Events Manager - en to el translation catalogue (1367 entries)

en:  is required.
el: απαιτείται.

en: #s will be replaced by the date format below
el: Το #s θα αντικατασταθεί από τη μορφή ημερομηνίας παρακάτω.

en: %d Spaces
el: %d Θέσεις

en: %d will be replaced by a number.
el: Το %d θα αντικατασταθεί από έναν αριθμό.

en: %s Attributes
el: Χαρακτηριστικά %s

en: %s Capabilities
el: Δικαιώματα %s

en: %s Error. Try again?
el: Σφάλμα %s. Θα δοκιμάσετε ξανά;

en: %s Excerpts
el: Περιλήψεις %s

en: %s ID
el: ID %s

en: %s List Formats
el: Μορφές Λίστας %s

en: %s List/Archives
el: Λίστα/Αρχείο %s

en: %s Options
el: Επιλογές %s

en: %s Page
el: Σελίδα για %s

en: %s Pages
el: Σελίδες %s

en: %s Rows
el: %s Γραμμές

en: %s Settings
el: Ρυθμίσεις %s

en: %s Submitted
el: Η %s εστάλη

en: %s added the event %s
el: %s πρόσθεσε την εκδήλωση %s

en: %s added the event %s to %s.
el: %s πρόσθεσε την εκδήλωση %s στο %s.

en: %s are a <a href="%s" target="_blank">WordPress custom taxonomy</a>.
el: Οι %s είναι μία <a href="%s" target="_blank">WordPress custom taxonomy</a>.

en: %s belonging to other sub-sites will have an extra slug prepended to it so that your main site can differentiate between its own %s and those belonging to other sites in your network.
el: Καθώς το %s ανήκει σε άλλα υπο-ιστολόγια, θα προστεθεί ένα επιπλέον σύντομο όνομα στην αρχή του ώστε ο κεντρικός ιστότοπος να μπορεί να διαχωρίσει τα δικά του %s από αυτά που ανήκουν σε άλλους ιστότοπους στο δίκτυο σας.

en: %s can be displayed just like normal WordPress custom taxonomies in an archive-style format, however Events Manager by default allows you to completely change the standard look of these archives and use our own <a href="%s">custom formatting</a> methods.
el: Οι %s μπορούν να προβάλλονται ακριβώς όπως τα κανονικά WordPress custom taxonomies σε μια μορφή με στυλ αρχείου, ωστόσο το Events Manager ως προεπιλογή σας επιτρέπει να αλλάξετε εξ ολοκλήρου την τυπική εμφάνιση αυτών των αρχείων και να χρησιμοποιήσετε τις δικές σας μεθόδους <a href="%s">μορφοποιήσης</a>.

en: %s could not be deleted
el: το %s δε μπορεί να διαγραφεί

en: %s could not be deleted.
el: η %s δε μπόρεσε να διαγραφεί.

en: %s created.
el: %s δημιουργήθηκε.

en: %s custom post types can have archives, just like normal WordPress posts. If enabled, should you visit your base slug url %s and you will see an post-formatted archive of previous %s
el: Οι προσαρμοσμένοι τύποι άρθρων %s μπορούν να έχουν αρχείο, όπως τα κανονικά άρθρα του WordPress. Αν ενεργοποιηθεί, όταν επισκεφθείτε το url του βασικού σύντομου ονόματος %s θα δείτε ένα αρχείο για τις προηγούμενες %s, μορφοποιημένο όπως αυτό των άρθρων

en: %s deleted
el: το %s διαγράφηκε

en: %s excerpt
el: Περίληψη %s

en: %s excerpt fallback
el: Εφεδρική περίληψη %s

en: %s is attending %s of the group %s.
el: %s θα παραβρεθεί στο %s της ομάδας %s.

en: %s is attending %s.
el: %s θα παραβρεθεί στο %s.

en: %s is replaced by username and %s is replaced by the user password.
el: Το %s αντικαθίσταται από το username και το %s από τον κωδικό χρήστη, αντίστοιχα.

en: %s is required.
el: Η %s απαιτείται.

en: %s list footer format
el: Μορφή υποσέλιδου λίστας για τις %s

en: %s list header format
el: Μορφή κεφαλίδας λίστας για %s

en: %s list item format
el: Μορφή στοιχείου λίστας για τις %s

en: %s must be set to yes for this to work.
el: Για να λειτουργήσει αυτό θα πρέπει να είναι ενεργή η επιλογή %s

en: %s page
el: Σελίδα για %s

en: %s successfully deleted
el: η %s διαγράφηκε επιτυχώς

en: %s successfully deleted.
el: η %s διαγράφηκε επιτυχώς.

en: %s successfully duplicated.
el: Η %s αναπαρήχθει επιτυχώς.

en: %s users cancelled bookings.
el: %s χρήστες ακύρωσαν κρατήσεις.

en: %s will not be attending %s anymore.
el: %s δεν θα παραβρεθεί στο %s πλέον.

en: %s will not be attending %s of group %s anymore.
el: %s δεν θα παραβρεθεί στο %s της ομάδας %s πλέον.

en: (not applicable with event ownership on presently, coming soon!)
el: (μη εφαρμόσιμο με την ιδιοκτησία εκδηλώσεων για την ώρα. Έρχεται σύντομα!)

en: 1,2,3 or 2 (0 = all)
el: 1,2,3, ή 2 (0 = όλα)

en: <a href="%s">See some more information</a> on how %s work when overriding with formats.
el: <a href="%s">Δείτε περισσότερες πληροφορίες</a> σχετικά με το πώς λειτουργούν οι %s κατά την παράκαμψη με μορφές.

en: <li>No events in this location</li>
el: <li>Δεν υπάρχουν εκδηλώσεις σε αυτή την τοποθεσία</li>

en: <p>Events Manager is ready to go! It is highly recommended you read the <a href='%s'>Getting Started</a> guide on our site, as well as checking out the <a href='%s'>Settings Page</a>. <a href='%s' title='Don't show this advice again'>Dismiss</a></p>
el: <p>Το Events Manager είναι έτοιμο! Προτείνεται να διαβάσετε τον <a href='%s'>Εισαγωγικό</a> οδηγό στην ιστοσελίδα μας, καθώς και να δοκιμάσετε τη <a href='%s'>Σελίδα Ρυθμίσεων</a>. <a href='%s' title='Να μην προβληθεί ξανά αυτή η πρόταση'>Ματαίωση</a></p>

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you... please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
el: <strong>ERROR</strong>: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή σας... παρακαλούμε επικοινωνήστε με τους <a href="mailto:%s">διαχειριστές</a> !

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Παρακαλούμε εισάγετε ένα όνομα χρήστη.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your e-mail address.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ<strong>: Παρακαλούμε εισάγετε τη διεύθυνση e-mail σας.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ<strong>: Η διεύθυνση email είναι λανθασμένη.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Αυτό το email είναι ήδη καταχωρημένο. Παρακαλούμε επιλέξτε ένα άλλο.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered, please choose another one.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Αυτό το όνομα χρήστη είναι ήδη καταχωρημένο. Παρακαλούμε επιλέξτε ένα άλλο.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
el: <strong>ΣΦΑΛΜΑ</strong>: Αυτό το όνομα χρήστη είναι λανθασμένο γιατί περιέχει μη επιτρεπτούς χαρακτήρες. Παρακαλούμε εισάγετε ένα έγκυρο όνομα χρήστη.

en: <strong>Notes:</strong> Ticket availability not taken into account (i.e. you can overbook). Emails are not resent automatically.
el: <strong>Σημείωση:</strong> Δεν υπολογίζεται η διαθεσιμότητα των εισιτηρίων (δηλαδή μπορείτε να κάνετε υπεράριθμες κρατήσεις). Δε γίνεται αυτόματη επανάληψη αποστολής emails.

en: <strong>Notes:</strong> Ticket availability not taken into account when approving new bookings (i.e. you can overbook).
el: <strong>Σημείωση:</strong> Δεν υπολογίζεται η διαθεσιμότητα των εισιτηρίων κατά την έγκριση νέων κρατήσεων (δηλαδή μπορείτε να κάνετε υπεράριθμες κρατήσεις).

en: <strong>Warning : </strong> By enabling this, registered users will not be able to see bookings they make as guests in their "My Bookings" page.
el: <strong>Προσοχή : </strong> Ενεργοποιώντας αυτή την επιλογή, οι εγγεγραμμένοι χρήστες θα μπορούν να βλέπουν τις κρατήσεις που κάνουν σαν φιλοξενούμενοι στη σελίδα "Οι Κρατήσεις μου".

en: <strong>Warning : </strong> Various features afforded to users with an account will not be available, e.g. viewing bookings. Once you enable this and select a user, modifying these values will prevent older non-user bookings from displaying the correct information.
el: <strong>Προσοχή : </strong> Οι διάφορες επιλογές που εκχωρούνται στους χρήστες που έχουν λογαριασμό δεν θα είναι διαθέσιμες, πχ. η προβολή κρατήσεων. Μόλις ενεργοποιηθεί αυτή η επιλογή και επιλέξετε ένα χρήστη, τροποποιώντας αυτές τις τιμές θα αποτρέπονται οι παλιότερες κρατήσεις χωρίς χρήστη από το εμφανίζονται οι σωστές πληροφορίες.

en: A new event has been published by #_CONTACTNAME.<br/>Name : #_EVENTNAME <br/>Date : #_EVENTDATES <br/>Time : #_EVENTTIMES <br/>Edit this event - #_EDITEVENTURL <br/> View this event - #_EVENTURL
el: Μία νέα εκδήλωση δημοσιεύτηκε από #_CONTACTNAME.<br/>Όνομα : #_EVENTNAME <br/>Ημερομηνία : #_EVENTDATES <br/>Ώρα : #_EVENTTIMES <br/>Επεξεργασία εκδήλωσης - #_EDITEVENTURL <br/> Προβολή εκδήλωσης - #_EVENTURL

en: A new event has been submitted by #_CONTACTNAME.<br/>Name : #_EVENTNAME <br/>Date : #_EVENTDATES <br/>Time : #_EVENTTIMES <br/>Please visit #_EDITEVENTURL to review this event for approval.
el: Μία νέα εκδήλωση στάλθηκε από #_CONTACTNAME.<br/>Όνομα : #_EVENTNAME <br/>Ημερομηνία : #_EVENTDATES <br/>Ώρα : #_EVENTTIMES <br/>Παρακαλούμε επισκεφθείτε το #_EDITEVENTURL για να ελέγξετε αυτή την εκδήλωση.

en: A new user account has been created for you. Please check your email for access details.
el: Ένας νέος λογαριασμός χρήστη έχει δημιουργηθεί για εσάς. Παρακαλούμε ελέγξετε το email σας για τις λεπτομέρειες της πρόσβασης.

en: A previously published event has been modified by #_CONTACTNAME, and this event is now unpublished and pending your approval.<br/>Name : #_EVENTNAME <br/>Date : #_EVENTDATES <br/>Time : #_EVENTTIMES <br/>Please visit #_EDITEVENTURL to review this event for approval.
el: Μια παλαιότερα δημοσιευμένη εκδήλωση τροποποιήθηκε από #_CONTACTNAME, και αυτή η εκδήλωση είναι τώρα μη δημοσιευμένη και αναμένει την έγκριση σας.<br/>Όνομα: #_EVENTNAME <br/>Ημερομηνία : #_EVENTDATES <br/>Ώρα : #_EVENTTIMES <br/>Παρακαλούμε επισκεφθείτε το #_EDITEVENTURL για να ελέγξετε αυτή την εκδήλωση.

en: A test email will be sent to your account email - %s
el: Ένα δοκιμαστικό email θα σταλεί στο email του λογαριασμού σας - %s

en: A user cancelled a booking
el: Ένας χρήστης ακύρωσε μία κράτηση

en: A valid email
el: Ένα έγκυρο email

en: Abbreviated weekdays
el: Συντομογραφία ημερών

en: Abbreviated weekdays?
el: Συντομογραφία ημερών;

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Add Event
el: Προσθήκη Εκδήλωσης

en: Add Location
el: Προσθήκη Τοποθεσίας

en: Add New
el: Προσθήκη Νέας

en: Add New Event
el: Προσθήκη Εκδήλωσης

en: Add New Event Category
el: Προσθήκη Νέας Κατηγορίας Εκδήλωσης

en: Add New Event Tag
el: Προσθήκη Νέας Ετικέτας Εκδήλωσης

en: Add New Location
el: Προσθήκη Τοποθεσίας

en: Add New Recurring Event
el: Προσθέστε Νέα Επαναλαμβανόμενη Εκδήλωση

en: Add Recurring Event
el: Προσθήκη Επαναλαμβανόμενης Εκδήλωσης

en: Add a start or end date (or both) to impose time constraints on ticket availability. Leave either blank for no upper/lower limit.
el: Προσθέστε ημερομηνία έναρξης ή λήξης (ή και τις δύο) για να επιβληθούν χρονικοί περιορισμοί στη διαθεσιμότητα εισιτηρίων. Αφήστε οποιοδήποτε από τα δύο κενό για κανένα ανώτερο/κατώτατο όριο.

en: Add a tax rate to your ticket prices (entering 10 will add 10% to the ticket price).
el: Προσθέστε φορολογικό συντελεστή στις τιμές των εισιτηρίων σας (εισάγοντας 10 θα προσθέσει 10% στην τιμή εισιτηρίου).

en: Add br tags to HTML emails?
el: Προσθήκη br tags στα HTML emails;

en: Add location
el: Προσθήκη τοποθεσίας

en: Add new ticket
el: Προσθήκη εισιτηρίου

en: Add or remove events
el: Προσθήκη ή αφαίρεση εκδηλώσεων

en: Add tax to ticket price?
el: Προσθήκη φόρου στην τιμή εισιτηρίου;

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Address:
el: Διεύθυνση:

en: Admin Tools
el: Εργαλεία Διαχείρισης

en: Administrator Email
el: Email Διαχειριστών

en: Advanced
el: Προηγμένο

en: Advanced Search Fields
el: Πεδία Σύνθετης Αναζήτησης

en: After
el: Μετά

en: All
el: Όλων

en: All %s
el: Όλες οι %s

en: All Ascending
el: Όλα Αύξοντα

en: All Categories
el: Όλες οι Κατηγορίες

en: All Cities/Towns
el: Όλες οι Πόλεις/Κοινότητες

en: All Countries
el: Όλες οι Χώρες

en: All Day
el: Ολοήμερο

en: All Day Message
el: Μήνυμα Ολοήμερου

en: All Descending
el: Όλα Φθίνοντα

en: All Event Categories
el: Όλες οι Κατηγορίες Εκδήλωσης

en: All Event Tags
el: Όλες οι Ετικέτες Εκδήλωσης

en: All Events
el: Όλες οι Εκδηλώσεις

en: All Regions
el: Όλες οι Περιοχές

en: All States
el: Όλοι οι Νομοί

en: All countries text
el: Κείμενο για όλες τις χώρες

en: All day
el: Όλη τη μέρα

en: All events
el: Όλες οι εκδηλώσεις

en: All events link text?
el: Κείμενο συνδέσμου όλων των εκδηλώσεων;

en: All events will be moved to trash.
el: Όλες οι εκδηλώσεις θα μεταφερθούν στα διαγραμμένα.

en: All regions text
el: Κείμενο για όλες τις περιοχές

en: All states text
el: Κείμενο για όλους τους νομούς

en: All towns/cities text
el: Κείμενο για όλες τις πόλεις/κοινότητες;

en: All your settings and events will be permanently deleted. This cannot be undone.
el: Όλες τις ρυθμίσεις και οι εκδηλώσεις σας θα διαγραφούν οριστικά. Αυτό δε μπορεί να αναιρεθεί.

en: All your settings, including email templates and template formats for Events Manager will be deleted.
el: Όλες οι ρυθμίσεις σας, συμπεριλαμβανομένων των προτύπων email και μορφών για το Events Manager θα διαγραφούν.

en: Allow %s to appear in the built-in search results.
el: Να επιτρέπονται στις %s να εμφανίζονται στα ενσωματωμένα αποτελέσματα αναζήτησης.

en: Allow WordPress post-style archives.
el: Να επιτρέπεται αρχείο όπως των άρθρων του WordPress.

en: Allow anonymous event submissions?
el: Να επιτρέπεται η ανώνυμη υποβολή εκδήλωσης;

en: Allow bookings with registered emails?
el: Να επιτρέπονται κρατήσεις με εγγεγραμμένα emails;

en: Allow double bookings?
el: Επιτρέπονται διπλές κρατήσεις;

en: Allow guest bookings?
el: Να επιτρέπονται κρατήσεις φιλοξενούμενων;

en: Allow overbooking when approving?
el: Επιτρέπονται υπεράριθμες κρατήσεις κατά την έγκριση;

en: Already Booked
el: Έχει ήδη γίνει κράτηση

en: Already attending
el: Συμμετέχετε ήδη

en: Already booked
el: Έχει ήδη γίνει κράτηση

en: An email will be sent to an administrator of your choice when an event is published by users who are not administrators.
el: Ένα email θα σταλεί στο διαχειριστή της επιλογής σας όταν μια εκδήλωση δημοσιεύεται από χρήστες που δεν είναι διαχειριστες.

en: An email will be sent to the event contact if someone cancels their booking.
el: Ένα email θα σταλεί στο σύνδεσμο της εκδήλωσης αν κάποιοι ακυρώσουν την κράτηση τους.

en: An email will be sent to the event owner when their event is approved. Users requiring event approval do not have the <code>publish_events</code> capability.
el: Ένα email θα σταλεί στους ιδιοκτήτες της εκδήλωσης όταν η εκδήλωση τους εγκριθεί. Οι χρήστες που απαιτούν έγκριση εκδήλωσης δεν έχουν το δικαίωμα <code>publish_events</code>.

en: An email will be sent to your administrator emails when an event is submitted and pending approval.
el: Ένα email θα σταλεί στα emails των διαχειριστών όταν υποβληθεί εκδήλωση και αναμένεται έγκριση.

en: An error occurred.
el: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα.

en: An event with no bookings.
el: Μία εκδήλωση χωρίς κρατήσεις.

en: Anonymous Submitter Info
el: Πληροφορίες Ανώνυμου Αποστολέα

en: Anonymous event submissions
el: Υποβολή εκδήλωσης ανώνυμα

en: Anonymous submitters cannot see or modify their event once submitted. You can customize the success message they see here.
el: Οι ανώνυμοι υποβολείς δε μπορούν να δουν ή να τροποποιήσουν την εκδήλωση τους μετά την υποβολή. Μπορείτε να προσαρμόσετε το μήνυμα επιτυχίας που θα βλέπουν εδώ.

en: Appears as the first default search option.
el: Εμφανίζεται ως πρώτη προεπιλεγμένη επιλογή αναζήτησης.

en: Appears as the label for this search option.
el: Εμφανίζεται ως ετικέτα για αυτή την επιλογή αναζήτησης.

en: Appears within the input box.
el: Εμφανίζεται μέσα στο κουτί εισόδου.

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Apply global capabilities?
el: Εφαρμογή καθολικών δικαιωμάτων;

en: Approval Required?
el: Απαιτείται Έγκριση;

en: Approve
el: Έγκριση

en: Approved
el: Επιβεβαιωμένες

en: Are current events past events?
el: Είναι οι τρέχουσες εκδηλώσεις εκδηλώσεις του παρελθόντος;

en: Are you sure you want to cancel your booking?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να ακυρώσετε την κράτηση σας;

en: Are you sure you want to delete all recurrences of this event?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε όλες τις επαναλήψεις αυτής της εκδήλωσης;

en: Are you sure you want to delete?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε;

en: Are you sure you want to detach this event? By doing so, this event will be independent of the recurring set of events.
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διασπάσετε αυτή την εκδήλωση; Αν το κάνετε αυτό, η εκδήλωση αυτή θα είναι ανεξάρτητη από τη σειρά επαναλαμβανόμενων εκδηλώσεων.

en: Are you sure you want to disable bookings? If you do this and save, you will lose all previous bookings. If you wish to prevent further bookings, reduce the number of spaces available to the amount of bookings you currently have
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να απενεργοποιήσετε τις κρατήσεις; Αν το κάνετε αυτό και αποθηκεύσετε, θα χάσετε όλες τις προηγούμενες κρατήσεις. Αν επιθυμείτε να αποτρέπονται περαιτέρω κρατήσεις, μειώστε το αριθμό των διαθέσιμων θέσεων σε αριθμό των κρατήσεων που έχετε ήδη

en: Are you sure you want to reschedule this recurring event? If you do this, you will lose all booking information and the old recurring events will be deleted.
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να προγραμματίσετε εκ νέου αυτή την επαναλαμβανόμενη εκδήλωση; Αν το κάνετε αυτό, θα χάσετε όλες τις πληροφορίες κρατήσεων και οι παλιές επαναλαμβανόμενες εκδηλώσεις θα διαγραφούν.

en: Are you sure you want to reset Events Manager?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να επαναφέρετε το Events Manager;

en: Are you sure you want to uninstall Events Manager?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να απεγκαταστήσετε το Events Manager;

en: As a site admin, you see all group events, users will only be able to choose groups they are admins of.
el: Ως διαχειριστής ιστοτόπου, μπορείτε να δείτε όλες τις εκδηλώσεις ομάδων, οι χρήστες θα μπορούν μόνο να επιλέξουν για ποιες ομάδες θα είναι διαχειριστές.

