, images are handled by WordPress.
no_NO: Disse innstillingene gjelder kun ved bildeopplasting via frontend-skjemaer. I WordPress-admin vil bildene bli håndtert av WordPress.

en: This accepts %s and %s placeholders.
no_NO: Dette aksepterer %s og %s plassholdere.

en: This accepts %s placeholders.
no_NO: Dette aksepterer %s plassholdere.

en: This accepts %s, %s and %s placeholders.
no_NO: Dette aksepterer %s , %s og %s plassholdere.

en: This cannot be undone.
no_NO: Handlingen kan ikke gjøres om.

en: This content will appear just above your code for the %s list format below. Default is blank
no_NO: Dette innholdet vil vises like over din kode for %s listeformat nedenfor. Standard er blank

en: This content will appear just above your code for the default event list format. Default is blank
no_NO: Dette innholdet vil vises like over din kode for standard hendelseslisteformat. Standard er blank

en: This content will appear just below your code for the %s list format above. Default is blank
no_NO: Dette innholdet vil vises rett under koden for %s listeformat ovenfor. Standard er blank

en: This content will appear just below your code for the default event list format. Default is blank
no_NO: Dette innholdet vil vises rett under koden for standard hendelseslisteformat. Standard er blank

en: This disables user registrations for bookings.
no_NO: Dette deaktiverer brukerregistrering for bestillinger.

en: This email already exists in our system, please log in to register to proceed with your booking.
no_NO: Denne e-posten eksisterer allerede i vårt system, kan du logge deg inn for å registrere deg for å gå videre med bestillingen.

en: This event does not have a physical location.
no_NO: Denne hendelsen har ikke et fysisk sted.

en: This event is fully booked.
no_NO: Dette arrangementet er fullbooket.

en: This event repeats
no_NO: Denne begivenhet gjentas

en: This event spans every day between the beginning and end date, with start/end times applying to each day.
no_NO: Denne hendelsen spenner hver dag mellom begynnelsen og sluttdato, med start / endetiden som gjelder for hver dag.

en: This event was submitted by a guest. You will find their details in the <em>Anonymous Submitter Info</em> box
no_NO: Denne hendelsen ble sendt inn av en gjest. Du vil finne sine detaljer i <em> Anonym Innsender info </ em> boks

en: This is a recurring event.
no_NO: Dette er et tilbakevendende begivenhet.

en: This is for advanced users, you should know what you're doing here or things will not work properly. For more information on how these options work see our <a href="%s" target="_blank">optimization recommendations</a>
no_NO: Dette er for avanserte brukere, bør du vite hva du gjør her eller ting vil ikke fungere skikkelig. For mer informasjon om hvordan disse alternativene fungerer se vår <a href="%s" target="_blank"> optimalisering anbefalinger </a>

en: This is only applicable when %s is not active.
no_NO: Dette er bare aktuelt når %s er ikke aktiv.

en: This is only used when showing events from other blogs.
no_NO: Dette er kun brukt når det vises hendelser fra andre blogger.

en: This is sent when a person's booking is confirmed. This will be sent automatically if approvals are required and the booking is approved. If approvals are disabled, this is sent out when a user first submits their booking.
no_NO: Dette sendes når en persons bestillingen er bekreftet. Dette vil bli sendt automatisk hvis godkjenninger er nødvendig, og bestillingen er godkjent. Hvis godkjenninger er deaktivert, er dette sendes ut når en bruker først sender inn sin bestilling.

en: This is sent when a person's booking is pending. If approvals are enabled, this is sent out when a user first submits their booking.
no_NO: Dette sendes når en persons bestilling avventer. Hvis godkjenning er aktivert, blir dette sendt ut når en bruker først sender sin bestilling.

en: This is the definite date after which bookings will be closed for this event, regardless of individual ticket settings above. Default value will be the event start date.
no_NO: Dette er det bestemt dato etter som bestillinger vil være stengt for denne hendelsen, uavhengig av enkeltbillett innstillingene ovenfor. Standardverdien vil være tilfelle startdato.

en: This only setting only matters if you selected 'Yes' to above. You will notice the events page titles aren't being rewritten, and you have a new title underneath the default page name. This is where you control the HTML of this title. Make sure you keep the #_PAGETITLE placeholder here, as that's what is rewritten by events manager. To control what's rewritten in this title, see settings further down for page titles.
no_NO: Dette bare innstillingen bare saker hvis du har valgt "Ja" til ovenfor. Du vil legge merke til hendelser sidetitler ikke blir omskrevet, og du har en ny tittel under standard sidenavnet. Dette er hvor du kontrollerer HTML av denne tittelen. Pass på at du holder #_PAGETITLE plassholder her, så det er det som er omskrevet av hendelser manager. For å kontrollere hva som skrives om i denne tittelen, se innstillingene ytterligere ned for sidetitler.

