Events Manager - en to pl_PL translation catalogue (1364 entries)

en: If you're using the Google Maps, the more detail you provide, the more accurate Google can be at finding your location. If your address isn't being found, please <a href='http://maps.google.com'>try it on maps.google.com</a> by adding all the fields below separated by commas.
pl_PL:  Jeśli używasz Google Maps, to im więcej podasz szczegółów, tym dokładniej Google określi Twoją lokalizację. Jeśli Twój adres nie może być znaleziony, spróbuj <a href='http://maps.google.com'>znaleźć go na maps.google.com</a> dodając wszystkie poniższe pola oddzielając je przecinkami.

en: Events with multiple dates will appear on each of those dates in the calendar.
pl_PL: Wydarzenia z wieloma datami pojawią się w kalendarzu każdego wybranego dnia.

en: By default, events that have an end date later than today will be included in searches, set this to yes to consider events that started 'yesterday' as past.
pl_PL: Domyślnie, wydarzenia, które mają datę zakończenia później niż dziś znajdą się w wynikach wyszukiwania.  Ustaw tą opcję na tak aby rozważyć wydarzenia, które rozpoczeły się  "wczoraj", jako przeszłe.

en: Color
pl_PL: Kolor

en: Image
pl_PL: Obrazek

en: There was an error uploading the image.
pl_PL: Wystąpił problem z wgraniem obrazka.

en: Translated Event Information
pl_PL: Przetłumaczona informacja o wydarzeniu

en: This is a translated event, therefore your time, location and booking information is handled by your original event translation.
pl_PL: To jest przetłumaczone wydarzenie, czas, lokacja, informacje o wydarzeniu są obsługiwane przez oryginalne wydarzenie.

en: See original translation.
pl_PL: Zobacz oryginalne wydarzenie.

en: This is a translated event, therefore address information is handled by the original location translation.
pl_PL: To jest przetłumaczone wydarzenie, informacje adresowe są obsługiwane przez oryginalną lokację.

en: Below are translations for your tickets. If left blank, the language of the original event will be used.
pl_PL: Poniżej znajdują się tłumaczenia biletów. Pozostaw puste jeżeli chcesz zachować oryginalne opisy.

en: Disable  WordPress Thumbnails?
pl_PL: Wyłączyć miniaturki Wordpressa?

en: If set to yes, full sized images will be used and HTML width and height attributes will be used to determine the size.
pl_PL: Jeśli ustawione na tak, pełnowymiarowe zdjęcia zostaną wykorzystane,  atrybuty szerokości i wysokość HTML zostaną wykorzystane do określenia rozmiaru.

en: Setting this to yes will also make your images crop efficiently with the %s feature in the %s plugin.
pl_PL: Ustawienie tej opcji na tak spowoduje, że zdjęcia będą kadrowane z funkcją %s we wtyczce %s.

en: This is sent when a person's booking is pending. If approvals are enabled, this is sent out when a user first submits their booking.
pl_PL: Ta informacja jest wysyłana gdy rezerwacja jest w toku. Jeśli zatwierdzenia są włączone, ta informacja jest wysyłana, gdy użytkownik po raz pierwszy doda swoją rezerwację.

en: This will be sent to event admins when a booking is rejected.
pl_PL: Ta informacja zostanie wysłana do adminów wydarzeń, gdy rezerwacja zostanie odrzucona.

en: Now there are #_BOOKEDSPACES spaces reserved, #_AVAILABLESPACES are still available.
pl_PL: Aktualnie zarezerwowane są #_BOOKEDSPACES miejsca, dostępnych jest #_AVAILABLESPACES.

en: The following booking is %s :
pl_PL: Rezerwacja jest %s :

[ctx: [Date] - [Name] wrote]
en: %1$s - %2$s wrote
pl_PL: %1$s - %2$s napisał

en: Select yes to select location from a drop-down menu; location selection will be faster, but you will lose the ability to insert locations with events
pl_PL: Wybierz tak aby wybrać lokalizację z rozwijanego menu; wybieranie lokalizacji będzie szybsza ale utracisz możliwość dodawania lokalizacji z wydarzeniami

en: Override Excerpts with Formats?
pl_PL: Nadpisać wyjątki formatowaniem?

en: These formats can be used on %s pages or on other areas of your site displaying an %s.
pl_PL: To formatowanie może być użyte na %s stronach lub w innych obszarach strony wyświetlającej %s.

en: The format of a single %s page title.
pl_PL: Format pojedynczego %s tytuł strony.

en: The format used to display %s content on single pages or elsewhere on your site.
pl_PL: Format używany do wyświetlania zawartości %s na pojedynczej stronie lub w innym miejscu na stronie.

en: %s Excerpts
pl_PL: %s fragmenty

en: These formats can be used when WordPress automatically displays %s excerpts on your site and %s is enabled in your %s settings tab.
pl_PL: To formatowanie  może być stosowane, gdy WordPress automatycznie wyświetla %s wyjątki na stronie i %s jest włączony w %s zakładce ustawienia.

en: %s excerpt
pl_PL: %s fragment

en: Used if an excerpt has been defined.
pl_PL: Używane gdy wyjątek został zdefiniowany.

en: %s excerpt fallback
pl_PL: %s fragment awaryjna

en: Used if an excerpt has not been defined.
pl_PL: Używane gdy wyjątek nie został zdefiniowany.

en: Enter a number.
pl_PL: Wprowadź numer.

en: Distance Values
pl_PL: Odległość wartości

en: The numerical units shown to those searching by distance. Use comma-separated numbers, such as "25,50,100".
pl_PL: Jednostki liczbowe wyświetlane dla osób poszukujących według odległości. Użyj oddzielone przecinkami liczb, takich jak "25,50,100".

en: The format of a single %s page.
pl_PL: Format pojedynczego %s strona.

en: This setting is not applicable when using payment gateways, see individual gateways for approval settings.
pl_PL: To ustawienie nie ma zastosowania w przypadku korzystania z tych sposobów płatności, patrz poszczególne bramki dla ustawień zatwierdzania.

en: Event Reapproved
pl_PL: wydarzenie nowelizowana

en: If you enable tips, this information will be shown, which can include HTML.
pl_PL: Jeśli włączysz wskazówki, będą wyświetlane informacje, które mogą zawierać kod HTML.

en: Please specify what days of the week this event should occur on.
pl_PL: Proszę wskaż w jakie dni tygodnia to wydarzenie powinno się pojawiać.

en: Quantity
pl_PL: Ilość

[ctx: before or after]
en: %s the event starts
pl_PL: %s wydarzenie rozpoczyna się

en: Before
pl_PL: przed

en: After
pl_PL: później

en: at
pl_PL: w

en: Submit %s
pl_PL: Dodaj %s

en: Update %s
pl_PL: Zaktualizuj %s

en: The list is wrapped in a %s tag, so if an %s tag is not wrapping the formats below it will be added automatically.
pl_PL: Lista jest zamknięta w tagach %s, tak więc jeżeli tag %s nie zamyka poniższego formatowania, zostanie ono dodane.

en: No Locations message
pl_PL: Brak komunikatu Lokalizacje

en: In single ticket mode, users can only create one ticket per event (and will not see options to add more tickets).
pl_PL: W trybie pojedynczego biletu, użytkownicy mogą stworzyć tylko jeden bilet na wydarzenie (i nie będą widzieli opcji by dodać więcej).

en: The maximum allowed width for images uploads
pl_PL: Maksymalna dozwolona wysokość dla zdjęcia przesłane

en: The minimum allowed width for images uploads
pl_PL: Minimalna dozwolona wysokość dla zdjęcia przesłane

en: Events page grouping header
pl_PL: Nagłówek grupy strony wydarzeń

en: Choose how to format your group headings.
pl_PL: Wybierz jak sformatować Twoje nagłówki grup.

en: #s will be replaced by the date format below
pl_PL: #s zostaną zastąpione przez format daty poniżej

en: Events page grouping date format
pl_PL: Format daty grupy strony wydarzeń.

en: Choose how to format your group heading dates. Leave blank for default.
pl_PL: Wybierz jak sformatować daty Twoich nagłówków grup. Zostaw puste, by ustawić domyślne.

en: This is only used when showing events from other blogs.
pl_PL: To jest używane tylko podczas wyświetlania wydarzeń z innych blogów.

en: Default distance
pl_PL: Domyślna odległość

en: Default distance unit
pl_PL: Domyślna jednostka odległości

en: Show distance options?
pl_PL: Wyświetlić opcje odległości?

en: Default Country
pl_PL: Domyślny kraj

en: Search form will be pre-selected with this country, if searching by country is disabled above, only search results from this country will be returned.
pl_PL: Formularz wyszukiwania zostanie wstępnie wybrany z tym krajem, jeśli wyszukiwanie według kraju jest wyłączone powyżej, tylko wyniki wyszukiwania z tego kraju zostaną zwrócone.

en: Default %s color
pl_PL: Domyślny kolor %s

en: RSS Scope
pl_PL: Zakres RSS

en: If you choose the Event post type whilst Events Manager is activated, you can also visit the <a href="%s">Events Manager settings page</a> for a few more options when displaying event information on your calendar.
pl_PL: Jeśli wybierzesz typ postu Wydarzenia podczas gdy Menedżer Wydarzeń jest włączony, można również odwiedzić <a href="%s">stronę ustawień Event Managera</a> by otrzymać dostęp do większej ilości opcji podczas wyświetlania informacji o zdarzeniu w kalendarzu.

en: Full Calendar Options
pl_PL: Opcje pełnego kalendarza

en: Looking for the rest of the FullCalendar Options? They've moved <a href="%s">here</a>, the options below are for overriding specific bits relevant to Events Manager.
pl_PL: Szukasz reszty opcji FullCalendar? Zostały przeniesione <a href="%s">tu</a>, opcje poniżej są po to aby nadpisać konkretne elementy Managera Wydarzeń.

en: Override calendar on events page?
pl_PL: Nadpisać kalendarz na stronie wydarzenia?

en: If set to yes, the FullCalendar will be used instead of the standard calendar on the events page.
pl_PL: Jeśli jest ustawiona na tak, FullCalendar będzie używany zamiast standardowego kalendarza na stronie wydarzenia.

en: Override calendar shortcode?
pl_PL: Nadpisać skróty kalendarza?

en: Overrides the default calendar shortcode. You can also use [events_fullcalendar] instead.
pl_PL: Nadpisuje domyślne skróty kalendarza. Możesz także użyć [events_fullcalendar].

en: Event title format
pl_PL: Format tytułu wydarzenia

en: HTML is not accepted.
pl_PL: HTML nie jest akceptowany.

en: Event tooltips format
pl_PL: Format podpowiedzi wydarzeń

en: Remove Image
pl_PL: Usuń obrazek

[ctx: events]
en: Future <span class="count">(%s)</span> | Future <span class="count">(%s)</span>
pl_PL[0]: Nadchodzący <span class="count">(%s)</span>
pl_PL[1]: Nadchodzących <span class="count">(%s)</span>
pl_PL[2]: Nadchodzących <span class="count">(%s)</span>

en: Within
pl_PL: W ciągu

en: We are going to use %s for searching.
pl_PL: Będziemy używać %s do wyszukiwania.

en: If this is incorrect, click cancel and try a more specific address.
pl_PL: Jeżeli informacje nie są prawidłowe, naciśnij anuluj i spróbuj podać bardziej dokładny adres.

en: Tag Related Placeholders
pl_PL: Symbole zastępcze powiązanych tagów

[ctx: hex format]
en: Colors must be in a valid %s format, such as #FF00EE.
pl_PL: Kolor musi być w prawidłowym formacie %s, takim jak #FF00EE.

en: This setting was not changed.
pl_PL: Ustawienie nie zostało zmienione.

en: Please enter your Location ID, or leave blank for no location.
pl_PL: Proszę podać ID lokalizacji, lub pozostaw puste gdy brak lokalizacji.

en: Please enter your Location ID.
pl_PL: Proszę podać ID lokalizacji.

en: Please add a User ID.
pl_PL: Proszę podać ID użytkownika.

en: Styling Options
pl_PL: Opcje wyglądu

en: Events Manager imposes a minimal amount of styling on websites so that your themes can take over.
pl_PL: Events Manager narzuca minimalną ilość stylizacji na stronach tak, że motywy mogą przejąć kontrolę.

en: Below are some additional options for individual pages and sections, which you can turn on to enforce custom styling provided by the plugin or off if you want to do your own custom styling.
pl_PL: Poniżej znajdują się dodatkowe opcje dla poszczególnych stron i sekcji, które można włączyć do egzekwowania własnych stylizacji dostarczonych przez wtyczki lub wyłączenie, jeśli chcesz zrobić swój własny styl.

en: Search forms
pl_PL: Formularze wyszukiwania

en: Event/Location admin pages
pl_PL: Strony administracyjne Wydarzeń/Miejsc

en: Booking admin pages
pl_PL: Strony administracyjne rezerwacji

en: Events list page
pl_PL: Strona listy wydarzeń

en: Locations list page
pl_PL: Strona list wydarzeń

en: Event booking forms
pl_PL: Formularze rezerwacji wydarzeń

en: Categories list page
pl_PL: Strona listy kategorii

en: Tags list page
pl_PL: Strona listy tagów

en: Show locations search?
pl_PL: Pokazać wyszukiwanie miejsc?

en: If set to yes, a search form will appear just above your list of locations.
pl_PL: Jeśli ustawione na tak, formularz wyszukiwania pojawi się tuż powyżej listy miejsc.

en: This page is where people that have made bookings for an event can go and view their previous bookings.
pl_PL: Ta strona pokazuje, gdzie ludzie, którzy dokonali rezerwacji na wydarzenia mogę przejść i zobaczyć ich wcześniejsze rezerwacje.

en: Users with the relevant permissions can manage their own events and bookings to these events on the following pages.
pl_PL: Użytkownicy z odpowiednimi uprawnieniami mogą zarządzać własnymi wydarzeniami i rezerwacjami do tych wydarzeń na następujących stronach.

en: Main Search Fields
pl_PL: Główne pola wyszukiwania

en: Label
pl_PL: Etykieta

en: Geolocation Search
pl_PL: Wyszukiwanie Geolokacji

en: Show geolocation search?
pl_PL: Pokazać wyszukiwanie Geolokacji?

en: Advanced Search Fields
pl_PL: Zaawansowane pola wyszukiwania

en: Enable advanced fields?
pl_PL: Włączyć pola zaawansowane?

en: Enables additional advanced search fields such as dates, country, etc.
pl_PL: Umożliwia dodatkowe zaawansowane pola wyszukiwania, takie jak daty, kraj, itp.

en: If there's no fields to show in the main search section, this button will be used instead at the bottom of the advanced fields.
pl_PL: Jeżeli nie ma pól do pokazania w głównej sekcji wyszukiwania, przycisk ten będzie używany w zamian, pod polami zaawansowanymi.

en: Hidden by default?
pl_PL: Domyślnie ukryte?

en: If set to yes, advanced search fields will be hidden by default and can be revealed by clicking the "Advanced Search" link.
pl_PL: Jeśli ustawiona na tak zaawansowane pola wyszukiwania będą domyślnie ukryte i mogą być pokazane, klikając przycisk "Zaawansowane wyszukiwanie".

en: Show label
pl_PL: Pokaż etykietę

en: Appears as the label for this search option.
pl_PL: Pojawia się jako etykieta dla tej opcji wyszukiwania.

en: Hide label
pl_PL: Ukryj etykietę

en: Dates
pl_PL: Daty

en: Categories dropdown label
pl_PL: Etykieta listy rozwijanej kategorii

en: State/County
pl_PL: Stan/Kraj

en: City/Town
pl_PL: Miejscowość

en: Maximum spaces per booking
pl_PL: Maksymalna liczba miejsc na rezerwację

en: If the user tries to make a booking with spaces that exceeds the maximum number of spaces per booking.
pl_PL: Jeśli użytkownik próbuje dokonać rezerwacji z ilością miejsc, która przekracza maksymalną liczbę miejsc rezerwacji.

en: %d will be replaced by a number.
pl_PL: %d będzie zastąpione numerem.

en: edit
pl_PL: edytuj

en: Show Advanced Search
pl_PL: Pokaż zaawansowane szukanie

en: Hide Advanced Search
pl_PL: Ukryj zaawansowane szukanie

en: Near...
pl_PL: W pobliżu...

en: You cannot book more than %d spaces for this event.
pl_PL: Nie możesz zarezerwować więcej niż %d miejsc na to wydarzenie.

[ctx: spaces per booking]
en: At least
pl_PL: Conajmniej

en: spaces per booking
pl_PL: miejsc na rezerwację

[ctx: spaces per booking]
en: At most
pl_PL: Najwyżej

[ctx: time]
en: at
pl_PL: na

en: Available until
pl_PL: Dostępne do

en: Available for
pl_PL: Dostępne dla

en: Everyone
pl_PL: Wszyscy

en: Logged In Users
pl_PL: Zalogowani użytkownicy

en: Guest Users
pl_PL: Goście

en: Restrict to
pl_PL: Ogranicz do

en: Show Advanced Options
pl_PL: Pokaż opcje zaawansowane

en: Hide Advanced Options
pl_PL: Ukryj opcje zaawansowane

en: Ticket Options
pl_PL: Opcje biletów

en: Close Ticket Editor
pl_PL: Zamknij edytor biletów

en: Event Options
pl_PL: Opcje wydarzeń

en: Maximum Spaces Per Booking
pl_PL: Maksymalna liczba miejsc na rezerwację.

en: If set, the total number of spaces for a single booking to this event cannot exceed this amount.
pl_PL: Jeśli ustawione, łączna liczba miejsc dla jednej rezerwacji wydarzenia nie może przekroczyć tej ilości.

en: Leave blank for no limit.
pl_PL: Pozostaw puste, bez żadnego limitu.

en: RSS limit
pl_PL: Limit RSS

en: Default map width
pl_PL: Domyślna szerokość mapy

en: Can be in form of pixels or a percentage such as %s or %s.
pl_PL: Może być w postać pikseli lub procentowej takiej jak %s lub %s.

en: Default map height
pl_PL: Domyślna wysokość mapy

en: These settings will only apply to the image uploading if using our front-end forms. In your WP admin area, images are handled by WordPress.
pl_PL: Ustawienia te mają zastosowanie jedynie do przesyłania obrazu, jeżeli korzystasz z naszych formularzy front-end. W danym obszarze administracyjnym WP, zdjęcia są obsługiwane przez WordPressa.

en: Upcoming Events
pl_PL: Najbliższe wydarzenia

en: Note that assigning a %s page above will override this archive if the URLs collide (which is the default setting, and is recommended for maximum plugin compatibility). You can have both at the same time, but you must ensure that your page and %s slugs are different.
pl_PL: Pamiętaj, że przypisanie strony %s powyżej nadpisze to archiwum jesli URLs będą ze soba kolidować (co jest ustawieniem domyślnym i zalecanym dla maksymalnej kompatybilności wtyczki). Możesz mieć obie w tym samym czasie, ale musisz się upewnić że pola %s są różne.

en: Note that assigning a %s page above will override this archive if the URLs collide (which is the default settings, and is recommended for maximum plugin compatibility). You can have both at the same time, but you must ensure that your page and %s slugs are different.
pl_PL: Pamiętaj, że przypisanie strony %s powyżej nadpisze to archiwum jeśli URL ze sobą kolidują (co jest ustawieniem domyślnym i zalecanym dla maksymalnej kompatybilności wtyczki). Możesz używać obu jednocześnie, ale musisz upewnić się, że Twoja strona i pola %s są różne.

en: Month format
pl_PL: Format miesiąca

en: The format of the month/year header of the calendar.
pl_PL: Format nagłówka miesiąc/rok w kalendarzu.

en: iCal Description
pl_PL: Opis iCal

en: The description of the event that will appear in the calendar.
pl_PL: Opis wydarzenia, który będzie pojawiał się w Kalendarzu.

en: iCal Location
pl_PL: iCal lokalizacji

en: The location information that will appear in the calendar.
pl_PL: Informacje o lokalizacji, które będą pojawiać się w kalendarzu.

en: Show member-only tickets?
pl_PL: Pokazać bilety tylko dla członków?

en: %s must be set to yes for this to work.
pl_PL: %s musi być ustawione na Tak aby to zadziałało.

en: If there are member-only tickets, you can choose whether or not to show these tickets to guests.
pl_PL: Jeśli pojawiają się bilety tylko dla członków, możesz wybrać czy pokazać te bilety gościom.

en: If guests cannot make bookings, they will be asked to register in order to book. However, enabling this will still show available tickets.
pl_PL: Jeśli goście nie mogą dokonać rezerwacji, zostaną poproszeni o zarejestrowanie się aby móc rezerwować. Jednakże, włączenie tej opcji, będzie nadal pokazywało dostępne bilety.

en: Registration Email Templates
pl_PL: Szablon emaila rejestracji

en: This is only applicable when %s is not active.
pl_PL: To jest jedynie stosowane kiedy %s nie jest aktywne.

en: When a guest user makes a booking for the first time in Events Manager, a new user account is created for them and they are sent their credentials in a separate email, which can be modified below.
pl_PL: Kiedy gość dokonuje rezerwacji po raz pierwszy w Events Managerze, zostanie utworzone dla niego nowe konto użytkownika, a dane do logowania zostaną wysłane w osobnej wiadomości, co może zostać zmodyfikowane poniżej.

en: Registration email subject
pl_PL: Temat wiadomości email rejestracja.

en: Registration email
pl_PL: Wiadomości email rejestracja.

en: %s is replaced by username and %s is replaced by the user password.
pl_PL: %s jest zastąpione przez nazwę użytkownika i %s jest zastąpione przez hasło użytkownika.

en: You have successfully created an account at %s
pl_PL: Konto zostało pomyślnie utworzone na %s

en: You can log into our site here : %s
pl_PL: Możesz zalogowac się na naszej stronie tutaj: %s

en: To view your bookings, please visit %s after logging in.
pl_PL: Aby zobaczyć Twoje rezerwacje, wejdź do %s po zalogowaniu.

en: Sub Total
pl_PL: Całość

en: Discounts Before Taxes
pl_PL: Zniżki przed podatkiem

en: Taxes
pl_PL: Podatki

en: Discounts (After Taxes)
pl_PL: Znizki po podatku

en: Each event spans %s day(s)
pl_PL: Każde z wydarzeń trwa %s dzień/dni

en: Email Sent.
pl_PL: E-mail wysłany.

en: ERROR : Email Not Sent.
pl_PL: BŁĄD : Email nie został wysłany.