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Aside from pages we automatically generate and include certain jQuery files, if you are using Widgets, Shortcode or PHP to display specific items you may need to tell us where you are using them for them to work properly. Below are options for you to include specific jQuery dependencies only on certain pages.
el: Εκτός από τις σελίδες που δημιουργούνται αυτόματα και περιλαμβάνουν ορισμένα αρχεία jQuery, εάν χρησιμοποιείτε Μονάδες, Shortcode ή PHP για την εμφάνιση συγκεκριμένων στοιχείων μπορεί να χρειαστεί να μας πείτε που τα χρησιμοποιείτε ώστε να λειτουργήσουν σωστά. Παρακάτω υπάρχουν οι επιλογές για να ορίσετε τα προαπαιτούμενα της jQuery μόνο σε συγκεκριμένες σελίδες.

en: Assign bookings to
el: Εκχώρηση κρατήσεων σε

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: Avail. Spaces
el: Διαθ. Θέσεις

en: Availability
el: Διαθεσιμότητα

en: Available
el: Διαθέσιμο

en: Available Spaces
el: Διαθέσιμες Θέσεις

en: Available for
el: Διαθέσιμο για

en: Available from
el: Διαθέσιμο από

en: Available spaces
el: Διαθέσιμες θέσεις

en: Available until
el: Διαθέσιμο έως

en: Awaiting Online Payment
el: Σε Αναμονή Online Πληρωμής

en: Awaiting Payment
el: Σε Αναμονή Πληρωμής

en: Basic HTML is allowed in ticket labels and descriptions.
el: Επιτρέπεται βασική HTML στις ετικέτες και περιγραφές των εισιτηρίων.

en: Be aware that some themes will not work with this option, if so (or you want to make your own changes), you can create a file named <code>single-%s.php</code> <a href='#'>as shown on the WordPress codex</a>, and leave this set to Posts.
el: Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι κάποια θέματα δεν θα λειτουργούν με αυτή την επιλογή, σε αυτή την περίπτωση (ή αν θέλετε να κάνετε τις δικές σας αλλαγές), μπορείτε να δημιουργήσετε ένα αρχείο με όνομα <code>single-%s.php</code> <a href='#'>όπως υποδεικνύεται στο wordpress codex</a>, και να αφήσετε αυτή τη ρύθμιση σε Άρθρα.

en: Before
el: Πριν

en: Before you save your changes, you can quickly send yourself a test email by clicking this button.
el: Προτού αποθηκεύσετε τις αλλαγές σας μπορείτε να στείλετε γρήγορα ένα δοκιμαστικό email στον εαυτό σας πατώντας αυτό το κουμπί.

en: Below are some additional options for individual pages and sections, which you can turn on to enforce custom styling provided by the plugin or off if you want to do your own custom styling.
el: Παρακάτω βρίσκονται μερικές πρόσθετες επιλογές για μεμονωμένες σελίδες και ενότητες, που μπορείτε να ενεργοποιήσετε για την επιβολή του προσαρμοσμένου στυλ που παρέχεται από το πρόσθετο ή να τις απενεργοποιήσετε αν θέλετε να έχετε το δικό σας προσαρμοσμένο στυλ.

en: Below are translations for your tickets. If left blank, the language of the original event will be used.
el: Ακολουθούν οι μεταφράσεις για τα εισιτήριά σας. Αν μείνει κενό, θα χρησιμοποιηθεί η γλώσσα του αρχικού συμβάντος.

en: Below you will find texts that will be displayed to users in various areas during the bookings process, particularly on booking forms.
el: Παρακάτω θα βρείτε τα κείμενα που θα εμφανίζονται στους χρήστες στις επιμέρους φόρμες κράτησης.

en: Body Classes
el: Κλάσεις Body

en: Book Now
el: Κάντε κράτηση τώρα

en: Booked
el: Κράτηθηκε

en: Booked Spaces
el: Κρατημένες Θέσεις

en: Booked User Emails
el: Emails σε Χρήστες που έκαναν Κράτηση

en: Booking
el: Κράτηση

en: Booking %s
el: Κράτηση %s

en: Booking %s.
el: Κράτηση %s.

en: Booking Cancellation Warning
el: Προειδοποίηση Ακύρωσης Κράτησης

en: Booking Cancelled
el: Η Κράτηση Ακυρώθηκε

en: Booking Comment
el: Σχόλιο Κράτησης

en: Booking Confirmed
el: Η Κράτηση Επιβεβαιώθηκε

en: Booking Cut-Off Date
el: Ημερομηνία Λήξης Κράτησεων

en: Booking Date
el: Ημερομηνία Κράτησης

en: Booking Details
el: Στοιχεία Κράτησης

en: Booking Email Templates
el: Πρότυπα Email Κράτησης

en: Booking Form
el: Φόρμας Κράτησης

en: Booking ID
el: ID Κράτησης

en: Booking Management Pages
el: Σελίδες Διαχείρισης Κρατήσεων

en: Booking Notes
el: Σημειώσεις Κράτησης

en: Booking Pending
el: Η Κράτηση Εκκρεμεί

en: Booking Rejected
el: Η Κράτηση Απορρίφθηκε

en: Booking Related Placeholders
el: Placeholders Σχετικά με Κρατήσεις

en: Booking admin pages
el: Σελίδες διαχείρισης Κράτησης

en: Booking already made
el: Έχει ήδη γίνει κράτηση

en: Booking button feedback messages
el: Απαντητικά μηνύματα κουμπιού κράτησης

en: Booking cancelled
el: Ακύρωση κράτησης

en: Booking cancelled email
el: Email ακύρωσης κράτησης

en: Booking cancelled email subject
el: Θέμα email ακύρωσης κράτησης

en: Booking cannot be made, not enough spaces available!
el: Η κράτηση δε μπορεί να γίνει, δεν υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις!

en: Booking complete
el: Η κράτηση ολοκληρώθηκε

en: Booking confirmed email
el: Email επιβεβαίωσης κράτησης

en: Booking confirmed email subject
el: Θέμα email επιβεβαίωσης κράτησης

en: Booking could not be %s.
el: Η κράτηση δε μπορεί να %s.

en: Booking could not be created
el: Η κράτηση δε μπορεί να γίνει

en: Booking error
el: Σφάλμα κράτησης

en: Booking form feedback messages
el: Απαντητικά μηνύματα φόρμας κράτησης

en: Booking form texts/messages
el: Κείμενα/Μηνύματα φόρμας Κράτησης

en: Booking in progress
el: Κράτηση σε εξέλιξη

en: Booking note successfully added.
el: Η σημείωση κράτησης προστέθηκε επιτυχώς.

en: Booking pending email
el: Email κράτησης σε αναμονή

en: Booking pending email subject
el: Θέμα email κράτησης σε αναμονή

en: Booking rejected email
el: Email ακύρωσης κράτησης

en: Booking rejected email subject
el: Θέμα email ακύρωσης κράτησης

en: Booking successful, pending confirmation (you will also receive an email once confirmed).
el: Η κράτηση έγινε επιτυχώς, εκκρεμεί επιβεβαίωση (θα λάβετε email όταν εγκριθεί).

en: Booking successful.
el: Κράτηση επιτυχής.

en: Booking...
el: Γίνεται κράτηση...

en: Bookings
el: Κρατήσεις

en: Bookings %s. Mails Sent.
el: Οι Κρατήσεις %s. Mail Εστάλη.

en: Bookings Stats
el: Στατιστικά Κρατήσεων

en: Bookings Table Settings
el: Ρυθμίσεις Πίνακα Κρατήσεων

en: Bookings are closed for this event.
el: Οι κρατήσεις είναι κλειστές για αυτή την εκδήλωση.

en: Bookings closed
el: Οι κρατήσεις είναι κλειστές

en: Bookings data
el: Δεδομένα κρατήσεων

en: Bookings disabled
el: Οι κρατήσεις είναι ανενεργές

en: Bookings for %s
el: Οι κρατήσεις για %s

en: Bookings have closed (e.g. event has started).
el: Οι κρατήσεις έκλεισαν (πχ. η εκδήλωση έχει ξεκινήσει).

en: Bookings will not be confirmed until the event administrator approves it.
el: Οι κρατήσεις δεν θα επιβεβαιώνονται μέχρι να εγκριθούν από το διαχειριστή της εκδήλωσης.

en: Bookings/Registration
el: Κρατήσεις/Εγγραφή

en: Bulk Actions
el: Μαζικές ενέργειες

en: By default, event spaces become unavailable once there are enough CONFIRMED bookings. To reserve spaces even if unapproved, choose yes.
el: Από προεπιλογή, οι θέσεις εκδηλώσεως παύουν να είναι διαθέσιμες όταν υπάρχουν αρκετές ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΕΣ κρατήσεις. Για τη δέσμευση θέσεων ακόμα και χωρίς έγκριση, επιλέξτε ναι.

en: By default, events that have an end date later than today will be included in searches, set this to yes to consider events that started 'yesterday' as past.
el: Από προεπιλογή, τα γεγονότα που έχουν ημερομηνία λήξης αργότερα από ό, τι σήμερα, θα πρέπει να περιλαμβάνονται στις αναζητήσεις, που αυτό να ναι για να εξετάσει τα γεγονότα που ξεκίνησαν «χθες» και το παρελθόν.

en: By default, if a calendar day only has one event, it display a single event when clicking on the link of that calendar date. If you select Yes here, you will get always see a list of events.
el: Ως προεπιλογή, αν μία ημέρα στο ημερολόγιο έχει μόνο μία εκδήλωση, θα εμφανίζεται μόνο η εκδήλωση αυτή πατώντας στο σύνδεσμο αυτής της ημερομηνίας. Αν επιλέξετε Ναι εδώ, θα προβάλλεται πάντα η λίστα των εκδηλώσεων.

en: By default, if a guest tries to book an event using the email of a user account on your site they will be asked to log in, selecting yes will bypass this security measure.
el: Από προεπιλογή, αν ένας φιλοξενούμενος προσπαθήσει να κάνει κράτηση με ένα email χρήστη του ιστοτόπου σας θα του ζητηθεί να συνδεθεί. Επιλέγοντας ναι θα παρακάμπτεται αυτό το μέτρο ασφαλείας.

en: By default, when a booking is made by a user, this booking is tied to a user account, if the user is not registered nor logged in and guest bookings are enabled, an account will be created for them.
el: Από προεπιλογή, όταν ένας χρήστης κάνει μία κράτηση θα συνδεθεί στο λογαριασμό του. Αν ο χρήστης δεν έχει εγγραφεί ή συνδεθεί και οι κρατήσεις φιλοξενούμενων είναι ενεργές, θα δημιουργηθεί λογαριασμός.

en: By using formats, you can control how your %s are displayed from within the Events Manager <a href='#formats' class='nav-tab-link' rel='#em-menu-formats'>Formatting</a> tab above without having to edit your theme files.
el: Χρησιμοποιώντας τις μορφές, μπορείτε να ελέγξετε πώς θα εμφανίζονται οι %s σας στην καρτέλα <a href='#formats' class='nav-tab-link' rel='#em-menu-formats'>Μορφoποίησης</a> του Events Manager παραπάνω χωρίς να χρειαστεί να αλλάξετε τα αρχεία του θέματος σας.

en: CSS File
el: Αρχείο CSS

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Calendar Day Event List Settings
el: Ρυθμίσεις Λίστας Εκδηλώσεων Ημερολογιακής Ημέρας

en: Calendar events/day limit
el: Όριο εκδηλώσεων/ημέρα στο ημερόλογιο

en: Can be in form of pixels or a percentage such as %s or %s.
el: Μπορεί να είναι σε pixels ή σε ποσοστό επί της εκατό όπως %s ή %s.

en: Can users cancel their booking?
el: Επιτρέπεται ακύρωση κρατήσεων από χρήστες;

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cancelation complete
el: Η ακύρωση ολοκληρώθηκε

en: Cancelation error
el: Σφάλμα ακύρωσης

en: Cancelation in progress
el: Ακύρωση σε εξέλιξη

en: Canceling...
el: Ακύρωση...

en: Cancellation
el: Ακύρωση

en: Cancelled
el: Ακυρωμένες

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Categories dropdown label
el: Ετικέτα πτυσσόμενου μενού Κατηγοριών

en: Categories list page
el: Σελίδα λίστας κατηγοριών

en: Category
el: Κατηγορία

en: Category IDs
el: ID Κατηγοριών

en: Category Related Placeholders
el: Placeholders Σχετικά με Κατηγορίες

en: Category:
el: Κατηγορία:

en: Change
el: Αλλαγή

en: Changes saved
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν

en: Changes saved.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν.

en: Check Dev Versions
el: Έλεγχος Δοκιμαστικών Εκδόσεων

en: Check this option if you want the event contact to receive an email when someone books places. An email will be sent when a booking is first made (regardless if confirmed or pending)
el: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή αν επιθυμείτε να λαμβάνει email ο σύνδεσμος της εκδήλωσης όταν κάποιος κάνει κράτηση θέσης. Ένα email θα αποστέλλεται όταν η κράτηση γίνεται αρχικά (ανεξάρτητα από το αν έχει επιβεβαιωθεί ή εκκρεμεί)

en: Check this option if you want to prevent the WordPress registration email from going out when a user anonymously books an event.
el: Επιλέξτε αυτή την επιλογή αν θέλετε να αποτρέψετε την αποστολή email εγγραφής στο WordPress όταν ένας χρήστης κάνει κράτηση σε εκδήλωση ανώνυμα.

en: Check this option to enable Goggle Map integration.
el: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για την ενσωμάτωση Goggle Map.

en: Checking for dev versions.
el: Έλεγχος για εκδόσεις ανάπτυξης.

en: Checking...
el: Έλεγχος...

en: Choose a color for your category. You can access this using the %s placeholder.
el: Επιλέξτε ένα χρώμα για την κατηγορία σας. Μπορείτε να το προσπελάσετε χρησιμοποιώντας το placeholder %s.

en: Choose a parent user to assign bookings to. People making their booking will be unaware of this and will never have access to those user details. This should be a subscriber user you do not use to log in with yourself.
el: Επιλέξτε ένα γονικό χρήστη για να του εκχωρούνται οι κρατήσεις. Οι άνθρωποι που θα κάνουν κρατήσεις δεν θα το γνωρίζουν αυτό και δεν θα έχουν ποτέ πρόσβαση στις λεπτομέρειες αυτού του χρήστη. Ο χρήστης αυτός θα πρέπει να είναι εγγεγραμμένος και να μην το χρησιμοποιείται για τη δική σας σύνδεση.

en: Choose an image for your category, which can be displayed using the %s placeholder.
el: Επιλέξτε μια εικόνα για την κατηγορία σας, η οποία μπορεί να εμφανιστεί χρησιμοποιώντας το placeholder %s.

en: Choose from most used event categories
el: Επιλέξτε από τις συχνά χρησιμοποιούμενες κατηγορίες εκδηλώσης

en: Choose from most used event tags
el: Επιλέξτε από τις πιο συχνά χρησιμοποιούμενες ετικέτες εκδήλωσης

en: Choose how prices are displayed. <code>@</code> will be replaced by the currency symbol, and <code>#</code> will be replaced by the number.
el: Επιλέξτε τον τρόπο εμφάνισης των τιμών. Το <code>@</code> θα αντικατασταθεί από το σύμβολο του νομίσματος, και το <code>#</code> θα αντικατασταθεί από την τιμή.

en: Choose how to format your group heading dates. Leave blank for default.
el: Επιλέξτε τη διαμόρφωση των ημερομηνιών για τις κεφαλίδες των ομάδων σας. Αφήστε κενό για προεπιλογή.

en: Choose how to format your group headings.
el: Επιλέξτε τη διαμόρφωση των κεφαλίδων των ομάδων σας.

en: Choose to show events within a specific time range.
el: Επιλέξτε την εμφάνιση εκδηλώσεων συγκεκριμένου χρονικού εύρους.

en: Choose whether or not to display a login form in the booking form area to remind your members to log in before booking.
el: Επιλέξτε αν θα εμφανίζεται ή όχι η φόρμα σύνδεσης στην περιοχή φόρμας κρατήσεως για να υπενθυμίζει στα μέλη σας να συνδεθούν πριν κάνουν κράτηση.

en: Choose which order your tickets appear.
el: Επιλέξτε τη σειρά εμφάνισης των εισιτηρίων σας.

en: Choose your currency for displaying event pricing.
el: Επιλέξτε το νόμισμα για την εμφάνιση της τιμολόγησης εκδήλωσης.

en: Choose/Upload Image
el: Επιλογή/Ανέβασμα Εικόνας

en: City/Town
el: Πόλη/Κοινότητα

en: City/Town:
el: Πόλη/Χωρίο:

en: Click to toggle
el: Πατήστε για εναλλαγή

en: Close Ticket Editor
el: Κλείσιμο Επεξεργασίας Εισιτηρίου

en: Collapse All
el: Σύμπτυξη Όλων

en: Color
el: χρώμα

en: Columns to export
el: Στήλες για εξαγωγή

en: Columns to show
el: Στήλες για προβολή

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Confirmation email could not be sent to admin. Registrant should have gotten their email (only admin see this warning).
el: Το email επιβεβαίωσης δε μπόρεσε να σταλεί στο διαχειριστή. Ο καταχωρηθείς πρέπει να έχει παραλάβει το email (μόνο οι διαχειριστές βλέπουν αυτή την προειδοποίηση).

en: Confirmed
el: Επιβεβαιωμένες

en: Confirmed Spaces
el: Επιβεβαιωμένες Θέσεις

en: Confirmed booking email
el: Email επιβεβαιωμένης κράτησης

en: Congratulations! Your email settings work.
el: Συγχαρητήρια! Το ρυθμίσεις για το email σας λειτουργούν.

en: Controls how many events being held at a location are shown per page when using placeholders such as %s. Leave blank for no limit.
el: Αυτό καθορίζει πόσες εκδηλώσεις που παρατίθενται σε μία τοποθεσία θα προβάλλονται ανά σελίδα όταν χρησιμοποιούνται placeholders όπως το %s. Αφήστε κενό για κανένα όριο.

en: Controls how many events belonging to a category are shown per page when using placeholders such as %s. Leave blank for no limit.
el: Ελέγχει πόσες εκδηλώσεις που ανήκουν σε μία κατηγορία εμφανίζονται ανά σελίδα όταν χρησιμοποιούνται placeholders όπως το %s. Αφήστε κενό για κανένα όριο.

en: Controls how many events belonging to a tag are shown per page when using placeholders such as %s. Leave blank for no limit.
el: Ελέγχει πόσες εκδηλώσεις που ανήκουν σε μία ετικέτα εμφανίζονται ανά σελίδα όταν χρησιμοποιούνται placeholders όπως το %s. Αφήστε κενό για κανένα όριο.

en: Could not send email.
el: Δε μπόρεσε να σταλεί email.

en: Count
el: Αριθμό

en: Country
el: Χώρα

en: Country:
el: Χώρα:

en: Create a location or start typing to search a previously created location.
el: Δημιουργήστε μία τοποθεσία ή αρχίστε να πληκτρολογείτε για να αναζητήσετε στις υπάρχουσες τοποθεσίες.

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Currency Format
el: Μορφή Νομισματικής Μονάδας

en: Custom fields are the same as attributes, except you cannot restrict specific values, users can add any kind of custom field name/value pair. Only available in the WordPress admin area.
el: Τα προσαρμοσμένα πεδία είναι παρόμοια με τα χαρακτηριστικά, αλλά δεν μπορείτε να τα περιορίσετε σε συγκεκριμένες τιμές. Οι χρήστες μπορούν να προσθέσουν προσαρμοσμένα πεδία με οποιοδήποτε ζεύγος ονόματος/τιμής. Διαθέσιμο μόνο στο διαχειριστικό του WordPress.

en: Customize Feedback Messages
el: Προσαρμογή Απαντητικών Μηνυμάτων

en: Customize the message your user sees when they resubmit/update their event.
el: Προσαρμόστε το μήνυμα που βλέπουν οι χρήστες όταν υποβάλλουν ξανά ή ανανεώνουν την εκδήλωση τους.

en: Customize the message your user sees when they submitted their event.
el: Προσαρμόστε το μήνυμα που βλέπουν οι χρήστες όταν υποβάλλουν την εκδήλωση τους.

en: Daily
el: Καθημερινά

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date Format
el: Μορφή Ημερομηνίας

en: Date Picker Format
el: Μορφή Επιλογέα Ημερομηνίας

en: Date Separator
el: Διαχωριστικό ημερομηνίας

en: Date and Time
el: Ημερομηνία και Ώρα

en: Date and Time formats follow the <a href="%s">WordPress time formatting conventions</a>
el: Η ημερομηνία και η ώρα ακολουθούν τη συμβατική μορφοποίηση <a href="%s">χρόνου του WordPress </a>

en: Date and time
el: Ημερομηνία και ώρα

en: Date/Time
el: Ημερομηνία/Ώρα

en: Dates
el: Ημερομηνίες

en: Dates must have correct formatting. Please use the date picker provided.
el: Οι ημερομηνίες πρέπει να έχουν σωστή μορφοποίηση. Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε τον παρεχόμενο επιλογέα ημερομηνίας.

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br/>You have requested #_BOOKINGSPACES space/spaces for #_EVENTNAME.<br/>When : #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES<br/>Where : #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE<br/>Your booking is currently pending approval by our administrators. Once approved you will receive an automatic confirmation.<br/>Yours faithfully,<br/>#_CONTACTNAME
el: Αγαπητέ/ή #_BOOKINGNAME, <br/>Έχετε ζητήσει #_BOOKINGSPACES θέση/θέσεις για το #_EVENTNAME.<br/>Πότε: #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES<br/>Πού: #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE<br/>Εκκρεμεί έγκριση της κράτησης σας από τους διαχειριστές μας. Μόλις εγκριθεί θα λάβετε αυτόματη επιβεβαίωση.<br/>Φιλικά,<br/>#_CONTACTNAME

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br/>You have successfully reserved #_BOOKINGSPACES space/spaces for #_EVENTNAME.<br/>When : #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES<br/>Where : #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE<br/>Yours faithfully,<br/>#_CONTACTNAME
el: Αγαπητέ/ή #_BOOKINGNAME, <br/>Έχετε κάνει επιτυχή κράτηση #_BOOKINGSPACES θέσης/θέσεων για το #_EVENTNAME.<br/>Πότε: #_EVENTDATES @ #_EVENTTIMES<br/>Πού: #_LOCATIONNAME - #_LOCATIONFULLLINE<br/>Φιλικά,<br/>#_CONTACTNAME

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br/>Your requested booking for #_BOOKINGSPACES spaces at #_EVENTNAME on #_EVENTDATES has been cancelled.<br/>Yours faithfully,<br/>#_CONTACTNAME
el: Αγαπητέ/ή #_BOOKINGNAME, <br/>Η κράτηση που ζητήσατε για #_BOOKINGSPACES θέσεις για το #_EVENTNAME στις _EVENTDATES ακυρώθηκε.<br/>Φιλικά,<br/>#_CONTACTNAME

en: Dear #_BOOKINGNAME, <br/>Your requested booking for #_BOOKINGSPACES spaces at #_EVENTNAME on #_EVENTDATES has been rejected.<br/>Yours faithfully,<br/>#_CONTACTNAME
el: Αγαπητέ/ή #_BOOKINGNAME, <br/>H κράτηση που ζητήσατε για #_BOOKINGSPACES θέσεις για το #_EVENTNAME στις #_EVENTDATES έχει απορριφθεί.<br/>Φιλικά,<br/>#_CONTACTNAME

en: Dear #_CONTACTNAME, <br/>Your event #_EVENTNAME on #_EVENTDATES has been approved.<br/>You can view your event here: #_EVENTURL
el: Αγαπητέ/ή #_CONTACTNAME, <br/>Η εκδήλωση σας #_EVENTNAME στις #_EVENTDATES έχει εγκριθεί.<br/>Μπορείτε να δείτε την εκδήλωση σας εδώ: #_EVENTURL

en: Decimal Point
el: Υποδιαστολή

en: Decline
el: Απόρριψη

en: Default %s color
el: Προεπιλεγμένο χρώμα για %s

en: Default %s list format
el: Προεπιλεγμένη μορφή λίστας για %s

en: Default %s list options
el: Προεπιλεγμένες επιλογές λίστας %s

en: Default Category
el: Προεπιλεγμένη Κατηγορία

en: Default Country
el: Προεπιλεγμένη Χώρα

en: Default Location
el: Προεπιλεγμένη Τοποθεσία

en: Default Location Country
el: Προεπιλεγμένη Χώρα Τοποθεσιών.

en: Default archive ordering
el: Προεπιλεγμένη ταξινόμηση αρχείου

en: Default distance
el: Προεπιλεγμένη απόσταση

en: Default distance unit
el: Προεπιλεγμένη μονάδα απόστασης

en: Default event archive ordering
el: Προεπιλεγμένη ταξινόμηση αρχείου εκδηλώσεων

en: Default event list format
el: Προεπιλεγμένη μορφή λίστας εκδηλώσεων

en: Default event list format footer
el: Υποσέλιδο προεπιλεγμένης μορφής λίστας εκδηλώσεων

en: Default event list format header
el: Κεφαλίδα προεπιλεγμένης μορφής λίστας εκδηλώσεων

en: Default event list ordering
el: Προεπιλεγμένη ταξινόμηση λίστας εκδηλώσεων

en: Default list ordering
el: Προεπιλεγμένη ταξινόμηση λίστας

en: Default map height
el: Προεπιλεγμένο ύψος χάρτη

en: Default map width
el: Προεπιλεγμένο πλάτος χάρτη

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete Image?
el: Διαγραφή Εικόνας;

en: Delete User
el: Διαγραφή Χρήστη

en: Delete selected
el: Διαγραφή επιλεγμένων

en: Depending on server settings, some sending methods may ignore this settings.
el: Ανάλογα με τις ρυθμίσεις του διακομιστή σας, κάποιες μέθοδοι αποστολής ενδέχεται να αγνοούν αυτές τις ρυθμίσεις.

en: Deprecated Attributes
el: Υποτιμημένα Χαρακτηριστικά

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Detach
el: Απόσπαση

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Details about the event.
el: Λεπτομέρειες για την εκδήλωση.

en: Details about the location.
el: Λεπτομέρειες σχετικά με την τοποθεσία.