en: This option allows you to select the default category when adding an event.
no_NO: Dette alternativet lar deg velge standard kategori når du legger til en hendelse.

en: This option allows you to select the default location when adding an event.
no_NO: Dette alternativet lar deg velge standardplasseringen når du legger til en hendelse.

en: This option allows you to select which page to use as an events page. If you do not select an events page, to display event lists you can enable event archives or use the appropriate shortcodes and/or template tags.
no_NO: Dette alternativet lar deg velge hvilken side du vil bruke som en hendelser siden. Hvis du ikke velger et arrangement side, for å vise hendelseslister du kan aktivere hendelses arkiver eller bruker de aktuelle kortkoder og / eller malkodene.

en: This option allows you to select which page to use as the %s page.
no_NO: Dette alternativet lar deg velge hvilken side som skal brukes som %s side.

en: This option allows you to select which page to use as the %s page. If you do not select a %s page, to display lists you can enable archives or use the appropriate shortcodes and/or template tags.
no_NO: Dette alternativet lar deg velge hvilken side som skal brukes som %s side. Hvis du ikke velger en %s side, for å vise lister du kan aktivere arkiver eller bruker de aktuelle kortkoder og / eller malkodene.

en: This options allows to display the calendar in the events page, instead of the default list. It is recommended not to display both the calendar widget and a calendar page.
no_NO: Dette alternativet gjør det mulig å vise kalenderen i hendelsene side, i stedet for standardlisten. Det anbefales ikke å vise både kalender-widget og en kalenderside.

en: This page corresponds to the <strong>Events Manager</strong> %s page. Its content will be overridden by Events Manager, although if you include the word CONTENTS (exactly in capitals) and surround it with other text, only CONTENTS will be overwritten. If you want to change the way your events look, go to the <a href='%s'>settings</a> page.
no_NO: Denne siden tilsvarer <strong> hendelser Manager </ strong> %s side. Innholdet vil bli overstyrt av hendelser Manager, men hvis du tar med ordet INNHOLD (akkurat i store bokstaver) og omslutter den med annen tekst, vil bare INNHOLD bli overskrevet. Hvis du ønsker å endre måten hendelsene ser, gå til <a href = ' %s '> innstillinger </ a>.

en: This page is where people that have made bookings for an event can go and view their previous bookings.
no_NO: Denne siden er der folk som har gjort bestillinger for en hendelse kan gå og se sine tidligere bestillinger.

en: This section allows you to configure parts of this plugin that will improve performance on your site and increase page speeds by reducing extra files from being unnecessarily included on pages as well as reducing server loads where possible. This only applies to pages outside the admin area.
no_NO: Denne delen lar deg konfigurere deler av denne plugin som vil forbedre ytelsen på nettstedet ditt og øke siden hastigheter ved å redusere ekstra filer fra å bli unødvendig på sidene samt å redusere belastning på serveren der det er mulig. Dette gjelder bare til sider utenfor admin området.

en: This will be sent automatically when a booking is rejected. Not relevant if bookings don't require approval.
no_NO: Dette vil bli sendt automatisk når en bestilling er avvist. Ikke relevant hvis bestillinger ikke krever godkjenning.

en: This will be sent to event admins when a booking is rejected.
no_NO: Dette vil bli sendt til arrangements-administrator når en bestilling er avvist

en: This will be sent to the person when they first submit their booking. Not relevant if bookings don't require approval.
no_NO: Dette vil bli sendt til den personen når de først sende inn sin bestilling. Ikke relevant hvis bestillinger ikke krever godkjenning.

en: This will be sent when a user cancels their booking.
no_NO: Dette vil bli sendt når en bruker kansellerer booking.

en: This will control how many %s are shown on one list by default.
no_NO: Dette vil styre hvor mange %s er vist på en liste som standard.

en: This will control how many events are shown on one list by default.
no_NO: Dette vil styre hvor mange hendelser vises på en liste som standard.