[ctx: bookings]
en: No emails to send for this booking.
pl_PL: Nie wysłano e-mail dla tej zmiany gdyż odbywa się to elektronicznie. Jeśli chcesz powiadomić użytkownika zmień status na "czekamy na płatność".

en: iCal Scope
pl_PL: Zakres iCal

en: By using formats, you can control how your %s are displayed from within the Events Manager <a href='#formats' class='nav-tab-link' rel='#em-menu-formats'>Formatting</a> tab above without having to edit your theme files.
pl_PL: Używając formatów, możesz kontrolować jak Twoje %s są wyświetlane wewnątrz Events Managera <a href='#formats' class='nav-tab-link' rel='#em-menu-formats'>Formatowanie</a>powyżej bez konieczności edytowania plików motywu.

en: Event archives scope
pl_PL: Zakres archiwum wydarzenia.

en: %s are a <a href="%s" target="_blank">WordPress custom taxonomy</a>.
pl_PL: %s są <a href="%s" target="_blank">taksonomią WordPress </a>.

en: %s can be displayed just like normal WordPress custom taxonomies in an archive-style format, however Events Manager by default allows you to completely change the standard look of these archives and use our own <a href="%s">custom formatting</a> methods.
pl_PL: %s mogą być wyświetlane tak jak normalne taksonomie WordPressa w formacie archiwum, jednak Events Manager domyślnie zezwala na całkowitą zmianę wyglądu standardowego tych archiwów i użycie naszych własnych <a href="%s">custom formatting</a> metod.

en: Due to how we change how this custom taxonomy is displayed when overriding with formats it is strongly advised that you assign a %s page below, which increases compatibility with various plugins and themes.
pl_PL: W związku z tym jak zmieniamy jak wyświetlana jest ta taksonomia kiedy nadpisywana jest innymi formatami, zaleca się przypisanie stronę %s poniżej, co zwiększy kompatybilność z różnymi wtyczkami i motywami.

en: <a href="%s">See some more information</a> on how %s work when overriding with formats.
pl_PL: <a href="%s">Zobacz więcej informacji</a> jak działają %s gdy są nadpisywane innymi formatami.

en: Tags
pl_PL: Tagi

en: When listing tags, this order is applied.
pl_PL: Podczas tworzenia listy tagów, ta kolejność jest stosowana.

en: Controls how many events belonging to a tag are shown per page when using placeholders such as %s. Leave blank for no limit.
pl_PL: Kontroluje ile wydarzeń należących do tagu jest pokazanych na stronie gdy użyte są wypełniacze takie jak %s. Zostaw puste, by nie ustawiac limitu.

en: Choose to show events within a specific time range.
pl_PL: Wybierz by pokazywać wydarzenia z określonego przedziału czasowego.

en: Single %s Format
pl_PL: Format pojedynczego %s

en: The settings below are used when using the %s placeholder
pl_PL: Ustawienia poniżej są używane podczas używania wypełniacza %s

en: Next event format
pl_PL: Następny format wydarzenia

en: The format of the next upcoming event in this %s.
pl_PL: Format następnego nadchodzącego wydarzenia w tym %s

en: Users with accounts (which would be created by other means when this mode is enabled) will still be able to log in and make bookings linked to their account as normal.
pl_PL: Użytkownik z kontami (które byłyby utworzone w inny sposób kiedy ten tryb jest włączony) będzie nadal mógł się zalogować i normalnie dokonać rezerwacji połączonej z jego kontem.

en: Allow bookings with registered emails?
pl_PL: Zezwól na rezerwację z zarejestrowanymi emailami?

en: By default, if a guest tries to book an event using the email of a user account on your site they will be asked to log in, selecting yes will bypass this security measure.
pl_PL: Domyślnie, jeśli gość spróbuje zarezerwować wydarzenie używając adresu email konta użytkownika na Twojej stronie, zostanie on poproszony o zalogowanie, wybierając Tak ominie ten krok zabezpieczenia.

en: <strong>Warning : </strong> By enabling this, registered users will not be able to see bookings they make as guests in their "My Bookings" page.
pl_PL: <strong>Uwaga : </strong> Włączając tę opcję, zarejestrowani użytkownicy nie będą mogli zobaczyć rezerwacji jakich dokonują jako goście w ich stronie  "My Bookings"

en: No events in this location
pl_PL: W najbliższym czasie nie odbywają się tutaj żadne wydarzenia

en: No events with this tag
pl_PL: Brak wydarzeń z tym tagiem

en: Select a group you admin to attach this event to it. Note that all other admins of that group can modify the booking.
pl_PL: Wybierz grupę, którą administrujesz aby załączyć to wydarzenie do niej. Pamiętaj, że pozostali administratorzy tej grupy mogą również modyfikować rezerwację.

en: Reset this form to create a location or search again.
pl_PL: reset.

en: Draft
pl_PL: Szkice

en: If you choose 'Pages' then %s will be shown using your theme default page template, alternatively choose from page templates that come with your specific theme.
pl_PL: Jeśli wybierasz "Strony" potem %s będą pokazane używając Twojego domyślnego motywu szablonu strony, alternatywnie wybierz spośród szablonów strony, które dołączone są do określonych motywów.

en: If you would like to add extra classes to your body html tag when a single %s page is displayed, enter it here. May be useful or necessary if your theme requires special class names for specific templates.
pl_PL: Jeśli chciałbyś dodać dodatkowe rodzaje do Twojego tagu body html kiedy pojedyncza strona %s jest wyświetlona, wprowadź go tutaj. Może być użyteczne lub konieczne jeśli Twój motyw wymaga specjalnych nazw dla określonych szablonów.

en: Same concept as the body classes option, but some themes also use the <code>post_class()</code> function within page content to differentiate styling between post types.
pl_PL: Ten sam koncept jak w opcji rodzaju body, ale niektóre motywy także używają fukncji <code>post_class()</code> wewnątrz zawartości strony aby rozróżniać styling pomiędzy rodzajami postów.

en: Theme Templates
pl_PL: Szablony skórek

en: Body Classes
pl_PL: Clasa Body

en: Post Classes
pl_PL: Clasa postu

en: Edit Details
pl_PL: Edytuj szczegóły

en: Booking already made
pl_PL: Rezerwacji została już dokonana

en: Event Admin/Owner Emails
pl_PL: Email Administratora/Właściciela wydarzenia

en: Booked User Emails
pl_PL: Emaile zarezerwowanego użytkownika

en: Event Admin Emails
pl_PL: Wiadomości email administratora wydarzenia.

en: Event Submitter Emails
pl_PL: Wiadomość email zgłaszanie wydarzenia

en: A test email will be sent to your account email - %s
pl_PL: Email testowy zostanie wysłany na Twój adres mailowy - %s

en: Personal details have successfully been modified.
pl_PL: Dane personalne zostały zmodyfikowane pomyślnie.

en: Already Booked
pl_PL: Już zarezerwowane

en: Loading Map....
pl_PL: Wczytuję mapę...

en: Map Unavailable
pl_PL: Mapa niedostępna

en: Add New
pl_PL: Dodaj nowe

en: Upcoming
pl_PL: Nadchodzące

en: All %s
pl_PL: Wszystkie %s

en: No locations have been inserted yet!
pl_PL: Nie dodałeś jeszcze żadnej lokalizacji.

en: Bookings for %s
pl_PL: Rezerwacje dla %s

en: Bookings data
pl_PL: Dane rezerwacji

en: Available
pl_PL: Dostępne

en: You do not have any bookings.
pl_PL: Nie masz żadnych rezerwacji

en: Please <a href="%s">Log In</a> to view your bookings.
pl_PL: Proszę się <a href="%s">zalogować</a> aby zobaczyć swoje rezerwacje.

en: Display your events in a calendar widget.
pl_PL: Wyświetlaj Twoje wydarzenia w widgecie Kalendarza

en: Events Calendar
pl_PL: Kalendarz wydarzeń

en: Title
pl_PL: Tytuł

en: Show Long Events?
pl_PL: Pokazać długie wydarzenia?

en: Category IDs
pl_PL: ID kategorii

en: 1,2,3 or 2 (0 = all)
pl_PL: 1,2,3 lub 2 (0 = wszystkie)

en: all events
pl_PL: wszystkie wydarzenia

en: No events
pl_PL: Brak wydarzeń

en: start date, start time, event name
pl_PL: Data rozpoczęcia, czas rozpoczęcia, nazwa wydarzenia

en: name, start date, start time
pl_PL: nazwa, data rozpoczęcia, czas rozpoczęcia

en: name, end date, end time
pl_PL: nazwa, data zakończenia, czas zakończenia

en: end date, end time, event name
pl_PL: data zakończenia, czas zakończenia, nazwa wydarzenia

en: Display a list of events on Events Manager.
pl_PL: Wyświetl listę wydarzeń Events Managera

en: Number of events
pl_PL: Ilość wydarzeń

en: Scope
pl_PL: Zakres

en: Order By
pl_PL: Sortuj po

en: Order
pl_PL: Sortowanie

en: List item format
pl_PL: Format listy elementów

en: Show all events link at bottom?
pl_PL: Pokaż wszystkie linki do wydarzeń na dole?

en: All events link text?
pl_PL: Tekst linków wszystkich wydarzeń?

en: Event Locations
pl_PL: Lokalizacje wydarzeń

en: Event start date/time, location name
pl_PL: Data/godzina rozpoczęcia wydarzenia, nazwa lokalizacji

en: Display a list of event locations on Events Manager.
pl_PL: Wyświetl listę lokalizacji wydarzeń w Events Managerze

en: No locations
pl_PL: Brak miejsc

en: Show number of locations
pl_PL: Pokaż ilość miejsc

en: Scope of the locations
pl_PL: Zakres lokalizacji

en: Order of the locations
pl_PL: Sortowanie miejsc

en: Search
pl_PL: Szukaj

en: Bulk Actions
pl_PL: Operacje Grupowe

en: Approve
pl_PL: Zatwierdź

en: Decline
pl_PL: Anuluj

en: Booker
pl_PL: Rezerwujący

en: E-mail
pl_PL: E-Mail

en: Phone number
pl_PL: Numer Telefonu

en: Spaces
pl_PL: Ilość miejsc

en: Restore
pl_PL: Przywróć

en: Edit/View
pl_PL: Edytuj/Zobacz

en: Delete
pl_PL: Usuń

en: No cancelled bookings.
pl_PL: Brak odwołanych* rezerwacji.

en: Unapprove
pl_PL: Odwołaj

en: Reject
pl_PL: Odrzuć

en: No confirmed bookings.
pl_PL: Brak potwierdzonych rezerwacji.

en: Past events
pl_PL: Przeszłe wydarzenia

en: All events
pl_PL: Wszystkie wydarzenia

en: Future events
pl_PL: Przyszłe wydarzenia

en: Past Events
pl_PL: Przeszłe wydarzenia

en: All Events
pl_PL: Wszystkie wydarzenia

en: Future Events
pl_PL: Przyszłe wydarzenia

en: Delete selected
pl_PL: Usuń zaznaczone

en: Apply
pl_PL: Zastosuj

en: Filter
pl_PL: Pokaż

en: no events
pl_PL: brak wydarzeń

en: Event
pl_PL: Wydarzenie

en: Date and time
pl_PL: Data i czas

en: Booked Spaces
pl_PL: Zarezerwowanych miejsc

en: Pending
pl_PL: Oczekująca

en: No pending bookings.
pl_PL: Brak oczekujących rezerwacji.

en: No rejected bookings.
pl_PL: Brak odrzuconych rezerwacji.

en: Bookings
pl_PL: Rezerwacje

en: Events Manager Settings
pl_PL: Ustawienia managera wydarzeń

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Getting Help for Events Manager
pl_PL: Uzyskaj pomoc dla Events Managera.

en: Help
pl_PL: Pomoc

en: Locations
pl_PL: Lokalizacje

en: Events Manager
pl_PL: Manager wydarzeń

en: Update Blogs
pl_PL: Zaktualizuj blogi.

en: <p>Events Manager is ready to go! It is highly recommended you read the <a href='%s'>Getting Started</a> guide on our site, as well as checking out the <a href='%s'>Settings Page</a>. <a href='%s' title='Don't show this advice again'>Dismiss</a></p>
pl_PL: <p>Events Manager jest gotowy do użycia! Zalecamy zapoznanie się z <a href='%s'>Getting Started</a> przewodnikiem na naszej stronie, jak również sprawdzenie <a href='%s'>Settings Page</a>. <a href='%s' title='Nie pokazuj więcej tej wiadomości'>Odrzuć</a></p>

en: Uh Oh! For some reason WordPress could not create an events page for you (or you just deleted it). Not to worry though, all you have to do is create an empty page, name it whatever you want, and select it as your events page in your <a href="%s">settings page</a>. Sorry for the extra step! If you know what you are doing, you may have done this on purpose, if so <a href="%s">ignore this message</a>
pl_PL: Ups! Z jakiegoś powodu WordPress nie mógł utworzyć strony wydarzenia dla Ciebie (lub ją wykasowałeś). Nie martw się, wystarczy, że utworzysz pustą stronę, nazwiesz ją według uznania i wybierzesz ją jako stronę Twojego wydarzenia w ustawieniach <a href="%s">Twojej strony</a>. Przepraszamy za ten dodatkowy krok! Jeśli wiesz co robisz, być może zrobiłeś to celowo, jeśli tak to <a href="%s">zignoruj tę wiadomość</a>

en: There is a newer version of Events Manager Pro which is recommended for this current version of Events Manager as new features have been added. Please go to the plugin website and download the latest update.
pl_PL: Dostępna jest nowsza wersja Events Manager Pro, która jest rekomendowana dla tej aktualnej wersji Events Managera jako, iż zostały dodane nowe funkcje. Przejdź do strony z wtyczkami i ścągnij najnowszą aktualizację.

en: MultiSite options have moved <a href="%s">here</a>. <a href="%s">Dismiss message</a>
pl_PL: Opcje MultiSite zostały przeniesione <a href="%s">here</a>. <a href="%s">Odrzuć wiadomość</a>

en: Whilst they will still appear using placeholders, you need to <a href="%s">migrate your location and event images</a> in order for them to appear in your edit forms and media library. <a href="%s">Dismiss message</a>
pl_PL: Mimo, iż nadal będą się pojawiały używając symboli zastępczych, musisz <a href="%s">zmienić Twoją lokalizację i obrazy wydarzenia</a> aby pojawiały się one w formularzu edycji oraz bibliotece mediów. <a href="%s">Odrzuć wiadomość</a>

en: Dev Mode active: Just a friendly reminder that you are updating to development versions. Only admins see this message, and it will go away when you disable this <a href="#pro-api">here</a> in your settings.
pl_PL: Tryb dev aktywny: Przypominamy, że aktualizujesz do wersji programistycznej. Ta wiadomość widoczna jest tylko dla administratora i zostanie ukryta kiedy wyłączysz <a href="#pro-api">tutaj</a> w Twoich ustawieniach.

en: It looks like you have WPML enabled on your site. We advise you also install our extra <a href="%s">Events Manager WPML Connector</a> plugin which helps the two work better together. <a href="%s">Dismiss message</a>
pl_PL: Wygląda na to że WPML jest uruchomiony na Twojej stronie. Zalecamy dodatkowo instalację naszej wtyczki <a href="%s"> Events Manager WPML Connector</a>, która pozwoli na lepszą pracę. <a href="%s">Odrzuć wiadomość</a>

en: This page corresponds to the <strong>Events Manager</strong> %s page. Its content will be overridden by Events Manager, although if you include the word CONTENTS (exactly in capitals) and surround it with other text, only CONTENTS will be overwritten. If you want to change the way your events look, go to the <a href='%s'>settings</a> page.
pl_PL: Ta strona odpowiada <strong>Events Managerowi</strong> %s page. Jego zawartość zostania nadpisana przez Events Managera, chyba, że zawrzesz słowo CONTENTS (dużymi literami) i otoczysz je innym tekstem, jedynie CONTENTS zostanie nadpisane. Jesli chcesz zmienić wygląd Twojego wydarzenia, przejdź do <a href='%s'>settings</a> strony.

en: Events
pl_PL: Wydarzenia

en: Uninstall
pl_PL: Odinstaluj

en: Event Bookings Dashboard
pl_PL: Panel zarządzania rezerwacjami

en: Recent Bookings
pl_PL: Ostatnie rejestracje

en: Events With Bookings Enabled
pl_PL: Wydarzenia z opcją rezerwacji

en: Unauthorized Access
pl_PL: Niedozwolony dostęp

en: You do not have the rights to manage this event.
pl_PL: Nie masz uprawnień by zarządzać tym wydarzeniem.

en: Manage %s Bookings
pl_PL: Zarządzaj rezerwacjami na %s

en: View %s
pl_PL: Zobacz %s

en: Edit %s
pl_PL: Edytuj %s

en: Export CSV
pl_PL: Exportuj plik CSV

en: Event Name
pl_PL: Nazwa wydarzenia

en: Availability
pl_PL: Dostępność

en: Spaces confirmed
pl_PL: Potwierdzonych miejsc

en: Available spaces
pl_PL: Wolnych miejsc

en: Date
pl_PL: Data

en: Location
pl_PL: Lokalizacja

en: You do not have the rights to manage this ticket.
pl_PL: Nie masz upoważnienia do zarządzania tym biletem.

en: Ticket for %s
pl_PL: Bilet na %s

en: View/Edit Event
pl_PL: Zobacz/Edytuj wydarzenie

en: View Event Bookings
pl_PL: Zobacz rezerwacje na wydarzenie

en: Name
pl_PL: Nazwa

en: Description
pl_PL: Opis

en: Price
pl_PL: Cena

en: Min
pl_PL: Minimalna

en: Max
pl_PL: Maksymalna

en: End
pl_PL: Koniec

en: Edit Booking
pl_PL: Edytuj rezerwacje

en: Event Details
pl_PL: Szczegóły wydarzenia

en: Date/Time
pl_PL: Data/Czas

en: Personal Details
pl_PL: Dane personalne

en: Booking Details
pl_PL: Szczegóły rezerwacji

en: Change
pl_PL: Zmień

en: Resend Email
pl_PL: Ponownie wyślij e-mail

en: Send Email
pl_PL: Wyślij e-mail

en: Submit Changes
pl_PL: Powierdź zmiany

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: <strong>Notes:</strong> Ticket availability not taken into account when approving new bookings (i.e. you can overbook).
pl_PL: <strong>Uwaga:</strong> Dostępność biletów nie jest brana pod uwagę jeśli akceptujesz nowe rezerwacje (może być więcej akceptacji niż biletów).

en: Ticket Type
pl_PL: Rodzaj biletu

en: Total Price
pl_PL: Suma

en: %d Spaces
pl_PL: %d

en: Tax
pl_PL: Podatek

en: Comment
pl_PL: Wiadomość dla organizatora

en: Modify Booking
pl_PL: Zmień rezerwacje

en: <strong>Notes:</strong> Ticket availability not taken into account (i.e. you can overbook). Emails are not resent automatically.
pl_PL: <strong>Uwagi:</strong> Dostępność biletów nie została wzięta pod uwagę (np. można zarezerwować ponad limit). Emaile nie są wysyłane automatycznie.

en: Booking Notes
pl_PL: Wewnętrzne uwagi dotyczące rezerwacji

en: You can add private notes below for internal reference that only event managers will see.
pl_PL: Poniżej można dodać uwagi widoczne tylko i wyłącznie dla zarządzających wydarzeniem.

en: Manage Person's Booking
pl_PL: Zarządzaj rezerwacją osoby

en: Edit User
pl_PL: Edytuj użytkownika

en: Delete User
pl_PL: Usuń użytkownika

en: Past And Present Bookings
pl_PL: Przeszłe i obecne rezerwacje

en: Placeholders for customizing event pages
pl_PL: Wypełniacze dla dostosowania stron wydarzeń.

en: In the <a href='%s'>settings page</a>, you'll find various textboxes where you can edit how event information looks, such as for event and location lists. Using the placeholders below, you can choose what information should be displayed.
pl_PL: W <a href='%s'>ustawieniach strony</a>, znajdziesz różne pola tekstowe gdzie możesz edytować informacje dotyczące wydarzenia takie jak listy wydarzeń i lokalizacji. Używając wypełniaczy poniżej, możesz zdecydować jakie informacje mają być wyświetlane.