en: Dev Mode active: Just a friendly reminder that you are updating to development versions. Only admins see this message, and it will go away when you disable this <a href="#pro-api">here</a> in your settings.
el: Λειτουργία Ανάπτυξης ενεργή: Απλά μια φιλική υπενθύμιση ότι αναβαθμίζετε σε εκδόσεις ανάπτυξης. Μόνο οι διαχειριστές βλέπουν αυτό το μήνυμα, και μπορεί να εξαφανιστεί αν το απενεργοποιήσετε <a href="#pro-api">εδώ</a> στις ρυθμίσεις σας.

en: Development Versions &amp; Updates
el: Δοκιμαστικές Εκδόσεις &amp; Αναβαθμίσεις

en: Disable  WordPress Thumbnails?
el: Απενεργοποίηση μικρογραφιών του WordPress;

en: Disable new registration email?
el: Απενεργοποίηση email νέας εγγραφής;

en: Disable thumbnails?
el: Απενεργοποίηση μικρογραφιών;

en: Disable title rewriting?
el: Απενεργοποίηση αλλαγής τίτλου;

en: Discounts (After Taxes)
el: Εκπτώσεις (Πλέον Φόρων)

en: Discounts Before Taxes
el: Εκπτώσεις Προ Φόρων

en: Display %s as
el: Προβολή για τις %s

en: Display a list of event locations on Events Manager.
el: Προβολή λίστας εκδηλώσεων στο Events Manager.

en: Display a list of events on Events Manager.
el: Προβολή λίστας εκδηλώσεων στο Events Manager.

en: Display calendar in events page?
el: Προβολή ημερολογίου στις σελίδα εκδηλώσεων;

en: Display events on your blog.
el: Προβάλετε εκδηλώσεις στο ιστολόγιο σας.

en: Display global %s on main blog?
el: Εμφάνιση καθολικού %s στο κεντρικό ιστολόγιο;

en: Display global events on main blog?
el: Προβολή των καθολικών εκδηλώσεων στο κεντρικό ιστολόγιο;

en: Display locations on your blog.
el: Προβάλετε τοποθεσίες στο ιστολόγιο σας.

en: Display login form?
el: Προβολή φόρμας σύνδεσης;

en: Display your events in a calendar widget.
el: Εμφάνιση των εκδηλώσεων σας σε μία μονάδα ημερολογίου.

en: Displaying %1$s&#8211;%2$s of %3$s
el: Προβολή %1$s&#8211;%2$s από %3$s

en: Displaying Event
el: Εμφάνιση Εκδήλωσης

en: Displaying User
el: Εμφάνιση Χρήστη

en: Displays %s from all sites on the network by default. You can still restrict %s by blog using shortcodes and template tags coupled with the <code>blog</code> attribute. Requires global tables to be turned on.
el: Εμφανίζει %s από όλες τις τοποθεσίες στο δίκτυο, σαν προεπιλογή. Μπορείτε επίσης να περιορίσετε %s ανά ιστολόγιο χρησιμοποιώντας shortcodes και template tags σε συνδυασμό με το χαρακτηριστικό <code>blog</code>. Απαιτείται οι καθολικοί πίνακες να είναι ενεργοποιημένοι.

en: Distance Values
el: Τιμές Απόστασης

en: Draft
el: Προσχέδιο

en: Drag items to or from the left column to add or remove them.
el: Σύρετε στοιχεία από και προς την αριστερή στήλη για να τα προσθέστε ή αφαιρέσετε.

en: Due to how we change how this custom taxonomy is displayed when overriding with formats it is strongly advised that you assign a %s page below, which increases compatibility with various plugins and themes.
el: Λόγω του τρόπου που αλλάζουμε τον τρόπο εμφάνισης αυτού του custom taxonomy κατά την παράκαμψη με μορφές, συνιστάται ιδιαιτέρως να ορίσετε μια σελίδα για τις %s παρακάτω. Αυτό αυξάνει τη συμβατότητα με διάφορα πρόσθετα και θέματα.

en: Duplicate
el: Αντιγραφή

en: Duplicate %s
el: Αντιγραφή %s

en: Duplicate this event
el: Αναπαραγωγή εκδήλωσης

en: ERROR : Email Not Sent.
el: ΣΦΑΛΜΑ: Το Email Δεν Εστάλη.

en: Each event spans %s day(s)
el: Κάθε εκδήλωση διαρκεί %s ημέρα(ες)

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit %s
el: Επεξεργασία %s

en: Edit Booking
el: Επεξεργασία Κράτησης

en: Edit Details
el: Επεξεργασία Στοιχείων

en: Edit Event
el: Επεξεργασία Εκδήλωσης

en: Edit Event Category
el: Επεξεργασία Κατηγορίας Εκδήλωσης

en: Edit Event Tag
el: Επεξεργασία Ετικέτας Εκδήλωσης

en: Edit Location
el: Επεξεργασία Τοποθεσίας

en: Edit Recurring Event
el: Επεξεργασία Επαναλαμβανόμενης Εκδήλωσης

en: Edit Recurring Events
el: Επεξεργασία Επαναλαμβανόμενων Εκδηλώσεων

en: Edit User
el: Επεξεργασία Χρήστη

en: Edit events
el: Επεξεργασία εκδηλώσεων

en: Edit location
el: Επεξεργασία τοποθεσίας

en: Edit locations
el: Επεξεργασία τοποθεσιών

en: Edit/View
el: Επεξεργασία/Προβολή

en: Email Exists
el: Το email υπάρχει

en: Email Sent.
el: Το Email Εστάλη.

en: Email Settings
el: Ρυθμίσεις Email

en: Email event owner?
el: Αποστολή email στον ιδιοκτήτη εκδήλωσης;

en: Email events admin?
el: Email διαχειριστή εκδηλώσεων;

en: Email not sent.
el: Το email δεν εστάλη.

en: Email sent successfully to %s
el: Επιτυχής αποστολή email σε %s

en: Enable %s attributes?
el: Ενεργοποίηση χαρακτηριστικών %s;

en: Enable %s custom fields?
el: Ενεργοποίηση %s προσαρμοσμένων πεδίων;

en: Enable Archives?
el: Ενεργοποίηση Αρχείου;

en: Enable Comments?
el: Ενεργοποίηση Σχολίων

en: Enable Dev Updates?
el: Ενεργοποίηση Δοκιμαστικών Αναβαθμίσεων;

en: Enable Google Maps integration?
el: Ενεργοποίηση ενσωμάτωσης Google Maps;

en: Enable No-User Booking Mode?
el: Ενεργοποίηση Λειτουργίας Κράτησης Χωρίς Χρήστη;

en: Enable advanced fields?
el: Ενεργοποίηση προηγμένων πεδίων;

en: Enable bookings?
el: Ενεργοποίηση κρατήσεων;

en: Enable categories?
el: Ενεργοποίηση κατηγοριών;

en: Enable global tables mode?
el: Ενεργοποίηση ρυθμού καθολικών πινάκων;

en: Enable locations?
el: Ενεργοποίηση τοποθεσιών;

en: Enable recurrence?
el: Ενεργοποίηση επαναλαμβανόμενων;

en: Enable registration for this event
el: Ενεργοποίηση εγγραφής για αυτή την εκδήλωση

en: Enable tags?
el: Ενεργοποίηση ετικετών;

en: Enables additional advanced search fields such as dates, country, etc.
el: Ενεργοποιεί πρόσθετα πεδία σύνθετης αναζήτησης, όπως ημερομηνίες, χώρα κλπ.

en: Enabling this will prevent us from loading our CSS file on every page, and will only load on specific pages generated by Events Manager.
el: Ενεργοποιώντας αυτή την επιλογή θα αποτραπεί το φόρτωμα των αρχείων CSS μας σε κάθε σελίδα. Θα φορτώνονται μόνο στις σελίδες που δημιουργούνται από το Events Manager.

en: End
el: Τέλος

en: Enter a maximum number of spaces (required).
el: Εισάγετε μέγιστο αριθμό θέσεων (απαιτείται).

en: Enter a number.
el: Εισάγετε έναν αριθμό.

en: Enter a ticket name.
el: Εισάγετε όνομα εισιτηρίου.

en: Error mailing user
el: Σφάλμα αποστολής email σε χρήστη

en: Errors
el: Σφάλματα

en: Event
el: Εκδήλωσης

en: Event Admin Emails
el: Emails Διαχειριστών Εκδηλώσεων

en: Event Admin/Owner Emails
el: Emails Διαχειριστή/Ιδιοκτήτη Εκδήλωσης

en: Event Approved
el: Η Εκδήλωση Εγκρίθηκε

en: Event Bookings Dashboard
el: Ταμπλώ Κρατήσεων Εκδηλώσεων

en: Event Categories
el: Κατηγορίες Εκδηλώσεων

en: Event Category
el: Κατηγορία Εκδήλωσης

en: Event Date(s)
el: Ημερομηνία(ες) Εκδήλωσης

en: Event Details
el: Στοιχεία Εκδήλωσης

en: Event Edit and Submission Forms
el: Φόρμες Υποβολής και Επεξεργασίας Εκδήλωσης

en: Event Image
el: Εικόνα Εκδήλωσης

en: Event List Limits
el: Όρια Λίστας Εκδηλώσεων

en: Event Locations
el: Τοποθεσίες Εκδηλώσεων

en: Event Manager Options
el: Επιλογές Event Manager

en: Event Manager titles
el: Τίτλοι Event Manager

en: Event Name
el: Όνομα Εκδήλωσης

en: Event Options
el: Επιλογές Εκδήλωσης

en: Event Published
el: Η Εκδήλωση Δημοσιεύθηκε

en: Event Re-Submitted
el: Επαναποστολή Εκδήλωσης

en: Event Reapproved
el: Επανέγκριση Εκδήλωσης

en: Event Related Placeholders
el: Placeholders Σχετικά με Εκδηλώσεις

en: Event Submission Forms
el: Φόρμες Υποβολής Εκδήλωσης

en: Event Submission Templates
el: Πρότυπα Αποστολής Εκδήλωσης

en: Event Submitted
el: Αποστολή Εκδήλωσης

en: Event Submitter Emails
el: Emails Υποβληθείσας Εκδήλωσης

en: Event Tag
el: Ετικέτα Εκδήλωσης

en: Event Tags
el: Ετικέτες Εκδηλώσεων

en: Event Time(s)
el: Ώρα(ες) Εκδήλωσης

en: Event approved email
el: Email υποβληθείσας εκδήλωσης

en: Event approved subject
el: Θέμα Υποβληθείσας Εκδήλωσης

en: Event archives scope
el: Στόχος αρχείου εκδηλώσεων

en: Event booking forms
el: Φόρμες κράτησης εκδήλωσης

en: Event could not be attached.
el: Η εκδήλωση δε μπόρεσε να προσαρτηθεί.

en: Event could not be detached.
el: Η εκδήλωση δε μπόρεσε να αποσπασθεί.

en: Event detached.
el: Η εκδήλωση αποσπάσθηκε.

en: Event format
el: Μορφή εκδήλωσης

en: Event fully booked
el: Η εκδήλωση αυτή είναι πλήρης κρατήσεων

en: Event is fully booked.
el: Η εκδήλωση αυτή έχει πληρότητα κρατήσεων.

en: Event list scope
el: Στόχος λίστας εκδηλώσεων

en: Event name
el: Όνομα εκδήλωσης

en: Event published email
el: Email Δημοσίευσης Εκδήλωσης

en: Event published subject
el: Θέμα Δημοσίευσης Εκδήλωσης

en: Event re-attached to recurrence.
el: Η εκδήλωση επαναπροσαρτήθηκε στην επαναλαμβανόμενη.

en: Event reapproved email
el: Email επανέγκρισης εκδήλωσης

en: Event reapproved subject
el: Θέμα επανέγκρισης εκδήλωσης

en: Event resubmitted email
el: Email επανασταλμένης εκδήλωσης

en: Event resubmitted subject
el: Θέμα επανασταλμένης εκδήλωσης

en: Event start date/time, location name
el: Ημερομηνία/ώρα έναρξης, όνομα τοποθεσίας

en: Event starts at
el: Η εκδήλωση ξεκινά στις

en: Event submission notifications will be sent to emails added here.
el: Οι ειδοποιήσεις για την αποστολή εκδήλωσης θα σταλούν σε αυτά τα emails.

en: Event submitted email
el: Email απεσταλμένης εκδήλωσης

en: Event submitted subject
el: Θέμα απεσταλμένης εκδήλωσης

en: Event title format
el: Μορφή τίτλου εκδήλωσης

en: Event titles
el: Τίτλοι εκδηλώσεων

en: Event tooltips format
el: Μορφή επεξηγήσεων εκδήλωσης

en: Event.
el: Εκδήλωση.

en: Event/Location admin pages
el: Σελίδες διαχείρισης Εκδήλωσης/Τοποθεσίας

en: Events
el: Εκδηλώσεις

en: Events Calendar
el: Ημερολόγιο Εκδηλώσεων

en: Events I'm Attending
el: Εκδηλώσεις που θα Παρακολουθήσω

en: Events Manager Settings
el: Ρυθμίσεις Events Manager

en: Events Manager Test Email
el: Δοκιμαστικό Email του Events Manager

en: Events Manager imposes a minimal amount of styling on websites so that your themes can take over.
el: Το Events Manager επιβάλλει το ελάχιστο δυνατό στυλ στις ιστοσελίδες, για να μην παρεμβαίνει στα θέματα σας.

en: Events With Bookings Enabled
el: Εκδηλώσεις με ενεργοποιημένες Κρατήσεις

en: Events cannot start after they end.
el: Οι εκδηλώσεις δε μπορούν να ξεκινούν μετά το τέλος τους.

en: Events current and next month
el: Εκδηλώσεις τρέχοντες και του επόμενου μήνα

en: Events list page
el: Σελίδα λίστας εκδηλώσεων

en: Events next month
el: Εκδηλώσεις του επόμενου μήνα

en: Events page
el: Σελίδα Εκδηλώσεων

en: Events page grouping
el: Ομαδοποίηση σελίδων εκδηλώσεων

en: Events page grouping date format
el: Μορφή ημερομηνίας για τη σελίδα ομαδοποιημένων εκδηλώσεων

en: Events page grouping header
el: Κεφαλίδα σελίδας ομαδοποιημένων εκδηλώσεων

en: Events require a user to own them. In order to allow events to be submitted anonymously you need to assign that event a specific user. We recommend you create a "Anonymous" subscriber with a very good password and use that. Guests will have the same event permissions as this user when submitting.
el: Οι εκδηλώσεις πρέπει να ανήκουν σε κάποιο χρήστη. Για να επιτρέπεται η ανώνυμη υποβολή εκδηλώσεων πρέπει να εκχωρήσετε αυτή την την εκδήλωση σε συγκεκριμένο χρήστη. Προτείνεται η προσθήκη και χρήση ενός "Ανώνυμου" συνδρομητή με πολύ καλό κωδικό πρόσβασης. Οι επισκέπτες θα έχουν τα ίδια δικαιώματα για την εκδήλωση με αυτό το χρήστη, κατά την υποβολή.

en: Events start from
el: Οι εκδηλώσεις ξεκινούν από

en: Events this month
el: Εκδηλώσεις αυτού του μήνα

en: Events with multiple dates will appear on each of those dates in the calendar.
el: Εκδηλώσεις με πολλαπλές ημερομηνίες θα εμφανίζονται σε κάθε μία από αυτές τις ημερομηνίες στο ημερολόγιο.

en: Events within 12 months
el: Εκδηλώσεις εντός 12 μηνών

en: Events within 2 months
el: Εκδηλώσεις εντός 2 μηνών

en: Events within 3 months
el: Εκδηλώσεις εντός 3 μηνών

en: Events within 6 months
el: Εκδηλώσεις εντός 6 μηνών

en: Everyone
el: Όλους

en: Example:
el: Παράδειγμα:

en: Exclude on
el: Να αποκλείονται σε

en: Expand All
el: Ανάπτυξη Όλων

en: Export Bookings
el: Εξαγωγή Κρατήσεων

en: Export CSV
el: Εξαγωγή CSV

en: Export these bookings.
el: Εξαγωγή αυτών των κρατήσεων.

en: Exported booking on %s
el: Εξαγωγή κράτησης στο %s

en: Filter
el: Φίλτρο

en: First Name
el: Όνομα

en: For a recurring event, a one day event will be created on each recurring date within this date range.
el: Για μία επαναλαμβανόμενη εκδήλωση, μία μονοήμερη εκδήλωση θα δημιουργηθεί για κάθε ημερομηνία επανάληψης εντός αυτού του εύρους ημερομηνιών.

en: For multiple emails, separate by commas (e.g. email1@test.com,email2@test.com,etc.)
el: Για πολλαπλά emails, χωρίστε με κόμματα (πχ. email1@test.com,email2@test.com,κλπ.)

en: For recurring events that end the following day, ensure you make your event last 1 or more days.
el: Για τις επαναλαμβανόμενες εκδηλώσεις που τελειώνουν την επόμενη ημέρα, βεβαιωθείτε ότι η εκδήλωση σας διαρκεί τουλάχιστον 1 ημέρα.

en: For use with the %s placeholder
el: Για χρήση με το placeholder %s

en: For when start/end %s are present, this will separate the two (include spaces here if necessary).
el: Όταν είναι διαθέσιμες %s έναρξης/λήξης, αυτό θα τις διαχωρίζει (προσθέστε κενά αν χρειάζεται).

en: Formatting
el: Μορφοποίηση

en: Free
el: Δωρεάν

en: Fri
el: Παρ

en: Friday
el: Παρασκευή

en: From
el: Από

en: From %1$s to %2$s
el: Από %1$s έως %2$s

en: Front-end management pages
el: Σελίδες διαχείρισης στο Εμπρόσθιο Τμήμα

en: Full Calendar
el: Πλήρες Ημερολόγιο

en: Full Calendar Options
el: Επιλογές Πλήρους Ημερολογίου

en: Fully booked
el: Πληρότητα κρατήσεων

en: Future Events
el: Μελλοντικές Εκδηλώσεις

en: Future events
el: Μελλοντικές εκδηλώσεις

en: General
el: Γενικά

en: General JS
el: Γενική JS

en: General Options
el: Γενικές Επιλογές

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Geolocation Search
el: Γεωγραφική Αναζήτηση

en: Getting Help for Events Manager
el: Αναζητώντας Βοήθεια για το Events Manager

en: Global %s slug
el: Καθολικό σύντομα όνομα %s

en: Global Map Format
el: Μορφή Καθολικού Χάρτη

en: Group Events
el: Ομαδοποίηση Εκδηλώσεων

en: Group Ownership
el: Ιδιοκτησία Ομάδας

en: Guest Default User
el: Προεπιλεγμένος Χρήστης Επισκεπτών

en: Guest User
el: Φιλοξενούμενος Χρήστης

en: Guest Users
el: Φιλοξενούμενους Χρήστες

en: HTML Allowed.
el: Επιτρέπεται η χρήση HTML.

en: HTML allowed.
el: Επιτρέπεται η χρήση HTML.

en: HTML is not accepted.
el: Η HTML δεν είναι αποδεκτή.

en: Help
el: Βοήθεια

en: Hidden by default?
el: Κρυμμένο από προεπιλογή;

en: Hide Advanced Options
el: Απόκρυψη Προηγμένων Επιλογών

en: Hide Advanced Search
el: Απόκρυψη Σύνθετης Αναζήτησης

en: Hide label
el: Απόκρυψη ετικέτας

en: However, there were some problems whilst sending confirmation emails to you and/or the event contact person. You may want to contact them directly and letting them know of this error.
el: Ωστόσο, παρουσιάστηκαν κάποια προβλήματα κατά την αποστολή emails επιβεβαίωσης σε εσάς και/ή το άτομο επικοινωνίας της εκδήλωσης. Ίσως επιθυμείτε να επικοινωνήσετε μαζί τους απευθείας και να τους ενημερώσετε για αυτό το λάθος.

en: Hundreds of free hours have gone into making this free plugin, show your support and add a small link to the plugin website at the bottom of your event pages.
el: Εκατοντάδες ώρες ελεύθερου χρόνου έχουν δαπανηθεί σε αυτό το δωρεάν πρόσθετο, δείξτε την υποστήριξή σας προσθέτοντας ένα μικρό σύνδεσμο για την ιστοσελίδα του πρόσθετου, στο κάτω μέρος της σελίδας των εκδηλώσεων σας.

en: If HTML emails are enabled, br tags will automatically be added for new lines.
el: Αν είναι ενεργοποιημένα τα HTML emails, τα br tags θα προστίθενται αυτόματα για δημιουργία νέων γραμμών.

en: If a booking is made and an email cannot be sent, this is added to the success message.
el: Αν μία κράτηση έχει γίνει και δε μπορεί να σταλεί email. Προστίθεται στο μήνυμα επιτυχίας.

en: If a calendar day has only one event, you can force a direct link to the event (recommended to avoid duplicate content).
el: Αν μία ημέρα στο ημερολόγιο έχει μόνο μία εκδήλωση, μπορείτε επιβάλετε απευθείας σύνδεση στην εκδήλωση (προτείνεται για την αποφυγή διπλού περιεχομένου).

en: If already attending and double bookings are disabled, this message will be displayed, followed by a link to the users booking page.
el: Αν συμμετέχουν ήδη και οι διπλές κρατήσεις είναι απενεργοποιημένες, αυτό το μήνυμα θα εμφανίζεται, ακολουθούμενο από ένα σύνδεσμο στη σελίδα κρατήσεων του χρήστη.

en: If an event does not have a category assigned when editing, this one will be assigned automatically.
el: Αν μία εκδήλωση δεν έχει μία ορισμένη κατηγορία κατά την επεξεργασία θα οριστεί αυτή, αυτόματα.

en: If an event lasts all day, this text will show if using the %s placeholder
el: Αν μια εκδήλωση διαρκεί όλη τη μέρα, αυτό το κείμενο θα εμφανίζεται αν χρησιμοποιείτε το placeholder %s

en: If checked every booking must select one or the minimum number of this ticket.
el: Αν επιλεχθεί κάθε κράτηση θα πρέπει να επιλέγει ένα ή τον ελάχιστο αριθμό για αυτό το εισιτήριο.

en: If enabled, guest visitors can supply an email address and a user account will automatically be created for them along with their booking. They will be also be able to log back in with that newly created account.
el: Αν ενεργοποιηθεί, οι φιλοξενούμενοι επισκέπτες θα μπορούν να παρέχουν μια διεύθυνση email και θα δημιουργείται αυτόματα λογαριασμός χρήστη για αυτούς μαζί με την κράτηση τους. Θα μπορούν επίσης να συνδεθούν με αυτό το νεοσύστατο λογαριασμό.

en: If enabled, the latest dev version will always be checked instead of the latest stable version of the plugin.
el: Αν ενεργοποιηθεί, θα ελέγχεται πάντα η τελευταία δοκιμαστική έκδοση του πρόσθετου αντί για την τελευταία σταθερή έκδοση.

en: If enabled, users can book an event more than once.
el: Αν ενεργοποιηθεί, οι χρήστες θα μπορούν να κάνουν κράτηση για μία εκδήλωση περισσότερες από μία φορές.

en: If enabled, users can cancel their bookings themselves from their bookings page.
el: Αν ενεργοποιηθεί, οι χρήστες θα μπορούν να ακυρώσουν τις κρατήσεις τους οι ίδιοι από τη σελίδα των κρατήσεων τους.

en: If guests cannot make bookings, they will be asked to register in order to book. However, enabling this will still show available tickets.
el: Αν οι φιλοξενούμενοι δε μπορούν να κάνουν κρατήσεις, θα τους ζητηθεί να εγγραφούν προκειμένου να κάνουν κράτηση. Ωστόσο, ενεργοποιώντας αυτή την επιλογή θα εμφανίζονται τα διαθέσιμα εισιτήρια.

en: If left blank, no emails will be sent. Separate emails with commas for more than one email.
el: Δεν θα σταλεί email, αν το αφήσετε κενό. Χωρίστε emails με κόμματα για περισσότερα από ένα email.