en: Thousands Separator
no_NO: Tusenvis Separator

en: Thu
no_NO: Tor

en: Thursday
no_NO: Torsdag

en: Ticket
no_NO: Billett

en: Ticket Description
no_NO: Billett Beskrivelse

en: Ticket ID
no_NO: Billett ID

en: Ticket Name
no_NO: Billett Navn

en: Ticket Name (Ascending)
no_NO: Billett Navn (Stigende)

en: Ticket Name (Descending)
no_NO: Billett Navn (Synkende)

en: Ticket Options
no_NO: Billettalternativer

en: Ticket Price
no_NO: Billett Pris

en: Ticket Price (Ascending)
no_NO: Billett Pris (stigende)

en: Ticket Price (Descending)
no_NO: Billett Pris (Synkende)

en: Ticket Type
no_NO: Billettype

en: Ticket booking created
no_NO: Billettbestilling opprettet

en: Ticket created
no_NO: Billett opprettet

en: Ticket for %s
no_NO: Billett til %s

en: Tickets
no_NO: Billetter

en: Time Format
no_NO: Tidsformat

en: Time Separator
no_NO: Tid Separator

en: Title
no_NO: Tittel

en: Title separator
no_NO: Tittel separator

en: To manage the whole set, <a href="%s">edit the recurring event template</a>.
no_NO: For å administrere hele settet, <a href="%s"> redigere regelmessig hendelse mal </a>.

en: To update your network blogs with the latest Events Manager automatically, click the update button below.
no_NO: For å oppdatere nettverks blogger med den nyeste hendelser Manager automatisk, klikker du på oppdateringsknappen nedenfor.

en: To view your bookings, please visit %s after logging in.
no_NO: Hvis du vil vise dine bestillinger vennligst besøk %s når du har logget inn

en: Today's events
no_NO: Dagens arrangement

en: Tomorrow's events
no_NO: Morgendagens hendelser

en: Total Price
no_NO: Total pris

en: Total Spaces
no_NO: Totalt antall plasser

en: Town
no_NO: BY

en: Trying to perform an illegal action.
no_NO: Prøver å utføre en ulovlig handling.

en: Tue
no_NO: , Tir

en: Tuesday
no_NO: Tirsdag

en: Uh Oh! For some reason WordPress could not create an events page for you (or you just deleted it). Not to worry though, all you have to do is create an empty page, name it whatever you want, and select it as your events page in your <a href="%s">settings page</a>. Sorry for the extra step! If you know what you are doing, you may have done this on purpose, if so <a href="%s">ignore this message</a>
no_NO: Uh Oh! Av en eller annen grunn kunne ikke WordPress lage en arrangementsside for deg (eller du bare slettet den). Ikke bekymre deg, alt du trenger å gjøre er å lage en tom side, kall den hva du vil, og velge den som din event side i <a href="%s">innstillinger</a>. Beklager for det ekstra trinnet! Hvis du vet hva du gjør, kan du ha gjort dette med vilje, i så fall kan du <a href="%s">ignorere denne meldingen</a>

en: Unauthorized Access
no_NO: Uautorisert tilgang

en: Undo
no_NO: Angre

en: Uninstall
no_NO: Avinstaller

en: Uninstall Events Manager
no_NO: Avinstaller hendelser Manager

en: Uninstall and Deactivate
no_NO: Avinstaller og Deaktiver

en: Uninstall/Reset
no_NO: Avinstaller / Reset

en: Upcoming
no_NO: Kommende

en: Upcoming Events
no_NO: Kommende hendelser

en: Update
no_NO: Oppdater

en: Update %s
no_NO: Oppdater %s

en: Update Blogs
no_NO: Oppdater Blogger

en: Update Event Category
no_NO: Oppdater Hendelseskategori

en: Update Event Tag
no_NO: Oppdater begivenhet Tag

en: Update Network
no_NO: Oppdater nettverks

en: Upload/change picture
no_NO: Last opp / endre bilde

en: Use 24h Format?
no_NO: Bruk 24h format?

en: Use SMTP authentication?
no_NO: Bruk SMTP-godkjenning?

en: Use Visual Editor?
no_NO: Bruk Visual Editor?

en: Use abbreviations, e.g. Friday = Fri. Useful for certain languages where abbreviations differ from full names.
no_NO: Bruk forkortelser, f.eks Fredag ​​= Fri. Nyttig for enkelte språk der forkortelser avviker fra hele navn.

en: Use dropdown for locations?
no_NO: Bruk nedtrekksmenyen for steder?

en: Use the buttons below to uninstall Events Manager completely from your system or reset Events Manager to original settings and keep your event data.
no_NO: Bruk knappene under for å avinstallere hendelser Manager helt fra systemet eller tilbake hendelser Manager til originalinnstillingene og holde hendelsesdata.

en: Used if an excerpt has not been defined.
no_NO: Brukes hvis et utdrag ikke er definert.