en: Event Related Placeholders
pl_PL: Wypełniacze związane z Wydarzeniem

en: Category Related Placeholders
pl_PL: Wypełniacze związane z Kategorią

en: Location Related Placeholders
pl_PL: Wypełniacze związane z lokalizacją

en: Booking Related Placeholders
pl_PL: Wypełniacze związane z Rezerwacją

en: Add location
pl_PL: Dodaj lokalizacje

en: Edit location
pl_PL: Edytuj lokalizacje

en: Update Network
pl_PL: Aktualizuj sieć

en: To update your network blogs with the latest Events Manager automatically, click the update button below.
pl_PL: Aby automatycznie aktualizować Twoje strony w sieci o najnowszy Events Manager, kliknij w przycisk aktualizuj poniżej.

en: Update
pl_PL: Aktualizuj

en: This accepts %s and %s placeholders.
pl_PL: To akceptuje %s i %s wypełniacze.

en: This accepts %s placeholders.
pl_PL: To akceptuje %s wypełniacze.

en: This accepts %s, %s and %s placeholders.
pl_PL: To akceptuje %s, %s i %s wypełniacze.

en: Save Changes
pl_PL: Zapisz zmiany

en: All
pl_PL: Wszystkie

en: Collapse All
pl_PL: Zwiń wszystkie

en: Expand All
pl_PL: Rozwiń wszystkie

en: General
pl_PL: Ogólne

en: Event Manager Options
pl_PL: Opcje Managera Wydarzeń

en: Click to toggle
pl_PL: Kliknij, aby uruchomić

en: Multi Site Options
pl_PL: Opcje wielu stron

en: Enable global tables mode?
pl_PL: Włączyć tryb tabeli globalnych?

en: Setting this to yes will make all events save in the main site event tables (EM must also be activated). This allows you to share events across different blogs, such as showing events in your network whilst allowing users to display and manage their events within their own blog. Bear in mind that activating this will mean old events created on the sub-blogs will not be accessible anymore, and if you switch back they will be but new events created during global events mode will only remain on the main site.
pl_PL: Ustawienie tego na Tak sprawi, że wszystkie wydarzenia zostaną zachowane w głównej tabeli wydarzeń (EM musi być także aktywowany). To pozwoli na dzielenie się wydarzeniami na różnych stronach, tak jak wyświetlanie wydarzeń w Twojej sieci jednocześnie zezwalając użytkownikom na wyświetlenie i zarządzanie wydarzeniami na ich własnych stronach. Pamiętaj, że aktywowanie tej opcji będzie oznaczać, że poprzednie wydarzenia utworzone na podstronach nie będą już dostępne, a jeśli powrócisz do poprzedniej opcji, wydarzenia te staną się ponownie dostępne, ale nowe wydarzenia utworzone w trybie globalnym pozostaną tylko na stronie głównej.

en: %s belonging to other sub-sites will have an extra slug prepended to it so that your main site can differentiate between its own %s and those belonging to other sites in your network.
pl_PL: %s należące do innych podstron będą miały dodatkowe pole dodane tak aby Twoja główna strona mogła rozróżnić pomiędzy jej własnym %s a tymi należącymi do innych stron w Twojej sieci.

en: When displaying global %s on the main site you have the option of users viewing the %s details on the main site or being directed to the sub-site.
pl_PL: Podczas wyświetlania globalnych %s na stronie głównej, masz opcję wyświetlenia dla użytkowników szczegółów %s na stronie głównej lub przekierowania na podstronę.

en: Displays %s from all sites on the network by default. You can still restrict %s by blog using shortcodes and template tags coupled with the <code>blog</code> attribute. Requires global tables to be turned on.
pl_PL: Wyświetlaj domyślnie %s ze wszystkich stron w sieci. Możesz wciąż ograniczyć %s na stronie używając shortcodes oraz szablonów tagów sparowanych z atrybutem <code>strony</code>

en: You <strong>must</strong> have assigned a %s page in your <a href="%s">main blog settings</a> for this to work.
pl_PL: <strong>Musisz</strong> mieć przypisaną stronę %s  w <a href="%s">głównych ustawieniach Twojej strony</a> aby działanie to było możliwe.

en: %s Options
pl_PL: %s opcje

en: Display global events on main blog?
pl_PL: Wyświetlaj globalne wydarzenia na stronie głównej?

en: events
pl_PL: wydarzenia

en: Link sub-site %s directly to sub-site?
pl_PL: Połącz %s z podstrony bezpośrednio z podstroną?

en: event
pl_PL: wydarzenie

en: Global %s slug
pl_PL: Globalne pole dodatkowe %s.

en: Example:
pl_PL: Przykład:

en: Locations on main blog?
pl_PL: Lokalizacje na głównym blogu?

en: locations
pl_PL: lokalizacje

en: If you would prefer all your locations to belong to your main blog, users in sub-sites will still be able to create locations, but the actual locations are created and reside in the main blog.
pl_PL: Jeśli wolisz aby wszystkie Twoje lokalizacje należały do Twojej strony głównej, użytkownicy w podstronach będą nadal mogli kreować lokalizacje, ale aktualne lokalizacje są tworzone i przechowywane na stronie głównej.

en: Display global %s on main blog?
pl_PL: Wyświetlić globalne %s na stronie głównej?

en: location
pl_PL: lokalizacja

en: Changes saved.
pl_PL: Zmiany zapisane.

en: Settings have been reset back to default. Your events, locations and categories have not been modified.
pl_PL: Ustawienia zostały zresetowane do domyślnych. Twoje wydarzenia, lokalizacje i kategorie nie zostały zmodyfikowane.

en: If there are any new updates, you should now see them in your Plugins or Updates admin pages.
pl_PL: Jeśli pojawią się nowe aktualizacje, powinieneś je teraz zobaczyć w Twoich Wtyczkach lub Aktualizacjach na stronach administratora.

en: Checking for dev versions.
pl_PL: Szukam wersji dev.

en: Events Manager Test Email
pl_PL: Testowy email Managera Wydarzeń

en: Congratulations! Your email settings work.
pl_PL: Gratulacje! Twoje ustawienia email działają.

en: Email sent successfully to %s
pl_PL: Email wysłany pomyślnie do %s

en: Email not sent.
pl_PL: Email nie został wysłany.

en: Reset Events Manager
pl_PL: Zresetuj Managera Wydarzeń

en: Are you sure you want to reset Events Manager?
pl_PL: Czy na pewno chcesz zresetować Managera Wydarzeń?

en: All your settings, including email templates and template formats for Events Manager will be deleted.
pl_PL: Wszystkie Twoje ustawienia, włączając szablony emaili oraz szablony formatów dla Events Managera zostaną usunięte.

en: Uninstall Events Manager
pl_PL: Odinstaluj Managera Wydarzeń

en: Are you sure you want to uninstall Events Manager?
pl_PL: Czy jesteś pewien, że chcesz odinstalować Events Managera?

en: All your settings and events will be permanently deleted. This cannot be undone.
pl_PL: Wszystkie Twoje ustawienia oraz wydarzenia zostaną trwale usunięte. Tej czynności nie da się cofnąć.

en: If you just want to deactivate the plugin, <a href="%s">go to your plugins page</a>.
pl_PL: Jeśli chcesz tylko deaktywować tę wtyczkę,  <a href="%s">przejdź do strony z wtyczkami</a>.

en: Uninstall and Deactivate
pl_PL: Odinstaluj i wyłącz

en: Pages
pl_PL: Strony

en: Formatting
pl_PL: Formatowanie

en: Emails
pl_PL: Emaile

en: General Options
pl_PL: Ogólne opcje

en: Disable thumbnails?
pl_PL: Wyłączyć miniatury?

en: Select yes to disable Events Manager from enabling thumbnails (some themes may already have this enabled, which we cannot be turned off here).
pl_PL: Wybierz Tak aby uniemożliwić Events Managerowi udostępnianie miniatur (część motywów może mieć juz tę opcję włączoną, czego nie da się wyłączyć tutaj).

en: %s Settings
pl_PL: %s ustawienia

en: Enable recurrence?
pl_PL: Pozwolić na serie?

en: Select yes to enable the recurrence features feature
pl_PL: Wybierz Tak aby włączyć opcję wydarzeń cyklicznych

en: Enable bookings?
pl_PL: Włączyć rezerwacje?

en: Select yes to allow bookings and tickets for events.
pl_PL: Wybierz Tak, aby umożliwić rezerwacje i bilety na wydarzenia.

en: Enable tags?
pl_PL: Włączyc tagi?

en: Select yes to enable the tag features
pl_PL: Wybierz Tak aby włączyć opcje tagów.

en: Enable categories?
pl_PL: Włączyć wydarzenia?

en: Select yes to enable the category features
pl_PL: Wybierz Tak aby włączyć opcje kategorii.

en: no default category
pl_PL: brak domyślnej kategorii

en: Default Category
pl_PL: Domyślna kategoria

en: None
pl_PL: Żadne

en: This option allows you to select the default category when adding an event.
pl_PL: Ta opcja pozwoli Ci na wybieranie kategorii domyślnej podczas dodawnia nowych wydarzeń.

en: If an event does not have a category assigned when editing, this one will be assigned automatically.
pl_PL: Jeśli wydarzenie nie ma kategorii przypisanej podczas edycji, zostanie ona przypisana automatycznie.

en: Enable %s attributes?
pl_PL: Włączyć atrybuty %s?

en: Select yes to enable the attributes feature
pl_PL: Wybierz Tak, aby włączyć funkcję atrybutów

en: Enable %s custom fields?
pl_PL: Włączyć %s dodatkowe pola?

en: Custom fields are the same as attributes, except you cannot restrict specific values, users can add any kind of custom field name/value pair. Only available in the WordPress admin area.
pl_PL: Pola użytkownika są takie same jak atrybuty, z wyjątkiem ograniczenia określonych wartości, użytkownik może dodać każdy rodzaj pary pola użytkownika nazwa/wartość. Opcja ta dostępna jest jedynie w panelu administratora WordPress.

en: %s Attributes
pl_PL: Atrybuty %s

en: You can also add event attributes here, one per line in this format <code>#_ATT{key}</code>. They will not appear on event pages unless you insert them into another template below, but you may want to store extra information about an event for other uses. <a href='%s'>More information on placeholders.</a>
pl_PL: Możesz również dodać atrybuty wydarzeń tutaj, jeden w każdej linii w tym formacie <code>#_ATT{key}</code>. Nie pojawią się one na stronach wydarzenia chyba, że wprowadzisz je do innego szablonu poniżej, ale być może będziesz chciał przechować dodatkowe informacje o wydarzeniu do innych celów. <a href='%s'>Więcej informacji o wypełniaczach.</a>

en: no default location
pl_PL: brak domyślnej lokalizacji

en: Default Location
pl_PL: Domyślna lokalizacja

en: This option allows you to select the default location when adding an event.
pl_PL: Ta opcja pozwoli Ci wybrać domyślną lokalizację podczas dodawania wydarzeń.

en: (not applicable with event ownership on presently, coming soon!)
pl_PL: (nie dotyczy własności wydarzeń aktualnie,  dostępne już wkrótce!)

en: Default Location Country
pl_PL: Domyślny kraj lokalizacji

en: no default country
pl_PL: brak domyślnego kraju

en: If you select a default country, that will be pre-selected when creating a new location.
pl_PL: Jeśli wybierzesz domyślny kraj, będzie on wybrany automatycznie podczas tworzenia nowej lokalizacji.

en: Enable locations?
pl_PL: Włączyć lokalizacje?

en: If you disable locations, bear in mind that you should remove your location page, shortcodes and related placeholders from your <a href="#formats" class="nav-tab-link" rel="#em-menu-formats">formats</a>.
pl_PL: Jeśli wyłączysz lokalizacje, pamiętaj, że powinieneś usunąć Twoją stronę z lokalizacjami, shortcodami i związanymi wypełniaczami z Twoich <a href="#formats" class="nav-tab-link" rel="#em-menu-formats">formatów</a>.

en: Require locations for events?
pl_PL: Wymagać podanie lokalizacji dla wydarzeń?

en: Setting this to no will allow you to submit events without locations. You can use the <code>{no_location}...{/no_location}</code> or <code>{has_location}..{/has_location}</code> conditional placeholder to selectively display location information.
pl_PL: Ustawienie tej opcji na Nie pozwoli Ci na zgłaszanie wydarzeń bez lokalizacji. Możesz używać <code>{no_location}...{/no_location}</code> lub <code>{has_location}..{/has_location}</code> warunkowego wypełniacza aby selektywnie wyświetlać informacje o lokalizacji.

en: Use dropdown for locations?
pl_PL: Użyć listy rozwijanej dla miejsc?

en: You can also add location attributes here, one per line in this format <code>#_LATT{key}</code>. They will not appear on location pages unless you insert them into another template below, but you may want to store extra information about an event for other uses. <a href='%s'>More information on placeholders.</a>
pl_PL: Możesz także wprowadzać atrybuty tutaj, jeden na wiersz w tym formacie <code>#_LATT{key}</code>. Nie pojawią się one na stronach lokalizacji chyba, że wprowadzisz je w inny szablon poniżej, ale być może będziesz chciał przechowywać oddatkowe informacje o wydarzeniu do innych celów. <a href='%s'>Więcej informacji o wypełniaczach.</a>

en: Other
pl_PL: Inne

en: Show some love?
pl_PL: Okaż trochę miłości?

en: Hundreds of free hours have gone into making this free plugin, show your support and add a small link to the plugin website at the bottom of your event pages.
pl_PL: Setki godzin czasu wolnego zostały przeznaczone na stworzenie tej darmowej wtyczki, pokaż Twoje wsparcie i dodaj niewielki link do strony wtyczki na dole Twojej strony z wydarzeniami.

en: Event Submission Forms
pl_PL: Formularze dodawania wydarzeń

en: You can allow users to publicly submit events on your blog by using the %s shortcode, and enabling anonymous submissions below.
pl_PL: Możesz zezwolić użytkownikom na publiczne zgłaszanie wydarzeń na Twoją stronę poprzez użycie shortcodu %s, i włączenie możliwości anonimowego zgłaszania poniżej.

en: Use Visual Editor?
pl_PL: Użyć edytora graficznego?

en: Users can now use the WordPress editor for easy HTML entry in the submission form.
pl_PL: Użytkownicy mogą teraz używać edytora WordPress dla prostych pozycji HTML w formularzu zgłoszenia.

en: Show form again?
pl_PL: Pokaż formularz ponownie?

en: When a user submits their event, you can display a new event form again.
pl_PL: Kiedy użytkownik zgłasza jego wydarzenie, możesz ponownie wyświetlić nowy formularz wydarzenia.

en: Success Message
pl_PL: Komunikat o pomyślnym wykonaniu akcji

en: Customize the message your user sees when they submitted their event.
pl_PL: Dostosuj wiadomość, którą zobacz Twój użytkownik gdy zgłosi swoje wydarzenie.

en: Successfully Updated Message
pl_PL: Wiadomość zaktualizowana pomyślnie

en: Customize the message your user sees when they resubmit/update their event.
pl_PL: Dostosuj wiadomość, którą zobacz Twój użytkownik gdy ponownie prześlą/aktualizują swoje wydarzenie.

en: Anonymous event submissions
pl_PL: Anonimowe zgłoszenia wydarzenia.

en: Allow anonymous event submissions?
pl_PL: Zezwalaj na anonimowe zgłoszenia wydarzenia?

en: Would you like to allow users to submit bookings anonymously? If so, you can use the new [event_form] shortcode or <code>em_event_form()</code> template tag with this enabled.
pl_PL: Czy chcesz zezwolić użytkownikom na dokonywanie rezerwacji anonimowo? Jesli tak, możesz użyć nowy shortocode [event_form]  lub <code>em_event_form()</code> szablonowy tag z tą opcją.

en: Guest Default User
pl_PL: Domyślny Użytkownik Gość

en: Events require a user to own them. In order to allow events to be submitted anonymously you need to assign that event a specific user. We recommend you create a "Anonymous" subscriber with a very good password and use that. Guests will have the same event permissions as this user when submitting.
pl_PL: Wydarzenia muszą mieć użytkownika, który je posiada. Aby wydarzenia mogły być dodawane anoniowo, muszą one mieć przydzielonego określonego użytkownika. Zalecamy utworzenie użytkownika  "Anonim" z bardzo dobrym hasłem i używanie tego konta. Goście będą mieli te same uprawnienia przy zgłaszaniu wydarzeń jak ten użytkownik.

en: Anonymous submitters cannot see or modify their event once submitted. You can customize the success message they see here.
pl_PL: Anonimowi użytkownicy nie mogą podglądać lub modyfikować ich wydarzeń po ich zgłoszeniu. Tutaj możesz dostosować komunikat o pomyślnym wykonaniu akcji który zobaczą użytkownicy.

en: Performance Optimization
pl_PL: Optymalizacja wydajności

en: Advanced
pl_PL: Zaawansowane

en: In the boxes below, you are expected to write the page IDs. For multiple pages, use comma-separated values e.g. 1,2,3. Entering 0 means EVERY page, -1 means the home page.
pl_PL: W polach poniżej należy wpisać ID strony. Dla wielu stron uzyj przecinków by oddzielić wartości, np. 1,2,3. Wprowadzenie 0 oznacza KAŻDĄ stronę, -1 oznacza stronę główną.

en: This section allows you to configure parts of this plugin that will improve performance on your site and increase page speeds by reducing extra files from being unnecessarily included on pages as well as reducing server loads where possible. This only applies to pages outside the admin area.
pl_PL: Ta sekcja zezwala na konfigurowanie części tej wtyczki, które ulepszą wydajność na Twojej stronie i przyspieszą szybkość strony poprzez ograniczenie dodatkowych plików przed ich ładowaniem na stronie jak również zredukowanie obciążeń serwera gdzie to możliwe. Odnosi się to jedynie do stron poza strefą administratora.

en: Warning!
pl_PL: Uwaga!

en: This is for advanced users, you should know what you're doing here or things will not work properly. For more information on how these options work see our <a href="%s" target="_blank">optimization recommendations</a>
pl_PL: To jest dla użytkowników zaawansowanych, powinieneś wiedzieć co tutaj robisz, inaczej rzeczy nie będą działały poprawnie. Aby uzyskać więcej informacji o tym jak działają te opcje zobacz nasze <a href="%s" target="_blank">rekomendacje optymalizacji.</a>

en: JavaScript Files
pl_PL: Pliki JavaScript

en: If you are not using it already, we recommend you try the <a href="%s" target="_blank">Use Google Libraries</a> plugin, because without further optimization options below it already significantly reduces the number of files needed to display your Event pages and will most likely speed up your overall website loading time.
pl_PL: Jeśli już tego nie używasz, zalecamy spróbowanie wtyczki <a href="%s" target="_blank">Use Google Libraries</a> ponieważ bez dalszych opcji optymalizacji poniżej znacząco redukuje ona juz liczbę plików potrzebnych do wyświetlenia Twoich stron wydarzeń i najprawdopodobniej przyspieszy generalnie czas ładowania strony.

en: Limit JS file loading?
pl_PL: Ograniczyć ładowanie pliku JS?

en: Prevent unnecessary loading of JavaScript files on pages where they are not needed.
pl_PL: Ograniczyć niepotrzebne ładowanie plików JavaScript na stronach gdzie nie są one potrzebne?

en: Aside from pages we automatically generate and include certain jQuery files, if you are using Widgets, Shortcode or PHP to display specific items you may need to tell us where you are using them for them to work properly. Below are options for you to include specific jQuery dependencies only on certain pages.
pl_PL: Poza stronami, które automatycznie generujemy i załączamy pewne pliki jQuery, jeśli używasz Widgetów, Shortcodów lub PHP aby wyświetlić określone elementy, będziesz musiał nam powiedzieć, gdzie ich uzywasz aby działaly one poprawnie. Poniżej znajdziesz opcje aby dołączyć specyficzne zależne jQuery jedynie na określonych stronach.

en: General JS
pl_PL: Generalne JS

en: Loads our own JS file if no other dependencies are already loaded, which is still needed for many items generated by EM using JavaScript such as Calendars, Maps and Booking Forms/Buttons
pl_PL: Załaduj nasze własne pliki JS jeśli inne zależne nie zostały już uprzednio załadowane, co jest nadal potrzebne dla wielu elementów wygenerowanych przez EM przy użyciu JavaScript takich jak np. Kalendarze, Mapy oraz Formularze/Przyciski Rezerwacji.

en: Search Forms
pl_PL: Formularze wyszukiwania

en: Include pages where you use shortcodes or widgets to display event search forms.
pl_PL: Uwzględnij strony gdzie używasz shortcodów lub widgetów aby wyświetlić formularz wyszukiwania wydarzeń.

en: Event Edit and Submission Forms
pl_PL: Edytowanie wydarzenia i formularze zgłoszenia

en: Include pages where you use shortcode or PHP to display event submission forms.
pl_PL: Zawiera strony gdzie używasz shortcodów i PHP aby wyświetlić formularze zgłoszenia wydarzenia.