en: If left blank, the default value will be used.
el: Αν αφεθεί κενό, θα χρησιμοποιηθεί η προεπιλεγμένη τιμή.

en: If left blank, this email will not be sent.
el: Αν το αφήσετε κενό, το email δεν θα σταλεί.

en: If set to yes the capabilities will be applied all your network blogs and you will not be able to set custom capabilities each blog. You can select no later and visit specific blog settings pages to add/remove capabilities.
el: Αν οριστεί σε ναι τα δικαιώματα θα εφαρμοστούν σε όλα τα ιστολόγια του δικτύου σας και δεν θα μπορείτε να έχετε προσαρμοσμένα δικαιώματα για κάθε ιστολόγιο. Μπορείτε να επιλέξετε όχι, αργότερα, και να επισκεφθείτε τις σελίδες ρυθμίσεων συγκεκριμένων ιστολογίων για να προσθέσετε/αφαιρέσετε δικαιώματα.

en: If set to yes, a search form will appear just above your list of events.
el: Αν οριστεί σε ναι, μια φόρμα αναζήτησης θα εμφανίζεται ακριβώς πάνω από τη λίστα των εκδηλώσεων σας.

en: If set to yes, a search form will appear just above your list of locations.
el: Αν οριστεί σε ναι, μια φόρα αναζήτησης θα εμφανίζεται ακριβώς πάνω από τη λίστα των τοποθεσιών σας.

en: If set to yes, advanced search fields will be hidden by default and can be revealed by clicking the "Advanced Search" link.
el: Αν οριστεί σε ναι, τα πεδία προηγμένης αναζήτησης θα είναι κρυμμένα από προεπιλογή και θα εμφανίζονται πατώντας στο σύνδεσμο "Σύνθετης Αναζήτησης".

en: If set to yes, full sized images will be used and HTML width and height attributes will be used to determine the size.
el: Αν οριστεί σε ναι, θα χρησιμοποιούνται οι εικόνες πλήρους μεγέθους και το μέγεθος θα ορίζεται από τις ιδιότητες πλάτους και ύψους της HTML.

en: If set to yes, the FullCalendar will be used instead of the standard calendar on the events page.
el: Αν οριστεί σε ναι, ο Πλήρες Ημερολόγιο θα χρησιμοποιείται αντί του τυπικού ημερολογίου στη σελίδα εκδηλώσεων.

en: If set to yes, your emails will be sent in HTML format, otherwise plaintext.
el: Αν οριστεί σε ναι, τα emails σας θα αποστέλλονται σε μορφή HTML, διαφορετικό σε απλό κείμενο (plaintext).

en: If set, the total number of spaces for a single booking to this event cannot exceed this amount.
el: Εάν οριστεί, ο συνολικός αριθμός των θέσεων για μία μονή κράτηση σε αυτή την εκδήλωση δεν θα μπορεί να υπερβαίνει αυτή την τιμή.

en: If the user made a previous booking and cannot double-book.
el: Αν ένας χρήστης έχει κάνει κράτηση προηγουμένως και δε μπορεί να κάνει διπλή κράτηση.

en: If the user tries to make a booking with spaces that exceeds the maximum number of spaces per booking.
el: Αν ένας χρήστης προσπαθεί να κάνει μία κράτηση για περισσότερες θέσεις από το επιτρεπτό όριο θέσεων ανά κράτηση.

en: If the user tries to make a booking without requesting any spaces.
el: Αν ένας χρήστης προσπαθεί να κάνει μία κράτηση χωρίς να κατοχυρώσει θέσεις.

en: If there are any new updates, you should now see them in your Plugins or Updates admin pages.
el: Αν υπάρχουν νέες ενημερώσεις, θα είναι διαθέσιμες στο διαχειριστικό, στις σελίδες των Προσθέτων ή των Ενημερώσεων.

en: If there are member-only tickets, you can choose whether or not to show these tickets to guests.
el: Αν υπάρχουν εισιτήρια μόνο για μέλη, μπορείτε να επιλέξετε αν θα εμφανίζονται ή όχι αυτά τα εισιτήρια στους φιλοξενούμενους.

en: If there's no fields to show in the main search section, this button will be used instead at the bottom of the advanced fields.
el: Αν δεν υπάρχουν πεδία για προβολή στο κύριο τμήμα αναζήτησης, θα εμφανίζεται αυτό το κουμπί στο κάτω μέρος των προηγμένων πεδίων.

en: If this is incorrect, click cancel and try a more specific address.
el: Εάν αυτό είναι ανακριβές, πατήστε το κουμπί "Άκυρο" και δοκιμάστε μια πιο συγκεκριμένη διεύθυνση.

en: If translations are left blank, the default value will be used.
el: Αν οι μεταφράσεις αφεθούν κενές, θα χρησιμοποιηθούν οι προεπιλεγμένες τιμές.

en: If viewing a page for events on a specific date, this is the title that would show up. To insert date values, use <a href="http://www.php.net/manual/en/function.date.php">PHP time format characters</a>  with a <code>#</code> symbol before them, i.e. <code>#m</code>, <code>#M</code>, <code>#j</code>, etc.<br/>
el: Αυτός ο τίτλος θα εμφανίζεται στην προβολή εκδηλώσεων συγκεκριμένης ημερομηνίας. Για να προσθέσετε ημερομηνίες, χρησιμοποιήστε τους <a href="http://www.php.net/manual/en/function.date.php">χαρακτήρες μορφοποίησης ώρας της PHP</a> με το σύμβολο <code>#</code> μπροστά τους, πχ. <code>#m</code>, <code>#M</code>, <code>#j</code>, κλπ.<br/>

en: If you are not using it already, we recommend you try the <a href="%s" target="_blank">Use Google Libraries</a> plugin, because without further optimization options below it already significantly reduces the number of files needed to display your Event pages and will most likely speed up your overall website loading time.
el: Αν δεν το χρησιμοποιείτε ήδη, σας προτείνουμε να δοκιμάσετε το πρόσθετο <a href="%s" target="_blank">Use Google Libraries</a>,  καθώς μειώνει σημαντικά τον αριθμό των αρχείων που απαιτούνται για την εμφάνιση των σελίδων των Εκδηλώσεων σας, πέρα από τις επιλογές βελτιστοποίησης που υπάρχουν παρακάτω. Κατά πάσα πιθανότητα θα ελαττώσει το χρόνο φόρτωσης του ιστοτόπου σας.

en: If you choose 'Pages' then %s will be shown using your theme default page template, alternatively choose from page templates that come with your specific theme.
el: Αν επιλέξετε 'Σελίδες' τότε οι %s θα εμφανίζονται χρησιμοποιώντας το προεπιλεγμένο πρότυπο σελίδας του θέματος σας. Εναλλακτικά, επιλέξτε κάποιο από τα πρότυπο σελίδων του θέματος σας.

en: If you choose a group by mode, your events page will display events in groups of your chosen time range.
el: Αν επιλέξετε μια ομάδα ανά λειτουργία, η σελίδα των εκδηλώσεων σας θα εμφανίζει εκδηλώσεις ομαδοποιημένες κατά το χρονικό εύρος που επιλέξατε.

en: If you choose the Event post type whilst Events Manager is activated, you can also visit the <a href="%s">Events Manager settings page</a> for a few more options when displaying event information on your calendar.
el: Αν επιλέξετε τον τύπο άρθρου Εκδήλωση όσο το Events Manager είναι ενεργό μπορείτε επίσης να επισκεφθείτε τη <a href="%s">σελίδα ρυθμίσεων του Events Manager</a> για μερικές επιπλέον επιλογές για την εμφάνιση πληροφοριών στο ημερολόγιο σας.

en: If you disable locations, bear in mind that you should remove your location page, shortcodes and related placeholders from your <a href="#formats" class="nav-tab-link" rel="#em-menu-formats">formats</a>.
el: Εάν απενεργοποιήσετε τις τοποθεσίες, έχετε κατά νου ότι θα πρέπει να αφαιρέσετε τη σελίδα τοποθεσίας, τα shortcodes και τα σχετικά placeholders σας από τα <a href="#formats" class="nav-tab-link" rel="#em-menu-formats">πρότυπα</a> σας.

en: If you enable tips, this information will be shown, which can include HTML.
el: Αν επιλέξτε τις συμβουλές, θα εμφανίζεται αυτή η πληροφορία, η οποία μπορεί να περιλαμβάνει HTML.

en: If you get a lot of pending bookings and you decide to allow more bookings than spaces allow, setting this to yes will allow you to override the event space limit when manually approving.
el: Αν δέχεστε πολλές εκκρεμείς κρατήσεις και αποφασίσετε να επιτρέπετε περισσότερες κρατήσεις απ' ότι επιτρέπει ο χώρος, ορίζοντας αυτό σε ναι θα μπορείτε να παρακάμπτετε το όριο του χώρου εκδήλωσης κατά τη χειροκίνητη έγκριση.

en: If you just want to deactivate the plugin, <a href="%s">go to your plugins page</a>.
el: Αν επιθυμείτε να απενεργοποιήσετε το πρόσθετο, επισκεφθείτε τη <a href="%s">σελίδα προσθέτων</a> σας.

en: If you prefer a ticket table like with multiple tickets, even for single ticket events, enable this.
el: Ενεργοποιήστε αυτό αν προτιμάτε ένα πίνακα εισιτηρίων όπως αυτό των πολλαπλών εισιτηρίων, ακόμα και για εκδηλώσεις με μοναδικό εισιτήριο.

en: If you see any attributes under here, that means they're not used in Events Manager formats. To add them, you need to add the custom attribute again to a formatting option in the settings page. To remove any of these deprecated attributes, give it a blank value and save.
el: Εάν βλέπετε χαρακτηριστικά κάτω από εδώ, σημαίνει ότι δε χρησιμοποιούνται στις μορφές του Events Manager. Για να τα προσθέσετε, πρέπει να προσθέσετε το προσαρμοσμένο χαρακτηριστικό ξανά σε μια επιλογή διαμόρφωσης στη σελίδα ρυθμίσεων. Για να αφαιρέσετε οποιοδήποτε από αυτά τα υποτιμημένα χαρακτηριστικά, δώστε τους μια κενή τιμή και αποθηκεύστε.

en: If you see any attributes under here, that means they're not used in Locations Manager formats. To add them, you need to add the custom attribute again to a formatting option in the settings page. To remove any of these deprecated attributes, give it a blank value and save.
el: Εάν βλέπετε χαρακτηριστικά κάτω από εδώ, σημαίνει ότι δε χρησιμοποιούνται στις μορφές του Events Manager. Για να τα προσθέσετε, πρέπει να προσθέσετε το προσαρμοσμένο χαρακτηριστικό ξανά σε μια επιλογή διαμόρφωσης στη σελίδα ρυθμίσεων. Για να αφαιρέσετε οποιοδήποτε από αυτά τα υποτιμημένα χαρακτηριστικά, δώστε τους μια κενή τιμή και αποθηκεύστε.

en: If you select a default country, that will be pre-selected when creating a new location.
el: Αν επιλέξετε μια χώρα προεπιλογής, θα χρησιμοποιηθεί στην προσθήκη νέας τοποθεσίας.

en: If you update this event data and save, it could get overwritten if you edit the recurring event template. To make it an independent, <a href="%s">detach it</a>.
el: Αν ενημερώσετε τα δεδομένα αυτής της εκδήλωσης και αποθηκεύσετε, θα μπορούσε να αντικατασταθεί αν επεξεργαστείτε το πρότυπο επαναλαμβανόμενης εκδήλωσης. Για να την κάνετε ανεξάρτητη, <a href="%s">αποσπάστε τη</a>.

en: If you use the %s <a href="%s">shortcode</a>, you can display a map of all your locations and events, the settings below will be used.
el: Αν χρησιμοποιείτε το <a href="%s">shortcode</a> %s, μπορείτε να εμφανίζετε ένα χάρτη με όλες τις τοποθεσίες και τις εκδηλώσεις σας, με τις παρακάτω ρυθμίσεις.

en: If you use the <code>#_LOCATIONMAP</code> <a href="%s">placeholder</a> when displaying individual event and location information, the settings below will be used.
el: Αν χρησιμοποιείτε το <a href="%s">placeholder</a> <code>#_LOCATIONMAP</code> για την εμφάνιση πληροφοριών μεμονωμένης εκδήλωσης και τοποθεσίας, θα χρησιμοποιούνται οι παρακάτω ρυθμίσεις.

en: If you would like every event booking confirmation email sent to an administrator write their email here (leave blank to not send an email).
el: Αν επιθυμείτε κάθε email επιβεβαίωσης κράτησης να αποστέλλεται σε ένα διαχειριστή γράψτε το email του εδώ (αφήστε κενό για να μην αποστέλλεται email).

en: If you would like to add extra classes to your body html tag when a single %s page is displayed, enter it here. May be useful or necessary if your theme requires special class names for specific templates.
el: Αν επιθυμείτε να προσθέσετε πρόσθετες κλάσεις στο body html tag όταν εμφανίζεται μία μονή σελίδα %s, προσθέστε τις εδώ. Μπορεί να είναι χρήσιμο ή απαραίτητο αν το θέμα σας απαιτεί ειδικά ονόματα κλάσεων για συγκεκριμένα πρότυπα.

en: If you would like to check and see if there is a new stable update.
el: Αν επιθυμείτε να ελέγξετε αν υπάρχει νέα σταθερή αναβάθμιση.

en: If you would like to disable comments entirely, disable this, otherwise you can disable comments on each single %s. Note that %s with comments enabled will still be until you resave them.
el: Επιλέξτε ναι για να απενεργοποιήσετε τα σχόλια εξ ολοκλήρου. Διαφορετικά μπορείτε να απενεργοποιήσετε τα σχόλια στη σελίδα κάθε %s. Σημείωση: οι %s με ενεργά σχόλια θα εξακολουθεί να υπάρχουν μέχρι να τα αποθηκεύσετε ξανά.

en: If you would like to download a dev version, but just as a one-off, you can force a dev version check by clicking the button below. If there is one available, it should appear in your plugin updates page as a regular update.
el: Αν επιθυμείτε να κατεβάσετε μια δοκιμαστική έκδοση, αλλά μόνο για μία φορά, μπορείτε να επιβάλετε τον έλεγχο δοκιμαστικής έκδοσης πατώντας το παρακάτω κουμπί. Αν υπάρχει διαθέσιμη θα εμφανιστεί στην σελίδα ενημέρωσης προσθέτων σαν κανονική αναβάθμιση.

en: If you would like to show events that span over more than one day, see the Calendar section on this page.
el: Αν επιθυμείτε να εμφανίζεται εκδηλώσεις που διαρκούν περισσότερο από μία ημέρα, δείτε την ενότητα Ημερολόγιο σε αυτή τη σελίδα.

en: If you would prefer all your locations to belong to your main blog, users in sub-sites will still be able to create locations, but the actual locations are created and reside in the main blog.
el: Αν επιθυμείτε όλες οι τοποθεσίες σας να ανήκουν στο κεντρικό ιστολόγιο, οι χρήστες των υπο-ιστολογίων θα μπορούν να δημιουργούν τοποθεσίες, αλλά οι πραγματικές τοποθεσίες θα δημιουργούνται και θα υπάγονται στο κεντρικό ιστολόγιο.

en: If you're using the Google Maps, the more detail you provide, the more accurate Google can be at finding your location. If your address isn't being found, please <a href='http://maps.google.com'>try it on maps.google.com</a> by adding all the fields below separated by commas.
el: Αν χρησιμοποιείτε Google Maps, όσο περισσότερες λεπτομέρειες παρέχετε τόσο μεγαλύτερη ακρίβεια θα έχει η Google στον εντοπισμό της τοποθεσίας σας. Αν η διεύθυνση σας δε μπορεί να βρεθεί παρακαλούμε <a href='http://maps.google.com'>να τη δοκιμάσετε στο maps.google.com</a> προσθέτοντας όλα τα παρακάτω πεδία διαχωρισμένα με κόμματα.

en: If your events have multiple tickets, enabling this will show a separate row for each ticket within a booking.
el: Αν οι εκδηλώσεις σας έχουν πολλαπλά εισιτήρια, ενεργοποιώντας αυτό θα εμφανίζεται μια χωριστή γραμμή για κάθε εισιτήριο μέσα σε μία κράτηση.

en: Image
el: Εικόνα

en: Image Sizes
el: Μεγέθη Εικόνας

en: In order to use attributes, you must define some in your templates, otherwise they'll never show. Go to Events > Settings > General to add attribute placeholders.
el: Για να χρησιμοποιήσετε τα χαρακτηριστικά, πρέπει να ορίσετε κάποια στα πρότυπα σας, διαφορετικό δεν θα εμφανιστούν ποτέ. Πηγαίνετε στο Εκδηλώσεις > Ρυθμίσεις > Γενικά για να προσθέσετε placeholders χαρακτηριστικών.

en: In single ticket mode, users can only create one ticket per event (and will not see options to add more tickets).
el: Στη λειτουργία μοναδικού εισιτηρίου, οι χρήστες μπορούν να δημιουργήσουν μόνο ένα εισιτήριο ανά εκδήλωση (και δεν θα βλέπουν τη δυνατότητα να προσθέτουν περισσότερα εισιτήρια).

en: In the <a href='%s'>settings page</a>, you'll find various textboxes where you can edit how event information looks, such as for event and location lists. Using the placeholders below, you can choose what information should be displayed.
el: Στη <a href='%s'>σελίδα ρυθμίσεων</a> θα βρείτε διάφορα πλαίσια κειμένου τα οποία μπορείτε να χρησιμοποιήσετε για την επεξεργασία του τρόπου εμφάνισης των πληροφοριών των εκδηλώσεων, όπως για παράδειγμα στις λίστες εκδηλώσεων και τοποθεσιών. Χρησιμοποιώντας τα παρακάτω placeholders, μπορείτε να επιλέξετε ποιες πληροφορίες θα εμφανίζονται.

en: In the boxes below, you are expected to write the page IDs. For multiple pages, use comma-separated values e.g. 1,2,3. Entering 0 means EVERY page, -1 means the home page.
el: Στα παρακάτω πλαίσια, αναμένεται να γράψετε τα ID των σελίδων. Για πολλαπλές σελίδες, χωρίστε με κόμματα τις τιμές πχ. 1,2,3. Εισάγοντας 0 σημαίνει ΚΑΘΕ σελίδα, -1 σημαίνει την αρχική σελίδα.

en: Include in WordPress Searches?
el: Να περιλαμβάνονται στις αναζητήσεις του WordPress;

en: Include on
el: Να περιλαμβάνονται σε

en: Include pages where you use shortcode or PHP to display event submission forms.
el: Περιλαμβάνει τις σελίδες όπου χρησιμοποιείτε shortcode ή PHP για την εμφάνιση φορμών υποβολής εκδηλώσεων.

en: Include pages where you use shortcodes or widgets to display event search forms.
el: Περιλαμβάνει τις σελίδες όπου χρησιμοποιείτε shortcodes ή μονάδες για την εμφάνιση φορμών αναζήτησης εκδηλώσεων.

en: Incomplete Bookings
el: Ελλιπής Κρατήσεις

en: Individual tickets with remaining spaces will not be available if total booking spaces reach this limit. Leave blank for no limit.
el: Μεμονωμένα εισιτήρια με τις εναπομείναντες θέσεις δεν θα είναι διαθέσιμα αν το σύνολο των διαθέσιμων θέσεων φτάσει αυτό το όριο. Αφήστε κενό για κανένα όριο.

en: Initial lengths
el: Αρχικά μήκη

en: Insert the address of the notification sender.
el: Εισάγετε τη διεύθυνση του αποστολέα ειδοποίησης.

en: Insert the display name of the notification sender.
el: Εισαγάγετε το εμφανιζόμενο όνομα του αποστολέα ειδοποίησης.

en: Insert the password to be used to access your SMTP server
el: Εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης που θα χρησιμοποιείται για την πρόσβαση στο διακομιστή SMTP σας.

en: Insert the username to be used to access your SMTP server.
el: Εισάγετε το όνομα χρήστη που θα χρησιμοποιείται για την πρόσβαση στο διακομιστή SMTP σας.

en: It looks like you have WPML enabled on your site. We advise you also install our extra <a href="%s">Events Manager WPML Connector</a> plugin which helps the two work better together. <a href="%s">Dismiss message</a>
el: Φαίνεται να έχετε ενεργοποιήσει το WPML στον ιστότοπο σας. Προτείνουμε να εγκαταστήσετε επίσης το πρόσθετο μας <a href="%s">Events Manager WPML Connector</a> το οποίο επιτρέπει σε αυτά τα δύο να συνεργάζονται καλύτερα. <a href="%s">Απόρριψη μηνύματος</a>

en: It will not be displayed on the website listings, to correct this you must <a href="%s">edit your location</a> directly.
el: Δεν θα εμφανίζεται στις καταχωρήσεις του ιστοτόπου, για να το διορθώσετε θα πρέπει να <a href="%s">επεξεργαστείτε την τοποθεσία σας</a> απευθείας.

en: JavaScript Files
el: Αρχεία JavaScript

en: Label
el: Ετικέτα

en: Last Name
el: Επώνυμο

en: Leave blank for no limit.
el: Αφήστε κενό για κανένα όριο.

en: Leave either blank for no upper/lower limit.
el: Αφήστε κενό για κανένα ανώτατο/κατώτατο όριο.

en: Limit JS file loading?
el: Περιορισμός φορτώματος αρχείου JS;

en: Limit loading of our CSS files?
el: Περιορισμός φορτώματος των αρχείων CSS μας;

en: Limits the number of events on each calendar day. Leave blank for no limit.
el: Περιορίζει τον αριθμό των εκδηλώσεων για κάθε ημέρα στο ημερολόγιο. Αφήστε κενό για κανένα όριο.

en: Limits the number of future events shown (0 = unlimited).
el: Περιορίζει τον αριθμό μελλοντικών εκδηλώσεων που εμφανίζονται (0 = απεριόριστες).

en: Link directly to event on day with single event?
el: Σύνδεση απευθείας στην εκδήλωση για ημέρα με μοναδικό γεγονός;

en: Link sub-site %s directly to sub-site?
el: Να συνδεθεί το υπο-ιστολόγιο %s απευθείας σε υπο-ιστολόγιο;

en: Link text used for link to user bookings.
el: Κείμενο συνδέσμου στις κρατήσεις χρήστη.

en: List Limits
el: Όρια Λίστας

en: List events by date title
el: Τίτλος λίστας εκδηλώσεων για ημερομηνία

en: List item format
el: Μορφή στοιχείου λίστας

en: Loading Map....
el: Φόρτωση χάρτη...

en: Loading...
el: Φόρτωση...

en: Loads our own JS file if no other dependencies are already loaded, which is still needed for many items generated by EM using JavaScript such as Calendars, Maps and Booking Forms/Buttons
el: Φορτώνει το δικό μας αρχείο JS αν δεν έχουν φορτωθεί ήδη άλλα προαπαιτούμενα άλλων στοιχείων που δημιουργούνται από το EM χρησιμοποιώντας JavaScript όπως Ημερολόγια, Χάρτες και Φόρμες/Κουμπιά Κράτησης

en: Location
el: Τοποθεσίας

en: Location Image
el: Εικόνα Τοποθεσίας

en: Location Name
el: Όνομα Τοποθεσίας

en: Location Name:
el: Όνομα Τοποθεσίας:

en: Location Related Placeholders
el: Placeholders Σχετικά με Τοποθεσίες

en: Location balloon format
el: Μορφή μηνύματος τοποθεσίας

en: Location name
el: Το όνομα της τοποθεσίας

en: Location not found
el: Δε βρέθηκε τοποθεσία

en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: Locations
el: Τοποθεσίες

en: Locations list page
el: Σελίδα λίστας τοποθεσιών

en: Locations on main blog?
el: Τοποθεσίες στο κεντρικό ιστολόγιο;

en: Log In
el: Συνδεθείτε

en: Log in if you already have an account with us.
el: Συνδεθείτε αν έχετε ήδη ένα λογαριασμό σε εμάς.