en: User Capabilities
no_NO: Bruker Capabilities

en: User can book
no_NO: Brukeren kan bestille

en: User can create and edit %s
no_NO: Brukeren kan opprette og redigere %s

en: User can delete %s categories and tags.
no_NO: Brukeren kan slette %s kategorier og koder.

en: User can delete other users %s
no_NO: Brukeren kan slette andre brukere %s

en: User can delete their own %s
no_NO: Brukeren kan slette sine egne %s

en: User can edit %s categories and tags.
no_NO: Brukeren kan redigere %s kategorier og koder.

en: User can edit other users %s
no_NO: Brukeren kan redigere andre brukere %s

en: User can manage other users individual bookings and event booking settings.
no_NO: Brukeren kan administrere andre brukere individuelle bestillinger og Event Booking innstillinger.

en: User can upload images along with their events and locations.
no_NO: Brukeren kan laste opp bilder sammen med sine arrangementer og steder.

en: User can use and manage bookings with their events.
no_NO: Brukeren kan bruke og administrere bestillinger med sine arrangementer.

en: User can use other user locations for their events.
no_NO: Brukeren kan bruke andre brukersteder for sine arrangementer.

en: User can view private %s
no_NO: Brukeren kan se privat %s

en: User deleted by administrators
no_NO: Bruker slettet av administratorer

en: User must log in
no_NO: Bruker må logge inn

en: Username
no_NO: Brukernavn

en: Username: %s
no_NO: Brukernavn: %s

en: Users can manage bookings for their events on this page.
no_NO: Brukere kan administrere bestillinger for sine arrangementer på denne siden.

en: Users can now use the WordPress editor for easy HTML entry in the submission form.
no_NO: Brukere kan nå bruke WordPress redaktør for enkel HTML oppføring i innsendingsskjemaet.

en: Users can publish %s and skip any admin approval
no_NO: Brukere kan publisere %s og hoppe over noen admin godkjenning

en: Users can view their bookings for other events on this page.
no_NO: Brukere kan se sine bestillinger for andre arrangementer på denne siden.

en: Users can view, add and edit their %s on this page.
no_NO: Brukere kan vise, legge til og redigere sin %s på denne siden.

en: Users with accounts (which would be created by other means when this mode is enabled) will still be able to log in and make bookings linked to their account as normal.
no_NO: Brukere med kontoer (som ville bli skapt på annen måte når denne modusen er aktivert) vil fortsatt være i stand til å logge inn og gjøre bestillinger knyttet til sin konto som normalt.

en: Users with the relevant permissions can manage their own events and bookings to these events on the following pages.
no_NO: Brukere med de relevante tillatelser kan administrere sine egne arrangementer og bestillinger til disse hendelsene på de neste sidene.

en: View
no_NO: Vis

en: View %s
no_NO: Vis %s

en: View Bookings
no_NO: Vis Bestilling

en: View Event
no_NO: Vis Evenement

en: View Event Bookings
no_NO: Vis Evenement Bestilling

en: View Location
no_NO: Vis Plassering

en: View all categories
no_NO: Vis alle kategorier

en: View all posts in %s
no_NO: Se alle innlegg i %s

en: View/Edit Event
no_NO: Vis / Rediger hendelse

en: WARNING! You will delete ALL recurrences of this event, including booking history associated with any event in this recurrence. To keep booking information, go to the relevant single event and save it to detach it from this recurrence series.
no_NO: ADVARSEL! Du vil slette alle tilbakefall av denne hendelsen, inkludert booking historie forbundet med noen hendelse i denne tilbakefall. For å holde booking informasjon, gå til den aktuelle enkelthendelse og lagre den for å løsne den fra denne tilbakefall serien.

en: WARNING: This is a event belonging to the group "%s". Other group admins can also modify this event.
no_NO: ADVARSEL: Dette er en hendelse som tilhører gruppen "%s". Andre konsern admins kan også modifisere denne hendelsen.

en: WARNING: This is a recurrence in a set of recurring events.
no_NO: ADVARSEL: Dette er et tilbakefall i et sett med gjentakende hendelser.

en: WARNING: This is a recurring event.
no_NO: ADVARSEL: Dette er et tilbakevendende begivenhet.

en: Warning!
no_NO: Advarsel!

en: Warning: Changing these values may result in exposing previously hidden information to all users.
no_NO: Advarsel: Hvis du endrer disse verdiene kan resultere i å utsette tidligere skjult informasjon til alle brukere.