en: Booking Management Pages
pl_PL: Strony zarządzania rezerwacją

en: CSS File
pl_PL: Plik CSS

en: Limit loading of our CSS files?
pl_PL: Ograniczyć ładowanie naszych plików CSS?

en: Enabling this will prevent us from loading our CSS file on every page, and will only load on specific pages generated by Events Manager.
pl_PL: Włączenie tej opcji uniemożliwi nam ładowanie naszych plików CSS na każdej stronie i pozwoli na ładowanie ich tylko na określonych stronach wygenerowanych przez Events Managera.

en: Include on
pl_PL: Uwzględnij na

en: Our CSS file will only be INCLUDED on all of these pages.
pl_PL: Nasz pliki CSS będą jedynie WŁĄCZONE na wszystkich tych stronach.

en: Exclude on
pl_PL: Wyłączenie na

en: Our CSS file will be EXCLUDED on all of these pages. Takes precedence over inclusion rules.
pl_PL: Nasze pliki CSS będą WYŁĄCZONE na wszystkich tych stronach. Ma pierwszeństwo nad zasadami włączania.

en: Thumbnails
pl_PL: Miniatury

en: Many themes display extra meta information on post pages such as 'posted by' or 'post date' information, which may not be desired. Usually, page templates contain less clutter.
pl_PL: Wiele motywów wyświetla dodatkowe meta informacje na stronach postów, takie jak "Dodane przez" lub "Data dodania", które mogą nie byc pożądane. Zazwyczaj szablony strony nie zawierają tylu informacji.

en: Be aware that some themes will not work with this option, if so (or you want to make your own changes), you can create a file named <code>single-%s.php</code> <a href='#'>as shown on the WordPress codex</a>, and leave this set to Posts.
pl_PL: Pamiętaj, że niektóre motywy nie będą działały z tą opcją, jeśli tak (lub jesli chcesz wprowadzić własne zmiany), możesz utworzyć plik o nazwie <code>single-%s.php</code> <a href='#'> jak pokazano na kodeksie wordpress</a> i ustaw tę opcję na "Posts".

en: Permalink Slugs
pl_PL: Pola permalinków

en: You can change the permalink structure of your events, locations, categories and tags here. Be aware that you may want to set up redirects if you change your permalink structures to maintain SEO rankings.
pl_PL: Możesz zmienić strukturę permalinków Twoich wydarzeń, lokalizacji, kategorii oraz tagów tutaj. Pamiętaj, że możesz chcieć ustawić przekierowanie jesli zmienisz strukturę permalinków by utrzymać ranking SEO.

en: e.g. %s - you can use / Separators too
pl_PL: np. %s - możesz także używać / Separatorów

en: Event Categories
pl_PL: Kategorie wydarzeń

en: Event Tags
pl_PL: Tagi wydarzenia

en: %s Pages
pl_PL: %s strony

en: Display %s as
pl_PL: Wyświetl %s jako

en: Posts
pl_PL: Posty

en: Override with Formats?
pl_PL: Nadpisać Formatami?

en: Enable Comments?
pl_PL: Włączyć komentarze?

en: If you would like to disable comments entirely, disable this, otherwise you can disable comments on each single %s. Note that %s with comments enabled will still be until you resave them.
pl_PL: Jesli chcesz całkowicie wyłączyć komentarze, wyłącz tę opcję, w przeciwnym razie możesz wyłączać komentarze przy każdym %s. Pamiętaj, że %s z komentarzami pozostaną dopóki ich nie zachowasz ponownie.

en: %s List/Archives
pl_PL: %s Spis/Archiwum

en: Events page
pl_PL: Strona wydarzenia

en: [No %s Page]
pl_PL: [Brak strony %s]

en: This option allows you to select which page to use as an events page. If you do not select an events page, to display event lists you can enable event archives or use the appropriate shortcodes and/or template tags.
pl_PL: Ta opcja pozwoli Ci na wybór strony, której chcesz użyć jako strony wydarzenia. Jeśli nie wybierzesz strony wydarzenia, a chcesz wyświetlać listę wydarzeń, możesz włączyć archiwum wydarzeń lub użyć odpowiedniego shortcodu i/lub szablonu tagów.

en: Show events search?
pl_PL: Pokazać wyszukiwanie wydarzeń?

en: If set to yes, a search form will appear just above your list of events.
pl_PL: Jeśli ustawione na Tak, formularz wyszukiwania pojawi się tuż nad Twoją listą wydarzeń.

en: Display calendar in events page?
pl_PL: Wyświetlić kalendarz na stronie wydarzeń?

en: This options allows to display the calendar in the events page, instead of the default list. It is recommended not to display both the calendar widget and a calendar page.
pl_PL: Ta opcja pozwoli na wyświetlenie kalendarza na stronie wydarzeń zamiast listy domyślnej. Zaleca się nie wyświetlanie jednocześnie widgetu kalendarza oraz strony kalendarza.

en: If you would like to show events that span over more than one day, see the Calendar section on this page.
pl_PL: Jeśli chcesz pokazywać wydarzenia, które trwają dłużej niż jeden dzień, zobacz sekcję Kalendarza na tej stronie.

en: Disable title rewriting?
pl_PL: Wyłączyć opcję zmiany tytułu?

en: Some WordPress themes don't follow best practices when generating navigation menus, and so the automatic title rewriting feature may cause problems, if your menus aren't working correctly on the event pages, try setting this to 'Yes', and provide an appropriate HTML title format below.
pl_PL: Niektóre motywy WordPress nie stosują najlepszych praktyk podczas generowanie menu nawigacji w związku z czym zmiana cech tytułu może spowodować problemy, jeśli Twoje menu nie działają poprawnie na stronach wydarzeń, sprobój zmienić ustawienie tej opcji na "Tak" i podaj poniżej poprawny tytuł w formacie HTML.

en: Event Manager titles
pl_PL: Tytuły Event Managera.

en: This only setting only matters if you selected 'Yes' to above. You will notice the events page titles aren't being rewritten, and you have a new title underneath the default page name. This is where you control the HTML of this title. Make sure you keep the #_PAGETITLE placeholder here, as that's what is rewritten by events manager. To control what's rewritten in this title, see settings further down for page titles.
pl_PL: To ma tylko znaczenie, jeśli zaznaczyłeś Tak w opcji powyżej. Zauważysz, że strony wydarzeń nie są przepisywane, a Ty masz nowy tytuł pod domyślną nazwą strony. W tym miejcu kontrolujesz HTML tego tytułu. Upewnij się aby trzymać #_PAGETITLE wypełniacz tutaj, jako, że to właśnie jest przepisywane przez Events Managera. Aby kontrolować co jest przepisywane w tym tytule, zobacz ustawienia tytułów strony poniżej.

en: WordPress %s Archives
pl_PL: WordPress Archiwa %s

en: %s custom post types can have archives, just like normal WordPress posts. If enabled, should you visit your base slug url %s and you will see an post-formatted archive of previous %s
pl_PL: Dostosowane rodzaje postów %s mogą mieć archiwa, tak jak normalne posty WordPress. Jeśli włączone, odwiedź twoje podstawowe pole URL %s i zobaczysz post-formatowane archiwum poprzedniego %s.

en: Enable Archives?
pl_PL: Włączyć archiwum?

en: Allow WordPress post-style archives.
pl_PL: Zezwalaj Wordpress archiwizację przeszłego stylu.

en: Default event archive ordering
pl_PL: Domyślne porządkowanie archiwium wydarzenia.

en: Order by start date, start time
pl_PL: Sortuj po dacie rozpoczęcia, czasie rozpoczęcia

en: Order by name
pl_PL: Sortuj po nazwie

en: Ascending
pl_PL: Rosnąco

en: Descending
pl_PL: Malejąco

en: When Events Manager displays lists of events the default behavior is ordering by start date in ascending order. To change this, modify the values above.
pl_PL: Kiedy Event Manager wyświetla listę, domyślnym zachowaniem jest porządkowanie w kolejności wzrastająco od daty rozpoczęcia. Aby to zmienić, zmodyfikuj wartości powyżej.

en: General settings
pl_PL: Główne ustawienia

en: Are current events past events?
pl_PL: Czy obecne wydarzenia są przeszłymi wydarzeniami?

en: Include in WordPress Searches?
pl_PL: Uwzględnić Wyszukiwarkę WordPress?

en: Allow %s to appear in the built-in search results.
pl_PL: Zezwół %s na pojawianie się we wbudowanych wynikach wyszukiwania.

en: Default %s list options
pl_PL: Domyślna %s lista opcji.

en: These can be overridden when using shortcode or template tags.
pl_PL: Można je nadpisać używając shortcodu lub szablonów tagów.

en: Default event list ordering
pl_PL: Domyślne porządkowanie listy wydarzeń.

en: Order by start date, start time, then event name
pl_PL: Uporządkuj wg daty rozpoczęcia, godziny rozpoczęcia, potem nazwy wydarzenia.

en: Order by name, start date, then start time
pl_PL: Uporządkuj wg nazwy, daty rozpoczęcia, potem godziny rozpoczęcia.

en: Order by name, end date, then end time
pl_PL: Uporządkuj wg nazwy, daty zakończenia, potem godziny zakończenia.

en: Order by end date, end time, then event name
pl_PL: Uporządkuj wg daty zakończenia, godziny zakończenia, potem nazwy wydarzenia.

en: All Ascending
pl_PL: Wszystkie rosnąco

en: All Descending
pl_PL: Wszystkie malejąco

en: Event list scope
pl_PL: Zakres listy wydarzenia

en: Only show events starting within a certain time limit on the events page. Default is future events with no end time limit.
pl_PL: Pokaż tylko wydarzenia zaczynające się w określonych godzinach na stronie wydarzeń. Domyślnie ustawiono przyszłe wydarzenia bez limitu godziny zakończenia.

en: Event List Limits
pl_PL: Limit listy wydarzeń

en: This will control how many events are shown on one list by default.
pl_PL: To domyślnie sprawdzi jak wiele wydarzeń jest pokazanych na jednej liście.

en: Controls how many events being held at a location are shown per page when using placeholders such as %s. Leave blank for no limit.
pl_PL: Kontroluje jak wiele wydarzeń odbywających się w danej lokalizacji zostanie wyświetlonych na stronę gdy użyte zostaną wypełniacze takie jak %s. Zostaw puste by ustawić bez limitu.

en: %s page
pl_PL: %s strona

en: This option allows you to select which page to use as the %s page. If you do not select a %s page, to display lists you can enable archives or use the appropriate shortcodes and/or template tags.
pl_PL: Ta opcja pozwala wybrać, którą stronę użyć jako stronę %s. Jeśli nie wybierzesz strony %s, możesz użyć archiwów lub odpowiednich shortcodów lub tymczasowych tagów by wyświetlić listy.

en: Default archive ordering
pl_PL: Domyślne porządkowanie archiwum

en: Order by %s
pl_PL: Sortuj po %s

en: Country
pl_PL: Państwo

en: Town
pl_PL: Miejscowość

en: Default list ordering
pl_PL: Domyślne sortowanie listy

en: List Limits
pl_PL: Limit listy

en: This will control how many %s are shown on one list by default.
pl_PL: Kontroluje ile %s jest domyślnie wyświetlanych na jednej liście.

en: Categories
pl_PL: Kategorie

en: This option allows you to select which page to use as the %s page.
pl_PL: Ta opcja pozwala Ci wybrać którą stronę użyć jako stronę %s.

en: categories
pl_PL: kategorie

en: Setting this to yes will make categories display as a page rather than an archive.
pl_PL: Ustawienie tego na Tak sprawi, że kategorie będą wyświetlać się jako strona, a nie archiwum.

en: When listing events for a category, this order is applied.
pl_PL: Podczas tworzenia listy wydarzeń w kategorii, ta kolejność jest stosowana.

en: category
pl_PL: kategoria

en: Count
pl_PL: Liczba

en: Slug
pl_PL: Pole

en: When listing categories, this order is applied.
pl_PL: Podczas tworzenia listy kategorii, ta kolejność jest stosowana.

en: Controls how many events belonging to a category are shown per page when using placeholders such as %s. Leave blank for no limit.
pl_PL: Kontroluje ile wydarzeń należących do kategorii jest pokazanych na stronie gdy użyte są wypełniacze takie jak %s. Zostaw puste, by nie ustawiac limitu.

en: tags
pl_PL: tagi

en: These pages allow you to provide an event management interface outside the admin area on whatever page you want on your website. Bear in mind that this is overridden by BuddyPress if activated.
pl_PL: Te strony pozwalają na zapewnienie interfejsu zarządzania wydarzeniami poza strefą administratora w którymkolwiek miejscu na stronie. Pamiętaj, że może to zostać nadpisane przez BuddyPress, jeśli zostanie on aktywowany.

en: My Bookings
pl_PL: Moje rezerwacje

en: My bookings
pl_PL: Moje rezerwacje

en: Users can view their bookings for other events on this page.
pl_PL: Użytkownicy mogą zobaczyć ich rezerwacje innych wydarzeń na tej stronie.

en: bookings
pl_PL: rezerwacje

en: Start Date
pl_PL: Data początkowa

en: Booking Date
pl_PL: Data rezerwacji

en: Front-end management pages
pl_PL: Czołowe strony zarządzania.

en: Edit events
pl_PL: Edytuj wydarzenia

en: Users can view, add and edit their %s on this page.
pl_PL: Użytkownicy moga podglądać, dodawać i edytować ich %s na tej stronie.

en: Edit locations
pl_PL: Edytuj lokalizacje

en: Manage bookings
pl_PL: Zarządzaj rezeracjami

en: Users can manage bookings for their events on this page.
pl_PL: Użytkownicy mogą zarządzać rezerwacjami ich wydarzeń na tej stronie.

en: %s Page
pl_PL: %s strona

en: These formats will be used on your events page. This will also be used if you do not provide specified formats in other event lists, like in shortcodes.
pl_PL: Te formaty będą użyte na Twojej stronie wydarzeń. Będą także wykorzystane jeśli nie zapewnisz określonych formatów w innych listach wydarzeń, jak w shortcodach.

en: Yearly
pl_PL: Corocznie

en: Monthly
pl_PL: Co miesiąc

en: Weekly
pl_PL: Co tydzień

en: Daily
pl_PL: Codziennie

en: Events page grouping
pl_PL: Grupowanie stron wydarzeń.

en: If you choose a group by mode, your events page will display events in groups of your chosen time range.
pl_PL: Jeśli wybierzesz grupy wg trybu, Twoja strona wydarzeń będzie wyświetlała wydarzenia w grupach wg wybranych przedziałów czasowych.

en: Date and Time formats follow the <a href="%s">WordPress time formatting conventions</a>
pl_PL: Format daty i godziny używają <a href="%s">formatu czasu WordPress</a>

en: Default event list format header
pl_PL: Domyślny format nagłówka listy wydarzeń.

en: This content will appear just above your code for the default event list format. Default is blank
pl_PL: Ta zawartość będzie wyświetlała się tuż nad Twoim kodem dla domyślnego formatu listy wydarzeń. Domyślnie jest pusty.

en: Default event list format
pl_PL: Domyślny format listy wydarzeń.

en: The format of any events in a list.
pl_PL: Format któregokolwiek z wydarzeń na liście.

en: Default event list format footer
pl_PL: Domyślny format stopki listy wydarzeń.

en: This content will appear just below your code for the default event list format. Default is blank
pl_PL: Ta zawartość będzie wyświetlała się tuż pod Twoim kodem dla domyślnego formatu listy wydarzeń. Domyślnie jest pusty.

en: No events message
pl_PL: Brak wiadomości wydarzeń.

en: The message displayed when no events are available.
pl_PL: Komunikat zostanie wyświetlony gdy nie będzie dostępnych wydarzeń.

en: List events by date title
pl_PL: Lista wydarzeń wg tytułu daty

en: If viewing a page for events on a specific date, this is the title that would show up. To insert date values, use <a href="http://www.php.net/manual/en/function.date.php">PHP time format characters</a>  with a <code>#</code> symbol before them, i.e. <code>#m</code>, <code>#M</code>, <code>#j</code>, etc.<br/>
pl_PL: To jest tytuł który wyświetli się podczas przeglądania strony wydarzeń dla konkretnej daty. Aby wprowadzić wartości daty, użyj <a href="http://www.php.net/manual/en/function.date.php">znaki formatu czasu PHP</a>  z <code>#</code> symbolem przed, np: <code>#m</code>, <code>#M</code>, <code>#j</code>, etc.<br/>

en: Single %s Page
pl_PL: Strona pojedynczego %s

en: Search Form
pl_PL: Formularz wyszukiwania

en: Search button text
pl_PL: Tekst przycisku wyszukiwania

en: Show text search?
pl_PL: Pokaż wyszukiwanie tekstu?

en: Appears within the input box.
pl_PL: Pojawia się wewnątrz pola wprowadzania danych.

en: Show date range?
pl_PL: Pokazać zakres dat?

en: Show categories?
pl_PL: Pokazać kategorie?

en: Appears as the first default search option.
pl_PL: Pojawia się jako pierwsza domyślna opcja wyszukiwania.

en: Show countries?
pl_PL: Pokazać kraje?

en: All countries text
pl_PL: Tekst - wszystkie kraje

en: Show regions?
pl_PL: Pokazać regiony?

en: All regions text
pl_PL: Tekst - wszystkie regiony

en: Show states?
pl_PL: Pokazać stany?

en: All states text
pl_PL: Tekst - wszystkie stany

en: Show towns/cities?
pl_PL: Pokazać miasta/miejscowości?

en: All towns/cities text
pl_PL: Tekst - wszystkie miasta/miejscowości

en: Date Format
pl_PL: Format daty

en: For use with the %s placeholder
pl_PL: Do użytku z wypełniaczem %s.

en: Date Picker Format
pl_PL: Format wybierania daty

en: Same as <em>Date Format</em>, but this is used for the datepickers used by Events Manager. This uses a slightly different format to the others on here, for a list of characters to use, visit the <a href="%s">jQuery formatDate reference</a>
pl_PL: Taki sam jak <em>Format daty</em>, ale ten jest używany do wybierania daty przez Events Managera. Używa trochę innego formatu w porównaniu do innych. Aby zobaczyć listę znaków do użycia, przejdź do <a href="%s">jQuery formatDate reference</a>

en: Date Separator
pl_PL: Separator daty

en: For when start/end %s are present, this will separate the two (include spaces here if necessary).
pl_PL: Kiedy start/koniec %s jest obecny, to rozdzieli je oba (dodaj spacje tutaj jeśli to konieczne).

en: dates
pl_PL: daty

en: Time Format
pl_PL: Format czasu

en: Time Separator
pl_PL: Separator czasu

en: times
pl_PL: godziny

en: All Day Message
pl_PL: Wiadomość całodniowa

en: If an event lasts all day, this text will show if using the %s placeholder
pl_PL: Jeśli wydarzenie trwa cały dzień, ten tekst pokaże się jeśli użyty został wypełniacz %s.

en: Use 24h Format?
pl_PL: Użyć 24-godzinnego formatu czasu?

en: When creating events, would you like your times to be shown in 24 hour format?
pl_PL: Czy chcesz aby godziny zostały pokazane w formacie 24h podczas tworzenia wydarzeń?

en: Calendar
pl_PL: Kalendarz

en: Link directly to event on day with single event?
pl_PL: Łączyć bezpośrednio do wydarzenia w dniu pojedynczego wydarzenia?

en: If a calendar day has only one event, you can force a direct link to the event (recommended to avoid duplicate content).
pl_PL: Jeśli kalendarz ma tylko jedno wydarzenie, możesz wymusić bezpośredni link do wydarzenia (zalecane by uniknąć duplikacji zawartości).

en: Show list on day with single event?
pl_PL: Pokazywać listę w dniu z pojedynczym wydarzeniem?

en: By default, if a calendar day only has one event, it display a single event when clicking on the link of that calendar date. If you select Yes here, you will get always see a list of events.
pl_PL: Domyślnie jeśli dzień w kalendarzu ma tylko jedno wydarzenie, wyświetla pojedyncze wydarzenie po kliknięciu w link tej daty w kalendarzu. Jeśli wybierzesz tutaj Tak, zawsze będzie się wyświetlać lista wydarzeń.

en: Small Calendar
pl_PL: Mały kalendarz

en: Event titles
pl_PL: Tytuły wydarzenia

en: The format of the title, corresponding to the text that appears when hovering on an eventful calendar day.
pl_PL: Format tytułu, odpowiadający tektowi, który pojawia się po najechaniu na pełen wydarzeń dzień w kalendarzu.

en: Title separator
pl_PL: Separator tytułu

en: The separator appearing on the above title when more than one events are taking place on the same day.
pl_PL: Separator pojawiający się ponad tytułem kiedy więcej niż jedno wydarzenie mają miejsce w tym samym dniu.

en: Abbreviated weekdays
pl_PL: Skrócone dni tygodnia.

en: The calendar headings uses abbreviated weekdays
pl_PL: Nagłówki kalendarza używają skróconych nazw dni tygodnia.

en: Initial lengths
pl_PL: Początkowa długość

en: Shorten the calendar headings containing the days of the week, use 0 for the full name.
pl_PL: Skróć nagłówki kalendarza zawierające dni tygodnia, użyj 0 dla pełnej nazwy.