en: Logged In Users
el: Συνδεδεμένους Χρήστες

en: Looking for the rest of the FullCalendar Options? They've moved <a href="%s">here</a>, the options below are for overriding specific bits relevant to Events Manager.
el: Αναζητάτε τις υπόλοιπες Επιλογές Πλήρους Ημερολογίου; Έχουν μεταφερθεί <a href="%s">εδώ</a>, οι παρακάτω επιλογές είναι για παράκαμψη συγκεκριμένων ενοτήτων σχετικών με το Events Manager.

en: Lost your password?
el: Ξεχάσατε τον κωδικό σας;

en: Mail sending method
el: Μέθοδος αποστολής mail

en: Main Search Fields
el: Κύρια Πεδία Αναζήτησης

en: Manage %s Bookings
el: Διαχείριση %s Κρατήσεων

en: Manage Person's Booking
el: Διαχείριση Ατομικών Κρατήσεων

en: Manage bookings
el: Διαχείριση κρατήσεων

en: Manage bookings link text
el: Κείμενο συνδέσμου διαχείρισης κρατήσεων

en: Manage my bookings
el: Διαχείριση των κρατήσεων μου

en: Many themes display extra meta information on post pages such as 'posted by' or 'post date' information, which may not be desired. Usually, page templates contain less clutter.
el: Πολλά θέματα εμφανίζουν επιπλέον μετα-πληροφορίες στις σελίδες άρθρων όπως 'δημοσιεύθηκε από' ή 'ημ. δημοσίευσης', οι οποίες ίσως δεν είναι επιθυμητές. Συνήθως, τα πρότυπα σελίδων περιέχουν λιγότερες λεπτομέρειες.

en: Map Unavailable
el: Δεν υπάρχει Χάρτης

en: Maps
el: Χάρτες

en: Max
el: Μέγιστη

en: Maximum Spaces Per Booking
el: Μέγιστος Αριθμός Θέσεων ανά Κράτηση

en: Maximum height (px)
el: Μέγιστο ύψος (px)

en: Maximum size (bytes)
el: Μέγιστο μέγεθος (bytes)

en: Maximum spaces per booking
el: Μέγιστος αριθμός θέσεων ανά κράτηση

en: Maximum width (px)
el: Μέγιστο πλάτος (px)

en: Min
el: Ελάχιστη

en: Min/Max
el: Ελάχιστη/Μέγιστη

en: Minimum height (px)
el: Ελάχιστο ύψος (px)

en: Minimum width (px)
el: Ελάχιστο πλάτος (px)

en: Missing fields:
el: Απόντα πεδία:

en: Modifications to these events will cause all recurrences of each event to be deleted and recreated and previous bookings will be deleted! You can edit individual recurrences and detach them from recurring events by visiting the <a href="%s">events page</a>.
el: Αν τροποποιήσετε αυτές τις εκδηλώσεις όλες οι επαναλήψεις κάθε εκδήλωσης θα διαγραφούν και θα αναδημιουργηθούν και οι προηγούμενες κρατήσεις θα διαγραφούν! Μπορείτε να επεξεργαστείτε μεμονωμένες επαναλήψεις και να τις αποσπάσετε από αυτές τις επαναλαμβανόμενες εκδηλώσεις πηγαίνοντας στη <a href="%s">σελίδα εκδηλώσεων</a>.

en: Modifications to this event will cause all recurrences of this event to be deleted and recreated and previous bookings will be deleted! You can edit individual recurrences and disassociate them with this recurring event.
el: Αν τροποποιήσετε αυτή την εκδήλωση όλες οι επαναλήψεις της διαγραφούν και θα αναδημιουργηθούν και οι προηγούμενες κρατήσεις θα διαγραφούν! Μπορείτε να επεξεργαστείτε μεμονωμένες επαναλήψεις και να τις αποσπάσετε από αυτή την επαναλαμβανόμενη εκδήλωση.

en: Modify Booking
el: Τροποποίηση Κράτησης

en: Modify what information is displayed in this booking table.
el: Τροποποιήστε τις πληροφορίες που θα εμφανίζονται στον πίνακα κρατήσεων.

en: Mon
el: Δευ

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Month format
el: Μορφή Μήνα

en: Monthly
el: Μηνιαία

en: More Events message
el: Μήνυμα περισσότερων Εκδηλώσεων

en: Multi Site Options
el: Επιλογές Multi Site

en: MultiSite options have moved <a href="%s">here</a>. <a href="%s">Dismiss message</a>
el: Οι επιλογές για MultiSite έχουν μεταφερθεί <a href="%s">εδώ</a>. <a href="%s">Απόρριψη μηνύματος</a>

en: My %s
el: Οι %s μου

en: My Bookings
el: Οι Κρατήσεις μου

en: My Bookings messages
el: Μηνύματα για τις Κρατήσεις μου

en: My Event Bookings
el: Οι Κρατήσεις Εκδηλώσεων μου

en: My Events
el: Οι Εκδηλώσεις μου

en: My Locations
el: Οι Τοποθεσίες μου

en: My Profile
el: Το Προφίλ μου

en: My bookings
el: Οι κρατήσεις μου

en: N/A
el: Δ/Υ

en: Name
el: Όνομα

en: Near...
el: Κοντά...

en: Needs Attention
el: Χρήζουσες Προσοχής

en: New Event
el: Νέα Εκδήλωση

en: New Event Category Name
el: Όνομα Νέας Κατηγορίας Εκδήλωσης

en: New Event Tag Name
el: Όνομα Νέας Ετικέτας Εκδήλωσης

en: New Location
el: Νέα Τοποθεσία

en: New Recurring Event
el: Νέα Επαναλαμβανόμενη Εκδήλωση

en: New user registration on your blog %s:
el: Νέα εγγραφή χρήστη στο ιστότοπο %s σας:

en: Next event format
el: Μορφή επόμενης εκδήλωσης

en: No
el: Όχι

en: No %s
el: Δεν υπάρχουν %s

en: No %s message
el: Μήνυμα όταν δεν υπάρχουν %s

en: No Events
el: Δεν υπάρχουν εκδηλώσεις

en: No Events Found
el: Δε Βρέθηκαν Εκδηλώσεις

en: No Events Found in Trash
el: Δεν Βρέθηκαν Εκδηλώσεις στα Διαγραμμένα

en: No Location
el: Χωρίς Τοποθεσία

en: No Locations Found
el: Δε Βρέθηκαν Τοποθεσίες

en: No Locations Found in Trash
el: Δε Βρέθηκαν Τοποθεσίες στα Διαγραμμένα

en: No Locations message
el: Δεν υπάρχει μήνυμα Τοποθεσιών

en: No Recurring Events Found
el: Δε Βρέθηκαν Επαναλαμβανόμενες Εκδηλώσεις

en: No Recurring Events Found in Trash
el: Δε Βρέθηκαν Επαναλαμβανόμενες Εκδηλώσεις στα Διαγραμμένα

en: No bookings.
el: Δεν υπάρχουν κρατήσεις.

en: No cancelled bookings.
el: Δεν υπάρχουν ακυρώσεις κρατήσεων.

en: No categories available, <a href="%s">create one here first</a>
el: Δεν υπάρχουν κατηγορίες. <a href="%s">Δημιουργήστε μία εδώ αρχικά</a>

en: No confirmed bookings.
el: Δεν υπάρχουν επιβεβαιωμένες κρατήσεις.

en: No events
el: Δεν υπάρχουν εκδηλώσεις

en: No events in this category
el: Δεν υπάρχουν εκδηλώσεις σε αυτή την κατηγορία

en: No events in this location
el: Δεν υπάρχουν εκδηλώσεις σε αυτή την τοποθεσία

en: No events message
el: Μήνυμα για όταν δεν υπάρχουν εκδηλώσεις

en: No events with this tag
el: Δεν υπάρχουν εκδηλώσεις με αυτή την ετικέτα

en: No groups defined yet.
el: Δεν έχουν οριστεί ομάδες ακόμα.

en: No image uploaded for this event yet
el: Δεν έχει ανέβει εικόνα για αυτή την εκδήλωση ακόμα

en: No image uploaded for this location yet
el: Καμία εικόνα δεν έχει ανέβει για αυτή την τοποθεσία ακόμα

en: No locations
el: Δεν υπάρχουν τοποθεσίες

en: No locations have been inserted yet!
el: Δεν έχει εισαχθεί τοποθεσία ακόμα!

en: No pending bookings.
el: Δεν υπάρχουν κρατήσεις σε εκκρεμότητα.

en: No rejected bookings.
el: Δεν υπάρχουν απορριφθείσες κρατήσεις.

en: No responses yet!
el: Δεν υπάρχουν απαντήσεις ακόμα!

en: No spaces booked
el: Δεν κρατήθηκαν θέσεις

en: No ticket id provided
el: Δεν εισήχθηκε id εισιτηρίου

en: No-User Booking Mode
el: Λειτουργία Κράτησης χωρίς Χρήστη

en: None
el: Καμμία

en: Not Supplied
el: Δεν Διατίθεται

en: Not a Group Event
el: Δεν είναι Εκδήλωσης Ομάδας

en: Not approved, spaces full.
el: Δεν εγκρίθηκε, πλήρεις θέσεις.

en: Not attending any events yet.
el: Δεν παρακολουθείτε κάποια εκδήλωση ακόμα.

en: Not enough spaces
el: Δεν υπάρχει αρκετές θέσεις

en: Note that assigning a %s page above will override this archive if the URLs collide (which is the default setting, and is recommended for maximum plugin compatibility). You can have both at the same time, but you must ensure that your page and %s slugs are different.
el: Σημείωση: ορίζοντας μια σελίδα για τις %s παραπάνω θα παρακάμπτεται αυτό το αρχείο σε περίπτωση αλληλοσυγκρουόμενων URL (η οποία είναι και η προεπιλεγμένη ρύθμιση, και προτείνεται για τη μέγιστη συμβατότητα του πρόσθετου). Μπορείτε να έχετε και τα δύο ταυτόχρονα, αλλά πρέπει να βεβαιωθείτε ότι τα σύντομα ονόματα της %s είναι διαφορετικά.

en: Note that assigning a %s page above will override this archive if the URLs collide (which is the default settings, and is recommended for maximum plugin compatibility). You can have both at the same time, but you must ensure that your page and %s slugs are different.
el: Σημείωση: ορίζοντας μια σελίδα για τις %s παραπάνω θα παρακάμπτεται αυτό το αρχείο σε περίπτωση αλληλοσυγκρουόμενων URL (η οποία είναι και η προεπιλεγμένη ρύθμιση, και προτείνεται για τη μέγιστη συμβατότητα του πρόσθετου). Μπορείτε να έχετε και τα δύο ταυτόχρονα, αλλά πρέπει να βεβαιωθείτε ότι τα σύντομα ονόματα της σελίδας σας και της %s είναι διαφορετικά.

en: Notification sender address
el: Διεύθυνση του αποστολέα ειδοποίησης.

en: Notification sender name
el: Όνομα αποστολέα της ειδοποίησης

en: Now there are #_BOOKEDSPACES spaces reserved, #_AVAILABLESPACES are still available.
el: Έχουν δεσμευτεί #_BOOKEDSPACES θέσεις, παραμένουν διαθέσιμες #_AVAILABLESPACES.

en: Number of events
el: Αριθμός εκδηλώσεων

en: Online bookings are not available for this event.
el: Οι online κρατήσεις δεν είναι διαθέσιμες για αυτή την εκδήλωση.

en: Only show events starting within a certain time limit on the events page. Default is future events with no end time limit.
el: Να προβάλλονται μόνο οι εκδηλώσεις με έναρξη εντός συγκεκριμένου ορίου ώρας στη σελίδα εκδηλώσεων. Η προεπιλογή είναι μελλοντικές εκδηλώσεις χωρίς όριο ώρας λήξης.

en: Order
el: Ταξινόμηση

en: Order By
el: Ταξινόμηση κατά

en: Order Tickets By
el: Ταξινόμηση Εισιτηρίων Ανά

en: Order by %s
el: Ταξινόμηση κατά %s

en: Order by end date, end time, then event name
el: Ταξινόμηση κατά ημερομηνία λήξης, ώρα λήξης, και μετά όνομα εκδήλωσης

en: Order by event name, then event start time
el: Ταξινόμηση κατά όνομα εκδήλωσης, και μετά ώρα εκδήλωσης

en: Order by event start time, then event name
el: Ταξινόμηση κατά ώρα έναρξης εκδήλωσης, και μετά όνομα εκδήλωσης

en: Order by name
el: Ταξινόμηση κατά όνομα

en: Order by name, end date, then end time
el: Ταξινόμηση κατά όνομα, ημερομηνία λήξης, και μετά ώρα λήξης

en: Order by name, start date, then start time
el: Ταξινόμηση κατά όνομα, ημερομηνία έναρξης, και μετά ώρα έναρξης

en: Order by start date, start time
el: Ταξινόμηση κατά ημερομηνία έναρξης, ώρα έναρξης

en: Order by start date, start time, then event name
el: Ταξινόμηση κατά ημερομηνία έναρξης, ώρα έναρξης, και μετά ονόμα εκδήλωσης

en: Order of the locations
el: Ταξινόμηση των τοποθεσιών

en: Other
el: Άλλες

en: Our CSS file will be EXCLUDED on all of these pages. Takes precedence over inclusion rules.
el: Το αρχείο CSS μας θα ΑΠΟΚΛΕΙΣΘΟΥΝ από αυτές τις σελίδες. Η ρύθμιση αυτή προηγείται των κανόνων συμπερίληψης.

en: Our CSS file will only be INCLUDED on all of these pages.
el: Το αρχείο CSS μας θα ΠΕΡΙΛΗΦΘΟΥΝ μόνο σε αυτές τις σελίδες.

en: Override Excerpts with Formats?
el: Παράκαμψη Περιλήψεων με Μορφές;

en: Override calendar on events page?
el: Παράκαμψη ημερολογίου στη σελίδα εκδηλώσεων;

en: Override calendar shortcode?
el: Παράκαμψη shortcode ημρολογίου;

en: Override with Formats?
el: Παράκαμψη με Μορφές

en: Overrides the default calendar shortcode. You can also use [events_fullcalendar] instead.
el: Παρακάμπτει το προεπιλεγμένο shortcode ημερολογίου. Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε το [events_fullcalender] αντί γι' αυτό.

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Pages
el: Σελίδες

en: Parent Event
el: Γονική Εκδήλωση

en: Parent Event Categories
el: Γονικές Κατηγορίες Εκδήλωσης

en: Parent Event Category:
el: Γονική Κατηγορία Εκδήλωσης:

en: Parent Event Tag:
el: Γονική Ετικέτα Εκδήλωσης:

en: Parent Event Tags
el: Γονικές Ετικέτες Εκδήλωσης

en: Parent Location
el: Γονική Τοποθεσία

en: Parent Recurring Event
el: Γονική Επαναλαμβανόμενη Εκδήλωση

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Password Lost and Found
el: Κωδικός πρόσβασης χάθηκε και βρέθηκε.

en: Past And Present Bookings
el: Προηγούμενες και Τρέχουσες Κρατήσεις

en: Past Events
el: Προηγούμενες Εκδηλώσεις

en: Past events
el: Προηγούμενες εκδηλώσεις

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: Pending Spaces
el: Εκκρεμείς Θέσεις

en: Pending booking email
el: Email κράτησης σε αναμονή

en: Performance Optimization
el: Βελτιστοποίηση Απόδοσης

en: Permalink Slugs
el: Σύντομα Ονόματα Μόνιμων Συνδέσμων

en: Personal Details
el: Προσωπικά Στοιχεία

en: Personal details have successfully been modified.
el: Τα προσωπικά στοιχεία έχουν τροποποιηθεί επιτυχώς.

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Phone Number
el: Αριθμός Τηλεφώνου

en: Phone number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Placeholders for customizing event pages
el: Placeholders για διαμόρφωση των σελίδων των εκδηλώσεων

en: Please <a href="%s">Log In</a> to view your bookings.
el: Παρακαλούμε <a href="%s">Συνδεθείτε</a> για να δείτε τις κρατήσεις σας.

en: Please add a User ID.
el: Παρακαλούμε εισάγετε ID χρήστη.

en: Please enter a valid ticket price e.g. 10.50 (no currency signs)
el: Παρακαλούμε εισάγετε μία έγκυρη τιμή εισιτηρίου πχ. 10.50 (χωρίς σύμβολα νομίσματος)

en: Please enter your Location ID, or leave blank for no location.
el: Παρακαλούμε εισάγετε το ID της Τοποθεσίας σας, ή αφήστε κενό για καμμία τοποθεσία.

en: Please enter your Location ID.
el: Παρακαλούμε εισάγετε το ID της Τοποθεσίας σας.

en: Please specify what days of the week this event should occur on.
el: Παρακαλούμε προσδιορίστε ποιες ημέρες της εβδομάδας θα διαδραματίζεται αυτή η εκδήλωση.

en: Please supply a valid email format.
el: Παρακαλούμε συμπληρώστε μία έγκυρη μορφή email.

en: Please wait while the booking is being submitted.
el: Παρακαλούμε περιμένετε όσο υποβάλλεται η κράτηση σας.

en: Popular Event Categories
el: Δημοφιλείς Κατηγορίες Εκδήλωσης

en: Popular Event Tags
el: Δημοφιλείς Ετικέτες Εκδήλωσης

en: Post Classes
el: Κλάσεις Άρθρου

en: Postcode:
el: Ταχυδρομικός κώδικας:

en: Posts
el: Άρθρα

en: Prevent unnecessary loading of JavaScript files on pages where they are not needed.
el: Αποτροπή της φόρτωσης περιττών αρχείων JavaScript στις σελίδες που δεν χρειάζονται.

en: Price
el: Τιμή

en: Pricing
el: Τιμολόγησης

en: Profile
el: Προφίλ

en: Published Event
el: Δημοσιευμένη Εκδήλωση

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: RSS Scope
el: Σκοπός RSS

en: RSS description format
el: Μορφή περιγραφής RSS

en: RSS limit
el: Όριο RSS

en: RSS main description
el: Κύρια περιγραφή RSS

en: RSS main title
el: Κύριος τίτλος RSS

en: RSS title format
el: Μορφή τίτλου RSS

en: Re-Check Updates
el: Επανέλεγχος Αναβαθμίσεων

en: Re-Submitted Event Awaiting Approval
el: Αναμένεται Έγκριση για την Εκδήλωση που Υποβλήθηκε Ξανά

en: Recent Bookings
el: Πρόσφατες Κρατήσεις

en: Recurrences
el: Επαναλήψεις

en: Recurrences span from
el: Οι επαναλήψεις διαρκούν από

en: Recurring Event
el: Επαναλαμβανόμενης Εκδήλωσης

en: Recurring Events
el: Επαναλαμβανόμενες Εκδηλώσεις

en: Recurring Events Template
el: Πρότυπο Επαναλαμβανόμενων Εκδηλώσεων

en: Region
el: Περιοχή

en: Region:
el: Περιοχή:

en: Registration Email Templates
el: Πρότυπα Email Εγγραφής

en: Registration email
el: Email εγγραφής

en: Registration email subject
el: Θέμα email εγγραφής

en: Reject
el: Απόρριψη

en: Rejected
el: Απορριφθείσες

en: Rejected booking email
el: Email απόρριψης κράτησης

en: Remember Me
el: Να με θυμάσαι

en: Remove Image
el: Αφαίρεση Εικόνας

en: Require locations for events?
el: Να απαιτείται τοποθεσία για τις εκδηλώσεις;

en: Required?
el: Απαιτείται;

en: Reschedule Events
el: Επαναπρογραμματισμός Εκδηλώσεων

en: Resend Email
el: Επανάληψη αποστολής Email

en: Reserved unconfirmed spaces?
el: Δέσμευση μη επιβεβαιωμένων θέσεων;

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Reset Events Manager
el: Επαναφορά του Events Manager

en: Reset this form to create a location or search again.
el: Επαναφέρετε αυτή τη φόρμα για να δημιουργήσετε μία τοποθεσία ή αναζητήστε ξανά.

en: Restore
el: Επαναφορά

en: Restrict to
el: Περιορίζεται σε

en: SMTP authentication is often needed. If you use Gmail, make sure to set this parameter to Yes
el: Το SMTP authentication συχνά απαιτείται. Αν χρησιμοποιείτε το GMail φροντίστε να ορίσετε αυτή την παράμετρο σε Ναι

en: SMTP password
el: Κωδικός πρόσβασης SMTP

en: SMTP username
el: Όνομα χρήστη SMTP

en: Same as <em>Date Format</em>, but this is used for the datepickers used by Events Manager. This uses a slightly different format to the others on here, for a list of characters to use, visit the <a href="%s">jQuery formatDate reference</a>
el: Είναι ίδια με τη <em>Μορφή Ημερομηνίας</em>, αλλά χρησιμοποιείται στους επιλογείς ημερομηνιών του Events Manager. Χρησιμοποιεί ελαφρώς διαφορετική μορφή σε σχέση με τα υπόλοιπα. Για τη λίστα χαρακτήρων που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε, επισκεφθείτε τη σελίδα αναφοράς της <a href="%s">jQuery formatDate</a>

en: Same concept as the body classes option, but some themes also use the <code>post_class()</code> function within page content to differentiate styling between post types.
el: Ομοίως με την επιλογή κλάσεων για το body. Κάποια θέματα χρησιμοποιούν επίσης τη ρουτίνα <code>post_class()</code> εντός του περιεχομένου σελίδας για να διαφοροποιήσουν το στυλ μεταξύ των τύπων άρθρων.

en: Sat
el: Σαβ

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Save Changes
el: Αποθήκευση Αλλαγών

en: Save Settings
el: Αποθήκευση Ρυθμίσεων

en: Save Ticket
el: Αποθήκευση Εισιτηρίου

en: Scope
el: Σκοπός

en: Scope of the locations
el: Σκοπός των τοποθεσιών

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search %s...
el: Αναζήτηση %s...

en: Search Event Categories
el: Αναζήτηση Κατηγοριών Εκδήλωσης

en: Search Event Tags
el: Αναζήτηση Ετικετών Εκδήλωσης

en: Search Events
el: Αναζήτηση Εκδηλώσεων

en: Search Form
el: Φόρμα Αναζήτησης

en: Search Forms
el: Φόρμες Αναζήτησης

en: Search Locations
el: Αναζήτηση Τοποθεσιών

en: Search Recurring Events
el: Αναζήτηση Επαναλαμβανόμενων Εκδηλώσεων

en: Search button text
el: Κείμενο κουμπιού αναζήτησης

en: Search form will be pre-selected with this country, if searching by country is disabled above, only search results from this country will be returned.
el: Η φόρμα αναζήτησης θα είναι προ-επιλεγμένη με αυτή τη χώρα. Αν είναι απενεργοποιημένη η χώρα παραπάνω θα επιστρέφονται αποτελέσματα αναζήτησης μόνο από αυτή τη χώρα.

en: Search forms
el: Φόρμες αναζήτησης

en: Searching...
el: Αναζήτηση...

en: See original translation.
el: Δείτε την αρχική μετάφραση.

en: Select a group you admin to attach this event to it. Note that all other admins of that group can modify the booking.
el: Επιλέξτε μία ομάδα που διαχειρίζεστε για να της προσαρτήσετε αυτή την εκδήλωση. Σημειώστε ότι όλοι οι άλλοι διαχειριστές μπορούν να τροποποιήσουν αυτή την κράτηση.

en: Select the method to send email notification.
el: Επιλέξτε τη μέθοδο αποστολής ειδοποιήσεων email

en: Select the options below and export all the bookings you have currently filtered (all pages) into a CSV spreadsheet format.
el: Ορίστε τις παρακάτω επιλογές και εξάγετε όλες τις κρατήσεις που έχετε φιλτράρει (όλες τις σελίδες) σε μορφή αρχείου CSV.