en: We're always making improvements, adding features and fixing bugs between releases. We incrementally make these changes in between updates and make it available as a development version. You can download these manually, but we've made it easy for you. <strong>Warning:</strong> Development versions are not always fully tested before release, use wisely!
no_NO: Vi er alltid å gjøre forbedringer, legge til funksjoner og fikse bugs mellom utgivelser. Vi gjør trinnvis disse endringene i mellom oppdateringer og gjøre den tilgjengelig som en utviklerversjon. Du kan laste ned disse manuelt, men vi har gjort det enkelt for deg. <strong> Advarsel: </ strong> Utvikling versjoner er ikke alltid fullt testet før utgivelsen, bruke med omhu!

en: Wed
no_NO: Ons

en: Wednesday
no_NO: Onsdag

en: Weekly
no_NO: Ukentlig

en: When
no_NO: Nå

en: When Events Manager displays lists of events the default behavior is ordering by start date in ascending order. To change this, modify the values above.
no_NO: Når hendelser Manager viser lister over hendelser standard oppførsel er bestiller av startdato i stigende rekkefølge. For å endre dette ved å endre verdiene ovenfor.

en: When a booking cannot be made due to an error when filling the form. Below this, there will be a dynamic list of errors.
no_NO: Når en bestilling ikke kan gjøres på grunn av en feil når du fyller ut skjemaet. Under dette vil det være en dynamisk liste av feil.

en: When a booking cannot be made due to lack of spaces.
no_NO: Når en bestilling ikke kan foretas på grunn av manglende plass.

en: When a booking is made by a user, a feedback message is shown depending on the result, which can be customized below.
no_NO: Når en bestilling er gjort av en bruker, er en tilbakemeldingen vist avhengig av resultatet, som kan tilpasses under.

en: When a booking is registered and confirmed.
no_NO: Når en bestilling er registrert og bekreftet.

en: When a booking is registered but pending.
no_NO: Når en bestilling er registrert, men venter.

en: When a guest tries to book using an email registered with a user account.
no_NO: Når en gjest prøver å bestille ved hjelp av en e-post registrert med en brukerkonto.

en: When a guest user makes a booking for the first time in Events Manager, a new user account is created for them and they are sent their credentials in a separate email, which can be modified below.
no_NO: Når en gjestebruker gjør en bestilling for første gang i Events Manager, blir en ny brukerkonto opprettet for dem, og de blir sendt sine akkreditiver i en egen e-post, som kan endres under.

en: When a user cancels their booking, this message will be displayed confirming the cancellation.
no_NO: Når en bruker avbryter sin bestilling, vil denne meldingen vises bekrefter avlysningen.

en: When a user chooses to cancel a booking, this warning is displayed for them to confirm.
no_NO: Når en bruker velger å kansellere en bestilling, er denne advarselen vises for dem å bekrefte.

en: When a user modifies a previously published event, it will be put back into pending review status and will not be published until you re-approve it.
no_NO: Når en bruker endrer en tidligere utgitt hendelse, vil det bli satt tilbake i påvente av kontroll status, og vil ikke bli publisehd før du re-godkjenne den.

en: When a user must log in before making a booking.
no_NO: Når en bruker må logge inn før du foretar en bestilling.

en: When a user submits their event, you can display a new event form again.
no_NO: Når en bruker sender inn sine arrangement, kan du vise en ny hendelse skjemaet på nytt.

en: When creating events, would you like your times to be shown in 24 hour format?
no_NO: Når du oppretter hendelser, ønsker du dine ganger for å bli vist i 24 timers format?

en: When displaying global %s on the main site you have the option of users viewing the %s details on the main site or being directed to the sub-site.
no_NO: Ved visning av global %s på hovedområde du har muligheten til brukere som viser %s informasjon om de viktigste området eller blir rettet til sub-site.

en: When displaying ticket prices and booking totals, include the tax automatically?
no_NO: Ved visning av billettpriser og booking summer, inkluderer skatten automatisk?

en: When listing categories, this order is applied.
no_NO: Når notering kategorier, er denne rekkefølgen brukt.

en: When listing events for a category, this order is applied.
no_NO: Når oppføringen hendelser for en kategori, er denne rekkefølgen brukt.

en: When listing tags, this order is applied.
no_NO: Når det listes tags, er denne rekkefølgen brukt.

en: When the %s placeholder, the below texts will be used.
no_NO: Når %s plassholder, vil de nedenfor tekster benyttes.

en: Where
no_NO: Hvor?