en: Full Calendar
pl_PL: Pełen kalendarz

en: Event format
pl_PL: Format wydarzenia

en: The format of each event when displayed in the full calendar. Remember to include <code>li</code> tags before and after the event.
pl_PL: Format każdego wydarzenia kiedy wyświetlane jest ono w pełnym kalendarzu. Pamiętaj aby uwzględnić tagi <code>li</code> przed i po wydarzeniu.

en: Abbreviated weekdays?
pl_PL: Skrócone dni tygodnia?

en: Use abbreviations, e.g. Friday = Fri. Useful for certain languages where abbreviations differ from full names.
pl_PL: Użyj skrótów, np. Piątek = Pt. Użyteczne dla niektórych języków gdzie skróty różnią się od pełnych nazw.

en: Calendar Day Event List Settings
pl_PL: Ustawienia listy wydarzeń dnia Kalendarza.

en: Order by event name, then event start time
pl_PL: Uporządkuj wg nazwy wydarzenia, potem godziny rozpoczęcia wydarzenia

en: Order by event start time, then event name
pl_PL: Uporządkuj wg godziny rozpoczęcia wydarzenia, potem nazwy wydarzenia

en: Calendar events/day limit
pl_PL: Limit wydarzeń/dni Kalendarza

en: Limits the number of events on each calendar day. Leave blank for no limit.
pl_PL: Ogranicza liczbę wydarzeń w każdym dniu w Kalendarzu. Zostaw puste by nie ustawiać limitu.

en: More Events message
pl_PL: Więcej komunikatów wydarzeń

en: Text with link to calendar day page with all events for that day if there are more events than the limit above, leave blank for no link as the day number is also a link.
pl_PL: Tekst z linkiem do strony w kalendarzu z wszystkimi wydarzeniami dla tego dnia jeśli jest więcej wydarzeń niż pozwala na to limi powyżej, zostaw puste by nie pojawiał się link jako, że numer dnia jest także linkiem.

en: iCal Feed Settings
pl_PL: Ustawienia strumienia danych iCal

en: iCal Title
pl_PL: Tytuł iCal

en: The title that will appear in the calendar.
pl_PL: Tytuł, który będzie pojawiał się w Kalendarzu.

en: iCal Limit
pl_PL: Limit iCal

en: Limits the number of future events shown (0 = unlimited).
pl_PL: Ogranicza liczbę wyświetlonych przyszłych wydarzeń (0 = bez ograniczeń)

en: %s list header format
pl_PL: Format nagłówka listy %s

en: This content will appear just above your code for the %s list format below. Default is blank
pl_PL: Ta zawartość zostanie wyświetlona tuż nad kodem dla listy formatów %s poniżej. Domyślnie jest pusta.

en: %s list item format
pl_PL: Format listy elementów %s

en: The format of a single %s in a list.
pl_PL: Format pojedynczego %s na liście.

en: %s list footer format
pl_PL: Format stopki listy %s

en: This content will appear just below your code for the %s list format above. Default is blank
pl_PL: Ta zawartość zostanie wyświetlona tuż pod kodem dla listy formatów %s powyżej. Domyślnie jest pusta.

en: No %s message
pl_PL: Brak wiadomości %s

en: The message displayed when no %s are available.
pl_PL: Ta wiadomość zostanie wyświetlona gdy nie będzie dostępnych %s

en: Single %s title format
pl_PL: Format tytułu pojedynczych %s

en: Single %s page format
pl_PL: Format pojedynczych stron %s

en: %s List Formats
pl_PL: Formaty list %s

en: Default %s list format
pl_PL: Domyślny format list %s

en: The format of the events the list inserted in the location page through the %s element.
pl_PL: Format wydarzeń na liście wprowadzonej na stronę lokalizacji poprzez element %s

en: The message to be displayed in the list generated by %s when no events are available.
pl_PL: Wiadomość do wyświetlenia w liście generowanej poprzez %s kiedy wydarzenia nie są dostępne.

en: Category
pl_PL: Kategoria

en: The format of a single category page title.
pl_PL: Format tytułu strony pojedynczej kategorii.

en: The format of the events the list inserted in the category page through the %s element.
pl_PL: Format wydarzeń na liście wprowadzonej na stronę kategorii poprzez element %s.

en: The format of a single tag page title.
pl_PL: Format tytułu strony pojedynczego tagu.

en: The format of the events the list inserted in the tag page through the <code>#_TAGNEXTEVENTS</code>, <code>#_TAGNEXTEVENTS</code> and <code>#_TAGALLEVENTS</code> element.
pl_PL: Format wydarzeń na liście wprowadzonej na stronę kategorii poprzez element <code>#_TAGNEXTEVENTS</code>, <code>#_TAGNEXTEVENTS</code> i <code>#_TAGALLEVENTS</code>.

en: The message to be displayed in the list generated by <code>#_TAGNEXTEVENTS</code>, <code>#_TAGNEXTEVENTS</code> and <code>#_TAGALLEVENTS</code> when no events are available.
pl_PL: Wiadomośc, która zostanie wyświetlona na liście generowanej przez  <code>#_TAGNEXTEVENTS</code>, <code>#_TAGNEXTEVENTS</code> i <code>#_TAGALLEVENTS</code> kiedy brak wydarzeń.

en: RSS main title
pl_PL: Główny tytuł RSS

en: The main title of your RSS events feed.
pl_PL: Główny tytuł Twojego strumienia RSS.

en: RSS main description
pl_PL: Główny opis RSS

en: The main description of your RSS events feed.
pl_PL: Główny opis dla Twojego strumienia RSS.

en: RSS title format
pl_PL: Format tytułu RSS

en: The format of the title of each item in the events RSS feed.
pl_PL: Format tytułu każdego elementu w strumieniu RSS wydarzeń.

en: RSS description format
pl_PL: Format opisu RSS

en: The format of the description of each item in the events RSS feed.
pl_PL: Format opisu każdego elementu w strumieniu RSS wydarzeń.

en: Maps
pl_PL: Mapy

en: You can use Google Maps to show where your events are located. For more information on using maps, <a href="%s">see our documentation</a>.
pl_PL: Możesz użyć Google Maps aby wskazać gdzie odbędą się Twoje wydarzenia. Aby uzyskać więcej informacji jak używać map,  <a href="%s">zobacz naszą dokumentację</a>.

en: Enable Google Maps integration?
pl_PL: Włącz integracje z Mapami Google

en: Yes
pl_PL: Tak

en: No
pl_PL: Nie

en: Check this option to enable Goggle Map integration.
pl_PL: Zaznacz tę opcję aby właczyć integrację Google Map.

en: Global Map Format
pl_PL: Globalny format mapy

en: If you use the %s <a href="%s">shortcode</a>, you can display a map of all your locations and events, the settings below will be used.
pl_PL: Jeśli użyjesz %s <a href="%s">shortcode</a>, możesz wyświetlić mapy wszystkich Twoich lokalizacji i wydarzeń, poniższe ustawienia zostaną zastosowane.

en: Location balloon format
pl_PL: Format balona lokalizacji.

en: The format of the text appearing in the balloon describing the location.
pl_PL: Format tekstu pojawiającego się nad balonem opisującego lokalizację.

en: Event.
pl_PL: Wydarzenie.

en: Single Location/Event Map Format
pl_PL: Pojedyncza lokalizacja/Format mapy wydarzenia

en: If you use the <code>#_LOCATIONMAP</code> <a href="%s">placeholder</a> when displaying individual event and location information, the settings below will be used.
pl_PL: Jeśli użyjesz <code>#_LOCATIONMAP</code> <a href="%s">placeholder</a> podczas wyświetlania pojedynczych wydarzeń i informacji o lokalizacji, ustawienia poniżej zostaną zastosowane.

en: Allow guest bookings?
pl_PL: Zezwolić na rezerwacje Odwiedzającym?

en: If enabled, guest visitors can supply an email address and a user account will automatically be created for them along with their booking. They will be also be able to log back in with that newly created account.
pl_PL: Jeśli włączone, Odwiedzający będą mogli wprowadzić adres email i konto użytkownika zostanie dla nich automatycznie utworzone wraz z rezerwacją. Będą mogli się też ponownie zalogować przy użyciu nowoutworzonego konta.

en: Approval Required?
pl_PL: Wymagane zatwierdzenie?

en: Bookings will not be confirmed until the event administrator approves it.
pl_PL: Rezerwacje nie zostaną potwierdzone dopóki Administrator ich nie zaakceptuje.

en: Reserved unconfirmed spaces?
pl_PL: Zarezerwować niepotwierdzone miejsca?

en: By default, event spaces become unavailable once there are enough CONFIRMED bookings. To reserve spaces even if unapproved, choose yes.
pl_PL: Domyślnie miejsca na wydarzeniu będą niedostępne jak tylko zostaną ZATWIERDZONE. Aby rezerwować miejsca, nawet jeśli nie są jeszcze zaakceptowane, wybierz Tak.

en: Can users cancel their booking?
pl_PL: Czy użytkownicy mogą anulować swoje rezerwacje?

en: If enabled, users can cancel their bookings themselves from their bookings page.
pl_PL: Jeśli zaznaczone, użytkownicy mogą anulować swoje rezerwacje na stronie ze swoimi rezerwacjami.

en: Allow overbooking when approving?
pl_PL: Zezwolić na rezerwacje większej ilości miejsc niż jest to możliwe podczas akceptowania?

en: If you get a lot of pending bookings and you decide to allow more bookings than spaces allow, setting this to yes will allow you to override the event space limit when manually approving.
pl_PL: Jeśli otrzymujesz dużo oczekujących rezerwacji i zdecydujesz zezwolić na większą ilość rezerwacji niż jest możliwych miejsc, ustawienie tej opcji na Tak pozwoli Ci nadpisać limit miejsc wydarzenia podczas manualnej akceptacji.

en: Allow double bookings?
pl_PL: Zezwolić na podwójne rezerwacje?

en: If enabled, users can book an event more than once.
pl_PL: Jeśli włączone, użytkownicy będą mogli rezerwować wydarzenie więcej niż raz.

en: Pricing
pl_PL: Cena

en: Currency
pl_PL: Waluta

en: Choose your currency for displaying event pricing.
pl_PL: Wybierz walutę w której wyświetlą się ceny.

en: Thousands Separator
pl_PL: Separator tysięczny

en: Decimal Point
pl_PL: Punkt dziesiętny

en: Currency Format
pl_PL: Format waluty

en: Choose how prices are displayed. <code>@</code> will be replaced by the currency symbol, and <code>#</code> will be replaced by the number.
pl_PL: Wybierz jak wyświetlane są ceny. <code>@</code> zostaną zastąpione symbolem waluty a <code>#</code> zostaną zastąpione liczbą.

en: Tax Rate
pl_PL: Stawka podatku

en: Add a tax rate to your ticket prices (entering 10 will add 10% to the ticket price).
pl_PL: Dodaj stawkę podatkową do ceny biletu (wprowadzenie 10 doda 10% do ceny biletu).

en: Add tax to ticket price?
pl_PL: Dodać podatek do ceny biletu?

en: When displaying ticket prices and booking totals, include the tax automatically?
pl_PL: Podczas wyświetlania cen biletu i podsumowania rezerwacji, wyświetlić podatek automatycznie?

en: Customize Feedback Messages
pl_PL: Dopasuj wiadomość dot. opinii

en: Below you will find texts that will be displayed to users in various areas during the bookings process, particularly on booking forms.
pl_PL: Poniżej znajdziesz teksty, które zostaną wyświetlone użytkownikom w różnych miejscach podczas dokonywania rezerwacji, szczególnie w formularzach rezerwacji.

en: My Bookings messages
pl_PL: Moje komunikaty Rezerwacji

en: Booking Cancelled
pl_PL: Rezerwacja anulowana

en: When a user cancels their booking, this message will be displayed confirming the cancellation.
pl_PL: Kiedy użytkownik anuluje jego rezerwacjię, ta wiadomość zostanie wyświetlona potwierdzając anulowanie.

en: Booking Cancellation Warning
pl_PL: Ostrzeżenie Anulowania rezerwacji

en: When a user chooses to cancel a booking, this warning is displayed for them to confirm.
pl_PL: Kiedy użytkownik wybierze anulację rezerwacji, pojawi się to ostrzeżenie.

en: Booking form texts/messages
pl_PL: Teksty/komunikaty formularza rejestracji

en: Bookings disabled
pl_PL: Rezerwacja wyłączona

en: An event with no bookings.
pl_PL: Wydarzenie bez rezerwacji.

en: Bookings closed
pl_PL: Rezerwacja zamknięta

en: Bookings have closed (e.g. event has started).
pl_PL: Zakończył się czas rezerwacji (np. wydarzenie się rozpoczęło)

en: Fully booked
pl_PL: Wszystkie miejsca zostały zarezerwowane.

en: Event is fully booked.
pl_PL: Wszystkie miejsca dla tego wydarzenia zostały zarezerwowane.

en: Already attending
pl_PL: Już uczestniczy

en: If already attending and double bookings are disabled, this message will be displayed, followed by a link to the users booking page.
pl_PL: Jeśli już uczestniczy i podwójna rezerwacja jest wyłączona, ta wiadomość zostanie wyświetlona, po której wyświetli się link to strony rezerwacji użytkownika.

en: Manage bookings link text
pl_PL: Zarządzaj tekstem linku rezerwacji

en: Link text used for link to user bookings.
pl_PL: Tekst linku użyty do linku rezerwacji użytkownika

en: Booking form feedback messages
pl_PL: Wiadomość dot. opinii na temat formularza rezerwacji

en: When a booking is made by a user, a feedback message is shown depending on the result, which can be customized below.
pl_PL: Kiedy rezerwacja jest dokonana przez użytkownika, wiadomość dot. opinii zostanie wyświetlona w zależności od rezultatu, co może zostać dopasowane poniżej.

en: Successful booking
pl_PL: Rezerwacja udana

en: When a booking is registered and confirmed.
pl_PL: Kiedy rezerwacja jest zarejestrowana i potwierdzona.

en: Successful pending booking
pl_PL: Pomyślnie dokonano oczekującej rezerwacji.

en: When a booking is registered but pending.
pl_PL: Kiedy rezerwacja została zarejestrowana ale oczekuje na akceptację.

en: Not enough spaces
pl_PL: Brak wystarczającej ilości miejsc

en: When a booking cannot be made due to lack of spaces.
pl_PL: Kiedy rezerwacja nie może zostać dokonana ze względu na brak miejsc.

en: Errors
pl_PL: Błędy

en: When a booking cannot be made due to an error when filling the form. Below this, there will be a dynamic list of errors.
pl_PL: Kiedy rezerwacja nie może zostać dokonana ze względu na błąd w formularzu. Poniżej pojawi się dynamiczna lista błędów.

en: Email Exists
pl_PL: E-mail istnieje

en: When a guest tries to book using an email registered with a user account.
pl_PL: Kiedy gość próbuje zarezerwować używając maila zarejestrowanego z kontem użytkownika.

en: User must log in
pl_PL: Użytkownik musi się zalogować

en: When a user must log in before making a booking.
pl_PL: Kiedy użytkownik musi sie zalogować przed rezerwacją.

en: Error mailing user
pl_PL: Błąd podczas mailowania użytkownika.

en: If a booking is made and an email cannot be sent, this is added to the success message.
pl_PL: Jeśli rezerwacja została dokonana, a email nie może być wysłany, zostanie to dodane do komunikatu o pomyślnym zarezerwowaniu.

en: Already booked
pl_PL: Już zarezerwowano.

en: If the user made a previous booking and cannot double-book.
pl_PL: Jeśli użytkownik dokonał już poprzedniej rezerwacji i nie może zarezerwować podwójnie.

en: No spaces booked
pl_PL: Miejsca nie zostały zarezerwowane.

en: If the user tries to make a booking without requesting any spaces.
pl_PL: Jeśli użytkownik próbuje dokonać rezerwacji bez wybrania miejsc.

en: Sold Out
pl_PL: Wyprzedane

en: Booking button feedback messages
pl_PL: Komunikat dot. opinii na temat przycisku rezerwacji

en: When the %s placeholder, the below texts will be used.
pl_PL: Kiedy wypełniacz %s, poniższy tekst zostanie użyty.

en: User can book
pl_PL: Użytkownik może dokonać rezerwacji

en: Booking in progress
pl_PL: Rezerwacja w trakcie

en: Booking complete
pl_PL: Rezerwacja zakończona

en: Booking error
pl_PL: Błąd procesu rezerwowania

en: Event fully booked
pl_PL: Brak wolnych miejsc dla wydarzenia.

en: Cancelation in progress
pl_PL: Anulowanie w trakcie

en: Cancelation complete
pl_PL: Anulowanie zakończone

en: Cancelation error
pl_PL: Błacz anulowania rezerwacji

en: Booking Form
pl_PL: Formularz rezerwacji

en: Display login form?
pl_PL: Wyswietlić formularz logowania?

en: Choose whether or not to display a login form in the booking form area to remind your members to log in before booking.
pl_PL: Wybierz czy chcesz wyświetlać okno loginu w formularzu rezerwacji, by przypomnieć użytkownikowi,, aby zalogował się przed dokonaniem rezerwacji.

en: Submit button text
pl_PL: Tekst przycisku Wyślij

en: The text used by the submit button. To use an image instead, enter the full url starting with %s or %s.
pl_PL: Tekst używany przez przycisk Wyślij. Aby użyć obrazu zamiast tekstu, wprowadź pełen url poczytanjąc od %s lub %s.

en: Ticket
pl_PL: Bilet

en: Single ticket mode?
pl_PL: Tryb biletu pojedynczego?

en: Show ticket table in single ticket mode?
pl_PL: Pokazać tabelę biletów w trybie pojedynczego biletu?

en: If you prefer a ticket table like with multiple tickets, even for single ticket events, enable this.
pl_PL: Jeśli preferujesz tabelę biletów jak np z wieloma biletami, nawet dla wydarzeń z pojedynczym biletem, włącz tę opcję.

en: Show unavailable tickets?
pl_PL: Pokazać niedostępne bilety?

en: You can choose whether or not to show unavailable tickets to visitors.
pl_PL: Możesz wybrać czy pokazać odwiedzającym niedostępne bilety.

en: Show multiple tickets if logged out?
pl_PL: Pokazać wielokrotne bilety po wylogowaniu?

en: Ticket Price (Descending)
pl_PL: Cena biletu (Malejąco)

en: Ticket Price (Ascending)
pl_PL: Cena biletu (Rosnąco)

en: Ticket Name (Ascending)
pl_PL: Nazwa biletu (Rosnąco)

en: Ticket Name (Descending)
pl_PL: Nazwa biletu (Malejąco)

en: Order Tickets By
pl_PL: Sortuj bilety po

en: Choose which order your tickets appear.
pl_PL: Wybierz w jakiej kolejności pojawiają się Twoje bilety.

en: No-User Booking Mode
pl_PL: Tryb rezerwacji brak użytkownika.

en: By default, when a booking is made by a user, this booking is tied to a user account, if the user is not registered nor logged in and guest bookings are enabled, an account will be created for them.
pl_PL: Domyślnie, kiedy rezerwacja jest dokonana przez użytkownika, ta rezerwacja jest powiązana z jego kontem. Jeśli użytkownik nie jest zarejestrowany ani zalogowany i opcja rezerwacji dla gości (odwiedzających) jest włączona, konto zostanie dla nich utworzone.

en: The option below allows you to disable user accounts and assign all bookings to a parent user, yet you will still see the supplied booking personal information for each booking. When this mode is enabled, extra booking information about the person is stored alongside the booking record rather than as a WordPress user.
pl_PL: Ta opcja poniżej pozwala na wyłączenie wszystkich kont użytkowanika i przypisanie wszystkich rezerwacji użytkownikowi głównemu, jednakże nadal będziesz widzieć osobiste informacje dla każdej rezerwacji. Kiedy ten tryb jest włączony, dodatkowe informacje o osobie, która dokonała rezerwacji jest przechowywana wraz z zapisem rezerwacji, a nie jako użytkownik WordPress.

en: <strong>Warning : </strong> Various features afforded to users with an account will not be available, e.g. viewing bookings. Once you enable this and select a user, modifying these values will prevent older non-user bookings from displaying the correct information.
pl_PL: <strong>Uwaga : </strong> Różne opcje użyczone użytkownikom, którzy posiadają konto nie będą dostępne, np. podgląd rezerwacji. Jak tylko włączysz tę opcję i wybierzesz użytkownika, zmodyfikowanie tych wartości zapobiegnie przeszłym rezerwacjom dokonanym bez konta użytkownika na wyświetlanie poprawnej informacji.

en: Enable No-User Booking Mode?
pl_PL: Włączyć tryb rezerwacji brak użytkownika?

en: This disables user registrations for bookings.
pl_PL: To uniemożliwia rejestrację użytkownika do rezerwacji.

en: Assign bookings to
pl_PL: Przypisz rezerwacje do

en: Choose a parent user to assign bookings to. People making their booking will be unaware of this and will never have access to those user details. This should be a subscriber user you do not use to log in with yourself.
pl_PL: Wybierz głównego użytkownika któremu przypisać rezerwację. Ludzie dokonujący rezerwacji nie będą o tym wiedzieli i nigdy nie będą mieli dostępu do tych danych użytkownika. To powinien być subskrybent, którego nie używasz aby się samemu zalogować.

en: Booking Email Templates
pl_PL: Szablon Emaila rezerwacji

en: You can disable this email by leaving the subject blank.
pl_PL: Możesz wyłączyć ten email poprzez pozostawienie pustego tematu.