en: Select yes to allow bookings and tickets for events.
el: Επιλέξτε ναι για να επιτρέπονται κρατήσεις και εισιτήρια για τις εκδηλώσεις.

en: Select yes to disable Events Manager from enabling thumbnails (some themes may already have this enabled, which we cannot be turned off here).
el: Επιλέξτε ναι για να αποτρέψετε το Events Manager να ενεργοποιήσει τις μικρογραφίες (κάποια θέματα μπορεί ήδη να έχουν ενεργοποιημένη αυτή τη δυνάτοτητα, η οποία δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί εδώ).

en: Select yes to enable the attributes feature
el: Επιλέξτε ναι για να ενεργοποιήσετε τη δυνατότητα χαρακτηριστικών

en: Select yes to enable the category features
el: Επιλέξτε ναι για να ενεργοποιήσετε τις κατηγορίες

en: Select yes to enable the recurrence features feature
el: Επιλέξτε ναι για να ενεργοποιήσετε τη δυνατότητα επαναλήψεων

en: Select yes to enable the tag features
el: Επιλέξτε ναι για να ενεργοποιήσετε τις ετικέτες

en: Select yes to select location from a drop-down menu; location selection will be faster, but you will lose the ability to insert locations with events
el: Επιλέγοντας ναι για να μπορείτε να διαλέξετε τοποθεσία από πτυσσόμενο μενού. Η επιλογή τοποθεσίας θα γίνεται πιο γρήγορα, αλλά θα χάσετε τη δυνατότητα εισαγωγής τοποθεσιών με εκδηλώσεις

en: Send Email
el: Αποστολή Email

en: Send HTML Emails?
el: Αποστολή HTML Emails;

en: Send your booking
el: Στείλτε την κράτηση σας

en: Separate event categories with commas
el: Διαχωρίστε τις κατηγορίες εκδήλωσης με κόμματα

en: Separate event tags with commas
el: Διαχωρίστε τις ετικέτες εκδήλωσης με κόμματα

en: Setting this to no will allow you to submit events without locations. You can use the <code>{no_location}...{/no_location}</code> or <code>{has_location}..{/has_location}</code> conditional placeholder to selectively display location information.
el: Ορίζοντας το σε όχι θα μπορείτε να δημοσιεύετε εκδηλώσεις χωρίς τοποθεσίες. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το <code>{no_location}...{/no_location}</code> ή το <code>{has_location}..{/has_location}</code> placeholder υπό όρους για την εμφάνιση των πληροφοριών τοποθεσίας, κατά βούληση.

en: Setting this to yes will also make your images crop efficiently with the %s feature in the %s plugin.
el: Ορίζοντας το σε ναι θα κάνει τις εικόνες σας να περικόπτονται αποτελεσματικά με τη λειρουργία %s του πρόσθετου %s.

en: Setting this to yes will make all events save in the main site event tables (EM must also be activated). This allows you to share events across different blogs, such as showing events in your network whilst allowing users to display and manage their events within their own blog. Bear in mind that activating this will mean old events created on the sub-blogs will not be accessible anymore, and if you switch back they will be but new events created during global events mode will only remain on the main site.
el: Ενεργοποιώντας αυτή την επιλογή, όλες οι εκδηλώσεις θα αποθηκεύονται στους πίνακες εκδηλώσεων του κεντρικού ιστοτόπου (το EM πρέπει επίσης να είναι ενεργοποιημένο). Μπορείτε έτσι να μοιράζετε εκδηλώσεις μεταξύ διαφορετικών ιστολογίων, καθώς επίσης και να προβάλετε εκδηλώσεις στο δίκτυο σας ενώ οι χρήστες θα μπορούν να εμφανίζουν και να διαχειρίζονται τις εκδηλώσεις τους εντός του ιστολογίου τους. Σημειώστε ότι αν ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή, οι εκδηλώσεις που έχουν δημιουργηθεί παλαιότερα στα υπο-ιστολόγια δεν θα είναι πλέον προσβάσιμες, και αν αναιρέσετε την επιλογή οι καινούριες εκδηλώσεις θα παραμείνουν μόνο στο κεντρικό ιστολόγιο.

en: Setting this to yes will make categories display as a page rather than an archive.
el: Επιλέγοντας ναι θα κάνει τις κατηγορίες να εμφανίζονται ως σελίδα αντί για αρχείο.

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings have been reset back to default. Your events, locations and categories have not been modified.
el: Οι ρυθμίσεις έχουν επανέλθει στις προεπιλεγμένες. Οι εκδηλώσεις, οι τοποθεσίες και οι κατηγορίες σας δεν έχουν τροποποιηθεί.

en: Shorten the calendar headings containing the days of the week, use 0 for the full name.
el: Σύμπτυξη των τίτλων του ημερολογίου που περιέχουν τις ημέρες της εβδομάδας, χρησιμοποιήστε το 0 για το πλήρες όνομα.

en: Show Advanced Options
el: Προβολή Προηγμένων Επιλογών

en: Show Advanced Search
el: Προβολή Σύνθετης Αναζήτησης

en: Show Long Events?
el: Προβολή Εκδηλώσεων Μακράς διαρκείας;

en: Show all events link at bottom?
el: Προβολή συνδέσμου για όλες τις εκδηλώσεις στο κάτω μέρος;

en: Show categories?
el: Προβολή κατηγοριών;

en: Show countries?
el: Προβολή χωρών;

en: Show date range?
el: Προβολή εύρους ημερομηνιών;

en: Show distance options?
el: Προβολή επιλογών απόστασης;

en: Show events search?
el: Προβολή αναζήτησης εκδηλώσεων;

en: Show form again?
el: Επανάληψη προβολής φόρμας;

en: Show geolocation search?
el: Προβολή γεωγραφικής αναζήτησης;

en: Show label
el: Προβολή ετικέτας

en: Show list on day with single event?
el: Προβολή λίστας σε ημέρα με μοναδική εκδήλωση;

en: Show locations search?
el: Προβολή αναζήτησης τοποθεσιών;

en: Show member-only tickets?
el: Προβολή εισιτήριων μόνο για μέλη;

en: Show multiple tickets if logged out?
el: Προβολή πολλαπλών εισιτηρίων αν δεν έχουν συνδεθεί;

en: Show number of locations
el: Προβολή αριθμού τοποθεσιών

en: Show regions?
el: Προβολή περιοχών;

en: Show some love?
el: Δείξτε λίγη αγάπη;

en: Show states?
el: Προβολή νομών;

en: Show text search?
el: Εμφάνιση αναζήτησης κειμένου;

en: Show ticket table in single ticket mode?
el: Προβολή πίνακα εισιτηρίων στη λειτουργία μοναδικού εισιτηρίου;

en: Show towns/cities?
el: Προβολή πόλεων/χωριών;

en: Show unavailable tickets?
el: Προβολή μη διαθέσιμων εισιτηρίων;

en: Sign Up
el: Εγγραφή

en: Since the event is repeated, you must specify an event end date greater than the start date.
el: Καθώς η εκδήλωση επαναλαμβάνεται, θα πρέπει να ορίσετε μία ημερομηνία λήξης της εκδήλωσης αργότερα από την ημερομηνία έναρξης.

en: Single %s Format
el: Μορφή Μοναδικής %s

en: Single %s Page
el: Σελίδα Μονής %s

en: Single %s page format
el: Μορφή σελίδας μονής %s

en: Single %s title format
el: Μορφή τίτλου μονής %s

en: Single Location/Event Map Format
el: Μορφή Χάρτη Μοναδικής Τοποθεσίας/Εκδήλωσης

en: Single ticket mode?
el: Λειτουργία μοναδικού εισιτηρίου;

en: Site Categories
el: Κατηγορίες Ιστοτόπου

en: Slug
el: Σύντομο Όνομα

en: Small Calendar
el: Μικρό Ημερολόγιο

en: Sold Out
el: Εξαντλήθηκε

en: Some WordPress themes don't follow best practices when generating navigation menus, and so the automatic title rewriting feature may cause problems, if your menus aren't working correctly on the event pages, try setting this to 'Yes', and provide an appropriate HTML title format below.
el: Κάποια θέματα του WordPress δεν ακολουθούν τις σωστές πρακτικές για τη δημιουργία μενού πλοήγησης, και κατά συνέπεια η λειτουργία της αυτόματης αλλαγής των τίτλων μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα. Αν τα μενού σας δε λειτουργούν σωστά στις σελίδες εκδηλώσεων, δοκιμάστε να ορίσετε αυτή την επιλογή σε 'Ναι', και να συμπληρώσετε την κατάλληλη μορφή τίτλου HTML παρακάτω.

en: Something went wrong saving your %s to the index table. Please inform a site administrator about this.
el: Κάτι πήγε στραβά κατά την αποθήκευση της %s σας στον πίνακα περιεχομένων. Παρακαλούμε ενημερώστε το διαχειριστή του ιστοτόπου για αυτό.

en: Something went wrong updating your %s to the index table. Please inform a site administrator about this.
el: Κάτι πήγε στραβά κατά την ανανέωση της %s σας στον πίνακα περιεχομένων. Παρακαλούμε ενημερώστε το διαχειριστή του ιστοτόπου για αυτό.

en: Something went wrong with the recurrence update...
el: Κάτι πήγε στραβά με την ενημέρωση επανάληψης...

en: Spaces
el: Θέσεις

en: Spaces confirmed
el: Επιβεβαιωμένες θέσεις

en: Split bookings by ticket type
el: Χωρίστε τις κρατήσεις ανά τύπο εισιτηρίου

en: Standard
el: Κανονικό

en: Standard Ticket
el: Κανονικό Εισιτήριο

en: Start
el: Έναρξη

en: Start Date
el: Ημερομηνία Έναρξης

en: Start/End
el: Έναρξη/Λήξη

en: State
el: Νομός

en: State/County
el: Νομός/Επαρχία

en: State/County:
el: Νομός/Επαρχία:

en: Status
el: Κατάσταση

en: Styling Options
el: Επιλογές Στυλ

en: Sub Total
el: Μερικό Σύνολο

en: Submit %s
el: Υποβολή %s

en: Submit Changes
el: Υποβολή Αλλαγών

en: Submit button text
el: Κείμενο κουμπιού αποστολής

en: Submitted Event Awaiting Approval
el: Αναμένεται Έγκριση για την Εκδήλωση που Υποβλήθηκε

en: Success Message
el: Μήνυμα Επιτυχίας

en: Successful booking
el: Επιτυχής κράτηση

en: Successful pending booking
el: Επιτυχής κράτηση σε αναμονή

en: Successfully Updated Message
el: Μήνυμα Επιτυχούς Ενημέρωσης

en: Successfully saved %s
el: Η %s αποθηκεύτηκε επιτυχώς

en: Sun
el: Κυρ

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Tag Related Placeholders
el: Placeholders Σχετικά με Ετικέτες

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Tags list page
el: Σελίδα λίστας ετικετών

en: Tax
el: Φόρος

en: Tax Rate
el: Φορολογικός Συντελεστής

en: Taxes
el: Φόροι

en: Test Email Settings
el: Δοκιμή Ρυθμίσεων Email

en: Text with link to calendar day page with all events for that day if there are more events than the limit above, leave blank for no link as the day number is also a link.
el: Κείμενο με σύνδεσμο στη σελίδας ημέρας ημερολογίου με όλες τις εκδηλώσεις για αυτή τη μέρα αν υπάρχουν περισσότερες εκδηλώσεις από το παραπάνω όριο. Αφήστε κενό για κανένα σύνδεσμο καθώς και ο αριθμός της ημέρας είναι σύνδεσμος.

en: The SMTP host. Usually it corresponds to 'localhost'. If you use Gmail, set this value to 'ssl://smtp.gmail.com:465'.
el: Ο διακομιστής SMTP. Συχνά αυτό αντιστοιχεί στο 'localhost'. Αν χρησιμοποιείτε το GMail ορίστε αυτή την τιμή σε 'ssl://smtp.gmail.com:465'.

en: The calendar headings uses abbreviated weekdays
el: Χρησιμοποιούνται συντομογραφίες για τις κεφαλίδες ημερών στο ημερολόγιο

en: The country
el: Η χώρα

en: The description of the event that will appear in the calendar.
el: Η περιγραφή της εκδήλωσης που θα εμφανίζεται στο ημερολόγιο.

en: The event name. Example: Birthday party
el: Το όνομα της εκδήλωσης. Παράδειγμα: Πάρτυ γενεθλίων

en: The following booking is %s :
el: Η παρακάτω εκδήλωση είναι %s :

en: The format of a single %s in a list.
el: Η μορφή μονού στοιχείου στη λίστα για τις %s.

en: The format of a single %s page title.
el: Η μορφή του τίτλου σελίδας μονής %s.

en: The format of a single %s page.
el: Η μορφή της σελίδας μοναδικής %s.

en: The format of a single category page title.
el: Η μορφή του τίτλου της σελίδας μοναδικής κατηγορίας.

en: The format of a single tag page title.
el: Η μορφή του τίτλου σελίδας μοναδικής ετικέτας.

en: The format of any events in a list.
el: Η μορφή οποιασδήποτε εκδήλωσης σε μια λίστα.

en: The format of each event when displayed in the full calendar. Remember to include <code>li</code> tags before and after the event.
el: Η μορφή για κάθε εκδήλωση όπως εμφανίζεται στο πλήρες ημερολόγιο. Μην ξεχάσετε να συμπεριλάβετε <code>li</code> tags πριν και μετά την εκδήλωση.

en: The format of the description of each item in the events RSS feed.
el: Η μορφή της περιγραφής για κάθε στοιχείο στη ροή εκδηλώσεων RSS.

en: The format of the events the list inserted in the category page through the %s element.
el: Η μορφή της λίστας εκδηλώσεων που εισάγεται στη σελίδα κατηγορίας μέσω του στοιχείου %s.

en: The format of the events the list inserted in the location page through the %s element.
el: Η μορφή της λίστας εκδηλώσεων που εισάγεται στη σελίδα τοποθεσίας μέσω των στοιχείων %s.

en: The format of the events the list inserted in the tag page through the <code>#_TAGNEXTEVENTS</code>, <code>#_TAGNEXTEVENTS</code> and <code>#_TAGALLEVENTS</code> element.
el: Η μορφή της λίστας εκδηλώσεων που εισάγεται στη σελίδα ετικέτας μέσω των στοιχείων <code>#_TAGNEXTEVENTS</code>, <code>#_TAGNEXTEVENTS</code> και <code>#_TAGALLEVENTS</code>.

en: The format of the month/year header of the calendar.
el: Η μορφή της κεφαλίδας μήνα/έτους στο ημερολόγιο.

en: The format of the next upcoming event in this %s.
el: Η μορφή της επόμενης επερχόμενη εκδήλωσης αυτής της %s.

en: The format of the text appearing in the balloon describing the location.
el: Η μορφή του κειμένου που θα εμφανίζεται σε πλαίσιο περιγραφής της τοποθεσίας.

en: The format of the title of each item in the events RSS feed.
el: Η μορφή του τίτλου για κάθε στοιχείο στη ροή εκδηλώσεων RSS.

en: The format of the title, corresponding to the text that appears when hovering on an eventful calendar day.
el: Η μορφή του τίτλου, που θα εμφανίζεται κατά το hovering στο ημερολόγιο σε μία ημέρα με αρκετές εκδηλώσεις.

en: The format used to display %s content on single pages or elsewhere on your site.
el: Η μορφή αυτή χρησιμοποιείται στην προβολή περιεχομένου %s σε μονές σελίδες ή αλλού στον ιστότοπο σας.

en: The image file is too big! Maximum size:
el: Το αρχείο εικόνας είναι πολύ μεγάλο! Μέγιστο μέγεθος:

en: The image is in a wrong format!
el: Η εικόνα είναι σε λάθος μορφή!

en: The image is too big! Maximum size allowed:
el: Η εικόνα είναι πολύ μεγάλη! Μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος:

en: The image is too small! Minimum size allowed:
el: Η εικόνα είναι πολύ μικρή! Μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος:

en: The list is wrapped in a %s tag, so if an %s tag is not wrapping the formats below it will be added automatically.
el: Η λίστα περιβάλλεται από %s tag, οπότε αν το tag %s δεν περιβάλλει τις μορφές που βρίσκονται κάτω από αυτό, θα προστεθεί αυτόματα.

en: The location address
el: Η διεύθυνση της τοποθεσίας

en: The location information that will appear in the calendar.
el: Οι πληροφορίες τοποθεσίας που θα εμφανίζονται στο ημερολόγιο.

en: The location town
el: Η πόλη της τοποθεσίας

en: The main description of your RSS events feed.
el: Η κύρια περιγραφή της ροής εκδηλώσεων RSS σας.

en: The main title of your RSS events feed.
el: Ο κύριος τίτλος της ροής εκδηλώσεων RSS σας.

en: The maximum allowed height for images uploaded, in pixels
el: Το μέγιστο επιτρεπτό ύψος για ανέβασμα εικόνων, σε pixels

en: The maximum allowed size for images uploaded, in bytes
el: Το μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος για ανέβασμα εικόνων, σε bytes

en: The maximum allowed width for images uploads
el: Το μέγιστο επιτρεπτό πλάτος για ανέβασμα εικόνων

en: The message displayed when no %s are available.
el: Το μήνυμα αυτό εμφανίζεται όταν δεν είναι διαθέσιμες %s.

en: The message displayed when no events are available.
el: Το μήνυμα αυτό εμφανίζεται όταν δεν υπάρχουν εκδηλώσεις.

en: The message to be displayed in the list generated by %s when no events are available.
el: Το μήνυμα που θα εμφανίζεται στη λίστα που δημιουργείται από τα %s όταν δεν υπάρχουν εκδηλώσεις.

en: The message to be displayed in the list generated by <code>#_TAGNEXTEVENTS</code>, <code>#_TAGNEXTEVENTS</code> and <code>#_TAGALLEVENTS</code> when no events are available.
el: Το μήνυμα που θα εμφανίζεται στη λίστα που δημιουργείται από τα <code>#_TAGNEXTEVENTS</code>, <code>#_TAGNEXTEVENTS</code> και <code>#_TAGALLEVENTS</code> όταν δεν είναι διαθέσιμες εκδηλώσεις.

en: The minimum allowed height for images uploaded, in pixels
el: Το ελάχιστο επιτρεπτό ύψος για ανέβασμα εικόνων, σε pixels

en: The minimum allowed width for images uploads
el: Το ελάχιστο επιτρεπτό πλάτος για ανέβασμα εικόνων

en: The name of the location
el: Το όνομα της τοποθεσίας

en: The numerical units shown to those searching by distance. Use comma-separated numbers, such as "25,50,100".
el: Οι αριθμητικές μονάδες εμφανίζονται σε όσους αναζητούν βάσει απόστασης. Χρησιμοποιήστε αριθμούς χωρισμένους με κόμματα, όπως "25,50,100".

en: The option below allows you to disable user accounts and assign all bookings to a parent user, yet you will still see the supplied booking personal information for each booking. When this mode is enabled, extra booking information about the person is stored alongside the booking record rather than as a WordPress user.
el: Η παρακάτω επιλογή σας επιτρέπει να απενεργοποιήσετε τους λογαριασμούς χρηστών και να εκχωρήσετε όλες τις κρατήσεις σε ένα γονικό χρήστη. Ωστόσο θα εξακολουθήσουν να φαίνονται οι παρεχόμενες προσωπικές πληροφορίες κράτησης για την κάθε κράτηση. Όταν ενεργοποιηθεί αυτή η λειτουργία, οι επιπλέον πληροφορίες κράτησης σχετικά με το άτομο αποθηκεύονται στο αρχείο της κράτησης αντί για το αρχείο χρήστη του WordPress.

en: The port through which you e-mail notifications will be sent. Make sure the firewall doesn't block this port
el: Η πόρτα μέσω της οποίας θα αποστέλλονται οι ειδοποιήσεις e-mail. Βεβαιωθείτε ότι η πόρτα αυτή δεν εμποδίζεται από firewall

en: The separator appearing on the above title when more than one events are taking place on the same day.
el: Το διαχωριστικό αυτό εμφανίζεται στον παραπάνω τίτλο όταν περισσότερες από μία εκδηλώσεις λαμβάνουν χώρα την ίδια ημέρα.

en: The settings below are used when using the %s placeholder
el: Οι παρακάτω ρυθμίσεις χρησιμοποιούνται όταν χρησιμοποιείται το placeholder %s

en: The text used by the submit button. To use an image instead, enter the full url starting with %s or %s.
el: Το κείμενο που χρησιμοποιείται στο κουμπί αποστολής. Για να χρησιμοποιήσετε εικόνα, ορίστε το πλήρες url ξεκινώντας με %s ή %s.

en: The title that will appear in the calendar.
el: Ο τίτλος θα εμφανίζεται στο ημερολόγιο.

en: Theme Templates
el: Πρότυπα Θέματος

en: There is a newer version of Events Manager Pro which is recommended for this current version of Events Manager as new features have been added. Please go to the plugin website and download the latest update.
el: Υπάρχει μία νεότερη έκδοση του Events Manager Pro που συνιστάται για την τρέχουσα έκδοση του Events Manager καθώς έχουν προστεθεί νέα χαρακτηριστικά. Παρακαλούμε επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του πρόσθετου και κατεβάστε την τελευταία ενημέρωση.

en: There was a problem creating a user account, please contact a website administrator.
el: Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα κατά τη δημιουργία λογαριασμού χρήστη, παρακαλούμε επικοινωνήσετε με το διαχειριστή του ιστοτόπου.

en: There was a problem saving the booking.
el: Παρουσιάστηκε πρόβλημα κατά την αποθήκευση της κράτησης.

en: There was a problem saving the recurring events.
el: Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα κατά την αποθήκευση των επαναλαμβανόμενων εκδηλώσεων.

en: There was a problem saving the ticket booking.
el: Παρουσιάστηκε πρόβλημα κατά την αποθήκευση της κράτησης εισιτηρίου.

en: There was a problem saving the ticket.
el: Παρουσιάστηκε πρόβλημα κατά την αποθήκευση του εισιτηρίου.

en: There was an error uploading the image.
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά τη μεταφόρτωση της εικόνας.

en: There were some errors saving your location.
el: Παρουσιάστηκαν κάποια σφάλματα κατά την αποθήκευση της τοποθεσίας σας.

en: These can be overridden when using shortcode or template tags.
el: Αυτές μπορούν να παρακαμφθούν χρησιμοποιώντας shortcode ή template tags.

en: These formats can be used on %s pages or on other areas of your site displaying an %s.
el: Αυτές οι μορφοποιήσεις μπορούν να χρησιμοποιηθούν στις σελίδες για τις %s ή σε άλλες περιοχές εμφάνισης %s στον ιστότοπο σας.

en: These formats can be used when WordPress automatically displays %s excerpts on your site and %s is enabled in your %s settings tab.
el: Οι μορφές αυτές μπορούν να χρησιμοποιηθούν όταν το WordPress εμφανίζει αυτόματα περιλήψεις %s στον ιστότοπο σας και η %s είναι ενεργή στην καρτέλα ρυθμίσεων %s.

en: These formats will be used on your events page. This will also be used if you do not provide specified formats in other event lists, like in shortcodes.
el: Αυτές οι μορφές θα χρησιμοποιούνται στη σελίδα των εκδηλώσεων σας. Θα χρησιμοποιούνται επίσης αν δεν έχετε ορίσει συγκεκριμένες μορφές σε άλλες λίστες εκδηλώσεων, όπως στα shortcodes.

en: These pages allow you to provide an event management interface outside the admin area on whatever page you want on your website. Bear in mind that this is overridden by BuddyPress if activated.
el: Αυτές οι σελίδες σας επιτρέπουν να παρέχετε διαχειριστικό περιβάλλον για τις εκδηλώσεις εκτός από το διαχειριστικό σε οποιαδήποτε σελίδα επιθυμείτε στην ιστοσελίδα σας. Έχετε κατά νου ότι αυτό παρακάμπτεται αν είναι ενεργοποιημένο το BuddyPress.