en: Whilst they will still appear using placeholders, you need to <a href="%s">migrate your location and event images</a> in order for them to appear in your edit forms and media library. <a href="%s">Dismiss message</a>
no_NO: Mens de vil fortsatt vises ved hjelp av plassholdere, må du <a href="%s">migrere din plassering og hendelsesbilder</a> for å få dem til å vises i dine redigere skjemaer og mediebibliotek. <a href="%s">Forkast melding</ a>

en: Would you like to allow users to submit bookings anonymously? If so, you can use the new [event_form] shortcode or <code>em_event_form()</code> template tag with this enabled.
no_NO: Har du lyst til å tillate brukere å sende inn bestillinger anonymt? I så fall kan du bruke den nye [event_form] kortnummer eller <code> em_event_form () </ code> mal tag med dette aktivert.

en: Yearly
no_NO: Årlig

en: Yes
no_NO: Ja

en: You <strong>must</strong> have assigned a %s page in your <a href="%s">main blog settings</a> for this to work.
no_NO: Du <strong> må </strong> har tildelt en %s side i <a href="%s"> hovedblogginnstillinger </a> for at dette skal fungere.

en: You already have booked a seat at this event.
no_NO: Du allerede har reservert en plass på dette arrangementet.

en: You are currently attending this event.
no_NO: Du er for tiden deltar på dette arrangementet.

en: You are currently viewing your public page, this is what other users will see.
no_NO: Du ser nå den offentlige siden, er dette hva andre brukere vil se.

en: You are in Events Manager debug mode. To turn debug mode off, go to the <a href="%s">settings</a> page.
no_NO: Du er i hendelser Manager debug modus. Slik slår du debug modus, gå til <a href="%s"> Innstillinger </a>.

en: You are trying to book a non-existent ticket for this event.
no_NO: Du prøver å bestille et ikke-eksisterende billett til dette arrangementet.

en: You can add private notes below for internal reference that only event managers will see.
no_NO: Du kan legge til private notater under for intern referanse som bare hendelse ledere vil se.

en: You can allow users to publicly submit events on your blog by using the %s shortcode, and enabling anonymous submissions below.
no_NO: Du kan tillate brukere å offentlig sende hendelser på bloggen din ved å bruke %s snarvei, og slik at anonyme innleveringer nedenfor.

en: You can also add event attributes here, one per line in this format <code>#_ATT{key}</code>. They will not appear on event pages unless you insert them into another template below, but you may want to store extra information about an event for other uses. <a href='%s'>More information on placeholders.</a>
no_NO: Du kan også legge til hendelsen attributter her, ett per linje i dette formatet <code>#_ATT{key}</code>. De vil ikke vises på hendelses sider med mindre du setter dem inn i en annen mal nedenfor, men det kan være lurt å lagre ekstra informasjon om en hendelse for andre bruksområder. <a href='%s'> Mer informasjon om plassholdere. </a>

en: You can also add location attributes here, one per line in this format <code>#_LATT{key}</code>. They will not appear on location pages unless you insert them into another template below, but you may want to store extra information about an event for other uses. <a href='%s'>More information on placeholders.</a>
no_NO: Du kan også legge til posisjons attributter her, ett per linje i dette formatet <code> #_LATT{key} </code>. De vises ikke på plasserings sider med mindre du setter dem inn i en annen mal nedenfor, men det kan være lurt å lagre ekstra informasjon om en hendelse for andre bruksområder. <a href='%s'> Mer informasjon om plassholdere. </a>

en: You can change the permalink structure of your events, locations, categories and tags here. Be aware that you may want to set up redirects if you change your permalink structures to maintain SEO rankings.
no_NO: Du kan endre permalink struktur av hendelser, steder, kategorier og tags her. Vær oppmerksom på at det kan være lurt å sette opp omdirigeringer dersom du endrer dine permalink strukturer for å opprettholde SEO rangeringer.

en: You can choose whether or not to show unavailable tickets to visitors.
no_NO: Du kan velge om du vil vise utilgjengelig billetter til besøkende.

en: You can disable this email by leaving the subject blank.
no_NO: Du kan deaktivere denne e-posten ved å forlate faget blank.

en: You can have single or multiple tickets, where certain tickets become available under certain conditions, e.g. early bookings, group discounts, maximum bookings per ticket, etc.
no_NO: Du kan ha én eller flere billetter, hvor visse billetter blir availalble under visse forhold, for eksempel tidlige bestillinger, gruppe rabatter, maksimum bestillinger per billett, etc.

en: You can log into our site here : %s
no_NO: Du kan logge inn på nettstedet vårt her: %s

en: You can now give fine grained control with regards to what your users can do with events. Each user role can have perform different sets of actions.
no_NO: Du kan nå gi finkornet kontroll med hensyn til hva brukerne kan gjøre med hendelsene. Hver brukerrolle kan ha utføre forskjellige sett av handlinger.