en: Email events admin?
pl_PL: Wysłać email do administratora wydarzenia?

en: If you would like every event booking confirmation email sent to an administrator write their email here (leave blank to not send an email).
pl_PL: Jeśli chciałbyś aby każde potwierdzenie rezerwacji zostało wysłane do administratora, wpisz jego adres email tutaj (zostaw puste jeśli nie chcesz wysyłać emaili)

en: For multiple emails, separate by commas (e.g. email1@test.com,email2@test.com,etc.)
pl_PL: Dla wielu adresów email, wprowadź je tutaj rozdzielając przecinkami (np. email1@test.com,email2@test.com,etc.)

en: Email event owner?
pl_PL: Wysłać email do właściciela wydarzenia??

en: Check this option if you want the event contact to receive an email when someone books places. An email will be sent when a booking is first made (regardless if confirmed or pending)
pl_PL: Zaznacz tę opcję jeśli chcesz, by osoba kontaktowa dla wydarzenia otrzymywała email gdy ktoś zarezerwuje miejsce. Email zostanie wysłany gdy rezerwacja zostanie dokonana (niezależnie od tego czy zostanie ona zatwierdzona czy oczekuje na zatwierdzenie).

en: Disable new registration email?
pl_PL: Wyłączyć wiadomość email nowa rejestracja?

en: Check this option if you want to prevent the WordPress registration email from going out when a user anonymously books an event.
pl_PL: Zaznacz tę opcję jeśli chcesz nie chcesz by wiadomość email Wordpress dotycząca rejestracji nie była wysyłana kiedy użytkownik anonimowo rezerwuje wydarzenie.

en: An email will be sent to the event contact if someone cancels their booking.
pl_PL: Wiadomość email zostanie wysłana do osoby kontaktowej dla wydarzenia jeśli ktoś anuluje ich rezerwację.

en: Confirmed booking email
pl_PL: Potwierdzony email z rezerwacją

en: This is sent when a person's booking is confirmed. This will be sent automatically if approvals are required and the booking is approved. If approvals are disabled, this is sent out when a user first submits their booking.
pl_PL: Ta wiadomość jest wysyłana gdy rezerwacja osoby jest zatwierdzona. To zostanie wysłane automatycznie jeśli zatwierdzenie jest wymagane i rezerwacja jest zakceptowana. Jesli akceptacja jest wyłączona, to jest wysłane kiedy użytkownik zgłosi rezerwację.

en: Booking confirmed email subject
pl_PL: Temat wiadomości email rezerwacja potwierdzona

en: Booking confirmed email
pl_PL: Wiadomość email rezerwacja potwierdzona

en: Pending booking email
pl_PL: Wiadomość email rezerwacja oczekująca

en: This will be sent to the person when they first submit their booking. Not relevant if bookings don't require approval.
pl_PL: Ta wiadomość zostanie wysłana do osoby kiedy po raz pierwszy zgłoszą ich rezerwację. Nie istotne jeśli rezerwacja nie wymaga akceptacji.

en: Booking pending email subject
pl_PL: Temat wiadomości rezerwacja oczekujaca

en: Booking pending email
pl_PL: Wiadomość email rezerwacja oczekująca

en: Rejected booking email
pl_PL: Wiadomość email rezerwacja odrzucona

en: This will be sent automatically when a booking is rejected. Not relevant if bookings don't require approval.
pl_PL: Ta wiadomość zostanie wysłana do osoby kiedy rezerwacja zostanie odrzucona. Nie istotne jeśli rezerwacja nie wymaga akceptacji.

en: Booking rejected email subject
pl_PL: Temat wiadomości email rezerwacja odrzucona

en: Booking rejected email
pl_PL: Wiadomość email rezerwacja odrzucona

en: Booking cancelled
pl_PL: Rezerwacja anulowana

en: This will be sent when a user cancels their booking.
pl_PL: Ta wiadomość zostanie wysłana kiedy użytkownik anuluje swoją rezerwację.

en: Booking cancelled email subject
pl_PL: Temat wiadomości email rezerwacja anulowana.

en: Booking cancelled email
pl_PL: Wiadomość email rezerwacja anulowana.

en: Event Submission Templates
pl_PL: Szablon zgłoszenia wydarzenia.

en: Administrator Email
pl_PL: Wiadomość email administratora

en: Event submission notifications will be sent to emails added here.
pl_PL: Notyfikacje dotyczące zgłoszenia wydarzeń będą wysłane na adresy email podane tutaj.

en: If left blank, no emails will be sent. Separate emails with commas for more than one email.
pl_PL: Jeśl to pole pozostawiono puste, emaile nie będą wysłane. Rozdziel adresy email przecinkami.

en: Event Submitted
pl_PL: Wydarzenie dodane

en: An email will be sent to your administrator emails when an event is submitted and pending approval.
pl_PL: Wiadomość email zostanie wysłana do Twoich emaili administratora kiedy wydarzenie zostanie dodane i będzie oczekiwać akceptacji.

en: Event submitted subject
pl_PL: Temat wydarzenie zgłoszone

en: If left blank, this email will not be sent.
pl_PL: Jeśli pole pozostawiono puste, email nie zostanie wysłany.

en: Event submitted email
pl_PL: Wiadomość email wydarzenie zgłoszone

en: Event Re-Submitted
pl_PL: Wydarzenie zgłoszone ponownie

en: When a user modifies a previously published event, it will be put back into pending review status and will not be published until you re-approve it.
pl_PL: Kiedy użytkownik zmodyfikuje poprzednio opublikowane wydarzenie, zostanie mu nadany status oczekujący na akceptację i nie zostanie opublikowane dopóki go nie zaprobujesz ponownie.

en: Event resubmitted subject
pl_PL: Temat wydarzenie zgłoszone ponownie

en: Event resubmitted email
pl_PL: Wiadomość email wydarzenie zgłoszone ponownie

en: Event Published
pl_PL: Wydarzenie opublikowane

en: An email will be sent to an administrator of your choice when an event is published by users who are not administrators.
pl_PL: Wiadomość zostanie wysłana do wybranego przez Ciebie administratora, kiedy wydarzenie zostanie opublikowane przez użytkowników, którzy nie są administatorami.

en: Event published subject
pl_PL: Temat wydarzenie opublikowane

en: Event published email
pl_PL: Wiadomość email wydarzenie opublikowane

en: Event Approved
pl_PL: Wydarzenie zatwierdzone

en: An email will be sent to the event owner when their event is approved. Users requiring event approval do not have the <code>publish_events</code> capability.
pl_PL: Wiadomość email zostanie wysłana do właścicieli wydarzenia kiedy ich wydarzenie zostanie zaaprobowane. Użytkownicy wymagajacy zaakceptowania wydarzenia nie mają <code>publish_events</code> możliwości.

en: Event approved subject
pl_PL: Temat wydarzenie zaakceptowane

en: Event approved email
pl_PL: Wiadomość email wydarzenie zaakceptowane

en: Event reapproved subject
pl_PL: Temat wydarzenie zaakceptowane ponownie

en: Event reapproved email
pl_PL: Wiadomość email wydarzenie zaakceptowane ponownie

en: Image Sizes
pl_PL: Rozmiar obrazków

en: Maximum width (px)
pl_PL: Maksymalna szerokość (px)

en: Minimum width (px)
pl_PL: Minimalna szerokość (px)

en: Maximum height (px)
pl_PL: Maksymalna wysokość (px)

en: The maximum allowed height for images uploaded, in pixels
pl_PL: Maksymalna dozwolona wysokość dla obrazów, w pikselach

en: Minimum height (px)
pl_PL: Minimalna wysokość (px)

en: The minimum allowed height for images uploaded, in pixels
pl_PL: Minimalna dozwolona wysokość dla obrazów, w pikselach

en: Maximum size (bytes)
pl_PL: Maksymalny rozmiar (bajty)

en: The maximum allowed size for images uploaded, in bytes
pl_PL: Maksymalny dozwolony rozmiar dla obrazów, w bajtach.

en: Email Settings
pl_PL: Ustawienia Email

en: Before you save your changes, you can quickly send yourself a test email by clicking this button.
pl_PL: Zanim zachowasz zmiany, możesz szybko wysłać sobie email testowy klikając w ten przycisk.

en: Test Email Settings
pl_PL: Testuj ustawienia email

en: Notification sender name
pl_PL: Nazwa nadawcy notyfikacji

en: Insert the display name of the notification sender.
pl_PL: Wprowadź widoczną nazwę nadawcy użytkownika.

en: Notification sender address
pl_PL: Adres nadawcy notyfikacji

en: Insert the address of the notification sender.
pl_PL: Wprowadź adres nadawcy notyfikacji.

en: Mail sending method
pl_PL: Metoda wysyłania emaili

en: PHP mail function
pl_PL: Funkcje emaila PHP

en: Select the method to send email notification.
pl_PL: Wybierz metodę aby wysłać notyfikację emailem.

en: Send HTML Emails?
pl_PL: Wysyłać emaile HTML?

en: If set to yes, your emails will be sent in HTML format, otherwise plaintext.
pl_PL: Jeśli ustawione na Tak, Twoje emaile będą wysyłane w formacie HTML, w innym razie jako tekst jawny.

en: Depending on server settings, some sending methods may ignore this settings.
pl_PL: W zależności od ustawień serwera, niektóre metody wysyłania mogą ignorować te ustawienia.

en: Add br tags to HTML emails?
pl_PL: Dodać tagi br do emaili HTML?

en: If HTML emails are enabled, br tags will automatically be added for new lines.
pl_PL: Jeśli emaile HTML są włączone, tagi br zostaną automatycznie dodane dla nowych linii.

en: The port through which you e-mail notifications will be sent. Make sure the firewall doesn't block this port
pl_PL: Port przez który Twoje notyfikacje emailowe zostaną wysłane. Upewnij się, że firewall nie blokuje tego portu.

en: Use SMTP authentication?
pl_PL: Użyć autoryzacji SMTP?

en: SMTP authentication is often needed. If you use Gmail, make sure to set this parameter to Yes
pl_PL: Autentykacja SMTP jest często wymagana. Jeśli używasz poczty GMail, upewnij się, żeby ustawić ten parametr na Tak.

en: The SMTP host. Usually it corresponds to 'localhost'. If you use Gmail, set this value to 'ssl://smtp.gmail.com:465'.
pl_PL: Host SMTP. Zazwyczaj odnosi sie do 'hosta lokalnego'. Jeśli używasz poczty Gmail, ustaw tę wartość jako 'ssl://smtp.gmail.com:465'.

en: SMTP username
pl_PL: Nazwa SMTP

en: Insert the username to be used to access your SMTP server.
pl_PL: Wprowadź nazwę użytkownika, która będzie używana aby wejść na serwer SMTP.

en: SMTP password
pl_PL: hasło SMTP

en: Insert the password to be used to access your SMTP server
pl_PL: Wprowadź hasło dla serwera SMTP

en: Checking...
pl_PL: Sprawdzam...

en: User Capabilities
pl_PL: Możliwości użytkownika

en: Warning: Changing these values may result in exposing previously hidden information to all users.
pl_PL: Uwaga: Zmiana tych wartości może skutkować wyeksponowaniem poprzednio ukrytych wiadomości dla wszystkich użytkowników.

en: %s Capabilities
pl_PL: %s - możliwości

en: Users can publish %s and skip any admin approval
pl_PL: Użytkownicy mogą publikować %s i pominąć zgodę administratora

en: User can delete other users %s
pl_PL: Użytkownik może usuwać innych użytkowników %s

en: User can edit other users %s
pl_PL: Użytkownik może edytować innych użytkowników %s

en: User can delete their own %s
pl_PL: Użytkownik może usuwać własne %s

en: User can create and edit %s
pl_PL: Użytkownik może tworzyć i edytować %s

en: User can view private %s
pl_PL: Użytkownik może przeglądać prywatne %s

en: Recurring Event
pl_PL: Wydarzenie cykliczne

en: recurring events
pl_PL: wydarzenia cykliczne

en: User can use other user locations for their events.
pl_PL: Użytkownik może korzystać z innych miejsc użytkownika dla swoich wydarzeń.

en: User can delete %s categories and tags.
pl_PL: Użytkownik może usunąć %s kategorii i tagów.

en: User can edit %s categories and tags.
pl_PL: Użytkownik może edytować %s kategorii i tagów.

en: User can manage other users individual bookings and event booking settings.
pl_PL: Użytkownik może zarządzać rezerwacjami innych użytkowników i ustawieniami rezerwacji.

en: User can use and manage bookings with their events.
pl_PL: Użytkownik może używać i zarządzać rezerwacjami w swoich wydarzeniach.

en: User can upload images along with their events and locations.
pl_PL: Użytkownik może przesłać zdjęcia do swoich wydarzeń i miejsc.

en: You can now give fine grained control with regards to what your users can do with events. Each user role can have perform different sets of actions.
pl_PL: Możesz teraz nadać kontrolę użytkownikom w odniesieniu do tego co moga robić z wydarzeniami. Każdy rola użytkownika może wykonywać różne zestawy akcji.

en: Apply global capabilities?
pl_PL: Zastosować globalne możliwości?

en: If set to yes the capabilities will be applied all your network blogs and you will not be able to set custom capabilities each blog. You can select no later and visit specific blog settings pages to add/remove capabilities.
pl_PL: Jeśli ustawione na Tak możliwośći zostaną ustawione dla całej Twojej sieci stron i nie będzie można ustawić indywidualnych możliwości dla każdej ze stron. Możesz wybrać Nie później i przejść do ustawień specyficznych stron aby dodawać/usuwać możliwości.

en: Admin Tools
pl_PL: Narzędzia administracyjne

en: Development Versions &amp; Updates
pl_PL: Wersje deweloperskie &amp; Aktualizacje

en: We're always making improvements, adding features and fixing bugs between releases. We incrementally make these changes in between updates and make it available as a development version. You can download these manually, but we've made it easy for you. <strong>Warning:</strong> Development versions are not always fully tested before release, use wisely!
pl_PL: Zawsze wprowadzamy ulepszenia, dodając opcji i naprawiając błędy pomiędzy nowymi wersjami. Wprowadzamy te zmiany stopniowo pomiędzy aktualizacjami i udostępniamy je w wersji deweloperskiej. Możesz ściągnąć je manualnie, ale ułatwiliśmy Ci to. <strong>Uwaga:</strong>Wersje deweloperskie nie są zawsze w pełni testowane przed wypuszczeniem na rynek, używaj z rozwagą!

en: Enable Dev Updates?
pl_PL: Włączyć aktualizacje dev?

en: If enabled, the latest dev version will always be checked instead of the latest stable version of the plugin.
pl_PL: Jeśli włączone, ostatnia wersja dev będzie zawsze sprawdzona zamiast ostatniej stabilnej wersji wtyczki.

en: Re-Check Updates
pl_PL: Sprawdź ponownie aktualizacje.

en: If you would like to check and see if there is a new stable update.
pl_PL: Jeśli chcesz sprawdzić czy są dostępne nowe wersje stabilne.

en: Check Dev Versions
pl_PL: Sprawdź wersje dev

en: If you would like to download a dev version, but just as a one-off, you can force a dev version check by clicking the button below. If there is one available, it should appear in your plugin updates page as a regular update.
pl_PL: Jeśli chcesz ściągnąć wersję dev, ale tylko jednorazowo, możesz narzucić wersję dev sprawdzając poprzez kliknięcie przycisku poniżej. Jeśli jest ona dostępna, powinna pojawić się w aktualizacjach Twoich wtyczek na stronie jako regularna aktualizacja.

en: Uninstall/Reset
pl_PL: Odinstaluj/Resetuj

en: Use the buttons below to uninstall Events Manager completely from your system or reset Events Manager to original settings and keep your event data.
pl_PL: Użyj przycisków poniżej, aby całkowicie odinstalować Events Managera z Twojego systemu lub zrestartować Events Managera do oryginalnych ustawień i  zachowania danych wydarzeń.

en: Reset
pl_PL: Resetuj

en: %s added the event %s
pl_PL: %s dodał wydarzenie %s

en: %s added the event %s to %s.
pl_PL: %s dodał wydarzenie %s to %s.

en: %s is attending %s.
pl_PL: %s bierze udział w %s.

en: %s will not be attending %s anymore.
pl_PL: %s nie weźmie już udziału w %s

en: %s is attending %s of the group %s.
pl_PL: %s uczestniczy w %s grupy %s.

en: %s will not be attending %s of group %s anymore.
pl_PL: %s nie będzie uczestniczyć w %s grupy %s już więcej.

en: Search %s...
pl_PL: Szukam %s...

en: My Profile
pl_PL: Mój profil

en: Events I'm Attending
pl_PL: Wydarzenia, w których biorę udział

en: My Events
pl_PL: Moje wydarzenia

en: My Locations
pl_PL: Moje lokalizacje

en: My Event Bookings
pl_PL: Moje rezerwacje wydarzeń

en: Group Ownership
pl_PL: Właściciel grupy

en: You have a pending booking
pl_PL: Masz oczekującą rezerwację

en: You have %s pending bookings
pl_PL: Masz %s oczekujących rezerwacji

en: You have a confirmed booking
pl_PL: Masz potwierdzoną rezerwację

en: You have %s confirmed bookings
pl_PL: Masz %s potwierdzonych rezerwacji

en: A user cancelled a booking
pl_PL: Użytkownik anulował rezerwację

en: %s users cancelled bookings.
pl_PL: %s użytkowników anulowało rezerwację.

en: Group Events
pl_PL: Grupy wydarzeń

en: Reschedule Events
pl_PL: Zmiana terminu wydarzenia

en: Edit Event
pl_PL: Edytuj wydarzenie

en: Add Event
pl_PL: Dodaj wydarzenie

en: Add Location
pl_PL: Dodaj lokalizację

en: Edit Location
pl_PL: Edytuj lokalizacje

en: You are currently viewing your public page, this is what other users will see.
pl_PL: Aktualnie przeglądasz swoją stronę publiczną, to jest to, co zobaczą inni użytkownicy.

en: Approved
pl_PL: Zatwierdzona

en: Rejected
pl_PL: Odrzucona

en: Cancelled
pl_PL: Odwołane

en: Awaiting Online Payment
pl_PL: Czekamy na płatnośc on-line

en: Awaiting Payment
pl_PL: Czekamy na płatność

en: Changes saved
pl_PL: Zmiany zachowane

en: Your booking has been recorded
pl_PL: Twoja rezerwacja została odnotowana.

en: There was a problem saving the booking.
pl_PL: Wystąpił problem przy zachowywaniu rezerwacji.

en: You cannot manage this %s.
pl_PL: Nie możesz zarządzać tych %s.

en: Booking
pl_PL: Rezerwacja

en: You are trying to book a non-existent ticket for this event.
pl_PL: Próbujesz zarezerwować bilet, który nie istnieje dla tego wydarzenia.

en: Guest User
pl_PL: Gość

en: Not Supplied
pl_PL: Nie dostarczono

en: %s deleted
pl_PL: %s usunięte.

en: %s could not be deleted
pl_PL: %s nie mogły zostać usunięte

en: Not approved, spaces full.
pl_PL: Nie zaakceptowano, brak miejsc.

en: Booking %s.
pl_PL: Status rezerwacji: %s.

en: Booking could not be %s.
pl_PL: Rezerwacja nie mogła zostać %s.

en: Booking note successfully added.
pl_PL: Pomyślnie dodano notatkę do rezerwacji.

en: Confirmation email could not be sent to admin. Registrant should have gotten their email (only admin see this warning).
pl_PL: Email z potwierdzeniem nie mógł zostać wysłany do administratora. Rejestrator powinien był otrzymać wiadomość email (tylko administrator widzi to ostrzeżenie).

en: Confirmed
pl_PL: Zatwierdzona

en: Needs Attention
pl_PL: Wymagające reakcji

en: Incomplete Bookings
pl_PL: Niekompletne rezerwacje

en: First Name
pl_PL: Imię

en: Last Name
pl_PL: Nazwisko

en: Event Date(s)
pl_PL: Data wydarzenia

en: Event Time(s)
pl_PL: Godzina wydarzenia

en: Phone Number
pl_PL: Telefon

en: Total
pl_PL: Suma

en: Booking ID
pl_PL: ID

en: Booking Comment
pl_PL: Komentarz rezerwacji

en: Ticket Name
pl_PL: Nazwa biletu

en: Ticket Description
pl_PL: Opis biletu

en: Ticket Price
pl_PL: Cena biletu

en: Ticket ID
pl_PL: ID biletu

en: Actions
pl_PL: Akcje

en: Bookings Table Settings
pl_PL: Ustawienia tabeli rezerwacji

en: Modify what information is displayed in this booking table.
pl_PL: Modyfikuj informacje jakie mają być wyświetlane w tabeli rezerwacji.

en: Columns to show
pl_PL: Kolumny do wyświetlenia

en: Drag items to or from the left column to add or remove them.
pl_PL: Przeciągnij elementy do lub z lewej kolumny, aby je dodać lub usunąć.

en: Export Bookings
pl_PL: Eksportuj rezerwacje

en: Select the options below and export all the bookings you have currently filtered (all pages) into a CSV spreadsheet format.
pl_PL: Wybierz opcję poniżej i eksportuj do pliku Excel wszystkie rezerwacje jakie w tym momencie się wyświetlają (wszystkie strony).