en: These settings will only apply to the image uploading if using our front-end forms. In your WP admin area, images are handled by WordPress.
el: Αυτές οι ρυθμίσεις θα εφαρμοστούν στο ανέβασμα εικόνας μόνο αν χρησιμοποιούνται οι δικές μας φόρμες εμπρόσθιου τμήματος. Στο διαχειριστικό περιβάλλον του WP οι εικόνες διαχειρίζονται από το WordPress.

en: This accepts %s and %s placeholders.
el: Αυτό δέχεται %s και %s placeholders.

en: This accepts %s placeholders.
el: Αυτό δέχεται %s placeholders.

en: This accepts %s, %s and %s placeholders.
el: Αυτό δέχεται %s, %s και %s placeholders.

en: This cannot be undone.
el: Αυτό δε μπορεί να αναιρεθεί.

en: This content will appear just above your code for the %s list format below. Default is blank
el: Το περιεχόμενο αυτό θα εμφανίζεται ακριβώς πάνω από τον κώδικα σας για τη μορφή λίστας για τις %s παρακάτω. Η προεπιλογή είναι κενό

en: This content will appear just above your code for the default event list format. Default is blank
el: Το περιεχόμενο αυτό θα εμφανίζεται πάνω από τον κώδικα σας για την προεπιλεγμένη μορφή λίστας εκδηλώσεων. Η προεπιλογή είναι κενό

en: This content will appear just below your code for the %s list format above. Default is blank
el: Το περιεχόμενο αυτό θα εμφανίζεται κάτω από τον κώδικα σας για την παραπάνω μορφή λίστας για τις %s. Η προεπιλογή είναι κενό

en: This content will appear just below your code for the default event list format. Default is blank
el: Το περιεχόμενο αυτό θα εμφανίζεται κάτω από τον κώδικα σας για την προεπιλεγμένη μορφή λίστας εκδηλώσεων. Η προεπιλογή είναι κενό

en: This disables user registrations for bookings.
el: Αυτή η επιλογή απενεργοποιεί τις εγγραφές χρηστών για κρατήσεις.

en: This email already exists in our system, please log in to register to proceed with your booking.
el: Το email αυτό υπάρχει ήδη στο σύστημα μας, παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να προχωρήσετε με την κράτηση σας.

en: This event does not have a physical location.
el: Αυτή η εκδήλωση δεν έχει φυσική τοποθεσία.

en: This event is fully booked.
el: Η εκδήλωση αυτή έχει πληρότητα κρατήσεων.

en: This event repeats
el: Αυτή η εκδήλωση επαναλαμβάνεται

en: This event spans every day between the beginning and end date, with start/end times applying to each day.
el: Αυτή η εκδήλωση εκτείνεται σε κάθε μέρα μεταξύ των ημερομηνιών έναρξης και λήξης, να τις ώρες έναρξης/λήξης να εφαρμόζονται σε κάθε μέρα.

en: This event was submitted by a guest. You will find their details in the <em>Anonymous Submitter Info</em> box
el: Η εκδήλωση αυτή εστάλη από ένα φιλοξενούμενο. Θα βρείτε τις λεπτομέρειες της στο κουτί των <em>Πληροφοριών Ανώνυμου Αποστολέα</em>

en: This is a recurring event.
el: Αυτή είναι μία επαναλαμβανόμενη εκδήλωση.

en: This is a translated event, therefore address information is handled by the original location translation.
el: Αυτό είναι ένα γεγονός που μεταφράζεται, ως εκ τούτου, την αντιμετώπιση των πληροφοριών γίνεται από την αρχική μετάφραση τοποθεσίας.

en: This is a translated event, therefore your time, location and booking information is handled by your original event translation.
el: Αυτό είναι ένα γεγονός που μεταφράζεται, ως εκ τούτου, πληροφορίες για την ώρα, την τοποθεσία και την κράτησή σας γίνεται από την αρχική μετάφραση εκδήλωσή σας.

en: This is for advanced users, you should know what you're doing here or things will not work properly. For more information on how these options work see our <a href="%s" target="_blank">optimization recommendations</a>
el: Αυτό είναι για προχωρημένους χρήστες, θα πρέπει να γνωρίζετε τι κάνετε εδώ, διαφορετικά θα επηρεαστεί η σωστή λειτουργία. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το πώς λειτουργούν αυτές τις επιλογές, ανατρέξτε στις <a href="%s" target="_blank">συστάσεις βελτιστοποίησης</a> μας

en: This is only applicable when %s is not active.
el: Ισχύει μόνο όταν δεν είναι ενεργοποιημένη η %s.

en: This is only used when showing events from other blogs.
el: Αυτό χρησιμοποιείται μόνο στην προβολή εκδηλώσεων από άλλα ιστολόγια.

en: This is sent when a person's booking is confirmed. This will be sent automatically if approvals are required and the booking is approved. If approvals are disabled, this is sent out when a user first submits their booking.
el: Αυτό αποστέλλεται όταν επιβεβαιωθεί η κράτηση ενός ατόμου. Θα σταλεί αυτόματα αν απαιτείται επιβεβαίωση και η κράτηση εγκρίθηκε. Αν οι εγκρίσεις είναι απενεργοποιημένες, θα αποσταλεί όταν ένας χρήστης κάνει κράτηση αρχικά.

en: This is sent when a person's booking is pending. If approvals are enabled, this is sent out when a user first submits their booking.
el: Αυτό αποστέλλεται όταν εκκρεμεί μία κράτηση. Αν είναι ενεργοποιημένες οι εγκρίσεις, θα σταλεί όταν ένας χρήστης κάνει την πρώτη του κράτηση.

en: This is the definite date after which bookings will be closed for this event, regardless of individual ticket settings above. Default value will be the event start date.
el: Αυτή είναι η οριστική ημερομηνία μετά την οποία κλείνουν οι κρατήσεις για αυτή την εκδήλωση, ανεξάρτητα από τις παραπάνω μεμονωμένες ρυθμίσεις εισιτηρίου. Η προεπιλεγμένη τιμή θα είναι η ημερομηνία έναρξης της εκδήλωσης.

en: This only setting only matters if you selected 'Yes' to above. You will notice the events page titles aren't being rewritten, and you have a new title underneath the default page name. This is where you control the HTML of this title. Make sure you keep the #_PAGETITLE placeholder here, as that's what is rewritten by events manager. To control what's rewritten in this title, see settings further down for page titles.
el: Αυτή η ρύθμιση λειτουργεί μόνο αν επιλέξατε 'Ναι' παραπάνω. Θα παρατηρήσετε ότι οι τίτλοι των σελίδων εκδηλώσεων δεν αντικαθίσταται, και θα έχετε ένα νέο τίτλο κάτω από το προεπιλεγμένο όνομα σελίδας. Εκεί ελέγχετε την HTML αυτού του τίτλου. Βεβαιωθείτε ότι διατηρήσατε το placeholder #_PAGETITLE εδώ, καθώς αυτό που αντικαθιστά το events manager. Για να ελέγξετε τι θα αντικατασταθεί σε αυτό τον τίτλο, δείτε τις ρυθμίσεις παρακάτω για του τίτλους σελίδας.

en: This option allows you to select the default category when adding an event.
el: Αυτή η επιλογή σας δίνει τη δυνατότητα να ορίσετε την κατηγορία προεπιλογής κατά την προσθήκη μιας εκδήλωσης.

en: This option allows you to select the default location when adding an event.
el: Αυτή η επιλογή σας δίνει τη δυνατότητα να ορίσετε την προεπιλεγμένη τοποθεσία κατά την προσθήκη μιας εκδήλωσης.

en: This option allows you to select which page to use as an events page. If you do not select an events page, to display event lists you can enable event archives or use the appropriate shortcodes and/or template tags.
el: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να επιλέξετε τη σελίδα που θα χρησιμοποιείται ως σελίδα εκδηλώσεων. Αν δεν επιλέξετε σελίδα εκδηλώσεων, για να εμφανίσετε λίστες εκδηλώσεων μπορείτε να ενεργοποιήσετε το αρχείο εκδηλώσεων ή να χρησιμοποιήσετε τα κατάλληλα shortcodes ή/και template tags.

en: This option allows you to select which page to use as the %s page.
el: Αυτή η επιλογή σάς δίνει τη δυνατότητα να επιλέξετε ποια σελίδα να χρησιμοποιήσετε ως τη σελίδα για τις %s.

en: This option allows you to select which page to use as the %s page. If you do not select a %s page, to display lists you can enable archives or use the appropriate shortcodes and/or template tags.
el: Αυτή η επιλογή σάς δίνει τη δυνατότητα να επιλέξετε ποια σελίδα να χρησιμοποιήσετε ως τη σελίδα για τις %s. Αν δεν επιλέξετε μια σελίδα για τις %s, για να εμφανίσετε τις λίστες μπορείτε να ενεργοποιήσετε το αρχείο ή να χρησιμοποιήσετε τα κατάλληλα shortcodes ή/και template tags.

en: This options allows to display the calendar in the events page, instead of the default list. It is recommended not to display both the calendar widget and a calendar page.
el: Η επιλογή αυτή επιτρέπει την εμφάνιση ημερολογίου στη σελίδα εκδηλώσεων, αντί για την προεπιλεγμένη λίστα. Προτείνεται να μην εμφανίζονται μαζί η μονάδα και η σελίδα του ημερολογίου.

en: This page corresponds to the <strong>Events Manager</strong> %s page. Its content will be overridden by Events Manager, although if you include the word CONTENTS (exactly in capitals) and surround it with other text, only CONTENTS will be overwritten. If you want to change the way your events look, go to the <a href='%s'>settings</a> page.
el: Η σελίδα αυτή αντιστοιχεί στη σελίδα %s του <strong>Events Manager</strong>. Το περιεχόμενό της θα αντικατασταθεί από το Events Manager. Ωστόσο, αν περιλάβετε τη λέξη CONTENTS (ακριβώς, με κεφαλαία) και την περιστοιχίσετε με άλλο κείμενο, μόνο το CONTENTS θα αντικατασταθεί. Αν θέλετε να αλλάξετε τον τρόπο εμφάνισης των εκδηλώσεων σας, πηγαίνετε στη σελίδα <a href='%s'>Ρυθμίσεων</a>.

en: This page is where people that have made bookings for an event can go and view their previous bookings.
el: Σε αυτή τη σελίδα μπορούν να πάνε όσοι έχουν κάνει κράτηση για μια εκδήλωση και να δουν τις προηγούμενες κρατήσεις τους.

en: This section allows you to configure parts of this plugin that will improve performance on your site and increase page speeds by reducing extra files from being unnecessarily included on pages as well as reducing server loads where possible. This only applies to pages outside the admin area.
el: Αυτή η ενότητα σας επιτρέπει να ρυθμίσετε τα μέρη αυτού του πρόσθετου που θα βελτιώσουν την απόδοση του ιστοτοτόπου σας και την ταχύτητα φόρτωσης των σελίδων μειώνοντας τα περιττά επιπλέον αρχεία, καθώς επίσης θα μειωθεί και το φορτίο του διακομιστή, όπου είναι δυνατόν. Αυτό ισχύει μόνο για σελίδες εκτός του διαχειριστικού.

en: This setting is not applicable when using payment gateways, see individual gateways for approval settings.
el: Αυτή η ρύθμιση δεν εφαρμόζεται όταν χρησιμοποιούνται πύλες πληρωμής. Δείτε τις επιμέρους πύλες για τις ρυθμίσεις εγκρίσεων.

en: This setting was not changed.
el: Η ρύθμιση αυτή δεν άλλαξε.

en: This will be sent automatically when a booking is rejected. Not relevant if bookings don't require approval.
el: Θα σταλεί αυτόματα όταν η κράτηση απορρίπτεται. Δεν θα σταλεί αν δεν απαιτείται έγκριση για τις κρατήσεις.

en: This will be sent to event admins when a booking is rejected.
el: Θα σταλεί στους διαχειριστές της εκδήλωσης όταν μια κράτηση απορριφθεί.

en: This will be sent to the person when they first submit their booking. Not relevant if bookings don't require approval.
el: Αυτό θα σταλεί κατά την πρώτη κράτηση. Δεν θα σταλεί αν δεν απαιτείται έγκριση για τις κρατήσεις.

en: This will be sent when a user cancels their booking.
el: Θα σταλεί όταν ένας χρήστης ακυρώνει τις κρατήσεις του.

en: This will control how many %s are shown on one list by default.
el: Αυτό θα καθορίσει πόσες %s θα εμφανίζονται σε μία λίστα από προεπιλογή.

en: This will control how many events are shown on one list by default.
el: Αυτό θα καθορίσει πόσες εκδηλώσεις θα εμφανίζονται σε μία λίστα από προεπιλογή.

en: Thousands Separator
el: Διαχωριστικό Χιλιάδων

en: Thu
el: Πεμ

en: Thumbnails
el: Μικρογραφίες

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Ticket
el: Εισιτήριου

en: Ticket Description
el: Περιγραφή Εισιτηρίου

en: Ticket ID
el: ID Εισιτηρίου

en: Ticket Name
el: Όνομα Εισητηρίου

en: Ticket Name (Ascending)
el: Όνομα Εισιτηρίου (Αύξων)

en: Ticket Name (Descending)
el: Όνομα Εισιτηρίου (Φθίνων)

en: Ticket Options
el: Επιλογές Εισιτηρίου

en: Ticket Price
el: Τιμή Εισιτηρίου

en: Ticket Price (Ascending)
el: Τιμή Εισιτηρίου (Αύξουσα)

en: Ticket Price (Descending)
el: Τιμή Εισιτηρίου (Φθίνουσα)

en: Ticket Type
el: Τύπος Εισιτηρίου

en: Ticket booking created
el: Δημιουργήθηκε κράτηση εισιτηρίου

en: Ticket created
el: Το εισιτήριο δημιουργήθηκε

en: Ticket for %s
el: Εισιτήριο για το %s

en: Tickets
el: Εισιτήρια

en: Time Format
el: Μορφή Ώρας

en: Time Separator
el: Διαχωριστικό Ώρας

en: Title
el: Τίτλος

en: Title separator
el: Διαχωριστικό τίτλου

en: To manage the whole set, <a href="%s">edit the recurring event template</a>.
el: Για να διαχειριστείτε ολόκληρη τη σειρά, <a href="%s">επεξεργαστείτε το πρότυπο επαναλαμβανόμενης εκδήλωσης</a>.

en: To update your network blogs with the latest Events Manager automatically, click the update button below.
el: Για να ενημερώσετε το δίκτυο ιστολογίων σας με το πιο πρόσφατο Events Manager αυτόματα, πατήστε το κουμπί ενημέρωσης παρακάτω.

en: To view your bookings, please visit %s after logging in.
el: Για να δείτε τις κρατήσεις σας, παρακαλούμε επισκεφθείτε το %s αφού συνδεθείτε.

en: Today's events
el: Εκδηλώσεις ημέρας

en: Tomorrow's events
el: Αυριανές εκδηλώσεις

en: Total
el: Σύνολο

en: Total Price
el: Συνολική Τιμή

en: Total Spaces
el: Συνολικές Θέσεις

en: Town
el: Πόλη

en: Translated Event Information
el: Μεταφράστηκε Πληροφορίες Εκδήλωσης

en: Trying to perform an illegal action.
el: Προσπάθεια εκτέλεσης μίας παράνομης ενέργειας.

en: Tue
el: Τρι

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Uh Oh! For some reason WordPress could not create an events page for you (or you just deleted it). Not to worry though, all you have to do is create an empty page, name it whatever you want, and select it as your events page in your <a href="%s">settings page</a>. Sorry for the extra step! If you know what you are doing, you may have done this on purpose, if so <a href="%s">ignore this message</a>
el: Ωχ! Για κάποιο λόγο το WordPress δεν κατάφερε να δημιουργήσει μια σελίδα εκδηλώσεων για εσάς (ή μπορεί απλά να την έχετε διαγράψει). Μην ανησυχείτε όμως, το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να δημιουργήσετε μια κενή σελίδα, να την ονομάσετε όπως θέλετε, και να την επιλέξτε ως τη σελίδα των εκδηλώσεων σας στη <a href="%s">σελίδα ρυθμίσεων</a>. Συγγνώμη για το επιπλέον βήμα! Αν ξέρετε τι κάνετε, μπορεί να το έχετε κάνει σκόπιμα. Στην περίπτωση αυτή, <a href="%s">αγνοήστε αυτό το μήνυμα</a>

en: Unapprove
el: Απέγκριση

en: Unauthorized Access
el: Μη εξουσιοδοτημένη Πρόσβαση

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Uninstall
el: Απεγκατάσταση

en: Uninstall Events Manager
el: Απεγκατάσταση του Events Manager

en: Uninstall and Deactivate
el: Απεγκατάσταση και Απενεργοποιήση

en: Uninstall/Reset
el: Απεγκατάσταση/Επαναφορά

en: Upcoming
el: Προσεχείς

en: Upcoming Events
el: Προσεχείς Εκδηλώσεις

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Update %s
el: Ανανέωση %s

en: Update Blogs
el: Ενημέρωση Ιστολογίων

en: Update Event Category
el: Ανανέωση Κατηγορίας Εκδήλωσης

en: Update Event Tag
el: Ανανέωση Ετικέτας Εκδήλωσης

en: Update Network
el: Ενημέρωση Ιστολογίων

en: Upload/change picture
el: Ανέβασμα/αλλαγή εικόνας

en: Use 24h Format?
el: Χρήση μορφής 24h;

en: Use SMTP authentication?
el: Χρήση SMTP authentication;

en: Use Visual Editor?
el: Χρήση Κειμενογράφου;

en: Use abbreviations, e.g. Friday = Fri. Useful for certain languages where abbreviations differ from full names.
el: Χρήση συντομογραφιών, πχ. Παρασκευή = Παρ. Χρήσιμο σε ορισμένες γλώσσες στις οποίες οι συντομογραφίες διαφέρουν από τα πλήρη ονόματα.

en: Use dropdown for locations?
el: Χρήση πτυσσόμενου μενού για τοποθεσίες;

en: Use the buttons below to uninstall Events Manager completely from your system or reset Events Manager to original settings and keep your event data.
el: Χρησιμοποιήστε τα παρακάτω κουμπιά για να απεγκαταστήσετε το Events Manager εξ ολοκλήρου από το σύστημα σας ή να επαναφέρετε το Events Manager στις αρχικές ρυθμίσεις διατηρώντας τα δεδομένα των εκδηλώσεων σας.

en: Used if an excerpt has been defined.
el: Χρησιμοποιείται αν έχει οριστεί περίληψη.

en: Used if an excerpt has not been defined.
el: Χρησιμοποιείται αν δεν έχει οριστεί περίληψη.

en: User Capabilities
el: Δικαιώματα Χρήστη

en: User can book
el: Χρήστες μπορούν να κάνουν κράτηση

en: User can create and edit %s
el: Ο χρήστης μπορεί να δημιουργεί και να επεξεργάζεται %s

en: User can delete %s categories and tags.
el: Ο χρήστης μπορεί να διαγράφει τις κατηγορίες και ετικέτες για τις %s.

en: User can delete other users %s
el: Ο χρήστης μπορούν να διαγράφουν %s άλλων χρηστών

en: User can delete their own %s
el: Ο χρήστης μπορεί να σβήνει τις %s του

en: User can edit %s categories and tags.
el: Ο χρήστης μπορεί να επεξεργάζεται τις κατηγορίες και ετικέτες για τις %s.

en: User can edit other users %s
el: Ο χρήστης μπορεί να επεξεργάζεται %s άλλων χρηστών

en: User can manage other users individual bookings and event booking settings.
el: Ο χρήστης μπορεί να διαχειρίζεται μεμονωμένες κρατήσεις άλλων χρηστών και τις ρυθμίσεις κρατήσεων εκδηλώσεων.

en: User can upload images along with their events and locations.
el: Ο χρήστης μπορεί να ανεβάζει εικόνες μαζί με τις εκδηλώσεις και τις τοποθεσίες του.

en: User can use and manage bookings with their events.
el: Ο χρήστης μπορεί να χρησιμοποιεί και να διαχειρίζεται κρατήσεις για τις δικές τους εκδηλώσεις.

en: User can use other user locations for their events.
el: Ο χρήστης μπορεί να χρησιμοποιεί τοποθεσίες άλλων χρηστών για τις εκδηλώσεις του.

en: User can view private %s
el: Ο χρήστης μπορεί να βλέπει ιδιωτικές %s

en: User deleted by administrators
el: Ο χρήστης διαγράφηκε από τους διαχειριστές

en: User must log in
el: Ο χρήστης πρέπει να συνδεθεί

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Username: %s
el: Όνομα χρήστη: %s

en: Users can manage bookings for their events on this page.
el: Οι χρήστες μπορούν να διαχειρίζονται τις κρατήσεις για τις εκδηλώσεις σε αυτή τη σελίδα.

en: Users can now use the WordPress editor for easy HTML entry in the submission form.
el: Οι χρήστες μπορούν να χρησιμοποιούν πλέον τον κειμενογράφο του WordPress για την εύκολη εισαγωγή HTML στη φόρμα υποβολής.

en: Users can publish %s and skip any admin approval
el: Οι χρήστες μπορούν να δημοσιεύουν %s χωρίς την έγκριση διαχειριστή

en: Users can view their bookings for other events on this page.
el: Οι χρήστες μπορούν να δουν τις κρατήσεις τους για άλλες εκδηλώσεις σε αυτή τη σελίδα.

en: Users can view, add and edit their %s on this page.
el: Οι χρήστες μπορούν να δουν, να προσθέσουν και να επεξεργαστούν τις δικές τους %s σε αυτή τη σελίδα.

en: Users with accounts (which would be created by other means when this mode is enabled) will still be able to log in and make bookings linked to their account as normal.
el: Οι χρήστες που έχουν λογαριασμούς (οι οποίοι δημιουργήθηκαν με άλλους τρόπους όταν αυτή η λειτουργία είναι ενεργή) θα εξακολουθούν να μπορούν να συνδεθούν και να κάνουν κρατήσεις συνδεδεμένες με το λογαριασμό τους, ως συνήθως.

en: Users with the relevant permissions can manage their own events and bookings to these events on the following pages.
el: Οι χρήστης με τα κατάλληλα δικαιώματα μπορούν να διαχειρίζονται τις εκδηλώσεις τους και τις κρατήσεις τους για αυτές τις εκδηλώσεις στις παρακάτω σελίδες.

en: View
el: Προβολή

en: View %s
el: Προβολή %s

en: View Bookings
el: Προβολή Κρατήσεων

en: View Event
el: Προβολή Εκδήλωσης

en: View Event Bookings
el: Προβολή Κρατήσεων Εκδήλωσης

en: View Location
el: Προβολή Τοποθεσίας

en: View all categories
el: Δείτε όλες τις κατηγορίες

en: View all posts in %s
el: Δείτε όλες τις δημοσιεύσεις στο %s

en: View/Edit Event
el: Προβολή/Επεξεργασία Εκδήλωσης

en: WARNING! You will delete ALL recurrences of this event, including booking history associated with any event in this recurrence. To keep booking information, go to the relevant single event and save it to detach it from this recurrence series.
el: ΠΡΟΣΟΧΗ! Θα διαγράψετε ΟΛΕΣ τις επαναλήψεις αυτής της εκδήλωσης, καθώς και το ιστορικό των κρατήσεων που συνδέονται με οποιαδήποτε επανάληψη της. Για να διατηρήσετε τις πληροφορίες των κρατήσεων, πηγαίνετε στη σχετική μοναδική εκδήλωση και αποθηκεύστε τη ώστε να αποσπασθεί από αυτή τη σειρά επαναλήψεων.