en: You can use Google Maps to show where your events are located. For more information on using maps, <a href="%s">see our documentation</a>.
no_NO: Du kan bruke Google Maps til å vise hvor hendelsene er plassert. For mer informasjon om bruk av kart, <a href="%s"> se vår dokumentasjon </a>.

en: You cannot book more than %d spaces for this event.
no_NO: Du kan ikke bestille mer enn %d mellomrom for denne hendelsen.

en: You cannot delete a ticket that has a booking on it.
no_NO: Du kan ikke slette en billett som har en bestilling på den.

en: You cannot delete tickets if there are any bookings associated with them. Please delete these bookings first.
no_NO: Du kan ikke slette billetter hvis det er noen bestillinger knyttet til dem. Vennligst slette disse bestillinger først.

en: You cannot edit saved locations here.
no_NO: Du kan ikke redigere lagrede steder her.

en: You cannot manage this %s.
no_NO: Du kan ikke styre denne %s .

en: You cannot read private %s
no_NO: Du kan ikke lese privat %s

en: You cannot view others %s
no_NO: Du kan ikke se andre %s

en: You do not have any bookings.
no_NO: Du har ingen bestillinger.

en: You do not have permission to create/edit %s.
no_NO: Du har ikke tillatelse til å opprette / redigere %s .

en: You do not have permission to delete %s
no_NO: Du har ikke tillatelse til å slette %s

en: You do not have permission to delete others %s
no_NO: Du har ikke tillatelse til å slette andre %s

en: You do not have permission to edit %s
no_NO: Du har ikke tillatelse til å redigere %s

en: You do not have permission to edit others %s
no_NO: Du har ikke tillatelse til å redigere andre %s

en: You do not have permission to manage %s
no_NO: Du har ikke tillatelse til å administrere %s

en: You do not have permission to manage others %s
no_NO: Du har ikke tillatelse til å administrere andre %s

en: You do not have permission to publish %s
no_NO: Du har ikke tillatelse til å publisere %s

en: You do not have permission to upload images
no_NO: Du har ikke tillatelse til å laste opp bilder

en: You do not have the rights to manage this %s.
no_NO: Du har ikke rettigheter til å administrere denne %s .

en: You do not have the rights to manage this event.
no_NO: Du har ikke rettigheter til å håndtere denne hendelsen.

en: You do not have the rights to manage this ticket.
no_NO: Du har ikke rettigheter til å administrere denne billetten.

en: You don't have any custom attributes defined in any of your Events Manager template settings. Please add them the <a href='%s'>settings page</a>
no_NO: Du trenger ikke ha noen tilpassede attributter definert i noen av hendelsene manager malinnstillingene. Vennligst legg dem <a href='%s'> Innstillinger side </a>

en: You don't have any custom attributes defined in any of your Locations Manager template settings. Please add them the <a href='%s'>settings page</a>
no_NO: Du trenger ikke ha noen tilpassede attributter definert i noen av dine Steder manager malinnstillingene. Vennligst legg dem <a href='%s'> Innstillinger side </a>

en: You have %s confirmed bookings
no_NO: Du har %s bekreftede bestillinger

en: You have %s pending bookings
no_NO: Du har %s ventende bestillinger

en: You have a confirmed booking
no_NO: Du har en bekreftet bestilling

en: You have a pending booking
no_NO: Du har en ventende bestilling

en: You have successfully created an account at %s
no_NO: Du har nå opprettet en konto på %s

en: You have successfully submitted your event, which will be published pending approval.
no_NO: Du har lagt inn ditt arrangement, som vil bli publisert i påvente godkjenning.

en: You have successfully updated your event, which will be republished pending approval.
no_NO: Du har nå oppdatert arrangementet, som vil publiseres venter på godkjenning.

en: You must log in or register to make a booking.
no_NO: Du må logge inn eller registrere deg for å gjøre en bestilling.

en: You must log in to cancel your booking.
no_NO: Du må logge inn for å avbestille din reservasjon.

en: You must log in to view and manage your bookings.
no_NO: Du må logge inn for å se og administrere dine bestillinger.

en: You must log in to view and manage your events.
no_NO: Du må logge inn for å se og administrere dine arrangementer.

en: You must log in to view and manage your locations.
no_NO: Du må logge inn for å se og administrere dine steder.

en: You must request at least one space to book an event.
no_NO: Du må be om minst en plass å bestille en hendelse.