en: Split bookings by ticket type
pl_PL: Podziel rezerwacje wg rodzaju biletu

en: If your events have multiple tickets, enabling this will show a separate row for each ticket within a booking.
pl_PL: Jeśli Twoje wydarzenia mają więcej niż jeden bilet, włączenie tej opcji pozwoli na wyświetlenie osobnego wiersza dla każdego biletu wewnątrz rezerwacji.

en: Columns to export
pl_PL: Kolumny do eksportowania

en: Export these bookings.
pl_PL: Wyeksportuj te rezerwacje.

en: %s Rows
pl_PL: %s pozycji

en: Displaying Event
pl_PL: Pokazuję wydarzenie

en: Displaying User
pl_PL: Wyświetla użytkownika

en: No bookings.
pl_PL: Brak rezerwacji.

en: %s created.
pl_PL: %s stworzone.

en: Bookings %s. Mails Sent.
pl_PL: Rezerwacje %s. Emaile wysłane.

en: An error occurred.
pl_PL: Wystąpił błąd

en: Choose a color for your category. You can access this using the %s placeholder.
pl_PL: Wybierz kolor dla Twojej kategorii. Możesz uzyskać dostęp używając wypełniaczy %s

en: Choose/Upload Image
pl_PL: Wybierz/Załaduj zdjęcie

en: Choose an image for your category, which can be displayed using the %s placeholder.
pl_PL: Wybierz obraz dla Twojej kategorii, który może być wyświetlony przy użyciu wypełniaczy %s

en: WARNING: This is a recurring event.
pl_PL: UWAGA: To jest wydarzenie cykliczne.

en: Modifications to this event will cause all recurrences of this event to be deleted and recreated and previous bookings will be deleted! You can edit individual recurrences and disassociate them with this recurring event.
pl_PL: Wszelkie zmiany tego wydarzenia spowodują, że wszystkie serie tego wydarzenia zostaną skasowane i odtworzone, a poprzednie rezerwacje zostaną skasowane! Możesz edytować pojedyncze serie i odłączyć je od tego wydarzenia cyklicznego.

en: WARNING: This is a recurrence in a set of recurring events.
pl_PL: UWAGA: To jest cykl w serii wydarzeń cyklicznych.

en: If you update this event data and save, it could get overwritten if you edit the recurring event template. To make it an independent, <a href="%s">detach it</a>.
pl_PL: Jeśli zaktualizujesz szczegóły tego wydarzenia i zachowasz je, może ono zostać nadpisane jeśli zedytujesz szablon wydarzenia cyklicznego. Aby uczynić je niezależnym, <a href="%s">odłącz je</a>.

en: To manage the whole set, <a href="%s">edit the recurring event template</a>.
pl_PL: Aby zarządzać całą serią, <a href="%s">edytuj szablon wydarzeń cyklicznych</a>.

en: WARNING: This is a event belonging to the group "%s". Other group admins can also modify this event.
pl_PL: UWAGA: To jest wydarzenie należące do grupy "%s". Inni administratorzy grup mogą również modyfikować to wydarzenie.

en: Your event details are incorrect and recurrences cannot be created, please correct these errors first:
pl_PL: Szczegóły Twojego wydarzenia są niepoprawne i serie nie mogą być utworzone, proszę najpierw poprawić te błędy:

en: Your %s details are incorrect and cannot be published, please correct these errors first:
pl_PL: Szczegóły Twojego %s są niepoprawne i nie mogą zostać opublikowane, proszę najpierw poprawić te błędy:

en: Anonymous Submitter Info
pl_PL: Informacje o anonimowym zgłoszeniu

en: When
pl_PL: Data

en: Where
pl_PL: Lokalizacja

en: Bookings/Registration
pl_PL: Rezerwacje na wydarzenie

en: Bookings Stats
pl_PL: Statystyki rezerwacji

en: Attributes
pl_PL: Właściwości

en: Site Categories
pl_PL: Kategorie strony

en: This event was submitted by a guest. You will find their details in the <em>Anonymous Submitter Info</em> box
pl_PL: To wydarzenie zostało zgłoszone przez gościa. Znajdziesz jego szczegóły w polu <em>Informacje o anonimowym zgłoszeniodawcy</em>

en: No categories available, <a href="%s">create one here first</a>
pl_PL: Kategorie niedostępne, <a href="%s">utwórz je tutaj</a>

en: Recurrences
pl_PL: Serie

en: View all posts in %s
pl_PL: Zobacz wszystkie posty w %s

en: View all categories
pl_PL: Zobacz wszystkie kategorie

en: Date and Time
pl_PL: Data i czas

en: Owner
pl_PL: Właściciel

en: Booked
pl_PL: Zarezerwowane

en: WARNING! You will delete ALL recurrences of this event, including booking history associated with any event in this recurrence. To keep booking information, go to the relevant single event and save it to detach it from this recurrence series.
pl_PL: UWAGA: Skasujesz wszystkie serie tego wydarzenia, włączając historię rezerwacji powiązaną z którymkolwiek z wydarzeń tej serii. Aby zachować informacje na temat rezerwacji, przejdź do wybranego pojedynczego wydarzenia i zachowaj je aby je odłączyć od serii wydarzeń.

en: Edit Recurring Events
pl_PL: Edytuj wydarzenia cykliczne

en: Detach
pl_PL: Odłącz

en: Duplicate %s
pl_PL: Duplikuj %s

en: Duplicate
pl_PL: Duplikuj

en: Modifications to these events will cause all recurrences of each event to be deleted and recreated and previous bookings will be deleted! You can edit individual recurrences and detach them from recurring events by visiting the <a href="%s">events page</a>.
pl_PL: Modyfikacje tych wydarzeń spowodują, że wszystkie serie każdego wydarzenia zostaną skasowane i odtworzone, a poprzednie rezerwacje zostaną skasowane! Możesz edytować pojedyncze serie i odłączać je od wydarzeń cyklicznych odwiedzając <a href="%s">stronę wydarzeń</a>.

en: %s is required.
pl_PL: %s - wymagane.

en: Event name
pl_PL: Nazwa wydarzenia

en: A valid email
pl_PL: Prawidłowy email

en: Your name
pl_PL: Twoje imię

en: Events cannot start after they end.
pl_PL: Wydarzenia nie mogą zaczynać się po tym jak się skończą

en: For recurring events that end the following day, ensure you make your event last 1 or more days.
pl_PL: Dla wydarzeń cyklicznych kończących się następnego dnia, upewnij się, że Twoje wydarzenie trwa 1 dzień lub dłużej.

en: Dates must have correct formatting. Please use the date picker provided.
pl_PL: Wprowadź poprawną datę wydarzenia.

en: Missing fields:
pl_PL: Brakujące pola:

en: Since the event is repeated, you must specify an event end date greater than the start date.
pl_PL: Skoro wydarzenie jest powtarzalne, musisz określić datę zakończenia wydarzenia późniejszą niż data rozpoczęcia.

en: There were some errors saving your location.
pl_PL: Wystąpił problem z zachowaniem Twojej lokalizacji.

en: It will not be displayed on the website listings, to correct this you must <a href="%s">edit your location</a> directly.
pl_PL: To nie zostanie wyświetlone na liście na stronie, aby to poprawić musisz bezpośrednio <a href="%s">edytować Twoją lokalizację</a>

en: Something went wrong saving your %s to the index table. Please inform a site administrator about this.
pl_PL: Coś poszło nie tak podczas zachowywania Twoich %s w tabeli indeksowej. Poinformuj o tym administratora.

en: Successfully saved %s
pl_PL: Pomyślnie zapisano %s. Aby pojawiło się na stronie musi zostaje jeszcze zaakceptowane przez zarządzającego stroną.

en: Something went wrong updating your %s to the index table. Please inform a site administrator about this.
pl_PL: Coś poszło nie tak podczas aktualizowania Twoich %s w tabeli indeksowej. Poinformuj o tym administratora.

en: Something went wrong with the recurrence update...
pl_PL: Coś poszło nie tak podczas aktualizowania serii...

en: There was a problem saving the recurring events.
pl_PL: Wystąpił problem przy zachowywaniu wydarzeń cyklicznych

en: %s successfully duplicated.
pl_PL: %s zduplikowano pomyślnie

en: N/A
pl_PL: Niedostępny

en: Profile
pl_PL: Profil

en: Event detached.
pl_PL: Wydarzenie odłączone.

en: Undo
pl_PL: Cofnij

en: Event could not be detached.
pl_PL: Wydarzenie nie mogło zostać odłączone.

en: Event re-attached to recurrence.
pl_PL: Wydarzenie zostało podpięte do serii wydarzeń.

en: Event could not be attached.
pl_PL: Wydarzenie nie mogło zostać podpięte.

en: Sunday
pl_PL: Niedziela

en: Monday
pl_PL: Poniedziałek

en: Tuesday
pl_PL: Wtorek

en: Wednesday
pl_PL: Środa

en: Thursday
pl_PL: Czwartek

en: Friday
pl_PL: Piątek

en: Saturday
pl_PL: Sobota

en: the first %s of the month
pl_PL: pierwsze %s miesiąca

en: the second %s of the month
pl_PL: drugie %s miesiąca

en: the third %s of the month
pl_PL: trzecie %s miesiąca

en: the fourth %s of the month
pl_PL: czwarte %s miesiąca

en: the last %s of the month
pl_PL: ostatnie %s miesiąca

en: From %1$s to %2$s
pl_PL: Od %1$s do %2$s

en: everyday
pl_PL: codziennie

en: every %s days
pl_PL: co %s dni

en: every week
pl_PL: co tydzień

en: every %s weeks
pl_PL: co %s tygodni

en: every %s months
pl_PL: co %s miesięcy

en: every year
pl_PL: co rok

en: every %s years
pl_PL: co %s lat(a)

en: Address
pl_PL: Adres

en: State
pl_PL: Województwo

en: The location address
pl_PL: Zapominałeś wpisać adresu miejsca.

en: The location town
pl_PL: Zapomniałeś wpisać miejscowość w którym znajduje się lokalizacja.

en: The country
pl_PL: Kraj

en: Location name
pl_PL: Nazwa lokalizacji

en:  is required.
pl_PL:  Pole obowiązkowe.

en: You do not have permission to create/edit %s.
pl_PL: Nie masz pozwolenia na kreowanie/edycę %s,

en: Could not send email.
pl_PL: Nie można wysłać email.

en: Please supply a valid email format.
pl_PL: Wprowadź poprawny adres email.

en: The image file is too big! Maximum size:
pl_PL: Obrazek jest za duży. Maksymalna wielkość to:

en: The image is too big! Maximum size allowed:
pl_PL: Obraz jest za duży! Maksymalny dozwolony rozmiar:

en: The image is too small! Minimum size allowed:
pl_PL: Obraz jest za mały! Minimalny dozwolony rozmiar:

en: The image is in a wrong format!
pl_PL: Obraz jest w złym formacie!

en: User deleted by administrators
pl_PL: Użytkownik został usunięty przez administratorów.

en: Phone
pl_PL: Telefon

en: Ticket booking created
pl_PL: Rezerwacja biletów utworzona.

en: There was a problem saving the ticket booking.
pl_PL: Wystąpił problem podczas zapisywania rezerwacji biletu.

en: Standard Ticket
pl_PL: Bilet zwykły

en: Ticket created
pl_PL: Bilet utworzony

en: There was a problem saving the ticket.
pl_PL: Wystąpił problem podczas zapisywania biletu.

en: Please enter a valid ticket price e.g. 10.50 (no currency signs)
pl_PL: Proszę wprowadzić właściwą cenę biletu np. 10,50 (bez obcych walut)

en: You cannot delete a ticket that has a booking on it.
pl_PL: Nie możesz usunąć biletu, który został zarezerwowany.

en: You do not have the rights to manage this %s.
pl_PL: Nie masz uprawnień aby zarządzać tym %s.

en: You cannot delete tickets if there are any bookings associated with them. Please delete these bookings first.
pl_PL: Nie możesz usunąć biletów jeśli są na nich powiązane rezerwacje. Proszę najpierw usunąć rezerwację.

en: Standard
pl_PL: Zwykły

en: No ticket id provided
pl_PL: Nie dostarczono ID biletu

en: %s successfully deleted.
pl_PL: %s pomyślnie usunięty.

en: %s could not be deleted.
pl_PL: %s nie może być usunięty.

en: %s successfully deleted
pl_PL: %s pomyślnie usunięty

en: You must log in to cancel your booking.
pl_PL: Musisz się zalogować, aby anulować rezerwacje.

en: Exported booking on %s
pl_PL: Wyeksportowana rezerwacja na %s

en: <li>No events in this location</li>
pl_PL: <li>W najbliższym czasie nie odbywają się tutaj żadne wydarzenia</li>

en: You are in Events Manager debug mode. To turn debug mode off, go to the <a href="%s">settings</a> page.
pl_PL: Znajdujesz się w trybie debugowania Events Managera. Aby wyłączyć tryb debugowania, idź do <a href="%s">settings</a> strony.

en: My %s
pl_PL: Moje %s

en: Displaying %1$s&#8211;%2$s of %3$s
pl_PL: Wyświetlanie %1$s&#8211;%2$s z %3$s

en: Today's events
pl_PL: Dzisiejsze wydarzenia

en: Tomorrow's events
pl_PL: Jutrzejsze wydarzenia

en: Events this month
pl_PL: Wydarzenia w tym miesięcau

en: Events next month
pl_PL: Wydarzenia w przyszłym miesiącu

en: Events current and next month
pl_PL: Wydarzenia w tym i w przyszłym miesiącu

en: Events within 2 months
pl_PL: Wydarzenia w najbliższych 2 miesiącach

en: Events within 3 months
pl_PL: Wydarzenia w najbliższych 3 miesiącach

en: Events within 6 months
pl_PL: Wydarzenia w najbliższych 6 miesiącach

en: Events within 12 months
pl_PL: Wydarzenia w najbliższych 12 miesiącach

en: Mon
pl_PL: Pon

en: Tue
pl_PL: Wt

en: Wed
pl_PL: Śr

en: Thu
pl_PL: Czw

en: Fri
pl_PL: Pt

en: Sat
pl_PL: So

en: Sun
pl_PL: Ndz

en: Trying to perform an illegal action.
pl_PL: Akcja niedozwolona.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your e-mail address.
pl_PL: <strong>BŁĄD</strong>: Proszę podać swój adres e-mail.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
pl_PL: <strong>BŁĄD</strong>:  Adres e-mail jest niepoprawny.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
pl_PL: <strong>BŁĄD</strong>: Wprowadź nazwę użytkownika.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
pl_PL: <strong>BŁĄD</strong>: Nazwa użytkownika jest niepoprawna ponieważ zawiera niedozwolone znaki. Proszę wprowadzić poprawną nazwę użytkownika.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered, please choose another one.
pl_PL: <strong>BŁĄD</strong>: Ta nazwa użytkownika jest już zarejestrowana, proszę wybrać inną.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
pl_PL: <strong>BŁĄD</strong>: Ten email jest już zarejestrowany, proszę wybrać inny.

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you... please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
pl_PL: <strong>BŁĄD</strong>: Nie można dokonać rejestracji. Skontaktuj się z <a href="mailto:%s">Administratorem</a> !

en: New user registration on your blog %s:
pl_PL: Rejestracja nowego użytkownika na Twojej stronie %s:

en: Username: %s
pl_PL: Nazwa: %s

en: [%s] New User Registration
pl_PL: [%s] Rejestracja nowego użytkownika

en: [%s] Your username and password
pl_PL: [%s] Twoja nazwa użytkownika i hasło

en: If translations are left blank, the default value will be used.
pl_PL: Jeśli tłumaczenia nie zostaną podane, zostanie użyta wartość domyślna.

en: If left blank, the default value will be used.
pl_PL: Jeśli puste, zostanie użyta wartość domyślna.

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br/>You have successfully reserved #_BOOKINGSPACES space/spaces for #_EVENTNAME.<br/>When : #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES<br/>Where : #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE<br/>Yours faithfully,<br/>#_CONTACTNAME
pl_PL: Witaj #_BOOKINGNAME, <br/> Udało Ci się poprawnie zarezerwować #_BOOKINGSPACES miejsc(e) na #_EVENTNAME.<br/> Kiedy:#_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES<br/>Gdzie: #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE<br/>Pozdrawiamy,<br/>#_CONTACTNAME

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br/>You have requested #_BOOKINGSPACES space/spaces for #_EVENTNAME.<br/>When : #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES<br/>Where : #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE<br/>Your booking is currently pending approval by our administrators. Once approved you will receive an automatic confirmation.<br/>Yours faithfully,<br/>#_CONTACTNAME
pl_PL: Witaj #_BOOKINGNAME, <br/>Wysłałeś prośbę o zarezerwowanie #_BOOKINGSPACES miesc(a) na #_EVENTNAME.<br/>Kiedy : #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES<br/>Gdzie : #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE<br/>Twoja prośba aktualnie oczekuje na zatwierdzenie przez naszych administratorów. Potwierdzenie rezerwacji zostanie wysłane automatycznie po jej zaakceptowaniu.<br/>Pozdrawiamy,<br/>#_CONTACTNAME

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br/>Your requested booking for #_BOOKINGSPACES spaces at #_EVENTNAME on #_EVENTDATES has been rejected.<br/>Yours faithfully,<br/>#_CONTACTNAME
pl_PL: Witaj #_BOOKINGNAME, <br/>Twoja prośba o zarezerwowanie #_BOOKINGSPACES miejsc na #_EVENTNAME w dniu #_EVENTDATES została odrzucona.<br/>Pozdrawiamy,<br/>#_CONTACTNAME

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br/>Your requested booking for #_BOOKINGSPACES spaces at #_EVENTNAME on #_EVENTDATES has been cancelled.<br/>Yours faithfully,<br/>#_CONTACTNAME
pl_PL: Witaj #_BOOKINGNAME, <br/>Twoja rezerwacja #_BOOKINGSPACES miejsc(a) na #_EVENTNAME w dniu #_EVENTDATES została anulowana.<br/>Pozdrawiamy,<br/>#_CONTACTNAME

en: Dear #_CONTACTNAME, <br/>Your event #_EVENTNAME on #_EVENTDATES has been approved.<br/>You can view your event here: #_EVENTURL
pl_PL: Witaj #_CONTACTNAME, <br/>Twoje wydarzenie #_EVENTNAME w dniu #_EVENTDATES zostało zaakceptowane.<br/>Możesz zobaczyć Twoje wydarzenie tutaj: #_EVENTURL

en: A new event has been submitted by #_CONTACTNAME.<br/>Name : #_EVENTNAME <br/>Date : #_EVENTDATES <br/>Time : #_EVENTTIMES <br/>Please visit #_EDITEVENTURL to review this event for approval.
pl_PL: Nowe wydarzenie zostało zgłoszone pomyślnie przez #_CONTACTNAME.<br/>Imię : #_EVENTNAME <br/>Data : #_EVENTDATES <br/>Godzina : #_EVENTTIMES <br/>Przejdź do #_EDITEVENTURL aby sprawdzić to wydarzenie przed zatwierdzeniem.

en: A new event has been published by #_CONTACTNAME.<br/>Name : #_EVENTNAME <br/>Date : #_EVENTDATES <br/>Time : #_EVENTTIMES <br/>Edit this event - #_EDITEVENTURL <br/> View this event - #_EVENTURL
pl_PL: Nowe wydarzenie zostało opublikowane przez #_CONTACTNAME.<br/>Imię : #_EVENTNAME <br/>Data : #_EVENTDATES <br/>Godzina : #_EVENTTIMES <br/>Edytuj wydarzenie - #_EDITEVENTURL <br/> Zobacz wydarzenie - #_EVENTURL

en: A previously published event has been modified by #_CONTACTNAME, and this event is now unpublished and pending your approval.<br/>Name : #_EVENTNAME <br/>Date : #_EVENTDATES <br/>Time : #_EVENTTIMES <br/>Please visit #_EDITEVENTURL to review this event for approval.
pl_PL: Poprzednio opublikowane wydarzenie zostało zmodyfikowane przez #_CONTACTNAME. To wydarzenie jest teraz nieopublikowane i oczekujące na Twoją akceptację.<br/>Imię : #_EVENTNAME <br/>Data : #_EVENTDATES <br/>Godzina : #_EVENTTIMES <br/>Przejdź do #_EDITEVENTURL by sprawdzić to wydarzenie przed zatwierdzeniem.

en: All Categories
pl_PL: Wszystkie kategorie

en: All Countries
pl_PL: Wszystkie kraje

en: All Regions
pl_PL: Wszystkie regiony

en: All States
pl_PL: Wszystkie stany

en: All Cities/Towns
pl_PL: Wszystkie miasta/miejscowości

en: You have successfully submitted your event, which will be published pending approval.
pl_PL: Dodałeś wydarzenie. Zostanie ono opublikowane gdy tylko administrator je zweryfikuje.

en: You have successfully updated your event, which will be republished pending approval.
pl_PL: Udało się zaktualizować wydarzenie. Po akceptacji administratora zostanie ono zaktualizowane w serwisie.

en: Submitted Event Awaiting Approval
pl_PL: Wydarzenie oczekuje na zatwierdzenie.

en: Re-Submitted Event Awaiting Approval
pl_PL: Przesłane ponownie wydarzenie oczekuje na zatwierdzenie.