en: WARNING: This is a event belonging to the group "%s". Other group admins can also modify this event.
el: ΠΡΟΣΟΧΗ: Αυτή η εκδήλωση ανήκει στην ομάδα "%s". Οι διαχειριστές άλλων ομάδων μπορούν επίσης να τροποποιήσουν αυτή την εκδήλωση.

en: WARNING: This is a recurrence in a set of recurring events.
el: ΠΡΟΣΟΧΗ: Αυτή είναι μία επανάληψη σε μία σειρά επαναλαμβανόμενων εκδηλώσεων.

en: WARNING: This is a recurring event.
el: ΠΡΟΣΟΧΗ: Αυτή είναι επαναλαμβανόμενη εκδήλωση.

en: Warning!
el: Προσοχή!

en: Warning: Changing these values may result in exposing previously hidden information to all users.
el: Προσοχή: Η αλλαγή αυτών των τιμών μπορεί να προκαλέσει έκθεση μέχρι πρότινος κρυφών πληροφοριών σε όλους τους χρήστες.

en: We are going to use %s for searching.
el: Θα χρησιμοποιήσουμε το %s για την αναζήτηση.

en: We're always making improvements, adding features and fixing bugs between releases. We incrementally make these changes in between updates and make it available as a development version. You can download these manually, but we've made it easy for you. <strong>Warning:</strong> Development versions are not always fully tested before release, use wisely!
el: Κάνουμε πάντα βελτιώσεις, προσθέτοντας δυνατότητες και διορθώνοντας προβλήματα μεταξύ των εκδόσεων. Διαθέτουμε σταδιακά αυτές τις αλλαγές μεταξύ των εκδόσεων ως δοκιμαστικές εκδόσεις. Μπορείτε να τις κατεβάσετε χειροκίνητα, αλλά το κάναμε πιο εύκολο για σας. <strong>Προσοχή:</strong> Οι δοκιμαστικές εκδόσεις δεν είναι πάντα πλήρως δοκιμασμένες πριν κυκλοφορήσουν, χρησιμοποιήστε με σύνεση!

en: Wed
el: Τετ

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Weekly
el: Εβδομαδιαία

en: When
el: Πότε

en: When Events Manager displays lists of events the default behavior is ordering by start date in ascending order. To change this, modify the values above.
el: Όταν το Events Manager προβάλει λίστες εκδηλώσεων η προεπιλεγμένη συμπεριφορά είναι η ταξινόμηση βάσει ημερομηνίας έναρξης σε αύξουσα σειρά. Για να αλλάξει αυτό, τροποποιήστε τις τιμές παραπάνω.

en: When a booking cannot be made due to an error when filling the form. Below this, there will be a dynamic list of errors.
el: Όταν μια κράτηση δε μπορεί να γίνει λόγω σφάλματος στη συμπλήρωση της φόρμας. Κάτω από αυτό, θα υπάρχει μία δυναμική λίστα σφαλμάτων.

en: When a booking cannot be made due to lack of spaces.
el: Όταν μια κράτηση δε μπορεί να γίνει λόγω έλλειψης θέσεων.

en: When a booking is made by a user, a feedback message is shown depending on the result, which can be customized below.
el: Όταν ένας χρήστης κάνει μια κράτηση, θα εμφανίζεται ένα μήνυμα απάντησης ανάλογα με το αποτέλεσμα. Το μήνυμα αυτό μπορεί να προσαρμοστεί παρακάτω.

en: When a booking is registered and confirmed.
el: Όταν μια κράτηση καταγράφεται και επιβεβαιώνεται.

en: When a booking is registered but pending.
el: Όταν μια εκδήλωση καταγράφεται αλλά είναι σε αναμονή.

en: When a guest tries to book using an email registered with a user account.
el: Όταν ένας φιλοξενούμενος προσπαθεί να κάνει κράτηση με email καταχωρημένο σε λογαριασμό χρήστη.

en: When a guest user makes a booking for the first time in Events Manager, a new user account is created for them and they are sent their credentials in a separate email, which can be modified below.
el: Όταν ένας φιλοξενούμενος χρήστης κάνει μία κράτηση για πρώτη φορά στο Events Manager, ένας νέος λογαριασμός χρήστη δημιουργείται και αποστέλλονται τα διακριτικά σύνδεσης σε χωριστό email, το οποίο μπορεί να τροποποιηθεί παρακάτω.

en: When a user cancels their booking, this message will be displayed confirming the cancellation.
el: Όταν ένας χρήστης ακυρώνει την κράτηση του, αυτό το μήνυμα θα εμφανίζεται για επιβεβαίωση της ακύρωσης.

en: When a user chooses to cancel a booking, this warning is displayed for them to confirm.
el: Όταν ένας χρήστης επιλέγει να ακυρώσει μία κράτηση, θα βλέπει αυτό το μήνυμα για την επιβεβαίωση.

en: When a user modifies a previously published event, it will be put back into pending review status and will not be published until you re-approve it.
el: Όταν ένας χρήστης τροποποιεί μια εκδήλωση που έχει ήδη δημοσιευθεί, θα τεθεί σε κατάσταση αναμονής έγκρισης και δεν θα δημοσιευθεί μέχρι να την εγκρίνετε ξανά.

en: When a user must log in before making a booking.
el: Όταν ένας χρήσης πρέπει να συνδεθεί πριν κάνει μία κράτηση.

en: When a user submits their event, you can display a new event form again.
el: Όταν ένας χρήστης υποβάλλει την εκδήλωση του, μπορείτε να εμφανίσετε ξανά μια νέα φόρμα εκδήλωσης.

en: When creating events, would you like your times to be shown in 24 hour format?
el: Κατά τη δημιουργία εκδηλώσεων, θα θέλατε οι ώρες να εμφανίζονται σε μορφή 24 ωρών;

en: When displaying global %s on the main site you have the option of users viewing the %s details on the main site or being directed to the sub-site.
el: Κατά την εμφάνιση της καθολικής %s στην κεντρική ιστοσελίδα έχετε τη δυνατότητα οι χρήστες να βλέπουν τα στοιχεία του %s στην κεντρική ιστοσελίδα ή να κατευθύνονται στο υπο-ιστολόγιο.

en: When displaying ticket prices and booking totals, include the tax automatically?
el: Όταν εμφανίζονται οι τιμές εισιτηρίων και τα σύνολα κρατήσεων, να περιλαμβάνεται ο φόρος αυτόματα;

en: When listing categories, this order is applied.
el: Όταν προβάλλονται κατηγορίες, εφαρμόζεται αυτή τη σειρά.

en: When listing events for a category, this order is applied.
el: Όταν προβάλλονται εκδηλώσεις για μια κατηγορία, εφαρμόζεται αυτή η σειρά.

en: When listing tags, this order is applied.
el: Όταν προβάλλονται ετικέτες, εφαρμόζεται αυτή τη σειρά.

en: When the %s placeholder, the below texts will be used.
el: Όταν χρησιμοποιείται το placeholder %s, τα παρακάτω κείμενα θα χρησιμοποιηθούν.

en: Where
el: Πού

en: Whilst they will still appear using placeholders, you need to <a href="%s">migrate your location and event images</a> in order for them to appear in your edit forms and media library. <a href="%s">Dismiss message</a>
el: Ενώ αυτά εξακολουθούν να εμφανίζονται χρησιμοποιώντας placeholders, θα πρέπει να <a href="%s">μεταφέρετε τις εικόνες της τοποθεσίας και της εκδήλωσης σας</a> για να μπορούν να εμφανίζονται στις φόρμες επεξεργασίας σας και στη βιβλιοθήκη πολυμέσων. <a href="%s">Απόρριψη μηνύματος</a>

en: Within
el: Εντός

en: WordPress %s Archives
el: Αρχείο WordPress για %s

en: Would you like to allow users to submit bookings anonymously? If so, you can use the new [event_form] shortcode or <code>em_event_form()</code> template tag with this enabled.
el: Επιθυμείτε να μπορούν οι χρήστες να υποβάλλουν κρατήσεις ανώνυμα; Αν ναι, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το νέο shortcode [event_form] ή το template tag <code>em_event_form()</code> με ενεργή αυτή τη ρύθμιση.

en: Yearly
el: Ετήσια

en: Yes
el: Ναι

en: You <strong>must</strong> have assigned a %s page in your <a href="%s">main blog settings</a> for this to work.
el: <strong>Πρέπει να</strong> ορίσετε σελίδα %s στις <a href="%s">ρυθμίσεις του κεντρικού ιστολογίου</a> σας για να δουλέψει αυτό.

en: You already have booked a seat at this event.
el: Έχετε ήδη κάνει κράτηση για μία θέση σε αυτή την εκδήλωση.

en: You are currently attending this event.
el: Αυτήν τη στιγμή παρακολουθείτε αυτή την εκδήλωση.

en: You are currently viewing your public page, this is what other users will see.
el: Βλέπετε τη δημόσια σελίδα σας. Αυτό θα βλέπουν οι υπόλοιποι χρήστες.

en: You are in Events Manager debug mode. To turn debug mode off, go to the <a href="%s">settings</a> page.
el: Βρίσκεστε σε κατάσταση εντοπισμού σφαλμάτων του Events Manager. Για να απενεργοποιήσετε την κατάσταση εντοπισμού σφαλμάτων, πηγαίνετε στη σελίδα <a href="%s">ρυθμίσεων</a>.

en: You are trying to book a non-existent ticket for this event.
el: Προσπαθείτε να κάνετε κράτηση ενός ανύπαρκτου εισιτηρίου για αυτή την εκδήλωση.

en: You can add private notes below for internal reference that only event managers will see.
el: Μπορείτε να προσθέσετε κλειστές σημειώσεις, παρακάτω, για εσωτερική αναφορά, που μπορούν να δουν μόνο οι διαχειριστές της εκδήλωσης.

en: You can allow users to publicly submit events on your blog by using the %s shortcode, and enabling anonymous submissions below.
el: Μπορείτε να επιτρέψετε στους χρήστες να δημοσιεύουν εκδηλώσεις στο ιστολόγιο σας χρησιμοποιώντας το shortcode %s, και επιτρέποντας τις ανώνυμες υποβολές παρακάτω.

en: You can also add event attributes here, one per line in this format <code>#_ATT{key}</code>. They will not appear on event pages unless you insert them into another template below, but you may want to store extra information about an event for other uses. <a href='%s'>More information on placeholders.</a>
el: Μπορείτε επίσης να προσθέσετε χαρακτηριστικά εκδηλώσεων εδώ, ένα σε κάθε γραμμή στη μορφή <code>#_ATT{key}</code>. Δεν θα εμφανίζονται στις σελίδες των εκδηλώσεων εκτός και αν τα εισαγάγετε σε ένα άλλο πρότυπο παρακάτω, αλλά μπορεί να θελήσετε να αποθηκεύσετε πρόσθετες πληροφορίες σχετικά με μία εκδήλωση για άλλες χρήσεις. <a href='%s'>Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα placeholders.</a>

en: You can also add location attributes here, one per line in this format <code>#_LATT{key}</code>. They will not appear on location pages unless you insert them into another template below, but you may want to store extra information about an event for other uses. <a href='%s'>More information on placeholders.</a>
el: Μπορείτε επίσης να προσθέσετε χαρακτηριστικά τοποθεσιών εδώ, ένα σε κάθε γραμμή στη μορφή <code>#_ATT{key}</code>. Δεν θα εμφανίζονται στις σελίδες των τοποθεσιών εκτός και αν τα εισαγάγετε σε ένα άλλο πρότυπο παρακάτω, αλλά μπορεί να θελήσετε να αποθηκεύσετε πρόσθετες πληροφορίες σχετικά με ένα γεγονός για άλλες χρήσεις. <a href='%s'>Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα placeholders.</a>

en: You can change the permalink structure of your events, locations, categories and tags here. Be aware that you may want to set up redirects if you change your permalink structures to maintain SEO rankings.
el: Μπορείτε να αλλάξετε την δομή των μόνιμων συνδέσμων των εκδηλώσεων, τοποθεσιών, κατηγοριών και ετικετών σας εδώ. Πρέπει να γνωρίζετε ότι ίσως χρειαστεί να ορίσετε ανακατευθύνσεις για να διατηρήσετε την κατάταξη SEO.

en: You can choose whether or not to show unavailable tickets to visitors.
el: Μπορείτε να επιλέξετε αν θα προβάλλονται ή όχι τα μη διαθέσιμα εισιτήρια στους επισκέπτες.

en: You can disable this email by leaving the subject blank.
el: Μπορείτε να απενεργοποιήσετε αυτό το email αφήνοντας το θέμα κενό.

en: You can have single or multiple tickets, where certain tickets become available under certain conditions, e.g. early bookings, group discounts, maximum bookings per ticket, etc.
el: Μπορείτε να έχετε μονά ή πολλαπλά εισιτήρια, καθώς και συγκεκριμένα εισιτήρια να διατίθενται κάτω από συγκεκριμένους όρους, πχ. προπώληση, ομαδικές εκπτώσεις, μέγιστες κρατήσεις ανά εισιτήριο, κλπ.

en: You can log into our site here : %s
el: Μπορείτε να συνδεθείτε στον ιστότοπο μας εδώ : %s

en: You can now give fine grained control with regards to what your users can do with events. Each user role can have perform different sets of actions.
el: Μπορείτε τώρα να ορίσετε με περισσότερη ακρίβεια τι μπορούν να κάνουν οι χρήστες σας με τις εκδηλώσεις. Κάθε ρόλος χρήστη μπορεί να εκτελεί διαφορετικά σύνολα από ενέργειες.

en: You can use Google Maps to show where your events are located. For more information on using maps, <a href="%s">see our documentation</a>.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το Google Maps για να δείξετε που βρίσκονται οι εκδηλώσεις σας. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη χρήση χαρτών, <a href="%s">ανατρέξτε στην τεκμηρίωση μας</a>.

en: You cannot book more than %d spaces for this event.
el: Δε μπορείτε να κάνετε κράτηση για περισσότερες από %d θέσεις για αυτή την εκδήλωση.

en: You cannot delete a ticket that has a booking on it.
el: Δε μπορείτε να διαγράψετε ένα εισιτήριο που έχει κράτηση.

en: You cannot delete tickets if there are any bookings associated with them. Please delete these bookings first.
el: Δε μπορείτε να διαγράψετε εισιτήρια αν υπάρχουν κρατήσεις που συνδέονται με αυτά. Παρακαλούμε διαγράψτε αυτές τις κρατήσεις πρώτα.

en: You cannot edit saved locations here.
el: Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε αποθηκευμένες τοποθεσίες εδώ.

en: You cannot manage this %s.
el: Δε μπορείτε να διαχειριστείτε αυτή τη %s.

en: You cannot read private %s
el: Δεν μπορείτε να διαβάσετε ιδιωτική %s

en: You cannot view others %s
el: Δεν μπορείτε να δείτε %s άλλων

en: You do not have any bookings.
el: Δεν έχετε κρατήσεις.

en: You do not have permission to create/edit %s.
el: Δεν έχετε δικαιώματα δημιουργίας/επεξεργασίας %s.

en: You do not have permission to delete %s
el: Δεν έχετε δικαιώματα διαγραφής %s

en: You do not have permission to delete others %s
el: Δεν έχετε δικαιώματα διαγραφής %s άλλων

en: You do not have permission to edit %s
el: Δεν έχετε δικαιώματα επεξεργασίας %s

en: You do not have permission to edit others %s
el: Δεν έχετε δικαιώματα επεξεργασίας %s άλλων

en: You do not have permission to manage %s
el: Δεν έχετε δικαιώματα διαχείρισης %s

en: You do not have permission to manage others %s
el: Δεν έχετε δικαιώματα διαχείρισης %s άλλων

en: You do not have permission to publish %s
el: Δεν έχετε δικαιώματα δημοσίευσης %s

en: You do not have permission to upload images
el: Δεν έχετε δικαιώματα για ανέβασμα εικόνων

en: You do not have the rights to manage this %s.
el: Δεν έχετε δικαιώματα διαχείρισης αυτής της %s.

en: You do not have the rights to manage this event.
el: Δεν έχετε δικαιώματα διαχείρισης για αυτή την εκδήλωση.

en: You do not have the rights to manage this ticket.
el: Δεν έχετε δικαιώματα διαχείρισης για αυτό το εισιτήριο.

en: You don't have any custom attributes defined in any of your Events Manager template settings. Please add them the <a href='%s'>settings page</a>
el: Δεν έχετε ορίσει προσαρμοσμένα χαρακτηριστικά σε κάποια από τις ρυθμίσεις προτύπου του Events Manager. Παρακαλούμε προσθέστε τα στη <a href='%s'>σελίδα ρυθμίσεων</a>

en: You don't have any custom attributes defined in any of your Locations Manager template settings. Please add them the <a href='%s'>settings page</a>
el: Δεν έχετε ορίσει προσαρμοσμένα χαρακτηριστικά σε κάποια από τις ρυθμίσεις προτύπου του Events Manager. Παρακαλούμε προσθέστε τα στη <a href='%s'>σελίδα ρυθμίσεων</a>

en: You have %s confirmed bookings
el: Έχετε %s επιβεβαιωμένες κρατήσεις

en: You have %s pending bookings
el: Έχετε %s εκκρεμείς κρατήσεις

en: You have a confirmed booking
el: Έχετε μία επιβεβαιωμένη Κράτηση

en: You have a pending booking
el: Έχετε μια εκκρεμή κράτηση

en: You have successfully created an account at %s
el: Δημιουργήσατε επιτυχώς ένα λογαριασμό στο %s

en: You have successfully submitted your event, which will be published pending approval.
el: Έχετε υποβάλλει επιτυχώς την εκδήλωση σας, η οποία αναμένει έγκριση για δημοσίευση.

en: You have successfully updated your event, which will be republished pending approval.
el: Έχετε ενημερώσει επιτυχώς την εκδήλωση σας, η οποία αναμένει έγκριση για αναδημοσίευση.

en: You must log in or register to make a booking.
el: Πρέπει να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να κάνετε μία κράτηση.

en: You must log in to cancel your booking.
el: Πρέπει να συνδεθείτε για να ακυρώσετε την κράτηση σας.

en: You must log in to view and manage your bookings.
el: Πρέπει να συνδεθείτε για να δείτε και να διαχειριστείτε τις κρατήσεις σας.

en: You must log in to view and manage your events.
el: Πρέπει να συνδεθείτε για να δείτε και να διαχειριστείτε τις εκδηλώσεις σας.

en: You must log in to view and manage your locations.
el: Πρέπει να συνδεθείτε για να δείτε και να διαχειριστείτε τις τοποθεσίες σας.

en: You must request at least one space to book an event.
el: Πρέπει να ζητήσετε τουλάχιστον μία θέση για να κάνετε κράτηση σε μία εκδήλωση.

en: Your %s details are incorrect and cannot be published, please correct these errors first:
el: Οι λεπτομέρειες της %s σας είναι λανθασμένες και δε μπορούν να δημοσιευθούν. Παρακαλούμε διορθώσετε πρώτα αυτά τα σφάλματα:

en: Your Details
el: Τα Στοιχεία σας

en: Your booking has been recorded
el: Η κράτηση σας έχει καταγραφεί

en: Your event details are incorrect and recurrences cannot be created, please correct these errors first:
el: Οι λεπτομέρειες της εκδήλωσης σας είναι λανθασμένες και δε μπορούν να δημιουργηθούν επαναλήψεις. Παρακαλούμε διορθώστε πρώτα αυτά τα σφάλματα:

en: Your name
el: Το όνομα σας

en: [%s] New User Registration
el: [%s] Εγγραφή Νέου Χρήστη

en: [%s] Your username and password
el: [%s] Το όνομα χρήστη και ο κωδικός πρόσβασης σας

[ctx: [Date] - [Name] wrote]
en: %1$s - %2$s wrote
el: %1$s - %2$s έγραψε

en: [No %s Page]
el: [Χωρίς Σελίδα για %s]

en: all events
el: όλες οι εκδηλώσεις

en: and
el: και

en: at
el: στις

[ctx: before or after]
en: %s the event starts
el: %s την έναρξη της εκδήλωσης

en: bookings
el: κρατήσεις

[ctx: bookings]
en: No emails to send for this booking.
el: Δεν υπάρχουν emails για αποστολή για αυτή την κράτηση.

en: categories
el: κατηγορίες

en: category
el: κατηγορία

en: dates
el: ημερομηνίες

en: day
el: μέρα

en: day(s)
el: ημέρα(ες)

en: days
el: μέρες

en: e.g. %s - you can use / Separators too
el: π.χ. %s - μπορείτε να χρησιμοποιήσετε / Διαχωριστικά επίσης

en: edit
el: επεξεργασία

en: end date, end time, event name
el: ημερομηνία λήξης, ώρα λήξης, όνομα εκδήλωσης

en: event
el: εκδήλωσης

en: events
el: εκδηλώσεις

[ctx: events]
en: Future <span class="count">(%s)</span> | Future <span class="count">(%s)</span>
el[0]: Μελλοντική <span class="count">(%s)</span>
el[1]: Μελλοντικές <span class="count">(%s)</span>

en: every
el: κάθε

en: every %s days
el: κάθε %s ημέρες

en: every %s months
el: κάθε %s μήνες

en: every %s weeks
el: κάθε %s εβδομάδες

en: every %s years
el: κάθε %s χρόνια

en: every week
el: εβδομαδιαία

en: every year
el: ετήσια

en: everyday
el: καθημερινά

en: export csv
el: εξαγωγή csv

en: first
el: πρώτη

en: fourth
el: τέταρτη

[ctx: hex format]
en: Colors must be in a valid %s format, such as #FF00EE.
el: Τα χρώματα πρέπει να είναι σε έγκυρη %s μορφή, όπως #FF00EE.

en: iCal Description
el: Περιγραφή iCal

en: iCal Feed Settings
el: Ρυθμίσεις Ροής iCal

en: iCal Limit
el: Όριο iCal

en: iCal Location
el: Τοποθεσία iCal

en: iCal Scope
el: Σκοπός iCal

en: iCal Title
el: Τίτλος iCal

en: last
el: τελευταία

en: location
el: τοποθεσίας

en: locations
el: τοποθεσίες

en: manage bookings
el: διαχείριση κρατήσεων

en: month on the
el: μήνα την

en: months on the
el: μήνες την

en: more...
el: περισσότερα...

en: name, end date, end time
el: όνομα, ημερομηνία λήξης, ώρα λήξης

en: name, start date, start time
el: όνομα, ημερομηνία έναρξης, ώρα έναρξης

en: no default category
el: καμία κατηγορία προεπιλογής

en: no default country
el: χωρίς προεπιλεγμένη χώρα

en: no default location
el: καμμία προεπιλεγμένη τοποθεσία

en: no events
el: δεν υπάρχουν εκδηλώσεις

en: none selected
el: καμμία επιλεγμένη

en: of each month
el: κάθε μήνα

en: printable view
el: εκτυπώσιμη προβολή

en: recurring events
el: επαναλαμβανόμενες εκδηλώσεις

en: second
el: δεύτερη

en: spaces per booking
el: θέσεις ανά κράτηση

[ctx: spaces per booking]
en: At least
el: Τουλάχιστον

[ctx: spaces per booking]
en: At most
el: Το πολύ

en: start date, start time, event name
el: ημερομηνία έναρξης, ώρα έναρξης, όνομα εκδήλωσης

en: tag
el: ετικέτα

en: tags
el: ετικέτες

en: the first %s of the month
el: την πρώτη %s του μήνα

en: the fourth %s of the month
el: την τέταρτη %s του μήνα

en: the last %s of the month
el: την τελευταία %s του μήνα

en: the second %s of the month
el: τη δεύτερη %s του μήνα

en: the third %s of the month
el: την τρίτη %s του μήνα

en: third
el: τρίτη

[ctx: time]
en: at
el: στις

en: times
el: ώρες

en: to
el: έως

en: week on
el: εβδομάδα την

en: weeks on
el: εβδομάδες την

en: year
el: χρόνο

en: years
el: χρόνια