en: Your %s details are incorrect and cannot be published, please correct these errors first:
no_NO: Din %s opplysninger er uriktige, og kan ikke bli publisert, kan du rette disse feilene først:

en: Your Details
no_NO: Dine opplysninger

en: Your booking has been recorded
no_NO: Din bestilling er registrert

en: Your event details are incorrect and recurrences cannot be created, please correct these errors first:
no_NO: Dine hendelsesdetaljer er feil og tilbakefall kan ikke opprettes, kan du rette disse feilene først:

en: Your name
no_NO: Ditt navn: Ole Andreas Blikken

en: [%s] New User Registration
no_NO: [ %s ] New User Registration

en: [%s] Your username and password
no_NO: [ %s ] Your username and password

[ctx: [Date] - [Name] wrote]
en: %1$s - %2$s wrote
no_NO: %1$s - %2$s skrev

en: [No %s Page]
no_NO: [Ingen %s side]

en: all events
no_NO: alle hendelser

en: and
no_NO: og

en: at
no_NO: kl.

[ctx: before or after]
en: %s the event starts
no_NO: %s arrangementet starter

en: bookings
no_NO: Bestillingene

[ctx: bookings]
en: No emails to send for this booking.
no_NO: Ingen e-post til å sende denne bestillingen.

en: categories
no_NO: kategorier

en: category
no_NO: Kategori

en: dates
no_NO: datoer

en: day
no_NO: dag

en: days
no_NO: Dager:

en: e.g. %s - you can use / Separators too
no_NO: f.eks %s - du kan bruke / separatorer for

en: edit
no_NO: rediger

en: end date, end time, event name
no_NO: sluttdato, sluttid, hendelsesnavn

en: event
no_NO: hendelse

en: events
no_NO: hendelser

[ctx: events]
en: Future <span class="count">(%s)</span> | Future <span class="count">(%s)</span>
no_NO[0]: Framtidig <span class="count">(%s)</span>
no_NO[1]: Framtidige <span class="count">(%s)</span>

en: every
no_NO: hver

en: every %s days
no_NO: hver %s dager

en: every %s months
no_NO: hver %s måneder

en: every %s weeks
no_NO: hver %s uker

en: every %s years
no_NO: hver %s år

en: every week
no_NO: hver uke

en: every year
no_NO: hvert år

en: everyday
no_NO: hverdagen

en: export csv
no_NO: eksport csv

en: first
no_NO: første

en: fourth
no_NO: fjerde

[ctx: hex format]
en: Colors must be in a valid %s format, such as #FF00EE.
no_NO: Farger må være i et gyldig %s format, som for eksempel #FF00EE.

en: iCal Description
no_NO: iCal Beskrivelse

en: iCal Feed Settings
no_NO: iCal-feed Innstillinger

en: iCal Location
no_NO: iCal Sted

en: iCal Title
no_NO: iCal Tittel

en: last
no_NO: siste

en: location
no_NO: posisjon

en: locations
no_NO: steder

en: manage bookings
no_NO: administrere bestillinger

en: month on the
no_NO: måned på

en: months on the
no_NO: måneder på

en: more...
no_NO: mer

en: name, end date, end time
no_NO: navn, sluttdato, sluttid

en: name, start date, start time
no_NO: navn, startdato, starttid

en: no default category
no_NO: ingen standardkategori

en: no default country
no_NO: ingen standard landet

en: no default location
no_NO: ingen standardplassering

en: no events
no_NO: ingen hendelser

en: none selected
no_NO: ikke spesifisert

en: of each month
no_NO: av hver måned

en: printable view
no_NO: utskriftsvennlig visning

en: recurring events
no_NO: gjentakende hendelser

en: second
no_NO: andre

en: spaces per booking
no_NO: plasser per reservasjon

[ctx: spaces per booking]
en: At least
no_NO: Minst

[ctx: spaces per booking]
en: At most
no_NO: På det meste

en: start date, start time, event name
no_NO: startdato, starttid, hendelsesnavn

en: tag
no_NO: Tagger

en: tags
no_NO: Tags

en: the first %s of the month
no_NO: de første %s av måneden

en: the fourth %s of the month
no_NO: den fjerde %s av måneden

en: the last %s of the month
no_NO: de siste %s av måneden

en: the second %s of the month
no_NO: den andre %s av måneden

en: the third %s of the month
no_NO: den tredje %s av måneden

en: third
no_NO: tredje

[ctx: time]
en: at
no_NO: klokka

en: times
no_NO: ganger

en: to
no_NO: til:

en: week on
no_NO: uke på

en: weeks on
no_NO: uker på

en: year
no_NO: år

en: years
no_NO: år