en: Published Event
pl_PL: Wydarzenie opublikowane

en: All Day
pl_PL: Całodniowe

en: No %s
pl_PL: Nie %s

en: No events in this category
pl_PL: Brak wydarzeń w tej kategorii

en: more...
pl_PL: więcej...

en: Send your booking
pl_PL: Wyślij zgłoszenie

en: Online bookings are not available for this event.
pl_PL: Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.

en: Bookings are closed for this event.
pl_PL: Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

en: This event is fully booked.
pl_PL: To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.

en: You are currently attending this event.
pl_PL: Wybierasz się na to wydarzenie.

en: Manage my bookings
pl_PL: Zarządzaj swoimi rezerwacjami.

en: Are you sure you want to cancel your booking?
pl_PL: Na pewno anulować Twoją rezerwację?

en: Booking %s
pl_PL: Rezerwacja %s

en: Booking successful, pending confirmation (you will also receive an email once confirmed).
pl_PL: Rezerwacja dokonana pomyślnie, oczekuje na zatwierdzenie (wiadomość email zostanie wysłana po zatwierdzeniu).

en: Booking successful.
pl_PL: Rezerwacja dokonana pomyślnie.

en: Booking cannot be made, not enough spaces available!
pl_PL: Rezerwacja nie jest możliwa. Brak wystarczającej ilości miejsc.

en: You must log in or register to make a booking.
pl_PL: Zaloguj sie lub zarejestruj, aby dokonać rezerwacji.

en: However, there were some problems whilst sending confirmation emails to you and/or the event contact person. You may want to contact them directly and letting them know of this error.
pl_PL: Nie udało sie wysłać wiadomości e-mail do Ciebie i osoby zarządzającej wydarzeniem. Niemniej rezerwacja jest odnotowana w systemie. Prosimy skontaktować się bezpośrednio z organizatorem i dać znać o tym problemie. Przepraszamy za ten błąd.

en: Booking could not be created
pl_PL: Nie mozna dokonać rezerwacji.

en: This email already exists in our system, please log in to register to proceed with your booking.
pl_PL: Ten e-mail jest już w naszym systemie. Zaloguj się, aby dokonać rezerwacji.

en: A new user account has been created for you. Please check your email for access details.
pl_PL: Nowe konto użytkownika zostało utworzone. Prosze sprawdzić swoją skrzynkę odbiorczą, aby uzyskać dane do logowania.

en: There was a problem creating a user account, please contact a website administrator.
pl_PL: Wystąpił problem podczas tworzenia nowego konta użytkownika. Proszę skontaktować się z administratorem strony.

en: You already have booked a seat at this event.
pl_PL: Już zarejestrowałeś się na to wydarzenie.

en: You must request at least one space to book an event.
pl_PL: Musisz wybrać ilość miejsc, aby je zarezerwować.

en: Book Now
pl_PL: Zarezerwuj

en: Booking...
pl_PL: Rezerwuję...

en: %s Submitted
pl_PL: %s wysłana

en: %s Error. Try again?
pl_PL: %s - błąd. Spróbuj ponownie?

en: Canceling...
pl_PL: Anulowanie...

en: Cancellation
pl_PL: Anulacja

en: Booking Pending
pl_PL: Rezerwacja w trakcie

en: Booking Rejected
pl_PL: Rezerwacja odrzucona

en: Booking Confirmed
pl_PL: Rezerwacja potwierdzona

en: No Events
pl_PL: Brak wydarzeń

en: Event Tag
pl_PL: Tag wydarzenia

en: Search Event Tags
pl_PL: Szukaj tagów wydarzenia

en: Popular Event Tags
pl_PL: Popularne tagi wydarzenia

en: All Event Tags
pl_PL: Wszystkie tagi wydarzenia

en: Parent Event Tags
pl_PL: Nadrzędne tagi wydarzenia

en: Parent Event Tag:
pl_PL: Nadrzędny tag wygarzeń:

en: Edit Event Tag
pl_PL: Edytuj tag wydarzenia

en: Update Event Tag
pl_PL: Aktualizuj tag wydarzenia

en: Add New Event Tag
pl_PL: Dodaj nowy tag wydarzenia

en: New Event Tag Name
pl_PL: Nazwa nowego tagu wydarzenia

en: Separate event tags with commas
pl_PL: Oddziel tagi wydarzeń przecinkami

en: Add or remove events
pl_PL: Dodaj lub usuń wydarzenia

en: Choose from most used event tags
pl_PL: Wybierz z najczęściej używanych tagów wydarzeń

en: Event Category
pl_PL: Kategoria wydarzeń

en: Search Event Categories
pl_PL: Szukaj kategorii wydarzeń

en: Popular Event Categories
pl_PL: Popularne kategorie wydarzeń

en: All Event Categories
pl_PL: Wszystkie kategorie wydarzeń

en: Parent Event Categories
pl_PL: Nadrzędne kategorie wydarzenia

en: Parent Event Category:
pl_PL: Nadrzędna kategoria wydarzenia

en: Edit Event Category
pl_PL: Edytuj kategorie wydarzenia

en: Update Event Category
pl_PL: Aktualizuj kategorie wydarzenia

en: Add New Event Category
pl_PL: Dodaj nową kategorie wydarzenia

en: New Event Category Name
pl_PL: Nazwa nowej kategorii wydarzenia

en: Separate event categories with commas
pl_PL: Oddziel kategorie wydarzeń przecinkami

en: Choose from most used event categories
pl_PL: Wybierz z najczęściej używanych kategorii wydarzeń

en: Display events on your blog.
pl_PL: Wyświetl wydarzenia na swoim blogu.

en: Add New Event
pl_PL: Dodaj nowe wydarzenie

en: Edit
pl_PL: Edytuj

en: New Event
pl_PL: Nowe wydarzenie

en: View
pl_PL: Zobacz

en: View Event
pl_PL: Zobacz wydarzenie

en: Search Events
pl_PL: Szukaj wydarzeń

en: No Events Found
pl_PL: Nie znalazłem wydarzeń

en: No Events Found in Trash
pl_PL: W koszu nie znaleziono żadnych wydarzeń

en: Parent Event
pl_PL: Nadrzędne wydarzenie

en: Recurring Events
pl_PL: Wydarzenia cykliczne

en: Recurring Events Template
pl_PL: Szablon wydarzeń cyklicznych

en: Add Recurring Event
pl_PL: Dodaj wydarzenie cykliczne

en: Add New Recurring Event
pl_PL: Dodaj nowe wydarzenie cykliczne

en: Edit Recurring Event
pl_PL: Edytuj wydarzenie cykliczne

en: New Recurring Event
pl_PL: Nowe wydarzenie cykliczne

en: Search Recurring Events
pl_PL: Szukaj wydarzenia cyklicznego

en: No Recurring Events Found
pl_PL: Nie znaleziono wydarzenia cyklicznego

en: No Recurring Events Found in Trash
pl_PL: Nie znaleziono wydarzenia cyklicznego w koszu

en: Parent Recurring Event
pl_PL: Nadrzędne wydarzenie cykliczne

en: Display locations on your blog.
pl_PL: Wyświetl lokalizacje na swoim blogu.

en: Add New Location
pl_PL: Dodaj nową lokalizację

en: New Location
pl_PL: Nowa lokalizacja

en: View Location
pl_PL: Zobacz lokalizacje

en: Search Locations
pl_PL: Szukaj lokalizacji

en: No Locations Found
pl_PL: Nie znaleziono miejsc

en: No Locations Found in Trash
pl_PL: Nie znaleziono miejsc w koszu

en: Parent Location
pl_PL: Nadrzędna lokalizacja

en: You must log in to view and manage your events.
pl_PL: Musisz się zalogować aby zobaczyć i zarządzać Twoimi wydarzeniami.

en: You must log in to view and manage your locations.
pl_PL: Musisz się zalogować aby zobaczyć i zarządzać Twoimi lokalizacjami.

en: You must log in to view and manage your bookings.
pl_PL: Musisz się zalogować aby zobaczyć i zarządzać Twoimi rezerwacjami.

en: Please wait while the booking is being submitted.
pl_PL: Proszę czekać, rezerwacja jest wysyłana.

en: Save Ticket
pl_PL: Zapisz bilet.

en: Save Settings
pl_PL: Zapisz ustawienia

en: Are you sure you want to delete?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć?

en: Searching...
pl_PL: Szukam...

en: Loading...
pl_PL: Chwila...

en: Are you sure you want to reschedule this recurring event? If you do this, you will lose all booking information and the old recurring events will be deleted.
pl_PL: Czy na pewno chcesz zmienić harmonogram tego wydarzenia cyklicznego? Jeśli to zrobisz, stracisz wszystkie informacje związane z rezerwacją, a poprzednie wydarzenia cykliczne zostaną skasowane.

en: Are you sure you want to detach this event? By doing so, this event will be independent of the recurring set of events.
pl_PL: Czy na pewno chcesz oddzielić to wydarzenie? Jeśli tak, to wydarzenie będzie niezależne od serii wydarzeń cyklicznych.

en: This cannot be undone.
pl_PL: To nie może być cofnięte.

en: All events will be moved to trash.
pl_PL: Wszystkie wydarzenia zostaną przeniesione do kosza.

en: Are you sure you want to delete all recurrences of this event?
pl_PL: Czy na pewno chcesz wykasować wszystkie serie tego wydarzenia?

en: Are you sure you want to disable bookings? If you do this and save, you will lose all previous bookings. If you wish to prevent further bookings, reduce the number of spaces available to the amount of bookings you currently have
pl_PL: Czy na pewno chcesz wyłączyć rejestrację? Jeśli chciałbyś wyłączyć przyszłe rezerwacje zredukuj górną granicę miejsc do ilości już zarezerwowanych biletów. Jeśli jednak wyłączysz rejestrację, stracisz wszystkie swoje zaakceptowane rezerwacje.

en: You do not have permission to manage others %s
pl_PL: Nie masz pozwolenia aby zarządzać innymi %s

en: You do not have permission to manage %s
pl_PL: Nie masz pozwolenia aby zarządzać %s.

en: You do not have permission to publish %s
pl_PL: Nie masz pozwolenia aby opublikować %s.

en: You do not have permission to delete others %s
pl_PL: Nie masz pozwolenia aby usunąć inne %s.

en: You do not have permission to delete %s
pl_PL: Nie masz pozwolenia aby usunąć %s.

en: You do not have permission to edit others %s
pl_PL: Nie masz pozwolenia aby edytować inne %s.

en: You do not have permission to edit %s
pl_PL: Nie masz pozwolenia aby edytować %s.

en: You cannot read private %s
pl_PL: Nie możesz przeczytać prywatnych %s.

en: You cannot view others %s
pl_PL: Nie możesz oglądać innych %s.

en: You do not have permission to upload images
pl_PL: Nie masz uprawnień do przesyłania obrazów

en: Duplicate this event
pl_PL: Duplikuj to wydarzenie

en: Not attending any events yet.
pl_PL: Nie uczestniczy jeszcze w żadnych wydarzeniach.

en: Log in if you already have an account with us.
pl_PL: Zaloguj się jeśli masz już konto.

en: Username
pl_PL: Nazwa użytkownika

en: Password
pl_PL: Hasło

en: Log In
pl_PL: Zaloguj się

en: Remember Me
pl_PL: Zapamiętaj mnie

en: Sign Up
pl_PL: Zarejestruj się

en: Password Lost and Found
pl_PL: Hasło zgubione i odnalezione

en: Lost your password?
pl_PL: Zgubiłes swoje hasło?

en: You don't have any custom attributes defined in any of your Events Manager template settings. Please add them the <a href='%s'>settings page</a>
pl_PL: Nie masz żadnych niestandardowych atrybutów zdefiniowanych w żadnym z ustawień szablonów Twojego Events Managera. Prosze dodaj je w <a href='%s'>ustawieniach strony</a>

en: Deprecated Attributes
pl_PL: Deprecjonowane atrybuty.

en: If you see any attributes under here, that means they're not used in Events Manager formats. To add them, you need to add the custom attribute again to a formatting option in the settings page. To remove any of these deprecated attributes, give it a blank value and save.
pl_PL: Jeśli zobaczysz jakiekolwiek atrybuty tutaj, to oznacza, że nie zostały one użyte w formatach Events Managera. Aby je dodać, musisz dodać indywidualny atrybut ponownie do opcji formatowania w ustawieniach strony. Aby usunąć niechciane atrybuty, pozostaw puste pole i zachowaj.

en: In order to use attributes, you must define some in your templates, otherwise they'll never show. Go to Events > Settings > General to add attribute placeholders.
pl_PL: Aby wykorzystać atrybuty, musisz zdefiniować kilka w Twoich szablonach, w przeciwnym razie nie będą one widoczne. Przejdź do Wydarzenia > Ustawienia > Ogólne aby dodać wypełniacze atrybutów.

en: Available Spaces
pl_PL: Dostępne miejsca

en: Confirmed Spaces
pl_PL: Potwierdzone miejsca

en: Pending Spaces
pl_PL: Oczekujące miejsca

en: manage bookings
pl_PL: zarządzaj rezerwacjami

en: printable view
pl_PL: widok do druku

en: export csv
pl_PL: eksportuj csv

en: No responses yet!
pl_PL: Brak odpowiedzi!

en: Enable registration for this event
pl_PL: Pozwól na rezerwację użytkowników strony na to wydarzenie

en: Tickets
pl_PL: Bilety

en: You can have single or multiple tickets, where certain tickets become available under certain conditions, e.g. early bookings, group discounts, maximum bookings per ticket, etc.
pl_PL: Możesz mieć jeden lub więcej rodzajów biletów na wydarzenie. Każdy bilet może być dostępny na przykład pod warunkiem wcześniejszego wykupu, większej jednorazowej ilości zakupu, itp.

en: Basic HTML is allowed in ticket labels and descriptions.
pl_PL: Podstawowy język HTML może być użyty w nazwach i opisie.

en: Start/End
pl_PL: Początek/Koniec

en: Avail. Spaces
pl_PL: Dostępnych miejsc.

en: Add new ticket
pl_PL: Dodaj nowy bilet

en: Free
pl_PL: 0 PLN

en: View Bookings
pl_PL: Zobacz rezerwacje

en: Total Spaces
pl_PL: Ilość miejsc (górna granica)

en: Individual tickets with remaining spaces will not be available if total booking spaces reach this limit. Leave blank for no limit.
pl_PL: Niezależnie od ilości wspólnej miejsc na biletach możesz ustalić górną granicę wszystkich miejsc dostępnych do rezerwacji na to wydarzenie. Zostaw puste jeśli nie ustalasz limitu i liczba miejsc jest sumą miejsc z biletów.

en: Booking Cut-Off Date
pl_PL: Koniec rezerwacji biletów

en: This is the definite date after which bookings will be closed for this event, regardless of individual ticket settings above. Default value will be the event start date.
pl_PL: Jest to finalna data końca sprzedaży biletów, niezależnie od dat ustanowionych na biletach. Jeśli zostawisz puste data końca sprzedaży będzie data rozpoczęcia wydarzenia.

en: Category:
pl_PL: Kategoria:

en: No image uploaded for this event yet
pl_PL: Do tej pory nie dodano obrazka głównego dla tego wydarzenia. Najlepiej aby obrazek był wielkości 870 x 330px. Moga być większe i program obetnie je automatycznie do tego formatu.

en: Upload/change picture
pl_PL: Dodaj / zmień obrazek główny.

en: Delete Image?
pl_PL: Chcesz usunąć obrazek główny?

en: Not a Group Event
pl_PL: Nie jest to Wydarzenie Grupowe

en: As a site admin, you see all group events, users will only be able to choose groups they are admins of.
pl_PL: Jako administrator strony, widzisz wszystkie wydarzenia w grupie, użytkownicy będą mogli jedynie wybierać grupy, których są administratorami.

en: No groups defined yet.
pl_PL: Grupy nie zotały jeszcze zdefiniowane.

en: This event does not have a physical location.
pl_PL: To wydarzenie nie ma jeszcze fizycznej lokalizacji.

en: Location:
pl_PL: Lokalizacja:

en: No Location
pl_PL: Brak miejsca

en: Location Name:
pl_PL: Nazwa lokalizacji:

en: Create a location or start typing to search a previously created location.
pl_PL: Wprowadź dane nowej lokalizacji lub zacznij pisać nazwę lokalizacji które już stworzyłeś.

en: You cannot edit saved locations here.
pl_PL: Jeśli chcesz edytować poniższe dane, musisz przejść do zakładki edycji Twoich miejsc. Aby zresetować teraz wybrane miejsce i zacząć wpisywać ponownie naciśnij

en: Address:
pl_PL: Adres:

en: City/Town:
pl_PL: Miejscowość:

en: State/County:
pl_PL: Województwo:

en: Postcode:
pl_PL: Kod pocztowy:

en: Country:
pl_PL: Państwo:

en: none selected
pl_PL: nic nie wybrano

en: Location not found
pl_PL: Nie znaleziono lokalizacji

en: This event repeats
pl_PL: To wydarzenie powtarza się

en: every
pl_PL: co

en: day
pl_PL: dzień

en: days
pl_PL: dni

en: week on
pl_PL: tydzień

en: weeks on
pl_PL: tygodni

en: month on the
pl_PL: miesiąc w

en: months on the
pl_PL: miesięcy w

en: year
pl_PL: rok

en: years
pl_PL: lata/lat

en: first
pl_PL: pierwszy/pierwszą

en: second
pl_PL: drugi/drugą

en: third
pl_PL: trzeci/trzecią

en: fourth
pl_PL: czwarty/czwartą

en: last
pl_PL: ostatni/ostatnią

en: of each month
pl_PL: każdego miesiąca

en: Recurrences span from
pl_PL: Powtarzanie się od dnia

en: to
pl_PL: do

en: Events start from
pl_PL: Wydarzenia zaczynają się od

en: All day
pl_PL: Wydarzenie całodniowe?

en: day(s)
pl_PL: dzień(dni)

en: For a recurring event, a one day event will be created on each recurring date within this date range.
pl_PL: Aby dodać cykliczne wydarzenie, jednodniowe wydarzenie zostanie utworzone przy każdej cyklicznej dacie w tym okresie.

en: This is a recurring event.
pl_PL: Będzie to wydarzenie powtarzające się.

en: From
pl_PL: Od dnia

en: Event starts at
pl_PL: Godzina rozpoczęcia

en: This event spans every day between the beginning and end date, with start/end times applying to each day.
pl_PL: Jeśli nie zaznaczysz opcji całodniowe to wydarzenie będzie odbywało się codziennie w wyznaczonych dniach, w wyznaczonych godzinach.

en: Your Details
pl_PL: Twoje dane

en: The event name. Example: Birthday party
pl_PL: Nazwa wydarzenia. Na przykład: Szkolenie: Jak zaplanować swoją karierę?

en: Details
pl_PL: Opis

en: Details about the event.
pl_PL: Szczegóły wydarzenia.

en: HTML allowed.
pl_PL: Dozwolony prosty HTML.

en: Event Image
pl_PL: Główny obrazek wydarzenia

en: You don't have any custom attributes defined in any of your Locations Manager template settings. Please add them the <a href='%s'>settings page</a>
pl_PL: Nie masz żadnych indywidualnych atrybutów zdefiniowanych w żadnym z ustawień szablonu Managera Lokalizacji. Dodaj je proszę w <a href='%s'>ustawieniach strony</a>

en: If you see any attributes under here, that means they're not used in Locations Manager formats. To add them, you need to add the custom attribute again to a formatting option in the settings page. To remove any of these deprecated attributes, give it a blank value and save.
pl_PL: Jeśli widzisz tutaj jakiekolwiek atrybuty, to znaczy, że nie zostały one użyte w formatach Managera Lokalizacji. Aby je dodać, musisz ponownie dodać indywidualny atrybut w opcjach formatowania w ustawieniach strony. Aby usunąć niechciane atrybuty, pozostaw puste pole i zachowaj.

en: No image uploaded for this location yet
pl_PL: Do tej pory nie dodano obrazka głównego dla tego miejsca.

en: Location Name
pl_PL: Nazwa lokalizacji

en: The name of the location
pl_PL: Nazwa lokalizacji

en: Details about the location.
pl_PL: Informacje o miejscu.

en: HTML Allowed.
pl_PL: Dozwolony HTML.

en: Location Image
pl_PL: Główny obrazek lokalizacji

en: Enter a ticket name.
pl_PL: Wpisz nazwę biletu

en: Enter a maximum number of spaces (required).
pl_PL: Wprowadź maksymalną liczbę miejsc (wymagane).

en: Available from
pl_PL: Dostępny od

en: Add a start or end date (or both) to impose time constraints on ticket availability. Leave either blank for no upper/lower limit.
pl_PL: Dodaj datę rozpoczęcia lub zakończenia (lub obie) aby nałożyć ograniczenia czasowe dotyczące dostępności biletów. Zostaw którekolwiek puste, by nie pojawiał się górny/dolny limit.

en: and
pl_PL: a:

en: Leave either blank for no upper/lower limit.
pl_PL: Zostaw którekolwiek puste, by nie pojawiał się górny/dolny limit.

en: Required?
pl_PL: Wymagany?

en: If checked every booking must select one or the minimum number of this ticket.
pl_PL: Jeśli wymagany to każda rezerwacja musi zawierać ten bilet lub jego minimalną ilość.
